Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Katkaaaaa

Irlandia a ciaza i praca

Polecane posty

Gość Katkaaaaa

Czesc Kochani :) Poomocy potrzebuje rady Moj narzeczony dostal dobrze platna prace w Dublinie a nie planowalismy wyjezdzac. W efekcie niedlugo slub, potem mialo byc dziecko... Ja mam w Polsce prace 5 netto w korpo i zal mi wyjezdzac bo nie wiem czy w obcym kraju bedzie mi lepiej, ale ze wzgledu na narzeczonego chce jechac... Tak sie zastanawiam co zrobic... Czy jechac tam z nim nie majac pracy, bo widze ze jest srednie zainyteresowanie zeby zapraszac na rozmowy kogos z Polski i liczyc na to ze szybko znajde prace, a potem starac sie o dziecko? przeraza mnie ze maciezynski wynosi tylko pol roku a lekarze podobno krzywo patrza na zwolnienia w ciazy... Czy postarwac sie o dziecko teraz, on pojedzie, a ja w ciazy dojade za jakis czas? czy jest mozliwy wyjazd np w 5tym miesiacu i zeby zostac juz do porodu a potem przez rok byc na maciezynskim czyli mialabym przez rok ok 1tys EUR od polskiego pracodawcy? Pomoccyyy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość alfons
Normalne zycie w uk i ciaza? To jest po prostu niemozliwe. W PL wszystko jest tansze wielokrotnie i jakos lepsza. W uk nawet kiebłasy wiejskiej nie mozna dostac. Wszedzie tylko budy z hamburgerami. Na ulicach syf, kebaby i ciapate. Na lotnisku anglicy nie wiedza co to jest strefa schengen :D w PL dzieci w liceum to wiedza, uk produkuje samych tłuków po oxfordzie. Po prostu gdyby nie ropa którą kradną szkotom i rabunkowe napady na kolonie to byliby drugim zanzibarem. Brawo Polska, za 50lat wyprzedzimy uk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katkaaa
dzieki za oponie, jakby co to pytam o Irlandie, o Dublin...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kochana w IE nie am wogole zwolnien na ciąze :D Tu sie pracuje do porodu.. Wejdz na jakiekolwiek forum o IE np. www.gazeta.ie w dzial "ciąza " i poczytaj o opiece nad ciezarna, o zasilku macierzynskim, złobkach, lekarzach itp. :) Na twoim miejscu nie myslalabym o dziecku, tylko o zorganizowaniu sobie nowego miejsca do zycia w IE :) Zobaczysz , ze wiele rzeczy cie zaskoczy i czy wytrzymasz te zderzenie ? Nie za bardzo rozumiem twój tok postepowania.. Chcesz zajsc w ciaze i byc w PL, urodzic i dopiero wtedy pojechac do narzeczonego ? W nowym, obcym dla ciebie miejscu z nieznajomoscia realiow zyc z noworodkiem ? Serio ? Moze najpierw pojedz, poznaj kraj, realia ( opieka lekarska jest kompletnie inna niz w PL ! ) i nastepnie podejmij decyzje o dziecku ? Teraz masz wybór, po co to parcie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katkaaa
W momencie wujazdu on już będzie moim mężem. Myslalam o tym zeby zajsc w ciążę i wyjechac tam bedac na L4, tam urodzic i pobierac urlop maciezynski od pracodawcy z Polski...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katkaaa
Moze jeszcze ktos ma ochote sie wypowiedziec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katkaaa
Upup

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No musisz mu dawac doopy po zaciazeniu nadal bo kto bachora wychowa wspolnie i facio odejdzie do innej bez dziecka. Takie zycie dzieciatych matek , byc worem na sperme mezusia b

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×