Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ALLINDEZ

najlepsz / najgorsze kierunki studiów

Polecane posty

Gość ALLINDEZ

Interesuje mnie jakie Waszym zdaniem kierunki studiów dają największą szansę na znalezienie ciekawej, dobrze płatnej pracy a po jakich kierunkach nie ma szans na zatrudnienie w zawodzie. Poniżej mój RANKING Kierunki po których najłatwiej znaleźć dobrze płatną pracę: 1. Informatyka, teleinformatyka 2. Budownictwo 3. Medycyna 4. Prawo 5. Mechatronika 6. Elektronika i telekomunikacja 7. Farmacja 8. Architektura i urbanistyka 9. Mechanika i budowa maszyn 10. Automatyka i robotyka Ranking kierunków, po których najtrudniej znaleźć pracę: 1. Pedagogika 2. Ochrona środowiska 3. Biotechnologia, biologia 4. Socjologia 5. Politologia 6. Administracja 7. Zarządzanie 8. Historia 9. Geografia 10. Kierunki rolnicze (rolnictwo, zootechnika, ogrodnictwo)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bfxgbvh
Nie ma czegos takiego jak lepsze i gorsze kierunki, bo zadne studia nie zagwarantuja ci dobrej pracy. Duzo zalezy od przedsiebiorczosci i szczescia. Ja konczylam socjologie i pracuje w telewizji. Pracuja ze mna ludzie po roznych kierunkach, a niektorzy i bez studiow. Pracodawca tak naprawde patrzy na doswiadczenie, umiejetnosci i osobowosc, przynajmniej w Uk. No chyba ze chcesz byc lekarzem lub architektem czy tym podobnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Barana Krowa
zgadzam sie z rankingiem kierunków a wlaśnie że są lepsze i gorsze kierunki, bo istnieje coś takiego jak zapotrzebowanie na danych pracowników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vivivuuus
Ja studiuje primate conservation i nawet nie wiem czy coś takiego w Polsce jest (pewnie nie miałby przyszłości taki kierunek). Pracę już mam, przy badaniach ZSL a potem jadę pracować do Brazylii. Niby po takim kierunku nie ma przyszłości...nawet w UK tak mówią. Nie zgodzę się. Trzeba być elastycznym, przygotowanym na zmianę miejsca zamieszkania, nawet kraju. A niewielu ludzi się na takie coś decyduje i zostają w swojej wsi/mieście i narzekają na brak pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoro piszesz na forum poza Polska, to ja tez sie z tym rankingiem nie zgodze. Z mojego doswiadzcenia wlasnie biotechnologia i biologia to wlasnie jak najbardziej duza szansa znalezienia bardzo ciekawej pracy w zawodzie. Sama skonczylam te studia w UK i od razu otrzymalam pare ofert pracy bez zadnego aplikowania. Jak jest sie w czyms dobrym, ambitnym i elastycznym to po wiekszosci kierunkow mozna cos fajnego osiagnac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zgodze sie z doktorantka, moj maz siedzi w biologi molekularnej, ofert jest od groma ale fakt, ze wybieraja tylko najlepszych i nie zawsze latwo sie dostac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z budownictwem tez sie nie zgodze - jest kryzys w europie najwiekszy od kilkunastu lat i wszedzie ciezko znalezc prace mlodym izyniero, W UK w ciagu ostatnich 3 lat zbankrutowalo okolo 15 tysiecy firm budowlanych.. Teraz pracownicy tych firm z doswiadczeniem tez sa na rynku i szukaja pracy 0- dla absolwentow niewiele zostanie.. Wspolczuje inzynierom ktorzy zaczynaja w tym roku studia na budownictwie bo 5 lat temu na nas byl popyt, ale za 5 lat to bedzie nas tyle co pedagogow:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GregoryT
Przychylam się do opinii poprzedników - to zależy od osobistych predyspozycji człowieka. Jeden z łatwością znajdzie pracę po teoretycznie mało przyszłościowym kierunku, inny będzie długo szukał po najbardziej opłacalnym. Ja skończyłem socjologię na Vistuli i bez problemu odnalazłem pracę dla siebie w prywatnej firmie. Kwestia ogarnięcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hgj
poza tym biotechnologia to kierunek zamawiany, więc stawiać biotechnologię razem z pedagogiką to nieporozumienie.chyb autor nie wie czym się zajmuje biotechnologia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madreska
zależy od tego, czy jestes obrotny czy nie :) ja zaczynam teraz Taniec na http://ahe.lodz.pl i nie martwię się o pracę, bo po pierwsze wiem, że jestem w tym po prostu dobra a po drugie uczelnia zapewnia mi praktyki więc liczę na to, że gdzies uda mi się zahaczyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Totor
Asystentka pielegniarki, bardzo to modne w USA ( nie Wiem czemu?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość om om om om
biolotechnologia i biologia to kierunki które powinny znaleźć sie na pierwszej liście, mam znajomych po biologii, jeden w Szwecji pracuje przy produkcji żywności i zgarnia krocie, drugi pracuje w laboratorium i też nie narzeka, więc nie ma co umieszczać tego z jakimiś pedagogikami za dychę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość issueska
pedagogia za dychę? pedagogika to strasznie ciężki kierunek, a ludzie po pedagogice, którzy prowadzą terapie na zachodzie zarabiają krocie! na łódzkim ahe jest kierunek pedagogika specjalizacja: terapia pedagogiczna z coachingiem i gwarantuję ci, że po takich studiach jeśli nie zarabiasz porządnej kasy to jesteś po prostu fajtłapą ;) (a fajtłapy raczej ich nie kończą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość O_o 2525
dla jednego pedagogika jest trudna, dla innych budownictwo a jeszcze inni nie wyobrażają sobie studiować medycyny czy prawa. Ja uważam, że w naszym szkolnictwie jest jeden podstawowy błąd-licea. Nic właściwie się po nim nie umie, masz wiedzę ogólną taką jak po technikum czy też teraz nawet zawodówce (siostra mojego chłopaka poszła do zawodówki i ma wszystkie przedmioty oprócz niemieckiego). Liceum to jest w sumie przesiedzenie 3 lat na dup*e. Sama skończyłam lo już parę lat temu i z perspektywy czasu żałuję, że nie wybrałam dobrego technikum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Z USA
Wedlug mnie najgorsze;Nurse assistance ,social worker ( wszelkiego rodzaju kursy I kursiny) nie nie I jeszcze raz nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inzynier serwisowy//zablok
Ja piedole naprawde znowu sie na was obraze i przestane wchodzic jak takie głupoty będziecie pisac informatyk zarabia ok 2,5 netto. PROGRAMISTA I nadzorujący go dobrze zarabiaja a tu nie trzeba mieć studiów tylko dar. Pisałem o tym mln 500 100 900 Budownictwo po co ja kod 2014 nie ma nic w planach budowy Medycyna jest była i będzie najlepsza Poza stomatologią bo to najszybszy najtańszy i najlepiej płatny zawód. Prawo? Bez znajomości będziesz w sekretariacie za max 2 tyś Mechatronika - dla facetów i nie trzba studiów tylko uprawnienia step 7 simunatic numeric fanuc EIT to najbardziej pojebany kierunek w polsce. Nie masz po tym nic. Farmacja tak jak najbardziej ale problem z dostaniem siędo pracy. Likwidują apteki a zazwyczaj robią technicy za 1500 a mgr jest jeden 2 Arch ?? kolejne pojebanie. Mechanika i budowa maszyn średnio. Na agh po górnictwie tak. Idzie na górze na kopalni 8 tyś zarobić Air to to samo co mechatronika I uczone na jednym wydziale.Różnica 2 przedmiotów dla potrzeb unijnych. Ochrona środowiska po politechnice jest rozchwytywana. Jak jest jakaś dziewczyna i chce się przenieść do wrocka zapraszam firma szuka pół roku oferta 4,5 netto na start. Potrzebne uprawnienia dozoru i monit środ. Po biologi jestem ja. Tak w polsce zjebany kierunek. Wyglada innaczej niz za granica. jako nauczyciel jest ok. Lub do potrzeb jak ja Geografia tez się nie zgodze. Na podkarpackiu od 5 lat brakuje geografów ponieważ ich nigdzie nie kształcą nawet na UJ. jest tylko biologia z geografią a potem trzeba w lublinie robić mgr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inzynier serwisowy//zablok
Zapomniałem hays szuka od ROKU Inż biotechnologii lub mikrobiologa do budowania laboratoriów mikrobiologicznych. Do tej pory nie znaleźli. Tak więc jak pisałem raning jest całkiem z dupy. Dobrze płatne zawody nie potrzebują studiów a doświadczenia. Dobre gdzie potrzebujesz studia to te które podałem + kurator, sędzia urzednik wyższego szczebla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pannakoloplota
a Finanse i rachunkowość?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inzynier serwisowy//zablok
I jeszcze jednym takim biologicznym bdb kierunkiem są: Tylko nad morzem gdańsk lub gdynia Oceanograf MIKROBIOLOGIA STOSOWANA OCEANOTECHNIKA A zresztą co ja będe do was gadał jak u was tu wiecznie tylko kosmetyki itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inzynier serwisowy//zablok
I jeszcze jednym takim biologicznym bdb kierunkiem są: Tylko nad morzem gdańsk lub gdynia Oceanograf MIKROBIOLOGIA STOSOWANA OCEANOTECHNIKA A zresztą co ja będe do was gadał jak u was tu wiecznie tylko kosmetyki itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inzynier serwisowy//zablok
A dla info poza programistą najlepiej opłacanym zawodem bez wykształcenia jest stolarz okrętowy. Na dzień dobry ok 15 tyś pln. W norwegi ok 50 tyś pln miesiecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inzynier serwisowy//zablok
Powodzenia po socjologii itd. Co do technikum dla kobiety najlepsze jest technikum inż środowiska. W zasadzie po takim technikum dostaną się wszędzie. Od lab, ochr środ, gminy, oczyszczalni ścieków do Pm. masz 100% pracę A nie jakieś technik ekonomista co to ma być kurs na kasę? Technik fryzjerstwa i makijażu ? Technik żywności ?? Idźcie dalej na takie kierunki a potem narzekajcie że robicie w bierdronce. Dla faceta technik elektronik lub technik automatyk. Ponieważ potrafisz to co informatyk + elektronik. I też jeśli się znasz pracujesz gdzie chcesz. 100% pracy I w ten sposób zamykam wątek dziękuję dobranoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eh eh no
Inzynierku usrany to forum osob mieszkajacych zagranica!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość v vc
hym budownictwo -przesyt na rynku maksymalny i o prace ciezko informatyka -przesyt na rynku, prace maja tylko programisci, po wszystkich wyzszych szkolach tego i owego mozna zapomniec o pracy farmacja- czy to tak fajnie byc sprzedawca w aptece? czy to jest ta fajna i super oplacana praca? watpie prawo- tylko jesli sie dostanie na aplikacje, to jest 15-20 %, cala reszta absolwentow zebra w up o staze medycyna- moze po latach jest super jesli chodzi o zarobki ale zawod jest na prawde ciezki, 6 lat ciezkich studiow, wiesz ile zarabia lekarz po studiach na reke- 1700, czy to jest ta praca? nocne dyzury w szpitalu, w karetce, ludzie umiera na twoich oczach, jak to praca z ludzmi- ten smierdzi, ten sie drze, to cie dziecko opluje, ugryzie itd, nie jest to lekki kawalek chleba, ale jak ktos ma powolanie to na pewno satysfakcjonujacy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zryyyw
Zdecydowanie: logistyka grafika komputerowa informatyka Zaczynam logistykę w tym roku bo branża potrzebuję specjalistów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amiac
Lekarz po studiach 1700 ? Chyba salowa...ludzie nie bierzcie tego kitu. Młodzi lek.med po studiach wyciągają wielokrotność tej sumy.A z głupot tu wypisywanych się śmieją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amiac
Farmacja jest dobra jak będziesz kierownikiem apteki/właścicielem . gorzej jak wyrobnikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc polibuda
v vc hym budownictwo -przesyt na rynku maksymalny i o prace ciezko informatyka -przesyt na rynku, prace maja tylko programisci, po wszystkich wyzszych szkolach tego i owego mozna zapomniec o pracy farmacja- czy to tak fajnie byc sprzedawca w aptece? czy to jest ta fajna i super oplacana praca? watpie prawo- tylko jesli sie dostanie na aplikacje, to jest 15-20 %, cala reszta absolwentow zebra w up o staze medycyna- moze po latach jest super jesli chodzi o zarobki ale zawod jest na prawde ciezki, 6 lat ciezkich studiow, wiesz ile zarabia lekarz po studiach na reke- 1700, czy to jest ta praca? nocne dyzury w szpitalu, w karetce, ludzie umiera na twoich oczach, jak to praca z ludzmi- ten smierdzi, ten sie drze, to cie dziecko opluje, ugryzie itd, nie jest to lekki kawalek chleba, ale jak ktos ma powolanie to na pewno satysfakcjonujacy budownictwo przesyt?? Nie wiem na jakim świecie żyjesz sa dwie opcje albo jesteś głupi albo nie masz pojecia o rynku pracy. Teraz dobrzy inzynierowie po budownictwie zycza sobie 7-8 netto po studiach na lape i dostaja bez lachy zadnej fachowcy zaznaczam! A nie jebani slizgacze na prywatnych uczelniach tylko na renomowanych. Ja studiuje budowe silników i jako student mam 3500zl na reke za prace w weekend za projekty silnikow wysokopreznych. A po studiach wszyscy moi starsi koledzy zarabiaja min 9 netto na wjazd wiec przestan pierdolic glupoty. Skonczyles/as jebana pedagogike czy cos w tym stylu i placzesz ze nie masz pracy nie dziwie się nie zatrudnilbym nawet za darmo z zerowa wiedza. Niektorzy inzynierowie czy lekarze( 1700 zl twoim zdaniem biora 1700 zl). smiech na sali- lekarz min 7 tys zl po akademi medycznej a i nzynierowie przynajmniej na mojej uczelni nie schodza ponizej 8tys netto. Uczcie się przedmiotow scislych bo to jest przyszlosc!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Myslalam
Ze to temat dotyczacy kierunkow za granica Najlepsze w usa Pielegniarstwo Informatyka Psychologia/mental health professionals

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×