Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość klara19857

Czy kobieta z ciazy moze pracowac w nocy?

Polecane posty

Gość klara19857

Witam! Jestem w ciazy i kilka razy w tyg pracuje wieczorami tj od 17-24. Dodam ,ze w miejscu pracy jest mozliwosc pracy od 9-17. Czy zatem jesli poprosze o przeniesienie na poranne zmiany mam do tego prawo? Slyszalam ze nie powninno byc problemy gdzy kobieta w coayz nie powinna pracowac poznymi wieczorami. Dzieki\!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcelinkeczka 23456789
ciąża to nie choroba:O nie martw się jeżeli przed ciążą tam pracowałaś to nie powinno być problemu w ciąży no chyba,że będziesz czuła się bardzo żle.Twój ogranizm jest dostosowany do tych godz.pracy więc nie powinno być problemu :) chyba,że ci się nie chce to możesz poprosić ja pracowałam do 8 miesiąca na nocki od 22 do 6rano i czułam się dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KODEKS PRACY
Kodeks pracy: Art. 178. 1. Pracownicy w ciąży nie wolno zatrudniać w godzinach nadliczbowych ani w porze nocnej. Pracownicy w ciąży nie wolno bez jej zgody delegować poza stałe miejsce pracy ani zatrudniać w systemie czasu pracy, o którym mowa w art. 139.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KODEKS PRACY
Art. 1781. Pracodawca zatrudniający pracownicę w porze nocnej jest obowiązany na okres jej ciąży zmienić rozkład czasu pracy w sposób umożliwiający wykonywanie pracy poza porą nocną, a jeżeli jest to niemożliwe lub niecelowe, przenieść pracownicę do innej pracy, której wykonywanie nie wymaga pracy w porze nocnej; w razie braku takich możliwości pracodawca jest obowiązany zwolnić pracownicę na czas niezbędny z obowiązku świadczenia pracy. Przepisy art. 179 4-6 stosuje się odpowiednio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nmmnnm
jezeli mieszkasz w uk to te prawo cie nie obowiazuje, zreszta co to za nocka do 24:D.. to jest zwykla popolodniowa zmiana, do 4 miesiaca pracowalam od 11 do 8 30 rano, tylko dobra wola pracodawcy moze zmienic twoje godziny paracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KODEKS PRACY
NIE WOLNO!! zatrudniać w nocy Pracodawca musi także pamiętać o ograniczeniach dotyczących wykonywania pracy w porze nocnej. Podobnie jak w przypadku nadgodzin celem zakazu zatrudniania ciężarnych kobiet w nocy jest wyeliminowanie niedogodnych warunków pracy. Również ten zakaz wiąże pracodawcę w sposób bezwzględny. Oznacza to, że PRACA NOCNA NIE JEST DOZWOLONA, NAWET GDYBY PRACOWNICA WYRAZIŁA NA TO ZGODĘ!!!! DOBRA CZY ZŁA WOLA PRACODAWCY NIE MU TU NIC DO RZECZY!!!! Jeśli kobieta w ciąży pracuje w godzinach nocnych (nawet gdyby ona wyraziła na to zgodę) to pracodawca i tak łamie przepisy!!! http://kodeks-pracy.org/VIII-uprawnienia-pracownikow-zwiazane-z-rodzicielstwem/uprawnienia-pracownikow-zwiazane-z-rodzicielstwem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a co ma polski kodeks pracy
do pracy w UK?????? :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bele de jour
nie moze. Taki zapis widnieje nie tylko w polskim kodeksie. W brytyjskim tez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nmmnnm
bzdura, taki zapis nie widnieje w brytyskim kodeksie prawnym, przelgadalam, wertowalam strony i nigdzie czegos takiego nie znalazlam, owszem znalazlam strony po angielsku ale dotyczly one australii, stanow, kanady itp ale nie uk, a jezeli cos takiego jest to ja bardzo chetnie poczytam z czystej ciekawosci:) prosze o linka;] a tu zapodaje mojego, jak widzisz wszystko zalezy od risk assesment i od dobrej woli pracodawcy.. tak jak napisalam wczesniej.. http://www.babyworld.co.uk/information/working/legal_rights_work_pregnancy.asp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobry napój :-)
u mnie laski w ciąży pracują normalnie od 22 do 6. i nie wiem ale nie słyszałam o zakazie żeby ciężarna pracowała na noc,wiem że w Polsce jest taki zakaz.a w UK nie wiem,nie interesowąłam się. ale wiem że już mamy te z nocnych zmian często narzekają że sen dziecka się rozwalił i dzieci nie chcą sypiac po nocach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość owszem w uk moze
Can new and expectant mothers still work nights? Yes. Unless there is a specific work risk and her GP/Midwife has provided a medical certificate stating that she must not work nights. If this is the case then her employer must offer her suitable alternative day work on the same terms and conditions and if that is not possible, then suspend her from work on paid leave for as long as necessary to protect her health and safety and/or that of her child.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no niestety w UK
zaczynaja sie trzasc :D nad dzieckiem jak sie urodzi. Wtedy ma sie i benefity i pomoc, w ciazy trzeba sobie radzic samemu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W odróznieniu od Polski?? Wedle przyslowia: jeszcze Maciek w dupie, a juz mu kasze studza? ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
po pierwsze od 17 do 24 to nie nocka.\a jak bys pracowala na nocce to pracodawca moze cie przeniesc na dniowke no chyba ze pracujesz przez agencje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziecko tej pani ma juz pewnie 3 lata:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szkotka uk
jak kolezanka, ktora pracuje na nocki czasami w ciagu tygodnia poszla do lekarza i spytala czy moze nadal tak pracowac to lekarz jej powiedzial ze tak, pod warunkiem ze nadal bedzie sypiala 8 albo wiecej godzin w czasie doby. I tyle tylko w Polsce robi sie z ciazy chorobe i od razu jeszcze z cieplym testem ciazowym biegnie sie szybko na zwolnienie do konca ciazy. A potem zd***** ze nie chca zatrudniac mlodych kobiet...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ta co w ciazy pracowala do 8 na nocki-gratuluje debilizmu ciaza nie chroba ale stan wyjatkowy ito bardzo!! zadna naormalna kobietea nie zgodzi sie na prace w nocy idz na benefit seafty i po klopocie ..boze tez mi problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jestem w14 tyg ciązy do tej pory pracowałam na nocki 19-7 ok 7,8 w mesiacu z tym ze ok 1-2 zawsze mogłam sie isc połozyc. od listopada nie bede miec juz nocek jednak zmartwiłam sie czy aby nie zaszkodziłam badzo dziecku??? prosze o odp...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W kodeksie pracy widnieje zapis ze godziny nocne trwaja od godziny 21-7 rano.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ciaza to nie choroba. Jak ktos ma bachora to powinien siedziec w domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Te co tu tak pyskują- jak chcecie to same możecie pracować w ciąży po nocach a nawet dźwigać ciężary przecież ciąża to nie choroba, a później do końca życia będziecie upośledzone dziecko niańczyć i tak czy inaczej nie pracować. Debilki. A ty autorko dbaj o siebie i negocjuj jak najlepsze warunki nie słuchaj tych debilek one specjalnie złe radzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×