Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

makkara

Mieszkania socjalne i spoldzielcze w UK

Polecane posty

moze lepiej zalozyc oddzielny temat odnoscie tych mieszkan bo pojawiaja sie w innych watkach. Tak wiec wszystkie pytania i opinie tutaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hakkkkerka
piszcie bo mnie tez to interesuje Ile czeka sie na socjalne mieszkanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my czekalismy 6 tygodni ale to bylo prawie 2 lata temu i teraz troszke sie pozmienialo. Aha mieszkamy w Szkocji. mieszkanie, ktore dostalismy jest nowe - nikt wczesniej w nim nie mieszkal ale dostalismy je od spoldzielnia a nie od miasta. Ale mam znajomych, ktorzy dostali mieszkanie socjalne - no coz moze nie jest ono najpiekniejsze ale przynajmniej bardzo malo placa za czynsz i maja je na wlasnosc. Wczesniej musielismy mieszkac z kims bo nie bylo nas stac na cale mieszkanie tylko we dwojke a teraz juz bym nigdy sie nie zamianila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do dokladnie londoner...
a skad wiesz ze Ci ktorzy sie pytaja to nie mieszkaja w UK juz kilkanascie miesiecy ? Skoro ten kraj daje taka mozliwosc dla ludzi, ktorzy pracuja to czemu z tego nie korzystac. Chyba trzeba byc skonczonym idiota, zeby miec szanse na wlasne mieszkanie i z niego nie skorzystac. To jest tak samo jak z benefitami. Spotkalem sie z opiniami ze Polacy pracujacy na wyspach nie powinni nic brac bo to psuje opinie innym Polakom...Ale czemu nie skoro pracujemy tutaj ciezko i placimy podatki - benefity sa dla wszysktich pracujacych bez wzgledu na pochodzenie !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja wspolczuje tylko..
wielu brytyjczykom..ktorzy w swoim kraju musza placic na darmowe mieszkania dla wielu biednych obcokrajowcow, Council Tax jest cholernie wysoki a smieci zalegaja pod domami, bo Council nie stac na lepszy servis..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mozecie mi napisac cos wiecej na temat mieszkan socjalnych? tzn jakie oplaty, zasady wlasnosci , kryteria przyznawania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ajjaaaaaaaaaaaaaaa
a ile ty płacisz za wynajem tego z housingu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niestety Polacy nie sa przyzwyczajeni do tego, ze cos im sie nalezy i stad to oburzenie :) Nikt tu nie dostaje mieszkania za darmo, najpierw trzeba troche popracowac, poplacic podatki... (ktore nie sa male!) A gdy pracujemy tutaj i placimy podatki to mamy takie same prawa jak i inni, to chyba jasne. Nie rozumiem dlaczego mielibysmy byc gorsi. Tym bardziej, ze rzad za pieniadze podatnikow (czyli takze moje) utrzymuje cale rzesze uchodzcow politycznych oraz Brytyjczykow (i nie tylko), ktorym sie nie chce pracowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dokladnie enamorada !!! W 100 % sie z Toba zgadzam. Czy tobie (ja wspolczuje tylko.. ) sie wydaje ze to w porzadku, ze z moje podatki ida na leniwuch szkotow, ktorym sie nie chce dupy ruszyc z domu i isc do pracy ? Tym bardziej, ze oni nie musza sie martwic, ze beda mieli problem z jezykiem. Jesli ktos jest w tym kraju bezrobotnym i jest na dodatek Brytyjczykiem to oznacza ze jest leniwym wykorzystywaczem bo pracy jest tu mnostow (dla tych oczywiscie, ktorzy znaja jezyk nie mowie o rodakach, ktorzy znaja tylko 1 zwrot) Tak wiec mieszkania socjalne, spoldzielcze i inne benefity na dzieci i nie tylko naleza nam sie tak samo jak innym mieszkancom a jak ktos nie chce z nich korzystac to jzu jego sprawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gambi311
my tez mamy mieszkanie ze spoldzielni - 2 sypialnie + livingroom - 310 L miesiecznie + council tax (w naszym przypadku 100 L miesiecznie) + prad i gaz (ok 20 - 25 L miesiecznie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
widzicie jedna sprawa jesli sobie wczesniej popracujecie, poplacicie podatki to OK. w koncu na cos te podatki placimy. wkurzaja mnie jednak takie pytania osob, ktore planuja wyjazd z kraju tylko po to zeby siedziec na socjalnym. a sa takie osoby, sa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a my czekamy juz ktorys miesiac, nie wiem dokladnie ktory w kolejeczce, grzecznie i dalej nic... chyba juz 5 miesiac a np moj wujek w szkocji, miesiac tylko czekal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jumbo4
my czekalismy 6 tygodni na mieszkanko ale to bylo ponad 2 lata temu a wtedy jeszcze tylu Polakow o tym nie wiedzialo i nie bylo tyle podan. ale wydaje mi sie ze warto skladac podanie jak sie mysli o zamieszkaniu tu na stale bo to zawsze lepiej niz placenie prywatnemu landlordowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gdzie zlozyc podanie
o mieszkanie? w councilu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jumbo4
tak w council office - tam gdzie sie chodzi zalatwiac council tax trzeba wypalnic taka ksiazeczke i pozniej przysylaja Ci Twoj numer. Potem raz w tygodniu (chyba) musisz wybierac 3 mieszkania, ktore Ci sie podobaja i czekac czy Cie wytypowali. Jak masz szczescie to nie bedziesz dlugo czekal. Samotne kobiety w ciazy maja pierszenstwo i zazwyczaj nie czekaja dlugo na odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do MayaClark
w poprzednim topiku powiedzialas ze zarabiasz od £400 do £1000 tygodniowo..i ty jeszcze starasz sie o mieszkanie socjalne????To ile trzeba zarabiac, zeby nie dostac????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak mozna sie starc to sie staram je dostac w koncu tez place podatki, a ile trzeba zarabiac nie wiem, zalatwial to moj facet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiec jesli podalas prawdziwe zarobki to musze Cie zmartwic bo mozecie sobie tak czekac w nieskonczonosc. Bo na mieszkanie socjalne maja szanse jak sama nazwa wskazuje osoby, ktorych zarobki nie sa najwyzsze. Mozesz ewentualnie pochodzic po spoldzielniach mieszkaniowych i tam zostawiac aplikacje bo im to nawet na reke ze ludzie wiecej zarabiaja bo przynajmniej beda mieli pewnosc ze bedizecie placic czynsz co miesiac. My mieslismy rozmowe z pania z biura i prosila o list od landlorda z potwierdzeniem ze placilismy co miesiac bez spozniania i ze nie bylo z nami zadnych problemow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
makkra- my tez tez tak mielismy, z kilku miejsc zamieszkania... nie wiem, w kazdym razie kazali czekac... ale moj ptzyjaciel, ktory jest managerem (anglik), ktory zarabia jeszcze wiecej tez zlozyl papiery i dostal pozytywna odp.. moze maja jakies sposoby, hehe :) nie wiem, ale sie kurcze dzis zapytam jak to dokladnie jest :) i co i jak tam zalatwiali. dzieki za info ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moze to wlasnie taka spoldzielnia byla, ale wiem, ze moj wujek, wyzej gdzies wymieniony dostal mieszkanie, a zarobki tez ma spore. Poczekamy- zobaczymy :) pozdrawiam! :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Berdzia3
witam do MayaClark wiem, że nie powinnam prosić Cię o pomoc, ale naprawdę mam wielki orzech do zgryzienia. wybieramy się całą rodziną, jeszcze nie wiemy dokładnie gdzie, ty masz doświadczenie, jesteś już tam trochę i co najważniejsze, też masz dziecko:), wiesz jak może być ciężko, ja ma troje maluchów (7, 6 i 4 lata) wiem, że będzie im ciężko, pastaram sie zapewnić im jak najlepszy start w nowej sytuacji, Julia, która ma 7 lat, jest bardzo wrażliwym dzieckiem, najbardziej się o nią boję, bardzo Cię proszę, doradź coś, gdzie jest dobrze jechać, chodzi mi o szkołę dobrą, zajęcia inne dla dzieci, parki i takie rozrywki, ale również możliwość podjęcia pracy, oboje z mężem nie boimy się ciężkiej pracy, uczymy się języka, ja się dogadam, on też powinien, ale tam na miejscu chcemy się na kurs języka zapisać i zdać egzamin, żeby mieć nie tylko satysfakcję, ale i papier. Oboje jesteśmy po studiach, ja na akademii Ekonomicznej w Krakowie skończyłam Towaroznawstwo, a Grześ na AGH zarządzanie i marketing w przemyśle, tylko musi się obronić, ale myślę, że to kwestia miesiąca, może dwóch. chcemy wyjechać w lipcu, może w czerwcu...zobaczymy, dużo mamy spraw do załatwienia, zamknięcia, najpierw na jakiś miesiąc chcemy jechać bez dzieci, jak teściowa się zgodzi je przyjąć, a potem wrócić po nich. jeśli możesz powiedzieć jaki kurs trzeba zrobić, żeby tak dobrze zarabiać, to bardzo Cię proszę, napisz, mój mail berdzia3@interia.pl bardzo dziękuję pozdrawiam Basia z Krakowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem czy wypada odpowiedziec mnie na to pytanie skoro bylo skierowane do kogos innego ale zaryzykuje :P Po pierwsze nie rozwazajcie przyjazdu na wyspy w czerwcu albo lipcu bo poprostu niepotrzebnie narazicie sie na stresy. To jest okres kiedy jest najwiecej Polakow ( i nie tylko) szukajacych pracy bo wtedy wszyscy studenci przyjezdzaja do prac sezonowych. Najlepszym okresem bylby kwiecien - teraz na kazdym prawie barze, restauracji czy sklepie sa wywieszki ze szukaja ludzi. W sumie zawsze jest tak samo - tuz przed rozpoczeciem sezonu potrzebuja wiecej ludzi. U nas tj w Edynburgu jest naprawde mnostow turystow wiec prace w cateringu nie jest ciezko znalezc oczywiscie jesli zna sie jezyk. Moze 2 lata temu nie byl on jeszcze az taki potzrebny ale teraz jest - wieksza konkrencja szukajacych prace i zatrudniajacy majac wybor pomiedzy kims kto mowi po angielsku a kims kto duka wybierze tego pierwszego oczywiscie. No i bardzo wazne jak nie najwazniejsze jest CV - do prostych pracy typu cleaner, kitchen porter nie zadaja sobie trudu zeby je sprawdzac wiec dlatego warto nawet troszke podkoloryzowac tylko bez przesady :) A co do dzici to wydaje mi sie, ze nie masz sie co martwic. Mam wielu znajomych, ktorzy przyjezdzali z dziecimi w wieku Twoich i naprawde swietnie sie adoptowaly do warynkow. Nie zapominaj ze dzieci o wiele szybciej uczas sie jezyka wiec po jakims czasie nie bedzie on stanowil bariery. Jesli masz jeszcze jakies pytania to chetnie na nie odpowiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Berdzia3
dzięki:) jestem podbudowana, choć nie wiem co z tym terminem wyjazdu...? zobaczymy:) a dzieciaczki uczą się angielskiego od września i już jestem w szoku, czasem lecę po słownik:) pozdrawiam basia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ile z Was
ma juz takie mieszkanko i ile czekalyscie na nie ? Jak powiedzialam rodzinie ze mozna tu dostac za darmo mieszkanie od spoldzielni to mi nie wierzyli ale skoro piszecie ze tak jest to wierze :) Aha i jeszcze jedno jak wyglada takie mieszkanie jak sie wprowadzacie do niego - sa jakies meble ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sonia*666
jesli jest taka mozliwosc to czemu nie skorzystac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vilemonka
jakie wymagania trzeba spelniac by dostac mieszkanie ?? teraz mieszkamy jeszcze razem z partnerem i dzieckiem ale nasze drogi sie rozchodza wiec bede samotna matka z dzieckiem i zgory dziekuje za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a jakie szanse
na otrzymanie mieszkania ma samotna osoba w londynie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chyba male
bo tam za duzo ludzi mieszka. A poza tym nie slyszalam o mieszkaniach w Anglii - ja mieszkam w szkocji wiec moge sie wypowiadac tylko o niej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a w Londynie
to w ogole mozna jeszcze sie zalapac na mieszkanie socjalne ? Przeciez tam tyle ludzi ze bym sie nie zdziwil jakby nie bylo takiej mozliwosci. Najlepiej to wyjechac gdzies do malego miasteczka i tam sie starac jak sie ma w planach zostac w UK na dluzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my skladalismy podanie o mieszkanie w concilu - tyle ze u nas mozna na formie zaznaczyc ze starasz sie rowniez o spoldzielcze i tak wlasnie zaznaczylismy. maz pracuje tu ponad rok i z tego co wiem wlasnie rok jest potrzebny (rok pracy) by umiescili cie na liscie oczekujacych na mieszkanie.. dla tych co chca sie starac wystarczy podejsc do najblizszego concilu i spytac - wypelnic specjalna forme i oddac im - potem czeka sie na nadanie przez nich nr referencyjnego oraz bandu - sa cztery bandy A-D.. a potem sie czeka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×