Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość czarodziejka23

Polacy mieszkajacy w Szwecji laczmy sie:)

Polecane posty

Gość czarodziejka23

Polacy mieszkajacy w Szecji-poznajmy sie lepiej. Zapraszam do rozmowy wszystkich zainteresowanych wymiana doswiadczen czy tez nawiazaniem nowych kontaktow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarodziejka23
Od prawie 3 lat mieszkam Szwecji razem z mezem i moimi pociechami. Podoba mi sie ten kraj jednak ludnosc i otoczenie jest bardzo zimne.Niewiem moze to tylko moje spostrzezenia. Piszcie prosze o swoich przezyciach i dosiadczeniach w Szwecji jak wam sie tutaj zyje. Moze warto wymienic sie swoimi doswiadczeniami.Pozdrawiam wszystkich polakow mieszkajacych w Szwecji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dunczykkkowiec
Pewnie samochody tam sa tanie? ;) A klimat? - podobny jak w DK? W jakim rejonie mieszkacie? Dzis rano (6:30) bylo -4,5 ... w dzien -5, zeszle zimy to tak srednio -3, -4 w dzien. Nie to co w PL, -15, -20, jak dla mnie to raj na ziemi, jesli chodzi o pogode, no, ale troche sie tutaj wtracam z ta Dania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mieszkam na południu Szwecji :) ale się dzisiaj namęczyłam żeby podjazd odśnieżyć....masakra...zawsze chciałam mieszkać w Dani ....jakoś Szwecja do mnie nie przemawia he he he

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dunczykkkowiec
O, a u "Nas" dzis bezsniegowo :) A czym przemawia Dania? I jak z jezykoznawstwem ludzi? - tez wiekszosc zna angielski? I jak ze znajomoscia niemieckiego? Wybaczcie mnogosc pytan ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zolzikk
Jakie prace wykonujecie w Skandynawi? Fizyczne czy komus udalo sie dostac umyslowa prace? Czy w ogole mozna nauczyc sie porzadnie dunskiego, glownie chodzi o wymowe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Angielski znają w sumie wszyscy...także wszędzie swobodnie można się porozumieć.....:) u mnie za Danią przemawia brak prohibicji he he he...w Szwecji żeby kupić alkohol to trzeba się nieźle napocić...Szwecja jest strasznie nudnym krajem ....zero imprez....i to piwo 3,5 % kto to wymyślił hi hi hi :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a a jestem ciekawa
a ja jestem ciekawa jak wyladowaliscie w Szwecji? co was sklonilo do wyjazdu i jak ywjechaliscie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hope my
hej, fajni e ze ktos jest my wlasnie na walizkach, mamy zamiar wyjechac, ale j atak sie boje.czy znajdziemy prace z mezem oby tak nie było ze sie zaporzycze a i n c tam nie wskuram. gdzie mamy szanse na prace tylko z angielskim?? a drogie s a mieszkania??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarodziejka23
Widze ze jest kilak osob mieskzjacych w Skandynawii:)))) Ktos wyzej napisal ze szwecja to nudny kraj otoz tak,to jest swieta racja.Codziennie siebie sama pytam co ja tu robie???? Serce podpowiada wracaj do Polski tam zasze jestes u siebie(gorzej lub lepiej)ale u siebie natomiast mam corke w wieku szkolnym 11 lat i rozum mi mowi zostan.Nie czuje sie tutaj dobrze moze dlatego ze mieszkam 30 km od miasta gdzie zobaczyc czlowieka czyni z cudem mimo ze dom na domu stoi.Moze brak przyjaciol,znajomych juz sama nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dunczykkkowiec
E - tam. Mnie sie podoba dobrobyt i porzadek, bo przynajmniej wiem, ze jak bede podjezdzal pod dom to mnie nikt nie napadnie, zeby ukrasc mi samochod ;) A gdybys w Polsce nie miala znajomych, przyjaciol, to bys sie lepiej czula? ;) Co chce unaocznic - jak widzisz, w Twoim przypadku, to nie problem kraju ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarodziejka23
Masz racje jesli chodzi o spokoj,bezpieczensto w Szwecji to jest naprawde bosko. Wychodzac z domu nie trzeba ogladac sie za siebie jak w Polsce .Mam nadzieje ze przyzwyczaje sie do tego kraju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmmm87
ja tez ze Szwecji taki to troche dziki kraj ale d wszystkiego mozna sie przyzwyczaic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jade na zabawe
a jak jest z praca teraz tam w szwecji? dalej jest to atrakcyjny kraj dla obcokrajowcow?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z Dk
ja bym w ciemno się nie wybierała. W moim rejonie Danii coraz trudniej o pracę. Jest praca w sezonie letnim na 2,3 miesiące .... zimą trudno o pracę. Mieszkania hm... ja z moim płacimy za 56m= jakieś 3.200 plus prąd miesięcznie jakieś 400, kablówka i internet jakieś 300. A jak to wygląda w Szwecji Ja kiedyś zliczyłam nasze roczne wydatki typu opłaty na samochód typu ubezpieczenie,dopłaty do mieszkania, ubezpieczenia to wyszło,że płaciliśmy 10.000koron miesięcznie w ciągu ostatniego roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tez mieszkam w szwecji :) Wszystko by bylo fajnie gdyby nie invandare , jest ich poprostu za duzo :D Mam tu na mysli arabow i innych terrorystow xd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nio nioniewiem ja mozna
ale gdzienp mozna dosac prace , gdzie pracuja prosci ludzi(nie specjalisci)??a w sezonie to kiedy?? bo mi sie wydaje ze tam ciagle zimno i niewiem kiedy to sezon:) przy czym głownie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dunczykkkowiec
z Dk placicie 4000 za mieszkanie? Przeciez to malutko, jak 2 osoby zarabiaja to jest to minimum 25 000dkk na pare, zatem spora kwota. Prostych ludzi to nigdzie chyba nie potrzebuja, sa zajecia, np. w Danii, gdzie nie wymaga sie kwalifikacji (sprzatanie, praca fizyczna), ale trzeba miec cos w glowie i umiec sie porozumiec (angielski, niemiecki), zeby mozna bylo spac spokojnie (nie martwic sie o prace). Zimno to jest w Polsce, tutaj srednia temperatura zima - w dzien - to -3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zDk
niby 4tys.za mieszkanie nie dużo ale to tylko 2pokoje ... na umeblowanie tez trochę poszło bo nie chciałam rzeczy z genbruga :) , ogólnie nie żałujemy sobie, mamy to co w PL byśmy nie mieli . 25tys. nie zawsze nam wychodzi bo pracujemy na godziny i jesteśmy na "normalnym " podatku. Tak czy siak jak poszalejemy z wydatkami na jedzenie itp.to i tak jakieś5tys.koron rezerwy zostaje :) My przestawiliśmy się na życie tutaj i nie "zbieramy" jak niektórzy.Żyjemy i kupujemy co potrzebne. Nadal moi znajomi z PL nie mogą zrozumieć jak zarabiając "tyle kasy" zostaje nam tylko tyle. a ty ile płacisz za mieszkanie w Dk ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zDk
Odnośnie pracy. W moim rejonie- Jutlandia nawet do sprzątania jest ciężko się zaczepić. Teraz jest sporo Rumunów , oni są tansi od Polaków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hfffffffffffffffffffffffffffff
jak mnie draznia tacy ludzie jak ten wyzej dunczyk:) pojechal goły wesoły bez jezyka, troche sie ogarnał i zgrywa kozaka, wszedzie sa miejsca gdzie sa etaty bez kfalifikacji(w sensie ktos moze byc po pedagogice albo resocjalizacji)ale co to daje za granica.. chodzi mi o prace w sklepie gdzies w restauracji i tp/? i dunczyku tak sie nie bulwersuj...bo nie ma o co?a robolem to i ty pewnie jestes teraz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 314
Malusz a ty kim jestes sam cudzoziemcem w Szwecji viec nie narzekaj. Mieszkam tutaj polve mojego zycia i nie wypbrazam sobie povrotu do PL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dunczykkkowiec
hfffffffffffffffffffffffffffff - wybacz, nie chcialem w najmniejszym stopniu przyczynic sie do Twojego rozdraznienia, na pewno tez sie zdenerwowalas, albo nawet powiedzialas "ku..a m*c" :( Wybacz, ze to wszystko przeze mnie, moja wina, moja wina, moja bardzo wielka wina :( Jako pokute - juz odprawilem - otwarlem okno i zaspiewalem hymn polski. Tak sie zlozylo, ze jakies malzenstwo przechodzilo obok i byli Polakami, i zaczeli ze mna spiewac :) Mila Pani, w rytm hymnu, zaczela nawet tanczyc kankana :) zDk - na Fyn 6000dkk (kompletnie ze wszystkim) za 3 pokoje, ale Wy to sobie naprawde nie zalujecie, mnie samemu zostaje 8k i tez jestem na "normalnym podatku" ;) Ale w koncu zycie jest jedno ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zDk
życie drogie jest w Dani ;P Dzieci na razie nie mamy więc ... sobie pozwalamy. Lubimy trochę pojezdzić i pozwiedzać Danię dopóki możemy i mamy czas. Ogólnie nie narzekamy na Danię .... no tylko ten język jakoś mi kiepsko wchodzi do głowy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dunczykkkowiec
Hehe, a ja myslalem, ze Wy co najmniej trojke dzieci macie ;) - stad takie narzekanie na male mieszkanie ;) Jezyk kiepsko wchodzi? - ja sie w ogole nie ucze a cos tam umiem, czyli mozna rzec, ze jezyk sam wchodzi ;) Godnat ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarodziejka23
Szwedzki niestety sam nie wchodzi musze sie nachodzic do szkoly by cokolwiek liznac i co??????????ojjjjj ciezko wchodzi.... Tutaj mieszkanka tez tanie nie sa ale jakos da sie zyc.Jesli chodzi o prace to zabardzo nie jestem jakas oblatana bo nie pracuje jeszcze za to moj maz pracuje w szwedzkiej firmie i jakos zyjemy. Nie powiem zeby tej kaski bylo niewiem ile ale na oplaty,przezycie i jakies drobne wydatki wystarcza co w PL raczej chyba jest nie realne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I coz ze ze Szwecji :) Czemu calkiem fajny temat znow zamienil sie w przechwalanki-wymadrzanki? Szkoda, juz myslalam, ze znalazlam miejsce dla siebie .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam Malysz ja nic nie chce mowic, ale pisze sie invandrare nie invandare . Ale rozumie niepohamowana potrzebe pochwalenia sie znajomoscie jezyka obcego :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SerdzioDonBarrone
Kaminella - oczywiście chciałaś napisac "rozumiem", prawda? ;) - to w obronie A.M. ;) Ludzie, cieszcie się życiem, szkoda energii na takie głupie przepychanki ... żyj i daj żyć innym ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×