Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pytania i zadania

Co to jest Polska mentalność???

Polecane posty

Gość pytania i zadania

może ktoś to wytłumaczyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak pomieszkasz poza krajem i poznasz inne srodowisko, to stanie sie to dla ciebie oczywiste. Musisz nabrac dystansu i wtedy zobaczysz wszelkie wady narodowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
chrzczenie dzieci pomimo braku i niechęci do ślubu kościelnego plus wyzywanie po cichu księży od pedałów i złodziei obrabianie każdemu tyłka za plecami podkładanie sobie świń na każdym kroku (szczególnie w pracy) węszenie wszędzie podstępu - każdy kto jest miły i uprzejmy jest na pewno wredny a już na bank jest debilem w sobotę trzeba się uchlać nikt nie może zarabiać więcej od nas - a jak mówi że zarabia więcej to kłamie jak ktoś mów że lubi swoją pracę - to kłamie jak ktoś mówi że chciał dziecka - to kłamie jak ktoś mówi że jest zadowolony - to kłamie jak ktoś mówi że chce zostać w UK - kłamie jak ktoś mówi że lubi krewetki - to kłamie lubić można tylko kartofle z zsiadłym mlekiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
powiem ci, co to jest. Facet trafił do piekła. i diabeł oprowadza go po nim. Przybysz widzi- tu kotły, tam wrząca smoła, pełno diabłów. Tylko przy jednym kotle nie ma ani jednego diabła. Przybysz pyta- a atego kotła nikt nie pilnuje? diabeł usmiecha sie i mówi- - w tym kotle siedzą sami Polacy, oni sami siebie ściągają do srodka kotła.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
każdy kto jest miły i uprzejmy jest na pewno wredny a już na bank jest debilem xxx No to jest strzal w 10tke! Ale sie usmialam. Dzieki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z tym ze to prawda jesli chodzi o 99% polaczkow :D w oczy supermilutcy za to za plecami qrwy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dokladnie, te cechy wymienione poza tym zawisc zazdrosc przeswiadczenie o swojej wyjatkowosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oprocz tego tchórzostwo - obawa przed tym 'co ludzie powiedza' ale zarazem kozaczenie, przechwalki i brak kultury

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czyli innymi slowy wszystko co najgorsze :D dobrze ze wiecie jacy jestescie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A mnie na szczescie Anglia zmienila :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mnie też - przynajmniej trochę jestem bardziej uprzejma, zawsze uśmiechnięta i lubię swoją pracę połowa polskich znajomych w UK już ze mną nie rozmawia - bo nie narzekam razem z nimi, cieszę tym co mam, skupiam na nauce języka, nie piję i nie palę - jednym słowem debil ze mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czyli jesteś zwykła emigracyjna ściera. Tylko kafeteria ci pozostała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ile ja znajomych musialam odciąć bo narzekali non stop. I to nie tylko Polacy ale tez Węgrzy itp. Anglicy natomiast są ok ma okaxyjne spotkania tylko jak zauwazylam fałszywi i dla nich wszystko jest ok (to wersja pod publikę) a tak naprawdę myślą inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do gościa z 15:38 nie palę, nie piję, nie ćpam uczę się, pracuję, dbam o rodzinę nie tracę czasu na pieprzenie głupot, na dołowanie się, na wzbudzanie w sobie poczucia winy że lepiej mi w UK no tak, ściera ze mnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ten falsz i wersje pod publike mogly wymyslic tylko podejrzliwe polaczki ktore same sa falszywe i nikt inny nie moze nie byc wg nich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jest coś takiego, co się określa słowem polactwo. Tak, wiele osób z Polski ma charakterystyczne dla Polaków wady, ale reguł nie ma. Owszem, Polak lubi dużo o polityce i pieniądzach, Polak jest zazdrosny, nawet zawistny, ale czy każdy? Myślę, że to nie od narodowości, ale od środowiska, w którym się wyrastało zależy i to właśnie środowisko wniosło w nasze zachowania określone stereotypy. Nie mam racji? A czy Polak z kresów nie różni się od tego z okolic Torunia, z Łodzi, Poznania, czy ze Śląska? Właśnie to są te środowiskowe naleciałości i właśnie dlatego trudno mówić o jednej polskiej mentalności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niestety są typy ludzi którzy nawet jak mieszkają 20 lat za granicą to narzekają . narzekactwo chyba już jest w genach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polak zawsze chce być lepszy od innych, za takiego się uważa ale nie zawsze ma to cos wspólnego z rzeczywistoscia. Narzekanie na wszystko. Polak jest jak pies ogrodnika, pod każdym względem. kombinator.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jedyna roznica pomiedzy Polakami I Anglikami (takiego uzyje przykladu bo znam ich najwiecej) to to ze Polacy otwarcie mowia co sadza, jak sa smutni lub wkrzurzeni to widac a Anglicy bardziej sie z tym kryja. Anglicy sa uczeni zeby chowac swoje jakiekolwiek uczucia ale jak juz wybuchna to leca wyzwiska, rasistowskie komentarze I cholera wie co. I tak, Anglicy sa bardziej falszywi bo wiele razy mi sie zdarzylo ze ktos obnosil sie z tym jak lubi pewna nacje a potem w kaciku, wsrod znajomych okazywalo sie ze jest odwrotnie. Poprawnosc polityczna jest ok jak sie tylko ma z nimi do czynienia od czasu do czasu, ale jak juz poznasz kogos blizej to wychodzi jacy to rasisci, ksenofobi, homofobi itp. Na takim samym poziomie jak nasi rodacy. Wiec nie wiem co jest gorsze kryc sie z tym czy jednak mowic otwarcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jedyna roznica pomiedzy Polakami I Anglikami (takiego uzyje przykladu bo znam ich najwiecej) to to ze Polacy otwarcie mowia co sadza, jak sa smutni lub wkrzurzeni to widac a Anglicy bardziej sie z tym kryja. Anglicy sa uczeni zeby chowac swoje jakiekolwiek uczucia ale jak juz wybuchna to leca wyzwiska, rasistowskie komentarze I cholera wie co. I tak, Anglicy sa bardziej falszywi bo wiele razy mi sie zdarzylo ze ktos obnosil sie z tym jak lubi pewna nacje a potem w kaciku, wsrod znajomych okazywalo sie ze jest odwrotnie. Poprawnosc polityczna jest ok jak sie tylko ma z nimi do czynienia od czasu do czasu, ale jak juz poznasz kogos blizej to wychodzi jacy to rasisci, ksenofobi, homofobi itp. Na takim samym poziomie jak nasi rodacy. Wiec nie wiem co jest gorsze kryc sie z tym czy jednak mowic otwarcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak jak powyżej. Anglicy sa strasznie fałszywi. Niby sie uśmiechają, ale za plecami jakby mogli, to juz by wbili człowiekowi. Polaka przynajmniej łatwo rozpoznać co w sobie kryje i jakim jest człowiekiem. Anglicy to mistrzowie kamuflażu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Tak jak powyżej. Anglicy sa strasznie fałszywi. Niby sie uśmiechają, ale za plecami jakby mogli, to juz by wbili człowiekowi. Polaka przynajmniej łatwo rozpoznać co w sobie kryje i jakim jest człowiekiem. Anglicy to mistrzowie kamuflażu xxx i już polactwo zaczyna! dopisz jeszcze że to debile, idioci, nieuki, gamonie lenie i nieroby prawdziwe przeciwieństwo Polaków, prawda? ale temat był chyba o polskiej mentalności a nie o wybielaniu się na tle angielskiej najniższej warstwy społecznej, co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bo nie mozna napisac prawdy? O ile kiedys bronilam Anglikow to teraz wiem, ze sa strasznie falszywi. Tyle ile sie od nich nasluchalam to nie da sie opowiedziec. A propo tematu, niby o czym mamy pisac? O mentalnosci polakow, naturalnie zacznie sie pisanie o negatywnych rzeczach czyli narzekanie. kolo sie zamyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to dlatego będziesz pisać o Anglikach, tak? poczujesz się wtedy lepiej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie, no jak bede narzekala (bo ten temat nie daje innej mozliwosci niz hejtowanie) na Polakow to na pewno sie poczuje lepiej. Ale na Anglikow nie moge, bo jakas laska (pewnie chodzi z Anglikiem) broni ich zazarcie i sugeruje co mam pisac... (spojrz na inne tematy w tym dziale I jak bardzo na temat tam sie pisze) Nadal stoje przy swoim. Obydwie nacje sa takie same tylko Polacy robia wszystko otwarcie, a Anglicy udaja, kreca i sa falszywi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polactwo (bo o tym tu mowa, nie o Anglikach) to przede wszystkim zawiść, nieumiejętność cieszenia sie z czyjegoś powodzenia, szczęścia. Niech sie wiedzie gorzej lub tak samo, lepiej juz nie może haha To widzenie tylko czyichś narodowych cech, własnych juz nie. Wąskie horyzonty myślowe i brak tolerancji. Na tym forum tego aż nadmiar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Alez ja dostrzegam wady obydwoch nacji. Bo nie ma nacji bez wad. Zalety tez są, ale zależy jak się na to wszystko patrzy. Nie demonizuj Polakow bo przesadzasz i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to napisz nam jeszcze o wadach Niemców, Chińczyków i obywateli Zanzibaru tylko co to wspólnego z tematem o polskiej mentalności???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wąskie horyzonty myślowe-to masz ty świnio, ponieważ czyścisz ukowskie gowna i sie tym szczycisz. Srac na polaczkow z uka. To dopiero jest polacywo najgorsze z możliwych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najgorsze polactwo to ta swinia powyzej. Sram ci do ryja swinio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×