Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość BBG

nieplanowana ciaza ,HOLANDIA POMOCY

Polecane posty

Gość BBG

Witam , Mam 20lat i jestem w ciąży . Wraz z moim chlopakiem postanowiliśmy wyjechać do Holandii , Moi rodzice są bardzo rygorystyczni gdy dowiedzieli się ,ze zaszlam w ciaze wyrzucili mnie z domu,wiec nie bardzo mam wybor . Przez swoja skrajna nieodpowiedzialnosc doprowadzilam do cholernie zlej sytuacji w jakiej się znaleźliśmy . Chciałabym wiedzieć czy zjeżdżając do Holandii w ok 11 tyg ciąży i podejmując prace ( zatajajac ta informacje ) i podpisując roczny kontrakt przy staraniach pracy do momentu "ile zdrowie pozwoli " czy będę się mogla starać o jakiś zasilek ? Oraz czy możliwe jest ubieganie się o mieszkanie /dach nad głową ? Moj facet również będzie pracowal .Czy ktoś z Was orientuje się jak wygląda prawo w Holandii jesli w ciaze zaszlam w Pl i prace tam podejmę juz podczas jej trwania ? Czy przysluguja mi jakiekolwiek prawa ? Proszę o pomoc , jesli ktos wie cokolwiek i mógłby mnie pokierować co najlepiej zrobić to niech się wypowie .SPRAWA MA WAGE ZYCIA !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To sobie odpowiedz na te pytania odpowiadajac jak to w Polse jest, czy zatajajac ciaze to dobry pomysl, czy jak pójdziesz do urzedu czy ci dadza mieszkanie itp. W Holandii nie jest o wiele inaczej - bedziesz zwykla patologia i nic nie dostaniesz. Nie rozumiem ze w Polsce nic nie daja, ale Polak wyjezdzajacy za granice mysli ze tam wszystko wszystkim rozdaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bbg
Nie licze na cuda , moj partner będzie pracowal . Ja też poki co zamierzam iść do pracy dlatego chce zataić swoj stan bo wiem ,ze żaden pracodawca nie przyjmie ciężarnej a skoro nie pracowalam zanim zaszlam w ciaze to nie nalezy mi się macierzynskie ,ale moze mogę liczyć na jakiś zasiłek dla bezrobotnych jeśli postaram sie pracować jak najdłuzej bedzie to mozliwe ? wiem ,ze to marne grosze ,ale w naszej sytuacji bedzie sie liczyl kazdy grosz . Patologia ? bo zdecydowałam się urodzić a nie zabijać tak jak to zrobilaby wiekszość osob z mojego otoczenia . Bardzo się mylisz rzucając stwierdzeniem "patologia " ,poza tym nie prosiłam o ocene bo ktoś inny zrobi to lepiej , prosiłam o pomoc informacyjną ,ponieważ potrzebuje wsparcia . Nie znam się na holenderskim prawie i chciałabym się tylko dowiedzieć czy będę mogła liczyć na jakiekolwiek wsparcie finansowe. Wyjeżdżamy bo tam będzie nam łatwiej utrzymać się i zapewnić temu maleństwu cokolwiek ! Wyjeżdżam ,aby moi rodzice nie musieli się wstydzić ,ze będą mieli nie ślubnego wnuka/wnuczke . W moim domu nie panuje patologia , wręcz przeciwnie . Jeśli ktokolwiek mógłby mi doradzić /pokierować jak powinnam się zachować /gdzie udać by otrzymać tam jakiekolwiek wsparcie finansowe byłabym bardzo wdzięczna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak to jest jak młoda i głupia się rooha, ciąża nieplanowana, oddaj do adopcji i marsz do szkoły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×