Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Jak zacząć w Anglii lekarz weterynarii, po studiach, z kiepskim angielskim

Polecane posty

Gość gość

Witam, proszę o rady jak w temacie. Z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pierwsza rada: naucz się porządnie angielskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
z kiepskim angielskim to możesz najwyżej psie kupy zbierać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pewnie doskonale wiecie, że w Polsce ciężko nauczyć się porządnie angielskiego, stąd moje pytanie. Może jest tutaj jakiś lek wet, który też zaczynał bez doświadczenia w Anglii. a co do języka - kiepski, czyli nie jest on fluent, ale potrafię się komunikować w tym języku. proszę o konstruktywne rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przyjedz do Anglii , zapisz do szkoly i szukaj w tym czasie pracy , nic innego nie wykombinujesz , co Co mamy radzic , myslusz ze my tu recepte na kazdego zycie mamy ?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
he he :) pewnie nie, ale dzięki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja bym zrobila tak ; przyjechala , zapisala sie do szkoly , poszla do byle jakiej pracy miedzy Anglikow ale w weekendy zaciagnela sie do jakiegos weterynarza jako woluntariusz , w ten sposob osluchasz sie fachowego jezyka , a jak sie spodobasz dadza Ci etat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no tak, tylko ciekawi mnie czy np. łatwo dostać się na taki wolontariat? i jak jest z taką "byle jaką pracą między Anglikami"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oj , tego to ja juz nie wiem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malapete
jedź, znajdź jakąś pracę i zapisz się na darmowe kursy angielskiego są różne stopnie, po rozmowie z tobą zakwalifikują cię według twoich umiejętności podszkolisz język, osłuchasz się z nim,nabierzesz pewności siebie każdy na początku jest pewien swojego języka a tutaj wszystko się weryfikuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po pierwsze bez przesady z ta znajomoscia jezyka. Znam lekarzy obcokrajowcow ktorzy pracuja w szpitalach ze slaba znajomoscia jezyka. Nie idziesz do korespondencji, ani jako doradzca. Wazne, ze znasz jezyk w stopniu komunnikacyjnym i fachowe slowinictwo. Na twoim miejscu wlasnie na tym bym sie teraz skupila. Nie jestem z Angli, mieszkam w Niemczech, ale wiem od kolezanki, ze jedna nasza znajoma ze szkoly, ktora skonczyla weterynarie znalazla w Angli prace w zawodzie. Przede wszystkim musisz sie dowiedziec jak to jest z uznawaniem dyplomow. Bo kazdy kraj ma inne wymogi. Mozliwe, ze bedziesz musiala robic jakies praktyki, albo robic dodatkowe egzaminy. Radze ci byc sie skontaktowala z ministerstwem oswiaty w Angli, albo urzedem, ktory zatwierdza dyplomy, albo z uniwersytetem w Angli jak to wyglada co do formalnych wymogow. W miedzy czasie wez sie za angielski, mozesz sie uczyc bedac w Polsce. Bez przesady, zyjemy w czasach, gdzie jest dobry dostep do ksiazek. Jak juz sie dowiesz i oaze sie nie musisz zdawac egzaminow itp. to radze ci szukac sobie pracy z Polski. Tylko miej na uwadze, ze lepiej podawac wtedy angielski adres. Spytaj sie Jakis znajomych, czy nie mogliby ci podac swojego adresu na korespondencje. Bo jak napiszesz, ze z Polski to moze bc trudno, bo odrazu mysla, ze musisz znakezc mieszkanie itp. Nie radze ci wyjechac w ciemno do Angli tak jak ci tutaj inni radza. Bo prawdopodobnie bedziesz musiala isc wtedy do pracy fizycznej, a wiesz mi to nie jest latwe. Mam kolezanki, ktore skonczyly studia i sprzataja w Niemczech, a czas leci.....Bo masz coraz wieksze luki w zyciorysie i co napiszesz,ze przez ostatni rok, albo i wiecej sprzatalas? Taki skok z pracy fizycznej do normalnej nie jest wcale taki prosty. Dlatego lepiej zebys najpierw znalazla sobie prae w kraju, zdobywala doswiadczenie i w tym czasie szukala sobie pracy w Angli. Jesli jednak okaze sie, ze jednak bedziesz musiala zdawac jakies egzaminy potwierdzajace twoj dyplom to musisz pewnie robic tam jakies kursy przygotowawcze. Musisz sie najpierw dowiedziec. Powodzenia;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
akurat wczoraj szukalam praktyk w UK, poszukaj apprenticeship vacancies

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Uwazaj na praktyki w Angli. Czesto sa bezplatne, albo bardzo malo platne. Musisz sobie z tego oplacic mieszkanie, wyzywienie itp. Robiac takie praktyki nikt ci nie zagwaratuje pracy, a czesto pracodawcy wykorzystuja tania sile robocza i obiecuja potem prace, a potem szukaja sobie nowych osilkow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziękuję za sugestie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
cześć ja również jestem lekarzem wet i wybieram się niebawem do UK dokładniej Londyn, moj angielski jest kiepski ale sie tym nie przejmuje :) wszystko nadrobię na miejscu jeśli byś chciała porozmawiać to zapraszam :) pozdrawiam Katarzyna kontakt na maila: jobsveterinarian@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jobsveterinarian@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jest świetny kurs Medical English dla lekarzy weterynarii w Polsce prowadzony przez lekarkę weterynarii z międzynarodowym doświadczeniem, uczą też przez internet w formie E-learningu. sprawdźcie na www.veterinaryenglish.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Żadne reklamowane tu kursy tylko samemu trzeba działać! Ja zaczynalam w RSPCA i PDSA jako wolontariusz. Zawsze cos na początek. Potem A Levels (muszą być zdane na A, ewentualnie B), potem studia (RVC, prestiżowa szkoła). To długa droga, na pewno nie prosta, jest presja i duza liczba samobójstw niestety. Angielski musi byc perfekcyjny wiec sugeruje kilka lat kursów i wolontariat na początek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nawet gdybyś znał angielski to nie dostaniesz takiej pracy. W UK nie potrzeba weterynarzy. Ci którzy już są ledwie znajdują pracę w swoim zawodzie. Lepiej zostań w PL. Tu łatwiej znajdziesz pracę oczywiście za polskie stawki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mylisz się (skoro nie jesteś wetem to się może nie wypowiadaj, co?) zapotrzebowanie na weterynarzy jest ogromne, prywatne kliniki, schroniska, kolekcje zoologiczne (prywatne i charytatywne) mnożą się a obcokrajowców w tym zawodzie jest w UK nawet tyle jeśli nie więcej niż Brytyjczyków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zgadzam się, w lecznicy mojego psa jest około 20tu weterynarzy a to mała klinika. W pracy mamy 10ciu i co roku mamy z 10ciu dodatkowych stażystów. Wszyscy znajdują później pracę. Oczywiście niektórzy za granicą, no ale być weterynarzem w Australii czy Kanadzie to nie wstyd. Poza tym Brytyjczycy tak kochają swoich pupili ze zapotrzebowanie jest zawsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A dlaczego nie chcesz pracować w PL? Przecież polskie pensj***ardzo się ostatnio poprawiły. Znam weterynarza co otworzył swoją praktykę, wybudował dom/lecznicę i żyje jak pączek w maśle. Radzę ci nie wyjeżdżaj z PL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam firme Eville and Jones. Pozycje pracy dostepne dla weterynarzy z i bez doswiadczenia oraz w zaleznosci od poziomu jezyka. eandj.co.uk/recruitment

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×