Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Polka Polka :)

Czy są tu Polacy z Vorarlberg?

Polecane posty

Gość Polka Polka :)

Hej :) założyłam temat na ogólnej, ale nikt się nie odezwał :P mieszkam w vorarlberg w austrii, nie mam polskich znajomych, a chciałabym mieć :) jest tu kto? chcę kontaktu z Polakami!! albo Lichtenstein też może być :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Polka Polka :)
podbijam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Polka Polka :)
nie ma nikogo? :( no nie wierzę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hejhello
Pewnie nie ma.... Wszyscy na wyspach ; ) Austria to jest jeszcze jeden z niewielu kraj do którego bym pojechała. Możesz napisać jak sie tam dostałaś, co porabiasz gdzie pracujesz? I tak ogólnie jak się mieszka.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Polka Polka :)
wyjechałam rok temu na wakacje do pracy w restauracji, żeby sobie zarobić na studia, na które się dostałam i miałam iść od października, ale rozmyśliłam się i zostałam : O i tak już ponad rok tu jestem... jak się żyje... no niestety, ale lepiej, niż w Polsce :o ważna jest praca, ja nie pracuję już tam, gdzie na początku (po pół roku rzuciłam to w cholerę przez szefa, starego chama, który psuł nerwy jak nikt inny, płacił z opóźnieniem (nawet 3-tygodniowym) i nie dawał żadnych papierów - dlatego ważna sprawa - zaczynasz gdzieś pracę - umowa!!! bez tego nie pracuj, teraz to wiem i nigdy nie dam się naciągnąć, ale cóż - człowiek uczy się na błędach :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Polka Polka :)
pracuję w zakładach bukmacherskich, po zażegnaniu małych problemów finansowych i spłacie małych długów zaczynam powoli odkładać, nie zamierzam tu zostać na stałe, nigdy nie zamierzałam, jeszcze może rok, maks 2... chyba że znów coś mi przyjdzie do głowy heheh ;) opanowany język - mój największy sukces :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hejhello
a sama jesteś czy z rodziną ? Ja to angielski.... ale niemiecki odpada. To pewnie bez tego jezyka nie ma szans... Dużo jest polaków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Polka Polka :)
sama i to jest beznadziejne, nie znam żadnych Polaków tutaj :o w mojej wcześniejszej pracy tak, ale tu nie. dlatego założyłam temat, a może ktoś się trafi.. :) ja myślę, że w każdym obcym kraju język to podstawa, marne szanse bez języka, no chyba, że ktoś załatwia Ci pracę. jeśli chcesz sobie sama radzić to wybierz kraj, w którym porozumiesz się bez problemu.. albo bierz się za niemiecki! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Polka Polka :)
jeśli chodzi o "skupiska" Polaków w Austrii to w sumie przede wszystkim Wiedeń, no i inne duże miasta też pewnie (Salzburg ❤️ na przykład), a takie mieścinki jak moja to już słabiej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Polka Polka :)
naprawdę nikogo? :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Polka Polka :)
Polen wo seid ihr?? alle in wien? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Polka Polka :)
podbijam, jest tu kto ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zegarynqa_______
pracowalam dawnoo temu w bregenzerwald.puzniej zadomowilam sie na dobre dornbin i lustenau ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mk2205
witaj. ja mieszkam w vorarlberg od 8 mies. poznałam już klub polonii polskiej, niestety spotkania są organizowane rzadko. też poza polonią nie miałam tu za bardzo styczności z polakami. czasem można spotkać kogoś pod marketem lub usłyszeć w sklepie i tyle. w jakiej miejscowości mieszkasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anjet
Wybieram się do Vorarlberg za 2-4 m-ce Martwi mnie tylko to, że nie znajdę tam pracy Ze słabym niemieckim pewnie jest ciężko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Polka Polka :)
dawno mnie tu nie było!! nie widziałam Waszych wpisów :o Feldkirch :) Dornbirn niedaleko :):) zaglądacie tu jeszcze?? pozdrawiam!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Polka Polka :)
podbijam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mk2205
A ja mieszkam pomiedzy Feldkirch a Dornbirn. Polakow jest tu coraz to wiecej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Polka Polka :)
to super, bo ja w Feldkirch :D facet czy kobieta? :) no moze i coraz wiecej, ale ja nie znam nikogo :o obracam sie w innych kregach, nie mam czasu nikogo poznac, tylko praca praca... ehh. praca, ktora lubie :) ale mimo wszystko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Polka Polka :)
odezwij sie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Polka Polka :)
nie czytalam dokladnie, jestes kobieta, a ja juz pisalam, ze mieszkam w Feldkirch :P takie male roztargnienie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Polka Polka :)
podbijam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Polka Polka :)
nie ma nikogo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Polka Polka :)
nie ma nikogo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ghjghjkhjkjhkhjkhjk
gregory buchahahah toje ip mowi co innego :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Też Polacy
Witam. Jesteśmy parą mieszkającą w Gotzis od miesiąca. W sumie też przyjechaliśmy w nowe i nieznane miejsce a że weekendy mam wolne,to chętnie nawiązalibyśmy jakąś znajomość z rodakami. Ktoś może wie gdzie można o pracę z angielskim pytać? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z pracą z angielskim jeśli nie jest to jakaś większa znana firma to może być ciężko. Ogólnie to nawet z niemieckim czasami jest ciężko, jak zaczynają gadać w dialekcie ;P Jakby co to piszcie maila na kafeteriagregory@gmail.com żeby jakoś się zgadać. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×