Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość aoaopa

Jak sie zyje obecnie w szkocji?

Polecane posty

Gość aoaopa

Czy jest praca? Czy to prawda ze po 7 ;latach pracy dostaje sie juz emeryture?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mieszkam w Szkocji i zapewniam Cię ,że po 7 latach nie dostaje sie emerytury:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SZKOTKA2
emeryturę można dostać po 11,5 roku pracy, ale to naprawdę są grosze. Ja tu mieszkam z rodziną 1,5 roku , pracuje 1 osoba. Nie ma porównania z Polską, tam zostały tylko ogromne długi. Chcesz się czegoś dowiedzieć to pisz, chętnie odpowiem. Nie ma tu innych Polek ze Szkocji? Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hej szkotka
gdzie mieszkasz i co robisz ja mam dosc Londynu i chcialbym sie przeprowadzic do Szkocji, najlepiej do Edynburga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SZKOTKA2
Witaj,,,hej szkotka, niestety nie mieszkam nawet w okolicach Ediego, mieszkam koło Glasgow w małej mieścinie. Co chcesz wiedzieć o Szkocji, jestes sama, czy z rodziną...?Pracujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OXF
ja też bardzo chętnie bym podpytała jak tam jest. Byłam w tamtym roku w Anglii i bardzo mi sie podobało , ale teraz chcialabym pozwiedzac coś innego. Mój angielski jest na pewno lepszy aniżeli w tamtym roku :D ale nadal nie jest płynny. Jakie tam sa oferty pracy? a Anglii byłam kelnerką, nie musialam umiec angielskiego bo zamowienia byly na barze realizowane ja tylko nosilam posilki. I organizacja wesel :) na początku prawie nic po angielsku a z czasem po 7 miesiacach sie nauczylam w miare . Teraz chodze na kurs więc nauka trwa:) no wiec jak tam jest???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość małpka fiku miku
w anglii jest więcej pracy niż w szkocji. jak mieszkac to w anglii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adele11
Mi się żyje dobrze. Studiuję i pracuję na pół etatu, z praca jak jest, zależy gdzie- ja mieszkam w Aberdeen, tu podobno jest latwiej niż w Edynburgu (to z opinii znajomych). Żyje się spokojnie, bez wiekszych problemów. Choć nie wracam na świeta, i trochę smutno będzie samej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SZKOTKA2
Witaj Adele...pozdrowiania z Ayrshire....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jozek444
Mnie się żyj***ardzo spoko, dużo lepiej niż w Polsce. Wiadomo jednak, że nie każdemu się udaje i nie wszędzie jest kolorowo. Jakby interesoały cie aktualne ceny w szkocji to możesz sprawdzić tutaj http://pricesintheworld.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×