Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość potrzebujaca rady

Jaki kierunek wybrac Ratownictwo Medyczne czy Pielęgniarstwo?

Polecane posty

Gość potrzebujaca rady

Witajcie Jaki kierunek wybrać Ratownictwo Medyczne czy Pielęgniarstwo? Kto więcej zarabia? W którym zawodzie łatwiej znaleźć pracę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście, że pielęgniarstwo. Po RM możesz pracować tylko w pogotowiu i na SOR, a poza tym kobiet rm nie za bardzo przyjmują do pracy. Chodzi o dźwiganie na noszach pacjentów. Po pielęgniarstwie jest więcej możliwości pracy.Jeśli interesuje Ciebie ratownictwo, to możesz sobie zrobić specjalizację z piel. ratunkowego albo z anestezjologii i intenesywnej terapii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zggglosss
ratownictwo medyczne? oglądanie tych wszystkich zwłok z wypadków? juz nie mówiąc o wnetrznosciach itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiaakasiaakasiaa
Witajcie :) jestem tegoroczną maturzystką :) wybieram się na studia z pielęgniarstwa na UMB, ale myślę też nad drugim kierunkiem, żeby pogłębić swoje kwalifikacje. Wiem, że studia są praco- i czasochłonne, ale mimo to chcę przynajmniej spróbować, pewne jest, że pielęgniarstwo będzie te najważniejsze :) A teraz pytanie: jaki kierunek według Was będzie najbardziej pasował do pielęgniarstwa?? zastanawiam się nad położnictwem i ratownictwem medycznym, raczej nic innego mnie nie interesuje. Wiem, że ratownik medyczny ma uprawnienia do podawania niektórych leków oraz przeprowadzania drobnych zabiegów, co byłoby na plus dla pielęgniarki, mogłoby też się przydać w życiu. Z drugiej strony plan studiów pielęgniarskich pokrywa się bardziej z położnictwem, na pewno łatwiej byłoby skończyć. Za położnictwem przemawia też to, ze kobiecie łatwiej jest znaleźć pracę jako położnej niż ratowniczki, no i to, ze kocham dzieci <3 Jako pielęgniarka marzę o pracy na oddziale onkologii dziecięcej, a tu przydatne mogą się okazać zarówno umiejętności dodatkowe ratownika, jak i położnej. W sumie wybrałam właśnie takie kierunki, ponieważ poza pielęgniarstwem dobrze bym się czuła też w tych dwóch zawodach i trudno mi określić, w którym lepiej. Doradzicie?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pielegniarstwo? Ratownictwo? Chcesz zarabiac 1700 zl???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyna to tylo pielęgniarstwo. Ratownik to ciężka praca i niebezpieczna bo non stop jakieś ataki na ratowników przez pijaków do których przyjeżdżają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Poza tym pielęgniarki dostają podwyżki regularnie a ratownicy nie. Ich płace stoją w miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wejdzcie na fejsa na "paski pielegniarek" to zobaczysz jakie byly te podwyzki! Smiech na sali (chorych)!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lekarski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×