Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Martyna .

Islandia

Polecane posty

Gość Martyna .

Interesują mnie opinie Polaków mieszkających na Islandii (na każdy temat: pracy, płacy, rozrywek, cen, czego unikać, czego się wystrzegać, co zabrać ze sobą z Polski, jak wygląda dostęp do internetu, jaki stosunek mają Islandczycy do Polaków, wszystko co napiszecie przyda się !!! :) ) Za miesiąc wylatuję na wyspę .... Co prawda przyjaciółka, mieszkająca na wyspie od 8 lat, poinstruowała mnie co i jak ... ale chciałabym poznać niezależne obiektywne opinie forumowiczów mieszkających na Islandii. Pozdrawiam cieplutko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aldonka0001
Nie widzisz ze wszyscy polacy co sie osiedlaja w skandynawi, zrywaja kontakt z Polska. Nie licz na pomoc. Przeczytaj topik Dyskryminacja. Ja mieszkam w Szwecji i slyszalam ze szwedzi to calkiem normalny narod...w porownaniu z isledczykami.!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aldonka, a co Ty chcesz od Islandczyków? Masz jakies konkrety ze tak piszesz? Jak każdy inny naród, maja swoją mentalnosc, ale pisanie ze są nienormalni to duuza przesada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aldonka0001
Tak tylko slyszalam. Sama nie mam duzego doswiadczenia, spotkalam jednego, na uczelni i on byl super...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martyna .
podnoszę topik Aldonka0001 " ... Nie widzisz ze wszyscy polacy co sie osiedlaja w skandynawi, zrywaja kontakt z Polska ..." No właśnie nie widzę .... !!! Ze mną nikt nie zerwał kontaktu ! Wręcz przeciwnie .... to właśnie przyjaciółka, mieszkająca na Islandi od ponad 8 lat "ściąga" mnie do siebie ... Na temat Islandczyków słyszałam tylko dobre opinie i jak dotąd nie mam powodów, by sądzić inaczej ... Ty masz złe zdanie - jednak nie mieszkasz TAM - więc Twoja opinia nie jest dla mnie wiarygodna. Praca jest ciężka - i liczę się z tym! Szkoda, że tak mało osób się wypowiedziało :( (dziękuję Maris) Widocznie ludzie przebywający na Islandi nie czytają tego forum ... Mam jeszcze jakieś ~2 tygodnie do odlotu, więc proszę, piszcie :) W razie czego dopisuję do swojej "listy" służbę zdrowia - będę pracowała legalnie - jak wygląda dostęp do specjalistów i stomatologów. I jeszcze z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzę wszystkim przede wszystkim zdrowia! spełnienia marzeń, pogody ducha i pozytywnego myślenia! :) pozdrawiam cieplutko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zainersowana
hej! Mieszkam i pracuje w Islandii od 2 lat. Praca bardzo mi sie podoba, Islandczycy tez tylko... ta pogoda buu. Ciagle zimno. Nie ma duzych mrozow (zima jest tu cieplej niz w Polsce) ale caly rok jest mniej wiecej od 2 do 8 st. C. Ale jeszcze nie to jest takie zle. Do temperatury potrafie sie przyzwyczaic jak dlugo nie lece do Polski, ale.... te wiatry!!! Masakra W Islandii jest juz okolo 20000 Polakow. Dziwi mnie ze nikt prawie nie porusza tematu ISLANDIA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uppppp
no właśnie, dziwi mnei tak małe zainteresowanie podnoszę topik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moze to dlatego, ze kafeteria nie jest zbyt popularna, ja natknelam sie na nia zupelnie przez przypadek, a z moich znajomych nikt tu nie zaglada:) a pozatym teraz na tapecie jes anglia i irlandia wiec co sie dziwic:-O pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj mialam piekna pogode :-) Bylo az 13 stopni! Super. Bylam nawet na spacerze. Jutro w Islandii jest wolny dzien od pracy, ale nie mam pojecia dlaczego? Czy ktos wie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość irmaa
Kocham takie księżycowe pejzaże jakie są na Islandii :) Nienawidzę upałów - źle je znoszę , dla mnie temp 15 st jest najlepsza bardzo chciałabym wyjechać do Islandii, najlepiej na stałe :) dziwne, tyle Polaków TAM wyjechało - a topik ma zerowe zainteresowanie .......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hania tęskniąca
o podnoszę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odświerzam temacik
:) dla mnie Islandia aktualna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jggertyy
Byłam ,wróciłam, obejrzałam co chciałam i szybciutko wiałam. Szybciej niż wiatr na Islandii. Krajobraz? Interesujący, pomijając brak drzew (sadzą coś teraz, bo im ponoć Wikingowie wycięli). Starsi Islandczycy nie są źli, ale młodzież to dzicz często - miałam z takimi do czynienia, nawet młodzi Niemcy z ich butą i arogancją to małe piko w porównaniu z młodymi Islandczykami. Taka jest moja opinia, oczywiście zaraz ktoś się z nią nie zgodzi, wolna wola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zgadzam sie z Twoja opinia. Ja rowniez nie najlepiej odbieram tutejszych \"mlodych\". Sa zarozumiali. Maja zbyt wielkie mniemanie o sobie. Zero wrazliwosci na drugiego czlowieka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta LL
odświerzam, bo temat o Islandi jest tylko jeden na kafeterii (bynajmniej tylko ten znalazłam- na forum "poza Polską") a temat aktualny dla mnie wiem, że kiepsko z dostępem do netu na wyspie, więc może dlatego tak mało osób udziela się .... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość światowy gaweł
gdzie polacy nie wyjadą :o chyba już czas na kanadę i usa ? :o ta anglia i irlandia to niedługo utonie od nas :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kakaka32
jakie sa zarobki w islandii na mc???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość V80...
powiem wam jedno bo widzę że chyba marzycie o niebieskich migdałach. Iceland to kraj wyjątkowo szary i smutny ;) nie spodziewajcie się pięknych widoków... drzew nie ma tu wogóle (nie licząc tych posadzonych w mieście w parku) Polonia jest mała a 80 % tej Polonii to górnicy i rybacy. cały czas jest pochmurno i nigdy nie jest tu ciepło (brrr...:o) Islandczycy są obojętnie i zimno nastawieni do obcokrajowców. zarobki są niezłe (pracuje tam moja mama) ale utrzymanie jest tam cholernie drogie.za kilka miesięcy mama załatwi mi pracę w kuchni i wtedy to potwierdzę na 100 % ;) wolałbym wyjechać do Francji albo Irlandii ale widać mam pecha i muszę skorzystać z tego co jest :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martyna . -> Ja na Islandii jestem juz ponad rok i nie narzekam bo zarobki sa naprawde dobre a klimat i styl zycia mi odpowiada. jezeli bendziecie kiedys tu to polecam wam np: Jezioro Tjörnin,Sólfar,Náttúrufræðistofnun Íslands,Listasafn Reykjavíkur Hafnarhús,Þjóðminjasafn Íslands,Ásmundarsafn-park...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jgertyyy
O, temat jeszcze zyje. No, no... Ja z kolei polecam, oprocz oklepanych Strokkura,Hekli i pieknego Gullfossu, blekitna lagune - plywanie w czyms takim jest niezapomniane ja plywalam w goracej wodzie, na dworze 4 stopnie Celsjusza, wiatr pewnie ze 100 km na godzine, a tu gorace, zmiksowane z woda morska zrodlo. Mleczno niebieskie, momentami zielonkawe....Mrrrrr...... Na Islandii umarlabym szybko i bolesnie, ale polecialam zeby ten kraj zobaczyc i nie zaluje ani chwili. Natomiast czym innym jest kochanie tego kraju (a ja go pokochalam) a czym innym zycie tam, day by day. Kocham samotnosc, ale tamtejsza samotnosc nie jest piekna - jest destrukcyjna. Co innego, jak ktos jest tam z rodzina. Nie wierze jednak,ze osoba samotna moze czuc sie tam dobrze. Konczy sie to chlaniem alkoholu.taka prawda. Katla jeszcze nie wybuchla? Bo sie na to od lat szykuja, a jakos nic.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecej praktycznego info o Islandii!! Proszę uprzejmie :) Takie myśli mi krążą po głowie, żeby się tam wybrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość megi133
czy ktoś moze napisac jakie sa przeciętne zarobki w Islandii bo różnie słyszałam od 2000euro po 10tys euro ale nie wiem czy to mozliwe ze az tyle??? Jakie sa koszty utrzymania?? Ja mieszkam obecnie w Irlandii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość giniaaaaa
Piszecie tylko " zarobki dosc dobre" ale ile konkretnie ?? Przeciez nikt wam nie doda ani nie ujmnie! Moze boicie sie napisac , bo strach ze przyjada inni polacy i wam odbija prace???? Co za rodacy z was?? Ile konkretnie kosztuje czynsz za mieszkanie? ile jedzienie? rachunki?Piszcie konkrety a nie ogolnikowo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja się wybierałam na isl (miałam nagraną pracę) ale zrezygnowałam z przyczyn osobistych (miałam jechać we wrześniu) na dzień dzisiejszy - dla kogoś kto dopiero jedzie tam - zarobki wcale, relatywnie do koniecznych wydatków, nie będa takie wysokie (oni mają korony isl). dobrze mogą zarabiać osoby znające język - czyli takie już trochę tam \"zasiedziałe\" bo chyba tego bełkotu nie sposób opanować gdziekolwiek indziej poza isl :) jest praca w rybach (szczególnie teraz od stycznia) - najgorzej płatna i ciężka, co do innych prac - jak się ma kogoś tam to coś znajdzie, tak z pl szukać jest trudno.. zwłaszcza że wiele ogłoszeń o pracę jest w ich języku (nie tłumaczone na ang) wiadomo, że wszędzie przeważnie zaczyna się od prac takich \"średnich\" że tak to ujme i z biegiem czasu się zmienia na lepsze, aklimatyzuje się itd. tam duże znaczenie ma jezyk, który naprawdę dla nas będzie ciężki do opanowania i trochę to będzie trwało na pewno, więc ten aklimatyzacji się wydłuża.. mam nadzieję, że wypowiedzą się jakieś osoby z isl - jak to wygląda z zarobkami - ale piszcie proszę od razu za jaką pracę i jak długo jesteście na wyspie, bo to chyba decydująca kwestia..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Recon333
Korona Islandzka stoi tyle co Euro więc nie wiem czy opłaca się jechać daleko za ocean :o ogólnie pogoda do kitu a życie dosyć drogie i szanse na jakąś posadę mają zazwyczaj tylko architekci ,inżynierowie,mechanicy, marynarze,lekarze i rybacy :o praktycznie każdy bliski kraj UE wygrywa w opłacalności z Islandią ogólnie ten kraj to kicha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ethotn
jezeli ktokolwiek chce przyjechac tu na zarobek i wysylac kase do polski odradzam... lecz aby tu mieszkac na stale polecam w 100% jest wspaniale :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarna niezapominajaka .
ethon...możesz wypowiedzieć się szerzej??? nie mieszkam tam, ani nie planuję, ale jakos topic mnie zainteresował....jakie jedzenie? jak nastawieni są do polaków? KONKRETY PROSZĘ ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ethotn
jak kazdy kraj i ten ma swoje przysmaki ... ludzie tu sa bardzo zyczliwy pozytywnie nastawieni do swiata do ludzi, ufni kontaktowi, a najwazniejsze i to co mnie urzeklo to tolerancja mozesz wygladac jak chcesz miec swoje zdanie a im nic do tego jak dla mnie sa fantastyczni oczywiscie znajda sie osoby ktore sa zawistne lecz malo takich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×