Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Jusia8428

Jak działa szkoła w Anglii?

Polecane posty

Cześć. Mam 17 lat i obecnie mieszkam w Austrii. Do wakacji muszę zdecydował czy zostaje czy wyjadę do Anglii. Ze szkołą mi się nie układa a po za tym nie chce mieszkać w Austrii. Ostatnio mój chłopak rzucił mi propozycję abym przyjechała do niego. Że szkoły w Anglii są łatwe, że mi ze wszystkim pomoże itd. Jak byłam u niego w lutym to cała rodzina mnie zapraszała :P Moje pytanko brzmi: mając 17 lat do jakiej szkoły będę szła? Czy w ogóle iść do szkoły czy lepiej poszukać sobie pracy? Czy będę musiała pisać GCSE? I jak w ogóle działa szkoła w Anglii? Proszę bez komentarzy typu: "jesteś za młoda" lub "nie wiem"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Byłam w tym samym wieku jak przyjechałam do Anglii. W pierwszej klasie liceum. Gimnazjum mi tu nie uznali (miałam tłumaczone świadectwa przez tłumacza przysięgłego) i musiałam robić GCSE, ale najpierw kurs angielskiego. Więc tak: ESOL, GCSE, A levels, Uni. W sumie 8 lat nauki. Nie wiem jak długo się chcesz się uczyć, jakie masz aspiracje. Może skończone secondary school ci wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Buhahahahaha brexit sie zaczał dwa dni temu i juz cie nie wpuszcza do uk. Tylo przygłupy bez ambicji sie pchają do tego zacofanego kraiku:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie musisz opisywać Polski ;) wiemy że to zacofany kraj, który zipie tylko dzięki jalmuznie od bogatych krajów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
PL to potega. Takiego programu prorodzinnego jak 500+ to nie ma nigdzie w ue. Zal ci doope sciska emigracyjna paroowo:D Liz jaja ciapatym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Liz jaja ciapatym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A polska to w ogóle nie zacofany kraj hahahah I tak wpuszczą ponieważ mam tam "rodzinę" o to już nie musisz się martwić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gnij w uk z ciapatymi swinio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przynajmniej nikt w zacofanej polsce nie zrobi ci ciapatego dzieciaka z g****u hahaha. zapomnialas swinio skad pochodzisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wow...Ja wy w ogóle się odzywacie do tak młodej osoby? Macie w ogóle jakieś maniery? Dziewczyno, przyjeżdżaj tu jak chcesz i masz do kogo i nie zwaracaj uwagi na frustratow ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przyjezdzaj do uk skoro w PL nie umialas znalezc pracy swinio buahhehehehhe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jełopku, ona nawet nie mieszka w PL. Nie uczyli cię czytania ze zrozumieniem w tej cudownej Polsce? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tylko miernoty i nieudacznicy nie umieja znalezc pracy w PL. Pracy tyle ze musimy sprowadzac ukraincow i angoli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ona nie mieszka w PL, cwelu. Dotarło czy jesteś dowodem na to że w kraju została sama ciemnota i odpady które za granicę drogi nie mogły znaleźć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My Polacy przewodzimy UE. Wszystko co my robimy jest zawsze najlepsze. Np Solaris Pesa KGHM Orlen setki pałacy i ogrodow. Minie 1000 lat a wy londynskie cepy nie potraficie porzadnego flatu wybudowac - wstyd mi za was. Miałem pecha odwiedzic ten śmieszny kraik jakim jest UK, ale błąd już naprawiony. Kaska zarobiona. Jestem teraz dumnym Polakiem. Poddanym Jego Królewskiej Mości Prezydenta Andrzeja Dudy. I możecie mi skoczyć!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W Anglii jest obowiazek nauki do 18 rz. Nie wiem, jakby to wygadalo w twoim przypadku, bo normalnie w tym wieku konczylabys A levels, BTEC albo inne kwalifikacje na poziomie 2. Tyle, ze zeby je robic najpierw musisz zrobic GCSEs. Jezeli nie masz ochoty isc na studia albo wykonywac jakiejs 'bardziej ambitnej' pracy, to nie musisz kontynuowac nauki. Jesli natomiast chcesz sie dalej uczyc i miec szanse na jakis rozwoj zawodowy, to albo GCSE albo traineeship, pozniej apprenticeship, a po nim praca albo studia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak sie konczylo wzbzdet to teraz trzeba konczyc jakies goowna w uk i mieszkac z ciapatymi. Haha!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W Anglii jest obowiązek nauki do 16r ż. Zmieniło się to kilka lat temu :) Dziewczyna spokojnie może iść do pracy tylko stawka bardzo niska dla takich młodych ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W 2015, nowe przepisy Rising the Partic**ation Age podwyzszyly ten wiek do 18.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Możesz opuścić szkołę w wieku 16tu lat ale wtedy musisz robić apprenticeship lub coś w tym rodzaju. Wtedy zarabia się mało albo wcale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Apprenticeship to tez nauka, a nie tylko praca. Poza tym, zeby robic apprenticeship trzeba najpierw miec GCSEs.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×