Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość aptekarka

Odpowiedniki polskich leków w UK...

Polecane posty

Gość aptekarka

Jesli ktoś wie coś na ten temat-proszę o informacje...z pewnoscią przyda się to niejednemu z nas [cześć]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzisiaaaaaj
kupiłam bez recepty ANUSOL-czopki-na hemoroidy-skuteczność jeszcze nie potwierdzona bo zaczynam stosowac dopiero

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annnnnnna
Ja szukam odpowiedników Ibupromu i gripex-u, na razie mam z pl sprowadzane, ale może jest coś na miejscu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pu Erh
a tak wogole to czym sie leczycie tam? bo slyszalam ze tam zadko kiedy daja antybiotyk do lekarza nie warto isc wiec czym sie leczyc? pytam bo chce jechac a nie wiem czy mam brasc siatke lekow :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość michael jackson...
jest NUROFEN zamiast Ibupromu i Gripexu.... jest tez w saszetkach LEMSIP zamiast Ferwexu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oooooooooooooooo
I dobrze ze nie daja na wszystko antybiotykow, atybiotyk to nie jest cudowne lekarstwo, na katar i kaszel napewno go nie dostaniesz, ale jak naprawde bedziesz potrzebowac to ci przepisza (zapalenie ucha lub jakas inna powazniejsza infekcja). Ja ogolniej mniej choruje zniknelo powracajace co jakis czas zapalenie oskrzeli, ale za to czesciej choruje sie tu na zoladek, przynajmniej raz w roku mnostwo osob wymiotuje lub ma biegunke, jak ma malo szczescia to obydwa (to napewno jakis wirus) ale jak juz wszystko "ujdzie" to jest dobrze i lekarza nie potrzeba. Ja z polski jesli chodzi o lekarstwa uzywam tylko ketonalu na bolesne okresy bo niestety panadole i inne pierdutony nie pomagaja. No to tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wystarczy patrzec na substancje czynna i tak w Ibupromie to jest Ibuprofen (moze byc pod nazwa Nurofen, Ibuprom etc) a w Lemsipie Paracetamol (z witamina C) ogolnie przeciwbolowych i przeciwprzeziebieniowych jest zatrzesienie w aptekach i supermarketach - po prostu ogladac i czytac ulotki albo zapytac farmaceutki zwykle dobrze doradza:) tu rozne leki i ich substancje czynne (moze sie przyda w przypadku bardziej skomplikowanych niz ibufen:))) http://www.bcidaho.com/pharmacy_info/generic_equivalent_listing2.asp a tak w ogole, jak juz ktos wspomnial wczesniej to nie ma co ladowac sie antybiotykami od razu, zwlaszcza w przypadku grypy bo one na wirusy i tak nie dzialaja:) dzialaja antybakteryjnie:)poza tym jak sie je czesto bierze to sie organizm uodparnia i juz nie dzialaja...ale sie rozpisalam, sorki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ketonal biore i ja na bol glowy i czasami na bolesny okres wlasnie, ale biore pigulke, wiec bardzo rzadko mam teraz jakies powazniejszy bole... w 2005 mialam angine, jak moj facet zreszta i dostalismy po 40 tabletek penicyliny na 10 dni... masakra.... myslalam, ze sie przekrece!! Wczesniej jak mialam infekcje gardla to bralam antybiotyki z Polski (Duomox i jakis jeszcze, ale nie pamietam nazwy - nie naraz oczywiscie). Raz mi nawet Mama poczta przyslala, bo prosilam, zeby poszla do lekarza mojego w Polsce i z karty, zeby zobaczyli co bralam i zeby mi to przepisali. Na szczescie sie udalo!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pu Erh
no ja rowniez jestem przeciw nadmiernemu stosowaniu antybiotykow polacy sa narodem ktorzy zra tego najwiecej tylko sie kichnie a lekarz od razu antybiotyk no ale czesto miewam np angine i na to potrzebny jest antybiotyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tutaj w uk
na wszystkie dolegliwosci dają albo pencylinę albo paracetamol,wiec ja zawsze robie sobie zapas w Polsce...wolę nie ryzykować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja woze
rutinoscorbin z polski, bo tutaj nie znalazlam niczego podobnego (ale moze zle szukalam...), krople zoladkowe (j.w.) i chyba tyle. aha - i bioparox czasami, jak mi juz bardzo zatoki dokuczaja i sudafed nie pomaga. zasadniczo co trzeba to mozna kupic. i faktycznie, paracetamol to angoli ulubione lekarstwo, kiedys dostalam go na zapalenie oskrzeli... jakby nie kolezanka, ktora pracowala w aptece tobym chyba wyplula pol ukladu oddechowego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmm.. z antybiotykami roznie bywa, bo mi go daja niestety na wszystko, moim znajomym tez :O Diane 35 - Dianette (czy cos w tym stylu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
potwierdzam zdanie ze tutejsi lekarze daja paracetamol na wszystko a jak dolega cos gorszego to wtedy wkraczaja z penicylina. na bole glowy polecam Anadin Extra i Nurofen Forte. Zreszta tutaj wiekszosc lekow jest dostepna bez recepty wiec spokojnie mozna sobie pojsc do Bootsa lub Superdruga i popatrzec co maja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pu Erh
to co wziac na wszelki wypadek antybiotyk z polski? ale to bez sensu bo kazda choroba to inny lek :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pu Erh
ale czasami az do przesady z tymi lekami u nas :o a jak sie natrafi na polskiego lekarza to mozna liczyc na cos co pomorze czy trzeba dopiero isc o ostatnich silach ;) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aptekarka
na polskiego lekarza to cięzko tu trafić raczej..przynajmniej ja nie mialam okazji i szczęścia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to znaczy ze
lepieuj wziac antybiotyki? to bym musiala ich chyba z 5 kupic bo kazdy na co innego a watpie czy lekarz to wypisze a czy jest jakis limit ile mozna przewiezc lekow w samolocie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aptekarka
ja zwsze wiozę ogrom (prawie pól reklamówki z tego by wyszło)..i nigdy sie nie doczepili :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a jaki jest odpowiednik
nafty kosmetycznej?wiecie?bo ja nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pu Erh
aptekarka - a skad je masz? lekarz ci normalnie przepisuje? tak mozna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aptekarka
pu erh-jak ładnie się poprosi to wszystko ci lekarz przepisze,serio mówię odpowiednik polskiego CASTANGUSA I AGUFEMU-tutaj AGNUS CASTUS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamucia
Ja mam pytanie o alergiczne typu Zyrtex, Budesonid,Pulmicort.I jak jest z dostępnością do alergologa? Mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja kupilam ostatnio plyn do smarowania na cialo dla dzieci i doroslych w przypadku uczulenia skornego np wywolanego wirusem czy pochodnym - CALAMINE LOTION - koszt tylko niecale 2 f SUDAFED - bardzo dobry syropek w plynie na katar dla dzieci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamucia
guest bardzo,bardzo dziękuję za stronkę :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jesli chodzi o calomile lotion to ja bylam rozczarowana. Bedac w ciazy mialam wysypke, nie dosc, ze nic nie pomagalo to jeszcze straszne paskudztwo do rozsmarowania. Jeszcze mam tego na dywanie pelno. hi, hi A co do antybiotykow to faktycznie raczej zadko przepisuja-moj maz dostal na zapalenie oskrzeli, ale taka dawke, ze przez tydzien w lozku lezal, bo nie mioal sily sie podniesc, bolala go watroba i mial mdlosci. Ledwo odstawil wszystko przeszlo. A paracetamol faktycznie polecaja wszystkim i nba wszystko. Kiedy w Polsce w okresie ciazy jest odradzany, tu baaardzo polecaja. Nawet we wczesnym stadium porodu mi go wcisneli! Ja antybiotyki mam z Polski, mama mi bez problemu wysyla poczta. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeszcze inne.............
................DLA MAJĄCYCH PROBLEMY Z HORMONKAMI... AGNUS CASTUS= to samo co polski CASTAGNUS (niepokalanek mnisi) EVENING PRIMROSE OIL= to samo co polski WIESIOŁEK CHROMIUM= odpowiednik chromu METFORMIN (GLUCOPHAGE) - inaczej METFORMAX St. John's Wort - DZIURAWIEC ZWYCZAJNY (tkzw.ZIELE ŚW.JANA)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość baeree
milk thistle to silimarol dostepny w sklepie spozywczym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Difflam spray to odpowiednik tantum verde

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×