Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość bol zabka w uk

bol zeba- czy to zle wyleczony zab?

Polecane posty

Gość bol zabka w uk

Moj zab leczony kanalowo (tydzien temu), reaguje na zimna wode i ogolnie go czuc. Czy to normalne przy leczeniu kanalowym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fgrg3r
nawet do roku moze pobolewac przy zmianie pogody itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bol zabka w uk
na zimna wode tez moze byc wrazliwy? gdy nerwy wyciagniete to nie powinien, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość panna popkins
Powiem ci tak mam pare zębów wyleczonych kanałowo i tak sie zlozyło,że byli to endodonci i naprawdę nic a nic nie czuję tych zębów. Jak kamienie i tak było od początku. A mój mąż miał leczonego kanałowo u dentysty z przypadku, jaki się trafił na szybko, nie chodziliśmy tam, nie znaliśmy go i ten ząb boli go czasami,a właściwie to jest to odczucie na bodźce,tak że coś w tym jest, kto robi zęba i jak go zrobi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ggggxcxxsss
Nie powinien Cie bolec, idz z powrotem do dentysty. Mnie bolal i tylko cos mi zrobila laserem i potem bylo juz ok (nie trzeba go bylo otwierac).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fisukimu
pomyslcie logicznie, skoro z zeba jest usuniety nerw to nie ma prawa on bolec, przeciez sama kosci i szkliwo nie maja zandego czucia, nie sa unerwione, tak wiec dentysta zwalil robote, nie usunal prawidlowo nerwa, ja tak mialam i do tego wdalo sie zakazenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asasasasds
ja po kanałowym czułem go jeszcze z tydzien dwa a potem było juz ok ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rikiti-ta-tata
mam dokladnie to samo, tylko ze po juz x latach od wyleczenia, obawiam sie ze to stan zapalny, bylam na rtg, u kilku dentystow i mowia o tak musi byc, bo zab martwy, tam sucho, jest ucisk i bol, ale wydaje mi sie ze tak byc nie powinno, ide wiec do specjalisty na leczenie pod mikroskopem, tylko terminy- na miesiac do przodu- i to prywatnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bol zabka w uk
poszlam dzis do dentysty, zab mi otwarla na nowo i takim jakby szpikulcem naciskala i zimnia woda polala, ja oczywiscie podskoczylam na fotelu. Dentystka na nowo wlozyla trucizne, ja nie wiem jak mozna czegos takiego nie zauwazyc :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bol zabka w uk
fisukimu jakie mialas objawy tego zakazenia? rikiti- moze dentysta do konca kanalu nie wypelnil, jakies powietrze zostalo albo plomba nieszczelna?? jakie masz dokladnie objawy? leczenie pod mikroskopem jest mega drogie wiesz o tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rikiti-ta-tata
wiem, ze drogie, podobno kanal do konca nie byl wypelniony, to co lepiej to zostawić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szylkretowa damesa
mialam kiedys zapalenie zeba od zle zrobionego kanalu, pobolewal mnie caly czas ten zab, taki pulsujacy bol, szczegolnie jak pilam cos zimnego lub goracego, poszlam do dentysty i jak mi otworzyl tego zeba to sie taki smrod wydobyl ze az mnie w nosie wykrecilo, w niedoczyszczonym kanale zrobil sie zgorzel,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bol zabka w uk
rikitiki- a ktory to numer zabka? bo jak jakis z tylu to bym sie zastanowila nad wyrwaniem, to leczenie pod mikroskopem pewnosci nie daja, ze wszystko bedzie ok. Z tym, ze jesli ciebie stac to inna sprawa. szylkretowa- moja dentystka jak ten zab otwarta to tez jakis taki nieprzyjemny zapach poczulam, tylko te znie wiadomo jak dentysta zle zrobi czy bedzie umial po sobie poprawic czy lepiej od razu do innego isc. Najgorsza ta niepewnosc, jak sie wyjdzie od lekarza czy zab za kilka dni czy tygodni sie nie odezwie i problemow ciag dalszy :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rikiti-ta-tata
dzieki za odpowiedz, ta zab 6 na dole, ja nie chce wyrywac, moge poswiecic pieniadze na leczenie- zeby dla mnie b.wazne,ale tez slyszalam ze pewnosci nie ma ze mikroskop cos poprawi. dentystka oceniala jeszcze raz rtg i mowi ze nie ma stanu zapalnego i zeby to zostawila,ale ja czuje dyskomfort jednak, to dawno temu byla kanalowka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bol zabka w uk
.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bol zabka w uk
no to fatalnie, ja teraz mam tez szostke w trakcie leczenia ale gorna, 2 msc z nia chodze, zmienilam lekarza a ta co teraz do niej chodze kanal ominela, zalamka :/ ile bys placila za leczenie pod mikroskopem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bol zabka w uk
ale jak tylko 1 kanal masz do konca zle wypelniony, moze dentysta weznie kase za 1 kanal a nie za 3/4 ktore maja szostki??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam.Ja się męczę z zębem po leczeniu kanałowym :( Pod koniec marca miałam leczoną górną 7, 4-kanałowa. Po leczeniu było ok,ale za jakieś 1,5 miesiąca zaczął mnie ten ząb pobolewać podczas jedzenia i przy dotyku.Wróciłam do dentysty.Miałam powtórnie oczyszczane kanały pod mikroskopem.Jestem tydzień po tym zabiegu ale ząb mnie nadal boli,chyba jeszcze bardziej niż po poprzednim leczeniu.Najgorsze jest to,że wyjeżdżam na 2 tygodnie a wizytę kolejną mam na 22.07,boję się,że mi się pogorszy podczas wyjazdu.I co wtedy?! Dentysta przepisał mi na wszelki wypadek antybiotyk,ale poprzednim razem tez brałam i mi nie pomógł :( Nie wiem już co robić. Najgorsze jest to,że mnie ciągle boli.Wydałam 500 zł a teraz może się okaże się,że muszę go usunąć.Masakra!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość winmap
Ja już chyba miałem leczonych 5 zębów kanałowych i żaden do dziś mnie nie boli. dwa prywatnie 300zł i 150 reszta na kasę. Moja dentystka tak długo truła mi zęba aż przestał zupełnie boleć. Nawet nie poczułem jak wkuwała igłę w nerw w celu oczyszczenia. Mój rekord jednego zęba pół roku(to na kasę) Aktualnie właśnie ten za 300zł robię i bolał mnie odrobinę to zatruła znowu(Na moje życzenie ;d) Nie chcę na znieczuleniu iż właśnie słyszałem że przez to można nie dokładnie wyczyścić kanał. Gdy ząb jest dobrze wytruty to można w nim tak igiełką dobrze pogrzebać że wszytko wyjdzie. Ja wolę nie co dłużej a dokładniej. Widocznie co nie którzy muszą trafiać na nieco mniej doświadczonego stomatologa. Nie wiem nie znam się. Najlepiej zawsze popytać po mieście czy znajomych kto jest dobry. Spotkałem się tak że z wieloma osobami od których brano po 500 a w rzeczywistości powinno się po 300 i nie mieli dobrze wyleczonych lub zle zrobione Plomby. Najlepiej mieć sprawdzonego dentystę. Nie chwaląc się po roku pękła mi Plomba ta prywatna i to dosyć duża, moja dentystka zrobiła na reklamację bez żadnego gadania. :) Moje zdanie to wybrać dobrego stomatologa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Żaden normalny dentysta nie zatruwa już zębów. Prawie każde leczenie, które trwa pół roku skończy się ekstrakcją tego zęba za kilka lat, bo ilość namnożonych w nim bakterii jest ogromna. Leczenie endo to temat rzeka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PAN B
Oczywiscie ze zatruwa.Aby przeprowadzic leczenie kanalowe trzeba usmiercic chora miazgę. To sie nazywa dewitalizacja zeba( potocznie zatrucie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja prosze lekarza o plombe swiatloutwardzalna a dostaje chemo i skosowala mnie za te pierwsza nie dajac paragonu. Zab byl w dobrym stanie, zaluje ze zaufalam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×