Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość nomi omi 26

czy pracujac w angli rozliczacie sie w polsce?

Polecane posty

Gość nomi omi 26

czesc!wyjezdzam latem na 3 miechy do angli do pracy.jade legalnie. mam pytanie czy musze sie z tego jakos w polsce potem rozliczyc czy wystarczy jak tylko sciagne sobie podatek z GB?wyjezdzalam juz za granice ale bylam studentka i podatku nie placilam wiec nie wiem jak to jest.niewiem czy trzeba sie rozliczyc tak jak teraz rozliczamy sie z pitem. bede wdzieczna za kazde info od doswiadczonych w kierunku. pozdrawiam.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upupupuuppupuppuppupupup

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uupupupupupupuppupupup

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jest juz taki
temat, poszukaj w dziale praca i zycie za granica, bo mi sie nie chce powtarzac w kolko tego samego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wyjeżdzając na wakacje pewnie nie zarobisz tyle aby przekroczyc ten próg podatkowy. Nie pamietam ile to dokladnie jest ale cos powyzej 4000 funtow. Dopiero po przekroczeniu tej kwoty należy płacić w Polsce podatek. Swoja drogą - wredni zdziercy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nieprawda
pracujac tylko w czasie wakacji nie nabedziesz prawa do rezydencji podatkowej w anglii - trzeba tu pracowac minimum szesc miesiecy. musisz rozliczyc sie w polsce i to, ze w anglii kwota wolna od podatku wynosi ponad 4000 tysiace funtow nic nie znaczy, placi sie w polsce, wedlug polskich stawek nie angielskich. przelicza sie zarobek na zlotowki, wczesniej odliczajac tzw. diety. te cztery cos wolne od podatku w anglii, w polsce wpadaja juz w 40% prog podatkowy... no, chyba, ze bedziesz pracowac nielegalnie... wiec angielska kwota wolna od podatku ma sie nijak do koniecznosci placenia podatku w polsce, niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nomi omi 26
hej wlasnie weszlam na swoj topik znowu i nic juz niewiem ja jade tylko na trzy miesiace i przypuszczalnie jak zarobie 10tys to ile podatku mi z tego zabiora? to wkoncu po tylko lecie spedzonym tam musze sie rozliczac czy nie>? dziekuje za wpisy poczytam zaraz co mi podsunelas za linki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×