Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość wazne pytanie

Lloyds TSB i visa

Polecane posty

Gość wazne pytanie

mam pytanko może ktoś wie sytuacja wygląda tak: trzy tygodnie temu wyjechałam z Anglii ostatnia wypłata miała mi przyjść czekiem na polski adres ale jej nie otrzymałam postanowilam więc sprawdzić ile mam na koncie(czy przypadkiem wyplata nie wplynela jednak na konto) ale niestety nie wszystkie bankomaty to pokazuja mam zwykła debetową kartę VISA konto w Lloydsie tez mam zwykle wyjezdzajac zostawilam na nim jakies trzy funty wlozylam wiec karte do bankomatu wbilam ze chce 100 zł i bankomat mi te 100 zlotych wyplacil( ale tyle przeciez na koncie nie mialam jak wyplacalam) nie wie moze ktos czy na karcie takowej mozna zrobic jakis debet( nawet maly bo jak wiadomo te 15 funtow to nie jakos duzo na warunki angielskie) podkreslam ze posiadam zwykla platnicza karte a nie kredytowa a moze ktos wie w ktorym polskim bankomaci mozna po prostu sprawdzic stan konta dodam ze bankomat ING nie chcial mi wczytac tej karty wyskakiwal jakis blad wiec to odpada z gory dziekuje za pomoc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewa123
hmm chyba zrobilas sobie debet a to nie dobrze masz na minusie a oni pobieraja duze oplaty za debet ,wplac szybko te pieniadze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej tez mam taka karte nie mozesz sprawdzic przez neta?przeciez w tej usludze ma sie tez konto internetowe...mozesz zrobic debet ktory zostal okreslony w umowie wiec sprawdz umowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wazne pytanie
no wlasnie moge sprawdzic ale dopiero dzis sie zarejestrowalam teraz musze czekac na pare dni na list z haslem i czyms tam jeszcze no wlasnie problem polega na tym ze ja nie wiem przypadkiem czy mi nie wplynela jakas kaska bo komus podobno wlasnie na konto wplynela za holidaya wiec podnisze pytanie czy ktos nie wie w ktorym polskim bankomacie mozna sprawdzic stan konta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wazne pytanie
kurcze na razie znalazlam tylko wzmianke o ewentualnej karze a skad mam wiedziec do jakiej kwoty moge zrobc debet??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość twardy orzech
Jak sama nazwa wskazuje (debit card) to karta debetowa wiec mozesz sobie zrobic niechcaco debet. Przed wyplaceniem pieniedzy z bankomatu nalezalo zadzwonic do swojego oddzialu Lloydsa w UK (skoro nie masz konta internetowego) i dowiedziec sie o stan konta. Adresy i numery telefonow oddzialow Lloydsa mozna znalezc w internecie. Jesli masz konto classic to zostaniesz obciazona kara za wyciagniecie pieniedzy ponizej stanu konta. Kara ta moze nawet siegnac £90 funtow. Obecnie Lloysd zmienia warunki kar debetowych wiec bedzie jeszcze wiekszy galimatias. Jesli masz inne konto niz classic to zalezy ile masz i czy w ogole darmowego wyplacania ponizej limitu. Jesli zmiescisz sie w granicach tego limitu to naliczone beda niewielkie odsetki od tej sumy, jest zazwyczaj pomiedzy £1 a £5 funtow. Na twoim miejscu skontaktowalabym sie jak najszybciej ze swoim oddzialem bo od 1 listopada zachodza w tej kwestii znaczace zmiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam vise barclaysa i niestety potwierdze w polskich bankomatach nie mozna sprawdzic stanu konta :( najlepiej zadzwon do Lloydsa i niech ci sprawdza. poza tym zglos im od razu ze jestes w Polsce, bo np. Barclays potrafi zablokowac karte jesli uzywasz jej za granicami UK a nie zglosisz tego w banku. jesli masz zwykla karte i nie masz przydzielonego limitu na debet to niestety nawet 1 pens zaciagniety na debet bedzie obciazony kara, kwota w zaleznosci od aktualnego cennika banku :( najlepiej jak najszybciej do nich zadzwon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki za info ale w międzyczasie postarałam się o internetową obsługę i mogę sobie to bez problemu sprawdzić, okazało się że moja wspaniała firma, mimo wielu zapewnień że ostatnią wypłatę dostanę w fomie czeku,wpłaciła jednak kaskę na konto:) także debetu nie zrobiłam:) jak to zablokować?? ja dotychczas wybierałam kaskę dwa razy i jescze mi nic nie zablokowali myślicie że moga mi to jeszcze zrobić? wprawdzie nie mówiłam im że wyjeżdzam i że będe używała karty za granicą ale zmieniłam adres na polski wiec powinni wiedzieć że wyjeżdzam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość twardy orzech
zmiana adresu nie jest rownoznaczna z nieuzywaniem konta, to ze sie przeprowadza za granice nie jest wyznacznikiem zamkniecia konta, konto w Lloydsie jest aktywne jeszcze przez 2 lata po ostatniej transakcji chyba ze klient zazyczy sobie zamkniecie konta i w tej kwesti nalezy sie skontaktowac z bankiem i poimformowac ze chcialoby sie sie zamknac konto z takich czy innych wzgledow, nie licz ze ludzie beda ci czytac w myslach albo odgadywac twoje zamiary z krysztalowej kuli. Warunki zamkniecia konta zaleza tez od typu konta jakie posiadasz wiec jesli definitywnie nie masz zamiaru wracac do UK to lepiej zamknac konto. Warto wiedziec ze Lloyds ma tez oddzialy w innych krajach jak np HIszpania wiec jesli ktos wyjezdza na dobre do HIszpani to moze uzywa swojego konta zalozonego w UK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ola27
mam problem wpłynęły mi pieniądze na konto Lloyds za zwrot podatku i nie mogę ich wypłacić w bankomacie - polsce. mam konto inernetowe i na nim przy kwocie podatku pisze " guaraneed tracker". kompletnie nie wiem o co chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość twardy orzech
Guaranteed tracket to rodzaj konta oszczednosciowego, jesli czek byl na wysoka sume to byc moze zostal wplacony na konto oszczednosciowe zamiast na normalne konto po to aby klient mogl pozyskac w ten sposob odsetki z danej sumy przykladowo jesli klient wplaci czek na sume £5,000 i przetrzyma je na tym koncie przez conajmniej miesiac moze uzyskac pareset funtow wiecej z odsetek. Potem mozna przelac pieniazki z konta oszczednosciowego na zwykle wraz z odsetkami. Zalezy tez kiedy czek zostal wplacony na konto. Wszystkie czeki przechodza przez tzw proces klaryfikacji, czyli np jesli wplacisz fizycznie czek w poniedzialek to zostanie on zostaje on w ten dzien wysylany do centrum gdzie czeki danego banku przechodza proces klaryfikacji i dopiero po 2-3 dniach roboczych (sobota jest dniem nie roboczyn) mozna fizycznie wybrac z konta kwote ktora zostala wplacona poprzez czek, tak jest w kazdym banku w uk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pitrex
mi również wpłyneły na konto pienedze z podatku i w nie moge ich wypłacic w bankomacie pieniedze sa na podstawowym koncie lloyds classic.wczesniej jakies 3 miesiace temu wyplacalem pieniedze z konta w polsce w bankomacie i nie było problemu teraz kazdy bankomat pokazuje ze transakcja nie moze zostac zrealizowana.w czym problem? pomóżcie co robic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smigi
Nie mozecie wyplacic za granica (Polsce) bo macie zablokowana ta funkcje. Musicie zadzwonic do Lloyds'a i odblokowac ja telefonicznie, albo osobiscie w UK ale to pewnie odpada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość julia 1984
cześć! nie zamknełam debetowego konta Silver Lloyds TSB, wyjezdzająć z Anglii, teraz dostałam list (na angielski adres, gdzie mieszkaja jeszcze znajomi), że mam debet, ponieważ pobrali opłatę za prowadzenie tego konta + kara za debet ok Ł70... czy ktoś miał podobną sytuację i co polecacie zrobić. bo myśle o uregulowniu tego debetu i zamknięciu konta. a może można napisac podanie o umożenie tej kwoty? dzieki za jakakolwiek podpowiedz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szkoda że nie zmieniłaś konta na zwykłe:( ja tam zrobiłam i teraz nie mam problemu może najlepiej byłoby żebys tam zadzwoniła i zapytała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fernandes
hej Smerfetka moglabys odezwac sie do mnie na maila mam pare pytan czekam pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dorota_ma_kota
Bank nie ma prawa pobrac od Ciebie zadnej kary! Kara za debet czyli Charges jest niezgodna z brytyjskim prawem. Bank nie ma prawa pobrac wiecej niz 15 f z Twojego konta. Jesli zostaly pobrane Charges, masz prawo zlozyc Claim, a nawet zlozyc sprawe do sadu! Wiecej dowiesz sie z tej strony, sa tam rowniez gotowe wzory listow, ktore mozna wyslac do banku. Nie dajcie sie Lloydsowi! http://www.thisismoney.co.uk/bankcharges

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość negra87
tez mialam ten problem yzn. nadal mam bo ja to wyplacalam pieniadze do skutku tzn. do momentu az mi bankomat wypłacał teraz mi juz nie wypłaca i nie wiem własnie czy tez nie zrobiłam sobie debetu... no ale np. jak w angli bylam i chcialam zrobic debet (tzn. podjac wiecej kasy niz mialm na koncie to nie mogłam ) ale juz np.: robiac zakupy w sklepie moglam zrobic debet, to nie rozumiem na czym to polega...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wojtas 56
Czy napewno jest mozliwy zwrot pieniedzy za brane kary bo ja mam juz tak dobre 2 miesiace piszcie na maila jak to zrobic.pozdrawiam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dorota_ma_kota
Wojtas podalam link. Wszystko jest opisane, w jaki sposob odzyskac te nieprawnie pobierane kary. Sa tam wzory listow, wystarczy wypelnic i wydrukowac, potem wyslac do banku jako Recording Delivery i czekac na swoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wojtas56
DOROTA czy to jest 100% gwarancja zwrotu pieniedzy i czy z tego tytulu jest brana jakas prowizja.Mialas podobny przypadek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kowal100
a w ktorym bankomacie moge wybrac kase z konta angielskiego?prosze pomozcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GT
Też mam konto w barclays i nie moge sprawdzic stanu konta w bankomacie. Ktos wyzej pisał o sprawdzeniu poprzez internet tylko ze ja nie mam z sobą zadnych papierow z banku wiec jak moge to zrobic ? mam zarejestrowac sie na ich stronie www czy co ? prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość budkas
hej mam poważny problem 2 listopada 2007 wyjechalem z angli , 5 listopada 07 wypalcilem kase w bankomacie i po 2 dniach okazalo sie ze zrobilem debet na -0.27 pensow zadzownilem do kumpla w angli zeby poszedl mi to uregulowac wplacajac ta sume na moje konto oczywiscie w Lloyds kobitea w okienku powiedzial mu ze i tak bede musial zaplacic 75 F kary za ten debet i ze bedzie to pobrane 3 grudnia 07. 27 listopada na konto wplynelo m jeszcze zalegle 250 funtow wyplaty i pieniazki lezaly sobie na koncie do 28 grudnia nic nie pobierali. wiec wyplacilem 200 Funtow z tego bylo 2 funty prowizji za wyplate w polskim bankomacie i wszytko bylo by ok az do dzisiaj. wchodz ena moje konto internetowe a tu sie okazuje ze mam zrobione 150 F debetu!!! doslownie sie pzrerazilem okazalo sie ze 2 stycznia 2008 Lloyds pobral sobie te 75 Funtow kary co mialo byc sciagniete niby 3 grudnia i dodatkowo 4 stycznia 08 naliczyli mi na koncie jakis debet za zakupy w tk max na kwote 120 Funtow a zakupy ostnie w tk robilem w pazdzierniku w 2007!!!! wiec teraz mam do zaplaty 150 F na debecie prosze was jesli ktos mial podobna sytaucje lub wie co moge zrobic w tym przypadku niech mi pomoze bo naparwde nie wiem co mam robic teraz z tym wszytkim !!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalinales
no ja własnie tez chcialabym wybrać kase z lloydsa , ale z tego co czytam to sie boje ze po tymj jak wybiore moja karta zostanie zablokownana( a nie chce miec pożniej z tym problemow), mam tam ponad 500 f , szcze rze to by mi sie ta kasa przydałą, no ale i tak jej naraz nie wyjme...a boje sie ze juz drugi raz nie bede mogla. wiecie cos o tym?bo z tego co czytam to niektórym poblokowało kary, a w banku nie zgłaszałąm ze chciałąbym wybierac kase za granica. z gory dzieki na info

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NIc mi nie wiadomo na temat blokowania kart, ja byłam na wakacjach w Polsce i przez miesiąc wybierałam kilkakrotnie kasę z bankomatu (konto mam w Lloydsie) i nic mi nie zablokowali. Aha i nie zgłaszałam nigdzie, że wyjeżdżam do Polski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość twardy orzech
Do budkas: Od listopada 2007 Lloyds zmienil warunki obciazania kara za niedopuszczalne wykraczanie poza stan konta. Kwota ta zalezy od tego na jaka sume jest konto obciazone i jak dlugo pozostawalo w takim stanie. Jesli np. danego dnia wykroczysz na minus 0.27p to bank nalicza £15 za instnienie sytuacji i po £6 za kazdy dzien zwloki uregulowania stanu konta. Tak jest dopoki jest sie do 0£25 na minusie. Jesli nie jest sie swiadomym, ze sie wykroczylo poza limit i nie wplaci sie jak najszybciej tych 0.27p to suma narasta i oplaty dzienne wraz z suma tak ze mozna skonczyc z ogromna suma do zaplacenia ok 2 mies po zaistnieniu sytuacji. Co do zakupow karta to firma, ktorej placimy np. supermarket itp ma prawo sciagnac sobie ta sume z konta w dowolnym momencie i nic nie mozna z tym zrobic a jedynie regularnie sprawdzac, ktore transakcje juz zeszly a ktore nie, najwygodniej poprzez baknowosc internetowa lub telefoniczna. Wiem, wiem, smiechu to wszystko warte ale tak wyglada sytuacja w bankach w UK i korzystajac z ich uslug trzeba sie dostosowac do ich zasad. Wiele obywaleli Polski nie zdaje sobie sprawy z tych zasad, z racji swoich problemow jezykowych lub problemow jezykowych pracownikow banku, ktorzy nie daja sobie rady z przekazywaniem im istotnych informacji. But WAKE UP. This is UK not POLAND.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×