Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Czy wy te macie grzyba w domu

Czy wy te macie grzyba w domu?

Polecane posty

Gość Czy wy te macie grzyba w domu

Kurde probowalam juz tyl rzeczy, a ten grzb dalej jest. Mam czysto w domu regularnie sprzatam. A on sie pojawia:( Nie moge isc d wlasciciela bo sama nim jestem . Wzielismy hipoteke. W tej Anglii to chyba jest dos popularny problem. Jesli ktos z Was ma lub mial ten problem napiszcie mi jak go zlikwidowaliscie. Prosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czy wy te macie grzyba w domu
no ale jest jakis srodek co by to zmyl chociaz tymczasowo? bo ja juz nie mam sily.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie mam grzyba w domu. Ale wiem ze to problem nie tylko Twoj. Grzyb powstaje kiedy nie ma w mieszkaniu albo jest malo sprawna wentylacja. A widac to zwlaszcza zima kiedy grzejemy w mieszkaniu. Zwasze staraj sie wietrzyc mieszkanie (Okna mozesz miec zostawione w polozeniu tzw mikrowentylacji) i nie dopuszczaj do skraplania sie wody na szybach bo pozniej to paruje i prowadzi do powstania grzyba. A slyszalam ze na grzyba dobry jest domestos albo inny srodek z wybielaczem - warto sprobowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czy wy te macie grzyba w domu
Dzieki. No a pluskwy to juz wogole tragedia. Moj kolega mi opowiadal toz to prawdziwa zaraza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie. Grzyb bierze się z wilgoci. Najgorsze jest to, że jest on b niebezpieczny, zagraża zdrowiu i wnika w ściany, w ich konstrukcje i sprzatnie tu nic nie pomorze :| wiem bo moja siostra ma i walczą już z nim od kilku miesięcy, ale tu w Polsce mieszkają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej! a probowalas srodek dettol?? anty bakteryjny do m.inn grzyba??ja jestem w Wielkiej Brytani i ostanio wlasnie to zakupilismy.psikasz na grzyba,czekasz do 5 minut i zmywasz szmatka. na butelce jest napisane MOULD & MILDEW REMOVER - firma DETTOL.przez jakis czas sie nie pokazuje.my mamy tylko w goscinnym pokoju i u nas w sypialni kolo lozka :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wystarczy ace

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale po ace bedzie smierdziec a po dentolu nie bedzie nic czuc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czy wy te macie grzyba w domu
hej ludziska ace to juz probowalam tyle razy ze szok. Ale dzisaj pojdei kupie ten dettol. Pozdrawiam. papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm te środki gówno dają :O powiem ci co ja zrobiłam przede wszystkim okna na mikrowentylacje na przemian, grzać wietrzyć grzać wietrzyk a grzybunia dodatkowo potraktować suszarką:D upiecz mu dupe;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czy wy te macie grzyba w domu
Naprawde jestem zalamana. A ja ciuchy smierdz to nawet nie mowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość llllllillli
to kupilas zawilgocony dom ja walczylam z tym domestosem ale po kilku miesiacach to wraca niestety trzeba zbijac tynki tak jak ktos wczesniej napisal wietrzyc mieszkanie .juz nie jedno u nich widzialam np. dobudowke bez fundamentow tragedia!!!!!!!!!!!ogolnie jest to nie za dobre dla zdrowia!!!!!!!popytaj sie polakow co pracuja w budowlance co z tym zrobic bo to cholerstwo nie niszczone lubi sie rozprzestrzeniac!!!!ja jak wynajmuje chate i widze chocby jedna plamke czarna to uciekam gdzie pieprz rosnie!!!!!!!1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
osuszanie ścian, zrywanie tynków, dobrego budowlańca wypytaj to Ci na pewno pomoże, w przypadku łazienki -wystarczy otwierać okno i wietrzyć, no i systematyczne malowanie specjalnymi preparatami chociaż raz w roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czy wy te macie grzyba w domu
ale muszisz wycodzic po deszczu z tym kozikiem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jessssica-
mi tez pomogl ten dettol (w zielonej butelce) tylko ze grzyb i tak wraca no ale trudno , lepsze to niz nic pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czy wy te macie grzyba w domu
Tak wiem ze wraca ale inny zapach jest jak wejdzie sie do pokoju. Acgha a ostatnio widzialam reklame, srodka ktory pochlania wilgoc, slyszeliscie o takim? cos jak pochlaniacz brydkich zapachow, tylko ten ma pochlaniac wilgoc. Reklamowali go w TV

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja w dwóch miejscach miałam takiego czarnego grzyba ( w dolnej łazience, gdzie sufit jest z jakiejś sklejki, a nad tym daszek z eternitu- tam jest okropnie zimno, ale stoi również pralka, jest duży kaloryfer (nic to nie daje). Wpadłam na pomysł, żeby umyć ściany i sufit oraz rury z zimną wodą na klatce octem i na długo miałam spokój - ta łazienka zero wentylacji, okno wmurowana szyba bez możliwości otwierannia - a wentylacja domu niezła, bo szpary w drzwiach wejściowych jak wentylatory:-), a nie ma "wiatrołapu" czy innych zabezpieczeń. Czy ktoś wie coś o tej czarnej pleśni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dezdemmonia
własnie reklamuja taki e cos co wilgoc łapie :) w polskiej tv ale nie uzywałam mysle ze warto kupic napewno nie zaszkodzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czy wy te macie grzyba w domu
Wiem w polskiej TV to reklamowali ale tu nie widzialam w markecie tego czegos. Ten ocet niezly pomysl. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polska_20000009
hej, polecam bleach, czyli ang domestos. niestety w moim przypadku co jakis czas trzeba powtarzac ta czynnosc, bo powraca. jaki kraj, takie problemy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czy wy te macie grzyba w domu
Nie wiem czy w Polsce jest ten detol. Idz do super marketu i zobacz:) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarniecka
u mnie w lazience pomaga na pewien czas oczywiscie) albo bleach, albo zakupiony za wasza porada Dettol. Ale mam problem z drewniana rama okna, na ktorej tez sa te wstretne czarne plamy - ale nic ich nie zmywa!! Co moge na to zastosowac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość narkotyk80
my mamy kolo okien i na wykladzinie- chociaz mieszkamy na wysokim parterze tzn. pod nami jest jeszcze parking. no i coz grzebka domestosem potraktowalismy, a dywan facet od dywanow wyczyscil. wina nie nasza ale konstrukcji budynku. niedlugo sie wyprowadzamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy ten Dettol niszczy sciany, bo my mamy jakis takie jakby tapeta połozona i pomalowaną, a niej zaczł robić sie niewielki grzyb w łazience, poza tym mieszkanie jest suche i chwała Bogu z panelami na podłodze i plytkami w łazience, bo z tymi wykładzinami już nie mogłam, w poprzednim miałam nawet koło wanny wykładzine:( z łazienką u mnie jest taki problem że okna sie nie otwierają chociaż są 2 !!!!! normalnie pleksa zabite - no debilizm!!, dobrze ze ta pleksę chociaz do mycia można zdjąc. To z tej serii kupujecie specyfiki? http://www.dettol.co.uk/ jak to wyglada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mieszkam w Irlandii od 4 lat, wlasnie wprowadzam sie do 6go domu i zawsze towarzyszy mi grzyb !!!! Lozka smierdza, na szczescie mam wlasne, nowe i pachnace, ubrania wisza na zakupionych przeze mnie stojakach (jak w sklepie), ale i tak, przy okazji przeprowadzki znalazlam splesniale spodnice. W nowym domu mam plesniejaca szafe !!! Wietrze, grzeje, stosuje dettol i suszarke, ale on zawsze wraca. A tak przy okazji, czy ktos wie, a raczej moze potwierdzic skutecznosc elektrycznej obrozy dla psa? Mam psa-wariata, nadpobudliwego, olbrzymi teren wokol domu, ale nie mam ogrodzenia. Caly dzien jestem w pracy i nie chce psa zamykac w domu, ale nie chce tez zeby wyszedl na ruchliwa droge, ktora mam przed domem. Czy to go powstrzyma??? Wydatek z gatunku wiekszych, ok.300euro, wiec wolalabym miec pewnosc ze dziala. Pozdrawiam, ewa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ojejeje
Jak zauwazalam grzyba to uciekalam od razu z tego mieszkania/domu.Oststnie 5 lat udalo mi sie zyc w mieszkaniu swiezo wybudowanym i zero grzyba..ale dbam jak moge:-).Jestem w trakcie przeoprowadzki na swoje i cos nas podkusilo aby w kuchni odsunac nowe meble...na scianie byly zaczatki plesni,maz zerwal tynk ,popsikal sordkiem grzybobojczym nastepnie zamalowal farba olejna.Grzyb to niezdrowa rzecz...teraz trzymam kciuki by nic sie iweciej nie pojawilo..ale dom ma 60 lat,a nowe okna wstawiane byly rok temu..wiec sie zobaczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×