Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Impedancja

Brutto na Netto [Niemcy]

Polecane posty

Gość Impedancja

Czesc wszystkim. Jestem zainteresowany pewna oferta pracy w DE ale wciaz nie moge sie zdecydowac bo nie do konca potrafie wyliczyc swoja wyplate. Czy obliczajac zarobek odejmuje kwote wolna od podatku ? Przyklad: zarabiam 2100 euro brutto miesiecznie co daje 25200 euro rocznie. Kwota wolna od podatku to 8800 euro co daje nam kwote 16400 euro (do opodatkowania) z tego place 30% podatku czyli 16400 * 0,3 = 4920 - tyle podatku place. Teraz zeby obliczyc moj zarobek to od rocznej kwoty brutto 25200 odejmuje podatek 4920 co daje nam 20280 euro i dziele na 12 wiec miesiecznie wychodzi 1690 euro. Czy dobrze to licze ? P.S Klasa podatkowa 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na pierwszej klasie to za dużo nie zarobisz. Możesz skorzystać z kalkulatora podatkowego. Choćby tutaj: http://www.brutto-netto-rechner.info/gehalt/steuerrechner.php ogólnie wpisz sobie w wyszukiwarce Steuerrechner 2017 to znajdziesz sporo podobnych. Niektóre rzeczy możesz odpisywać, stąd nie będzie to dokładne, ale jako samotnej osobie za dużo nie będzie do odpisania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dopiszę, bo nie uwzględniasz ubezpieczeń, które płacisz. Rentowe, zdrowotne. Aha, jeśli jesteś ochrzczony, to nie kombinuj z kościelnym. Potrafią sprawdzić i będziesz musiał płacić, na szczęście przy twoich zarobkach nie będzie to dużo. No chyba, że jesteś apostatą, to pewnie, że możesz nie płacić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość impedancja
Ok, rozumiem z tym koscielnym ;) Glownie chodzi mi od jakiej kwoty odliczam podatek 25.000 czy 16.000 czyli czy odliczam kwote wolna od podatku - tego wlasnie nie rozumiem. Jezeli podaje w tych kalkulatorach kwote 25.000 to wychodzi mi cos kolo ~1350 netto a jezeli wpisuje kwote wolna od podatku to wychodzi ~1550 netto Dla mnie to spora roznica. Czy ktos moze mi to wyjasnic jak "glabowi" jak to jest z tym brutto na netto :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wychodzi ci, jak obliczasz po polsku. Z kalkulatora wyjdzie ci z wszystkimi obciążeniami, których nie uwzględniasz, albo źle liczysz. Podana przez ciebie stawka miesięczna, jest bardzo niska, szczególnie jak na niemieckie warunki. A podatek płaci się co miesiąc, więc czemu upierasz się na roczny dochód?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Krótko mówiąc nikt tutaj nie pracuje za mniej niż 2.000€/mc netto czyli po opłaceniu podatku. Żaden Niemiec nawet nie spojrzy na pracę za mniej niż ta stawka a Polacy też nie, bo to się po prostu nie opłaca przy naszych cenach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale ceny w DE są conajmniej 30% wyższe niż w PL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×