Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Jak to teraz jest gdy Wielka Brytania wyszla z Uni

Polecane posty

Gość gość

Poprosze o odpowiedz osoby ktore maja prace na stale i np kupione mieszkania, a nie maja obywatelstwa brytyjskiego. Bo jak widze co sie wyrabia w Polsce to sie zastanawiam czy zaczac wyrabiac drugie obywatelstwo w kraju w ktorym mieszkam. Mam prace na czas nieokreslony i kupilam mieszkanie. Co wy myslicie na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeszcze nie wyszła i nie jest pewne że wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kiedy wyszła? Nic mi nie wiadomo :p nawet jak wyjdzie to porządnych ludzi nie ruszą. Boją się tylko ci którzy ukrywają się tutaj bo zbiegli z więzienia i robią na czarno. Mają się czego bać, może w końcu zabiorą się im za tyłki i beneficiarzom tez. Na razie jednak nawet sama Tereska nic nie wie tylko wybałusza ślepia i grozi palcem haha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wyjscie jest 15 marca, od miesiaca mowia o tym w mediach przeciez. Wreszcie polaczki przymusowo wroca do PL i zaden paszport nie pomoze:D beka jak ch!uj bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Taaak? W mediach? :D oglądaj dalej TVN a zajdziesz daleko. Jakbyś rozumiał j angielski to wiedziałbys co dzieje się w UK. Prawda jest taka że negocjacje nadal trwają, nikt nic nie wie, May się mota. 15 marca to nie data wyjścia z Unii młotku. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Właśnie dostałam stałą pracę i nie było żadnego problemu. Jestem specjalistą więc pracodawca dużo by stracił gdyby mnie się pozbył więc nie mam się o co martwić. A tak realistycznnie patrząc to przecież nikt cię nie deportuje skoro masz tu dom prawda? Kto go spłaci jak nie ty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nic wam stala praca nie pomoze. Na wasze miejsce jest 50 hindusow ktorych problem brexitu nie dotyczy. A wiec mozecie po 15 marca juz sie pakowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Co za brednie oj
hahhah się uśmiałam no naprawdę wielka brytania nadal jest w unii europejskiej jeszcze nawet brexit się nie zaczął, planują wyjść marzec 2019 , ale jeszcze nie wiadomo brexit minimum 2lata ciulee wiec kto chce niech przyjedza. głupi rozum polaczkow. :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie lubie jak ktos kulturalnie pyta a co niekotrzy swoje glupie trzy grosze wtracaja a co myslicie warto sie strac o obywatelstwo czy mimo wszystko jak z uni wyjda to bedzie ok??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A po co ci to wiedzieć ? Jestes Polka, zbieraj swoje szmaty i wracaj do Polski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie mam szmat, a do Polski nie mam ochoty wracac, zwlaszcza teraz jak rzadzi PIS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oj wy pseldo patrioci, czy wy nie rozumiecie , ze jak czlowiek wyjechal za granice, zyje tam normalnie, czyli pracuje, stac go na normalne zycie i widzi ze wszystko dziala jak trzeba to juz do Polski nie che wracac? Po co komu taka beznadzieja polska? Mozna zyc normalnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem za tym żeby Polacy wracali do PL. Mają dymać na polskich kapo-pracodawców za bezdurno i chwalić PiS za 500:- Dość już tego włóczenia się po świecie a w PL nie ma kim robić, bo lokalsom przewraca się w dooopach od tego dobrobytu. Ale na szczęście Ukraińcy ratują sytuację i pracują intensywnie za połowę polskich stawek. Tak trzymać! Bydło ma pracować a nie dysutować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dokładnie...W sumie w przypadku wielu Polaków świat nie kończy się na Wielkiej Brytanii. Jest Kanada, Australia, Nowa Zelandia gdzie nie jest wcale tak trudno dostać pracę jeśli ma się konkretny zawód i doświadczenie. O paszport brytyjski warto się starać bo jest w pierwszej trójce najlepszych paszportów na świecie. Jeśli nie Wielka Brytania to pomoże to na pewno w innym kraju. Wiadomo że idioci będą tu ujadać że zabiorą paszport po Brexit itd ale ci co siedzą tu od lat mogą się tylko pośmiać z takich jełopków bo szczekają tylko ci co się boją, nic za granicą nie osiągnęli i chcą innych sprowadzić do swojego nedznego poziomu. Niestety, to tak nie działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja sie tylko zastanawiam z czego sie tu co niektore tepaki ciesza, ze np Polacy wyjada z Anglii czy innego kraju chyba chodzi o to ze to takie typowo polskie, cieszyc sie z tego ze komus sie nie uda, tyle ze tu raczej pisza ci ktorym sie udalo, tylko normalni ludzie, patologia to z Polski czesto sie udziela, bo nie wiedziec czemu tak ich interesuje co tma za granica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W uk jest idiotyczny system nauki, bo zamiast uczyć rzeczy praktycznych to tumanom każą kuć na pamięć jakieś niepotrzebne pierdoły, i zbierać hooja warte "papierki", tymi magistrami to poza uk możecie sobie doopy wycierać, nadajecie się po nich jedynie się do zamiatania ulicy, niby tacy uczeni a jébane prymitywy nieobyte, poza wykutymi "teoriami" taki cymbał absolutnie NIC praktycznego nie potrafi, oprócz mądrzenia się, więc wasze wypociny na studiach są gòwno warte jeśli nie jest to nic praktycznego. Dlatego w PL nawet lekarze z uk nadają się jedynie do sprzątania samolotów ma lotnisku, tyle warta jest nauka w uk, śmiechu warte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Haha świetnie opisany system nauki w PL i tylko zamienione na UK. Doprawdy, swietny żart. Myślisz że nikt tu się nie skapnie że to właśnie w PL uczy się teorii, zero praktyki i jeszcze WF i religia na studiach? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja bym się starała. Jeszcze niestety będę musiała poczekać 3 lata... ale mam stała prace, płace podatki nie muszę się martwić widmem deportacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja już od 6ciu lat mogłabym mieć paszport ale mi się nie chce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
same brednie. babski bełkot. produkt waszych mózgów - rzygowiny :O UK z UE jeszcze nie wyszła, nawet nie wypowiedziała traktatu, prawdopodobnie zrobi to (wypow.) w tym tygodniu, po około 2 latach (może być krócej może być dłużej) przestanie być członkiem UE I WTEDY zaostrzy przepisy wjazdowe. (nie zrobi tego wczesniej bo UE nałożyłaby na SWÓJ kraj członkowski sankcje). pracujących tu (ściślej - utrzymujących się samodzielnie), płacących podatki, z czystą kartoteką NIKT nie zamierza ruszać. nowi chętni będa musieli mieć wizę pracowniczą, albo reprezentować poszukiwany zawód I świetnie władac angielskim. Boże - po co ja tłumaczę takie rzeczy babom?? ich mózgi tego i tak nie ogarną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
znam np.osobe, ktora tez moglaby miec juz Brytyjski paszport (mieszka w uk od 2011 roku chyba), ale nie pracuje, twierdzi, ze nic znalezc nie moze i ma depresje :O brzydze sie leniami, nierobami i nieudacznikami 6 lat w uk i nie miec pracy nawet za minimum :D a nie powiem, bo angielski dobrze zna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A tak osoby ktore przyjechaly do bcego kraju i zyja na socjalu to od razu bym wywalala, nie ma sensu takich utrzymywac sama znam taka, ktora mieszka 7 lat , nie zna jezyka, nie pracuje, dwojka dzieci i z socjalu zyje z partnerem pijakiem a juz o nauce to nie piszcie takich glupot, przede wszystkim kazdy ma okres probny i wtedy widac co potrafi a fakt, religia w szkole polskiej jest bardzo przydatna , haha, zdaje sie ze teraz bedzie jej wiecej , w koncu nowa reforma pisu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
@00.45 to baby nie belkocza i nie panikuja tylko kafeteryjny głąb który siedzi w PL. On wie najlepiej przecież, żył w UK 2 miesiące i to zrobiło z niego eksperta ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
@3:35 to niby jak mogłaby ta osoba mieć paszport skoro nie pracuje? Do poszportu nie wystarczy sam po***t ale udokumentowanie pracy/nauki przez przynajmniej 5 lat oraz zdany test j. angielskiego plus zdanie testu o życiu w UK. Ja to wszystko mam, siedzę tu ponad 10 lat (ten wymagany test j. Angielskiego zdałam po 3ech miesiącach podybtu, taki on trudny haha) ale kompletnie nie chce mi się bawić z tym całym procesem składania wniosków, i nie chce mi się wydawać £1k+. Nie uwielbiam UK aż tak bardzo żeby zapierac się nogami i rękami żeby tu zostać, udawać Brytyjke :D jeśli będę musiała wyjechać (mało prawdopodobne) to wyjadę, uczucie jest wzajemne, UK mnie nie chce to i ja nie chcę UK haha może myślę tak bo jestem sporo przed 30tka i mało mnie tu trzyma, nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
UK wyjdzie z Unii za dwa lata, ludzie,DWA LATA. co za tumany tu piszą (niektórzy). Ja mieszkam w Szkocji i cieszę się, że pani Sturgeon walczy jak lwica o nowe referendum niepodległościowe. a jak do niego nie dojdzie (ale raczej dojdzie, w 2018/2019) lub jak wyni kbędzie "no" (w co wątpię bo tym razem Szkoci są wkur*** na rząd brytyjski za kłamstwa i ignorowanie Szkocji) , to są inne kraje... do Polski wracać nie chcę. myslę o Skandynawii, lub Kanadzie. ale na 95% zostanę w niepodległej Szkocji. pozdrawiam z Glasgow :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja miałam propozycję pracy w Nowej Zelandii ale też myślę o Kanadzie (mój narzeczony to Kanadyjczyk więc byłoby łatwiej). Na UK świat się nie kończy. Co z tego że funt stoi (nadal) wysoko w porównaniu z innymi walutami jak polityka z panią May na czele to czysty cyrk, służba zdrowia to żart a ceny z kosmosu? Kasa to nie wszystko, ten kraj coraz bardziej mnie denerwuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
O matko, no chodziło o to, ze jeśli ktoś jest tu te 6 lat powiedzmy to gdyby pracował cały ten czas to mógłby się już o paszport starać teraz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ja wątpię że szkocja się odłączy... widziałam wczoraj jakiś sondaż i wyszło że gdyby teraz było referendum to znowu zagłosowaliby że nie chcą wyjść. a takie pytanie do osoby która napisała że służba zdrowia w uk to żart, czemu tak uważasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Służba zdrowia to żart bo żeby się dostać do GP to trzeba się o 8 rano bić o miejsce (dla ludzi którzy pracują full time oznacza to że muszą wziąć wolne a miejsce nie jest gwarantowane). 2 razy byłam w A&E (raz że złamaniem którego nie rozpoznali nawet po zrobieniu x ray a drugi raz dostałam krwotoku i czekałam 5 godzin aż mnie przyjmna, pan pielegniarz sprawdzając mi brzuch tak mocno nacisnął na niego że dostałam większego krwotoku po czym przepisał tabletki przeciwbólowe :D) cyrk na kółkach! Wszyscy Polacy, Australijczycy i Kanadyjczycy których tu znam jeżdżą do swoich krajów się leczyć (ale tu muszą płacić podatki na beneficiary które mają czas czekać godzinami z katarem żeby dostać się do GP. Dlatego myślę, że to żart.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Matka mojej koleżanki pracuje 4h w tygodniu a przez resztę tygodnia wraz ze swoim dorosłym synem przesiaduje u GP. Raz poszła z nim do A&E z przeziębieniem. Nie żartuje. To właśnie jest taka typowa angielska beneficiara...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×