Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tuzinekkkk

Niemcy - kto mieszka na stałe ?

Polecane posty

Gość tuzinekkkk

Jak sobie radzicie ? Nie ciągnie Was do Polski ? Ja w tym roku wyjeżdżam na stałe,w Polsce praktycznie nie mam nic,mieszkanie wynajmuje,praca pojebana raz jest raz nie ma zdecydowałam się wyjechać,język znam,mam tam rodzinę i wielu znajomych,jak sobie radzicie ? Czy ciągnie do Polski,mimo to że się tam nic nie ma i nie ma się do czego i kogo wracać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lips90
ja bym chciala zobaczyc jak tam sie mieszka..jezdzilam tylko na wakacje..a tak na stale to chyba bym tesknila..tymbardziej ze ludzie stamtad wracaja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość duder
JA mieszkam od ponad roku i jest mi tu dobrze :) zima na dwa miesiace wracam do domu na urlop to mi wystarcza tej Polski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja od 25 lat w Niemczech
i do Polski nawet na urlop nie pojade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tuzinekkkk
ALe masz gdzie wracać, a ja nie będę miała gdzie nawet w odwiedziny,mam tu rodzinę brata i siostrę,ale oni chcą tylko kasy jak tylko się dowiedzieli że chcę wyjechać to od razu zapowiedzieli że założą konto walutowe żebym im kase słała ... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mieszkam tu od dziecka. W Polsce mam dalsza rodzine i wlasnosciowe mieszkanie, ktore zostalo na mnie przepisane a i tak nie mam co z nim zrobic. Za niczym nie tesknie a juz na pewno nie chce tam wracac!!!!! Tu osiagnelam to o czym w Polsce bvym sie nawet nie odwazyla snic, w moim wieku ludzie w ojczyznie w wiekszosci lataja po czterech kierunkach i sprzataniu w spozywczaku czy u fryzjerki by miec jak najlepsze ''wyksztalcenie'' by po kilku latach moc dostac prace na kasie w markecie :o W moich rodzinnych stronach bylam ostatni raz w 2009 czy 2010 roku. A w inne strony Polski to na wakacje nad morze (rodzice sa tam co roku wiec do nich) lub do jednego sklepu, ktorego nie ma w DE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość antyMychol
paskudna Mycha wstydu nie ma :o po co tu piszesz Niemko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wy co myślicie
że nienawidzimy Polski i wolimy Niemcy to się grubo mylicie WOLIMY żyć i mieszkać w Niemczech dlatego że jest lepszy zarobek żyjemy tu dla chleba weszło już Wam to do waszych móżdżków ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość antyMychol
ta Mycha jest paskudna i zboczona, sypia z kim popadnie, nawet o tym pisala :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uber alles
piszemy tu jak komu się żyje w Niemczech a nie kto z kim sypia :p ja też wybieram się w tamte strony jest tu ktoś koło Monachium ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poiiuyuttr
ja od 25 lat w Niemczech :-) ale latasz po Polskich forach :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uber alles
poiiuyuttr ile masz lat ? i w jakich stronach jestes w de ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poiiuyuttr
**Mycha masz w Pl mieszkanie i nie masz z nim co zrobic? Nie musisz je sprzedawac,wystarczy wynajmowac,zawsze kasa ci jakas wpadnie. Moja szwagierka tak robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chilling all time
Ja mieszkam w Niemczech od 2 lat nad morzem przy granicy duńskiej. Moje miasto jest w stylu skandynawskim. Ludzie są otwarci i przyjaźni. Nie skończyłam studiów w Polsce. Obecnie uczę się niemieckiego. Mieszkam z chłopakiem obcokrajowcem. Rozmawiamy głownie po angielsku i trochę po niemiecku. Wiadomo, że trochę się tęskni, ale tu jest moje miejsce na ziemi. Gdy już dobrze opanuję szprechanie, to chciałabym zrobić szkołę automobilingową i pracować u siebie w mieście w Jaguarze :D Ale oczywiście może być też jakiś inny salon :D Powodzenia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poiiuyuttr
uber alles mieszkam w PL :-) ale biegam po różnych tematach,więc tu i tam się wypowiadam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MyPreciousSsSsSsSsSss
a jakiego pochodzenia jest twój chłopak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chilling all time
Hiszpan :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antymychol nie rozsmieszaj mnie juz :) nigdzie nie pisalam z kim sypiam, swoje fantazje zachowaj dla siebie bo sa niesmaczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MyPreciousSsSsSsSsSss
To nisko się cenisz, pewnie cię będzie popieprzy kilka lat, a później ożeni się z gorącą Hiszpanka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mieszkam rowniez na stale i jesli mam byc szczera - nie tesknie. Owszem gdy w Pl jestem ciesze sie przede wszytki tym iz zobacze rodzicow ale do Polski mnie nie ciagnie:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anna7703
Nie mieszkamy od kilku lat w Pl/ Im dluzej tu jestem tym mocniej tesknie za Rodzinka! Gdybym Ich tu miala nie brakowaloby mi nic wiecej do zycia.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomecetylko
ja mieszkalam i po 4latach zastesknilam i wrocilam do pl.. po roku szukania pracy wyjedzenia oszcednosci, znalazlam prace w biurze za 1200zl z czego 600na benzyne, bykam sfrustowanym dziadem na karku z rodzicami, wrocilam po 3 miechach od wyplaty i jest znow mi dobrre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ty naiwna dziewczyno
przyjedz tutaj. napewno szybko znajdziesz stala, dobrze platna prace i bedzie cie na wszystko stac bo jest to kraina mlekiem i miodem plynaca.tu nie ma biednych i bezrobotnych i wszyscy zarabiaja bardzo duzo. powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia Monachium na stałe
hej, ja wyjechałam do Monachium zaraz po obronie z licencjatu, za tydzien minie miesiac. Mam mieszkanie, meldunek i gewerbe. Narazie sprzatam 6 dni w tygodniu i zyje spokojnie, staracza na wszystko bez zydzenia jak w Polsce. To straszne co sie z tym krajem stalo. Niemcy wojne przegrali a stoją jak" huta katowice";/;/;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojciechgość
Witam serdecznie wszystkich na forum, w nastepnym roku mam zamiar wyjechać do niemiec na stałe a konkretnie do miasta Bremen, mam tam bliską rodzine i odwiedzam co roku od 9ciu lat, sytuacja życiowa oraz to że kompletnie nic mnie tu w Polsce nie trzyma jest powodem mojego wyjazdu, nie mam perspektywy na dalsze życie w moim kraju. Przed wyjazdem chcę tylko poprawić moją pisownie i czytanie ze zrozumieniem (kursy językowe) oraz wywiązać się z paru drobnych zobowiązań aby wyjechać jak to się mówi z "czystym kontem", doskonale wiem jak tam się żyje, nie do końca jest kolorowo ale przynajmniej będe wśród najbliższej rodziny, w Polsce mam współwłasność mieszkaniową więc będe miał gdzie przyjeżdzać na urlop, w Niemczech chciałbym podjąć się jakiś dodatkowych kursów uzupełniających potrzebnych do pracy, może ktoś z was ma jakieś doświadczenia z tym związane ??? pozdrawiam serdecznie -Wojciech

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×