Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Vendangeur

Ktoś chętny na winobranie we Francji

Polecane posty

Gość Vendangeur

Wybieramy się do Francji na m.in winobranie. Wyjazd do Langwedocji, do znanego mi wcześniej miejsca, w którym pracowałem dwa sezony. W tej chwili szukamy osoby z pojemnym samochodem, która chciałaby z nami pojechać z Warszawy albo z okolic, mile widziany osoba znająca francuski i chcąca popracować z nami do końca października (jak się uda). Płeć i wiek obojętne :-) Wyjazd około 6 września. Stawka przy winobraniu, w rejon, w który się wybieramy to 9.43 euro za godzinę, praca na co najmniej trzy tygodnie (tyle pracowałem ostatnim razem w paru winnicach), przemieszczając z południa Francji na północ można ten okres wydłużyć do 6-8 tygodni. Mile widziane są osoby, które już na winobraniu były i znają regiony takie jak Akwitania, Prowansja, Burgundia czy Szampania, gdzie też chcemy się wybrać. Niech zachętą będzie krótkie wyliczenie: pracując tylko 40 dni zarobić można ok. 2500 euro. Nie liczę przygody, jaka się z tym wiąże ;-) Przy okazji można pozwiedzać spory kawałek Francji i poznać wielu ciekawych ludzi. Planujemy wyjazd dwóch ekip jedna zostanie do końca września, druga października, część osób będzie chciało zostać na jak najdłużej. W tej chwili mamy jeden mały samochód, potrzebujemy jeszcze jednego, osoby ze znajomością języka francuskiego też się mogą zgłaszać. :-) Jeżeli ktoś jest zainteresowany, a spełnia warunki, niech pisze na adres: jestextra. małpa gazeta.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vendangeur
W tej chwili trzy osoby są już na miejscu, jak ktoś jest zainteresowany ma samochód, odwagę, hart i pogodę ducha, to zapraszam :-) Również osobę ze znajomością języka francuskiego. Wyjazd planowany w najbliższy piątek w południe lub w sobotę rano z Warszawy. Zapraszam! jestextra małpa gazeta.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam ja jestem chetny i gotowy zahar@vp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vendangeur
Niby ludzie narzekają na brak pracy, ale znaleźć odpowiednie osoby do pracy po 9.43 euro za godzinę, było dosyć ciężko. Pracowałem tylko 17 dni, niecałe tysiąc euro, ale pracy było sporo, tylko osoba, z którą pierwotnie wyjechałem wcześniej wróciła do Polski, a bez samochodu nie dało się, był konieczny. W sumie fajnie było. Może jeszcze raz wyjadę w przyszłym roku, jak by ktoś się organizował do jakiejkolwiek pracy we Francji, ewentualnie Anglii, a miał doświadczenie i wszystko dobrze poukładane w głowie, to piszcie. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chętnie pojadę
Mam samochód vw polo, wcześniej pracowałem w budowlance: głądzie tynkowe, prace wewnątrz. Chętnie podejmę pracę z uczciwym. Winobranie też może być. Niestety tylko komunikacyjnie niemiecki. Pozdrawiam, będę zaglądać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chętnie pojadę
Mam samochód vw polo, wcześniej pracowałem w budowlance: głądzie tynkowe, prace wewnątrz. Chętnie podejmę pracę z uczciwym. Winobranie też może być. Niestety tylko komunikacyjnie niemiecki. Pozdrawiam, będę zaglądać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vendangeur
W tym roku stawka to 9.53 euro za godzinę, winobranie zacznie się znacznie wcześniej, niż w zeszłym roku. W zasadzie już w okolicach 20 sierpnia, choć rozkręci się dopiero na początku września. Jakby ktoś miał samochód, chciał jechać na dłużej albo jeszcze lepiej, gdyby znalazła się osoba z komunikatywnym językiem francuskim to zapraszam. Wyjazd 22 lub 29 sierpnia. jestextra@gazeta.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vendangeur
W sumie w tym roku też nie było łatwo znaleźć odpowiednie osoby do wyjazdu, stawka 9.53 na godzinę. Zakwaterowanie i wyżywienie, w sumie całkiem dobrze. Ten kto naprawdę chce, to wyjedzie i na winobraniu będzie, kto się lęka ten przegrywa, ten zwycięża, kto odważnie działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie rozśmieszaj mnie! a na miejscu się okazuje, że trzeba za kwatery zapłacić, żarcie kupować samemu a 9,53 jest do podatku!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vendangeur
Za kwatery nie zawsze trzeba płacić, ale często jest to odliczane. Wyżywienie również. W moim przypadku 14-16 euro dziennie, ale miałem pełne wyżywienie i zakwaterowanie. Raz miałem odliczane tylko wyżywienie zdaje mi się około 6 euro. Stawka tegoroczna to 9.53 euro brutto, nie pamiętam dokładnie, ale wychodzi około 7.70 euro za godzinę netto. W zależności od ilości godzin dziennie i tak ma się około 200zł na czysto, zaś ci co robią na akord i są dobrzy w tym, nawet 400zł dziennie, ale tak pracuje się przede wszystkim w Szampanii. Na moje oko, ofert z zakwaterowaniem i wyżywieniem na miejscu, aż tak wiele nie ma, może 30% tego co na rynku. Bardzo często jest zakwaterowanie bez wyżywienia lub wyżywieniem niepełnym albo też wyżywienie, ale bez zakwaterowania, za to z możliwością rozbicia namiotu na posesji lub przyjazdu kamperem. Ten ostatni sposób często wybierają rodowici Francuzi. Czasami są ekstra oferty na pracę na miesiąc, ale trzeba wynająć coś na miejscu i samemu przygotowywać posiłki. Jak zauważyłem nieomalże zawsze w pobliżu jest jakiś kemping, a wtedy gdy jedzie się w czwórkę, własnym samochodem wychodzi to około 7 euro dziennie od osoby, a wyżywienie własne. I jeszcze jedno, coś co mało kto wie, podatek można sobie odliczyć, ale mało kto to robi, bo po prostu tego nie wie. Pozdrawiam wszystkich i życzę powodzenia na przyszłorocznych zbiorach. :-) PS nie piszcie do mnie na podany wyżej adres, bo skasowałem skrzynkę mailową, stworzyłem ją tylko na potrzeby ogłoszenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vendangeur
Winobranie w tym roku to stawka 9.61 euro za godzinę, są już pierwsze ogłoszenia, a poza tym mam z lat poprzednich bazę adresów. Można spróbować w czerwcu lub lipcu zaklepać sobie pracę wcześniej. Jednak potrzebna jest osoba z bardzo dobrą znajomością języka francuskiego. vendangeur@interia.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vendangeur
Szukam osoby z samochodem, która gotowa jest wyjechać na dłużej, powiedzmy do października, ale na pewno do końca września. Znajomość francuskiego mile widziana, tak jak i doświadczenie ze zbiorów. Wyjazd z Warszawy, w sobotę 22 sierpnia, tak aby być na miejscu 24 sierpnia. Kontakt: vendangeur@interia.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
rozumiem, ze koszty paliwa plus jakiś dodatek (amortyzacja, ubezpieczenie) do podziału?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zywoplot
Cześć jestem chętna na dłuższy wyjazd. Info masz na @

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Coś chyba jest nie halo. Kontaktuje się z plantatorami, a oni wprost mi odpowiadają wrrrr... . Mamy własne ekipy, nie chcemy płacić za Pana podatku. Nie widzę zachwytu zarobku przy zbiorach tak jak jest to ukazane w programach np. Makłowicza, czy na blogach. Tak z ciekawości zapytam, kto z ekipy płaci za ewentualne mandaty??? http://fashionable.com.pl/2012/05/09/francja-winobranie/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jakie mandaty? na winobranie jedzie się i już, nikt nie robi problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vendangeur
Wyjazd się udał, byłem w dwóch winnicach Burgundii, a potem jeszcze w jednej w Prowansji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mandaty płaci ten kto je robi :P przestrzegać przepisów należy wszędzie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Osoby chętne na wyjazd na winobranie w tym roku, zapraszam: winobranie2017@interia.pl Wyjazd 26 lub 27 sierpnia do Burgundii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W tym roku stawka przy winobraniu wynosi 9.76 euro za godzinę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×