Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zaciazona28

Jak dostac Maternity Allowance

Polecane posty

Gość zaciazona28

Witam, Przedstawie najpierw krotko moja sytuacje, ale od razu zniechecam do czytania wszystkich, ktorzy uwazaja, ze zamiast pracowac chce zyc na benefitach i ze generalnie za granica nic sie Polakom nie nalezy. Otoz pracowalam w Londynie przez ponad 2 lata, zwolnilam sie ostatniego kwietnia tego roku. Potem przeprowadzilismy sie blizej pracy meza i zaczelam chodzic do szkoly, zrobilam kilka kursow zeby znalezc lepsza prace. Dostalam certyfikaty ich ukonczenia ale okazalo sie, ze jestem w ciazy. Bardzo bardzo sie cieszymy, ale krzyzuje to troche moje plany co do pracy. Teraz jestem w 10 tygodniu i nie bardzo moge cos znalezc, nawet tymczasowo. Ktos podpowiedzial mi, ze moglabym zarejestrowac sie jako self employed i oplacac te 2,5 funta tygodniowo, nawet do 3 miesiecy wstecz. Ale jak wyglada taka fikcyjna firma w praktyce. I czy faktycznie to zadziala. Zgodnie z tym co znalazlam na stronach Inland Revenue musze miec przepracowane 26 tygodni w okresie 66 tygodni przed dniem porodu, zeby przynajmiej dostac Maternity Allowance. W tym terminie miesci mi sie 16 tygodni z poprzedniego miejsca pracy. Chcialabym bardzo znalezc prace jako zwykly employee i dorobic przynajmniej to minimalna ilosc tygodni a najchetneij dluzej. Ale jesli mi sie nie uda to prosze doradzcie jak wyglada sprawa z tym self employed i czy moge tak sobie rozpoczac a zaraz potem zakonczyc samozatrudnienie bez zadnego dochodu itd. Dziwne to dla mnie i za bardzo sie nie nie orientuje, a lekko nam nie jest juz teraz. A duga rzecz, to jezeli ja nic nie wskuram, to czy moj maz ma prawo i do jakich swiadczen. Pomocnym bardzo dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jesli masz dostep do polskich gazet, to moze zadzwon do ktoregos z biur ksiegowych prowadzonych przez Polakow i sie wypytaj, bo pewnie oni beda najlepiej zorientowani :) A jesli nie masz dostepu go gazet, to sprobuj na necie cos znalezc, wstukaj w google cooltura albo goniec polski i wyskocza ich stronki i tam jakies namiary powinny byc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tego co wiem to na dzidziusia napewno dostaniesz child benefit czyli 17f tyg, do tego jeszcze child tax credit w pierwszym roku zycia dzieca to moze byc to kwota nawet 170f tyg, ale to zalezy od zarobkow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaciazona28
Wielkie dzieki, co do self employed (jesli nadal nie znajde pracy) to wybiore sie chyba do mojego odddzialu Citizen Advice Borough. Moze wytlumacza jak to w praktyce wyglada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×