Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość co za jajaaa

czy to prawda że w tesco w uk nie można kupić alkoholu poniżej 25 roku życia???

Polecane posty

Gość co za jajaaa

dzisiaj bylam w tesco i widzialam takie plakaty! co za jaja? mam 24 lata, meza, dom, i nie mam prawa kupic sobie browarów???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 21 czytac nie umiesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co za idiotka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wydaje mi sie, ze widzialam plakat w spar informujacy, ze jesli nie masz przy sobie dokumentu tozsamosci to powinienes wygladac jakbys skonczyl 25 lat a jak masz dokument i skonczone 21 lat to ok :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w szkocji w sieci
co-opu jest napisane ze sprzedawanie alkoholu osobom ponizej 18 roku zycia jest nielegalne wiec raczej taka jest granca wieku. A z tym 25 lat to chodzi ze jak sie wyglada mlodziej niz na 25 lat to mga Cie poprosic o dowod tozsamosci - mnie ostatnio cos takiego spotkalo mimo ze mam 29 lat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak wiec, gratuluje mlodego wygladu :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ytyhghjuyu
Tak prawda, kilka miesiecy temu wszedl w Angli nowy przepis i osobom ponizej 25 roku zycia alkoholu w UK nie sprzedaja. Niedawno bylo do 21 roku ale zmienili to i nie tylko w tesco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bzdury piszecie
mają zasadę 25-21-18 alkochol dalej sprzedają od 18go roku życia, ale jak ktoś wygląda na mniej niż 25 to mają prawo poprosić o dowód

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lidl 2
w lidlu w worksop było napisane po polsku-że musisz mieć 25 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bzdury gadacie
pewnie jakaś poleczka co nie zna języka dostała polecenie żeby napisać że osoby o wyglądzie poniżej 25 roku życia (zgodnie z zasadą challenge 25) mogą zostać poproszone o dowód, ale jako że język angielski zna słabo to przetłumaczyła jak zrozumiała jestem barmanem i mówię że alko jest dalej od 18go roku życia, tylko że jest program zgodnie z którym jak wyglądasz na mniej niż 25 poproszą Cię o dowód - koniec, kropka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klopka
skoro alhohol jest od 18 roku dostepny to dlaczego jest problem z kupieniem go jak nie wygladamy na 25 lat, prawidlowo powinnismy pokazac dowod jak nie wygladamy na 18. Ja mam 24 i tesco nawet po okazaniu dowodu mi nie sprzedali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mam skonczone 33 i powiedziała mi ze mi nie sprzeda bo nie wygladam na 25 nawet mam 2 synów 11 i 3 letniego ale uznałam to za komplement tylko trochę siara że w tym wieku jak człowiek nie ma przy sobie dokumentu misi sie tłumaczyć heh masakra jakas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy jesteś rąbnięta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie jestem durna chodzi o to że mam 15 lat więcej i musze sie legitymowac i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Naucz sie czytac po angielsku, jesli wygladasz na mniej niz 25 lat to cie poprosza o dowod tozsamosci. Alkohol moze kupic kazda pelnoletnia osoba, czyli taka, ktora skonczyla 18 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam 40 lat byłem w Azda kupic piwo i był problem chcieli dowód a ze nie mialem to nie mogłem kupic Mozna sie pomylić o pare lat jak ktoś nie wyglada na swoj wiek Ale przy 40 to juz przesada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W PL wszystko mozna kupic . U nas jest wieksza cywilizacja niz w zacofanym uk. I jest full wypas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Haha dobre, ja alko nie kupuję ale zawsze mam problem z paracetamolem. Kupuje raz na pół roku, bo może biorę 2 tabletki w czasie okresu, ale zawsze robią problemy przy kasie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tu chodzi o to, że jesli wyglądasz (zdaniem osoby która Ciebie obsługuje) na kogod poniżej 25 lat, to musi prosić Ciebie o jakieś ID. Ja mam 32 lata i proszono mnie o dokumenty w lutym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No tak, właśnie o to chodzi. Ja jak kupowałam tabletki to babka się pyta o ID. Mówię że nie mam (nie noszę przy sobie paszportu). To ona mi powiedziała że nie może mi sprzedać ale mam iść do pani obok bo może dla niej wyglądam starzej :D no i udało się. To zależy od sprzedającego a wiadomo że nie mogą ryzykować. Tak samo z pubem, są puby z których jestem wypraszana po 19tej bo wyglądam za młodo a są takie w których nie pytają się o ID (nie pije alkoholu ale w niektórych pubach nie można nawet przebywać jak wyglądasz młodo).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×