Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość dodomika 21

dentysta w anglii nhs pytanie

Polecane posty

Gość dodomika 21

potrzebuje isc do dentysty bo mam kilka malych ubytkow do zaplombowania,ale nie pracuje od pol roku,nie pobieram tez zadnych benefitow w zwiazku z tym czy tez lapie sie na ta 2. grupe w cenniku NHS,czyli ze zaplace tylko niecale 50 funtow za cale leczenie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krucafuks
50 za kazdy o ile dobrze się orientuje. Wpełnij aplikacje o HC2, powinnaś dostać zwolnienie z kosztów leczenia o ile masz NIN. Druczek mozesz zamowic przez internet albo poprosić o niego w aptece i odesłać. Pamietaj, ze w obu przypadkach(czy zapłacisz stawke NHS, czy przyjdziesz z HC2)przysługują Ci czarne plomby na tylnie zeby, za wypelnienia kompozytowe musisz zapłacic stawke prywatną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlaczego czarne plomby? A propos cen, to ja płaciłam około 35f za jednego zęba, ale wizyt miałam kilka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kto takie glupoty o cytrusach
wypelnienie kompozytowe jest standardem w NHS, nie wiem czemy piszecie o czarnych plombach. Nie stosuje sie tego. Ja mialam akurat w zebie trzonowym wypelnienie i na pewno bylo swiatloutwardzalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chelt
Ja mieszkam w Cheltenham i u nas NHS biale plomby refunduje tylko na 1kach 2kach i 3jkach od 4ki juz srebrne jesli chce sie biala trzeba zaplacic 60 Nie wiem tego od kogos tylko sama sie przekonalam na swojej skorze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chelt
a raczej na swoich zebach:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kto takie glupoty o cytrusach
chelt - to dziwne, ja mialam robiony zab trzonowy i jak byk stoi - "composite filling", zreszta kolezanki mi mowily ze amalgamatowe wypelnienia juz wycofano. Ja mialam tego zeba plombowanego rok temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kto takie glupoty o cytrusach
ja mieszkam w Walii - nie wiem czy to cos zmienia poza nizszymi stawkami za leczenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chelt
a ja mialam miesiac temu i musialam zaplacic 60 zeby mi biala zalozyli. Moze to jeszcze zalezy od regionu tego to juz nie wiem w sumie mialam blombowane 3 zeby z tylu i za kazda plombe musialam zaplacic bo nie chcialam srebrnej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to prawda z tymi czarnymi plombami, bylam miesiac temu na kontroli i dentysta powiedzial mi, ze na NHS plomby zaklada sie tylko czarne, a prywatnie biale. wyjatkiem na NHS jest tylko zalozenie plomby na "jedynki" i bodajze "dwojki". i to za czarna plombe mam zaplacic 50? wole wyskoczyc na 2 dni do polski i zrobic zeba, z biala plomba, za taniej, niz mialabym tu zabulic za biala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja mam zalozone biale plomby na czworki (w ramach darmowej wizyty bo bylam po ciazy). powiedzialam ze wole doplacic wiecej za biale plomby i moj dentysta podobno cos tam posprawdzal i powiedzial ze jest cos takiego ze jezeli ma sie wszystkie biale plomby to ci musza zalozyc biala. nie wiem jak to doladnie jest ale ja mam zawsze zakladane biale plomby mimo ze teraz musze placic znowu ale nie place wiecej niz za czarna. troche pomotalam wypowiedz ale mam nadzieje ze skumalyscie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdesperowana, moj dentysta jak zobaczyl moja szczeke to zapytal jak to sie dzieje ze wszyscy Polacy jacy do niego przychodza maja biale plomby, czy one sa dostepne na NFZ w Polsce? i uprzedzil mnie, ze jesli sie zdecyduje na leczenie na NHS, to spaskudzi mi moje biale zeby czarna plomba :/ wiec niestety chyba w Anglii czarne plomby na NHS i end of story.moze w Walii macie inaczej. pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem bo ja poszlam i mowie ze chce biala plombe i jka trzeba to zaplace bo ja sobie nie dam wstawic czarnej wiec on powiedzial ze ok, ze to kosztuje 60 funtow, zrobil przeswietlenie czy cos i jak poszlam na plombowanie nastepnym razem to on powiedzial ze wstawi mi biala bo sprawdzal czy sie tam cos dowiadywal ze jak mam biale plomby w zebach to oni musza mi biala wstawic czy tak czy siak. nie wiem jak to sie stalo :) czy on mial racje, czy sie pomylil no ale na moja korzysc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość efwefew
ja ide w pn:( cholera boje sie, i zastanawiam nad wyborem plomby bo to gorna 7, i nie wiem czy prosic o biala czy walic to i niech wstawiaja czarna hmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amalgamat jest
bueeeee,lepiej doplacic i miec chemoutwardzalna lub swiatloutw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krucafuks
W Walii moze być inaczej(macie tam chyba darmowe recepty i inne bajery). W Anglii standardem jest amalgamat i czarne/ złote koronki w ramach NHS. Często koszt białej plomby jest taki sam jak koszt amalgamatu(przy małym wypełnieniu). Wyjątkiem mogą być kobiety w ciąży(domniemana szkodliwość rtęci) i osoby u których wypełnienie kompozytowe będzie lepszym rozwiązaniem(uszkodzona "ścianka" zęba, potrzeba głębszego naweiercenia w przypadku amalgamatu). Przyznam się bez bicia, że mój dentysta wstawił mi kiedyś za darmo stałe białe plomby światłoutwardzalne na trzonowcach(nie są jakiejś super jakości, tanszy kompozyt) i nie mam pojęcia pod co to podciągnął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do amalgamat jest
gwoli wyjasnienia - amalgamat jest chemoutwardzalny w przeciwienstwie do swiatloutwardzalnego wypelnienia kompozytowego :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość \zxcdfbgnhj
amalgamat mieszasz opiłki metalu z rtęcią(masz je w kapsułkach)a mieszasz za pomocą maszynki a chemoutwardzalne to lączenie proszku z płynem,światłoutwardzalne utwardza sie za pomocą lamp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale amalgamat nie jest
swiatloutwardzalny jak pisal ktos wyzej, to nie chodzi o technike mieszania tylko o to jak zastyga w zebie. Do amalgamatu potrzeba czasu bo jako mieszanka chemiczna, owszem metali ale to przeciez te chemia ma okreslony czas tezenia a kompozyt zastyga pod wplywem wiazki swiatla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wariatka 24252
a jesli mam do zrobienia 3 plomby,plus uzupelnienie starej,leczenie kanalowe jednego zeba i oczyszczanie z kamienia jak myslicie moze powinnam sie lepiej z tym udac do polski???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To ja nie wiem gdzie wy mieszkacie?Bo ja robiłam w Anglii i nic nie dopłacałam do białej plomby, dziwne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość abstrachujac od........
tego ile gdzie co kosztuje to ja nie dałabym zrobic sobie wypełnienia w uk.Nieładnie polerują wypełnienia,nie kształtują guzków tylko robią płaską powierzchnie.Kiedys poszłam prywatnie i dentysta był w szoku ze mam takie ładne wypełnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dodomika 21
a ja wlasnie jestem w Polsce,prywatnie za biala plombe ze znieczuleniem zaplacilam tylko 75 zl,dzisiaj kolejna wizyta mnie czeka,dobrze zrobilam przyjezdzajac do kraju:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Nieładnie polerują wypełnienia,nie kształtują guzków tylko robią płaską powierzchnie." a to jakas regula niby??? u ilu dentystow w uk lacznie bylas? z wlasnego doswiadczenia powiem tylko tyle, ze bzdury piszesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość abstrachujac od........
byłam tylko u 3 w szkocji i 2x w anglii.Nie pisze bzdur a najładniejsze wypełnienia robią polscy dentyści:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abstrachujac od........ tego ile gdzie co kosztuje to ja nie dałabym zrobic sobie wypełnienia w uk.Nieładnie polerują wypełnienia,nie kształtują guzków tylko robią płaską powierzchnie.Kiedys poszłam prywatnie i dentysta był w szoku ze mam takie ładne wypełnienia. Jerśli mowa o szoku to moja angielska dentystka musiała mi poprawiać fuchę którą odwalił polski dentysta u ktorego dużo zapłacilam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mojej plomby ktora zakladalam w uk nie widac wogole! sa pieknie wyszlifowane, nie zahaczaja, robione calkiem inna metoda niz w polsce. wygladalo to mianowicie tak ze wizeli odlew i zrobili mi twarda plombe ktora nastepnie przykleili mi do zeba - efektem jestem zachwycona. w polsce to zazwyczaj mi potem gdzies haczy i jakis czas jest chropowata albo gorzej jak wogole buzi nie moge szczelnie zamknac.. tez mialam kiedys taki pomysl ze zeby bede w polsce robic. plomba wyleciala mi jeszcze przed wylotem, pech chcial ze na lotnisku wiec w ramach gwaracji po powrocie do polski dentystka z laska spucila mi z ceny ponowne plombowanie tego samego zeba o .. 20 zl :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość \zaxsdfgh
do zdesperowanej: pracuje tyle lat w stomatologii i nigdy nie słyszałem o odlewie haha a moze chodziło ci o wycisk?ale generalnie nie ma takiej metody uzupełniania plomb.Moze miałaś wkład robiony? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość albo licówke?
ale napewno nie wypełnienie:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×