Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość gość145

praca w Holandii

Polecane posty

Gość gość145

Witam mysle o wyjezdzie do Holandii choc nigdy tam nie bylam slyszalam wiele opini ludzi ktorzy zyja i pracuja w tym kraju. Wiem ze start bywa czasrm trudny szczegolnie gdy jedzie sie samemu ale przeciez wiele ludzi probowalo wiec czemu ja nie moge sprobowac i zobaczyc jak zyje sie na obczyznie. Zeby nie zaczynac zupelnie od 0 samej mysle o tym zeby szukac pracy w PL przez agencje ktore organizuja wyjazdy do NL , choc opinie o takich agencjach sa bardzo rozne czesto zle. Ze znajomoscia jezyka angielskiego nie ma problemu choc slyszalam ze to juz nie wystarcza mile widziana jest znajomosc holenderskiego. W Polsce chodzilam przez rok na kurs jezyka niderlandzkiego i wiem ze to nie wystarcza choc moja lektorka mowila ze swietnie sobie radze wiec jakies podstawy mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość azyl ekonomiczny
tam nie ma pracy tylko niewolnictwo, nie polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Początkowa pensja na którą możesz liczyć znając podstawy holenderskiego to 2.000€/mies po podatku. Praca jest z mieszkaniem trudniej ale da się wszystko załatwić.Nie łam się tylko przyjeżdżaj. Szkoda każdego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czasem nawet więcej niż 2.000€. Bo za tą sumę żaden Holender nie pójdzie do pracy. Holendrzy zarabiają przeciętnie po 3.500€/mies wzwyż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy aż tyle to nie wiem, ale faktycznie 2.000€/mc powinnaś zarobić bez trudu. Najważniejsze jest to, że pracy w Holandii nie brakuje. I ludzie są bardzo sympatyczni. Lubią Polaków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mieszkałam około trzech lat w Holandii. Pierwsze pytanie ile masz lat? Do 23 roku życia obowiązuje stawka wiekowa. Czy masz pieniądze na wyjazd? 300-350zl na wyjazd, jedzenie i z jakies 100 e do pierwszej wypłaty. O pracę nie jest jakoś trudno, choć teraz może być gorzej, gdyż jest juz praktycznie po sezonie, a nowy sezon zaczyna sie od marca, chociaż może udałoby Ci się załapać gdzieś na produkcji. Lecz trzeba pamiętać, ze w pierwszej kolejnośc***atrzą na ludzi na wiekówce, a dopiero później na tych spoza i to trzeba mieć doswiadczenie..Praca głównie to szklarnie, produkcja, magazyn itp . Do pracy w szklarni to nawet języka angielskiego nie trzeba znać , zawsze się znajdzie ktoś kto Ci przetlumaczy. Jak mówisz znasz język holenderski wtedy mogłabyś starać się o pracę bezposrednio przez holenderską agencję, ale to trzeba mieć już meldunek, wlasne mieszkanie , konto w holenderskim banku bez tego ani rusz. Na poczatek polecalabym Ci szukać pracy przez agencje tu w Polsce-polecam NLjobs, Randstad, Adecco..inne to trzeba czytać opinie, gdyż mozna naprawde zle trafic-zarówno na ujmujące człowiekowi warunki mieszkaniowe w postaci bungali, zagrzybionych czy zaplesnialych mieszkan po 5osob w pokoju. Co do pracy można trafić tez tak , ze prace bedzie sie miało 2-3dni w tygodniu tylko tyle by zarobic na domek, specjalnym zachowaniem agencji jest sprowadzanie ludzi z Polski gdyz za kazdą nową osobe dostają oni pieniadze, a czy jest praca czy nie to juz niewazne..dlatego trzeba czytac opinie , choc z tym tez roznie bywa, to zalezy od szczescia..Jezeli znalazlabys prace to pozniej moglabys starac sie o prace przez holenderska agencje ale to przy powyzej spelnionych warunkach, pamietaj tez, ze utrzymanie mieszkania, samochodu, zycie jest wtedy drogie i samej mogloby byc Tobie ciezko..Co do pracy pamietaj, ze praca w szklarni to ciezka harowka, sa wysokie normy gdyz Polacy sami do tego doprowadzili scigajac sie miedzy soba..a kazda nowa osobe przyjeta do pracy traktuja jak konkurencje..Co do godzin to tez zalezy..przez agencje nigdy nie masz pewnosci..raz mozesz miec 30 raz 50..pracy latem wbrew pozorem nie jest duzo gdyz pracodawcy przyjmuja wtedy holenderskie dzieci, ktore musza pracowac..a wiadomo, ze wola dac prace dzieciom gdyz im zaplaca 3euro i mniej, zima pracy tez nie ma za wiele gdyz jest to martwy sezon...Co do Holendrow-w wiekszosci nie lubia Polakow uwazaja nas za zlodziei, pijakow i tania sile robocza , nawet mieszkan nam za bardzo nie chca wynajmowac, jest to krzywdzaca opinia ale po tym co sie widzi to nie ma czego sie dziwic..Podsumowujac Holandia jest dobra na jakis czas, pojechac, zarobic i odlozyc ok, na zawsze zdecydowanie nie! Przynajmniej w moim odczuciu, jezeli masz jakies pytania pisz smialo, moze nie napisalam zbyt optymistycznie, ale pisze jak jest , zebys potem nie byla rozczarowana, pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Osoba powyzej ma racje, spedzilam w Holandii 3 lata i zgadzam sie ze wszystkim. Co do kasy to nie licz na 2tys na czysto na miesiac chyba ze bedziesz harowac 7dni w tyg po 12h to zarobisz, sredni zarobek na czysto po odtraceniu mieszkania i ubezpieczenia to ok 200e tygodniowo i to przy pelnym etacie. Jedz, zobaczysz i zawsze mozesz wrocic. Tylko odwagi i wytrwalosci i twardej d**y :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
O proszę mam tu koleżankę, która mieszkala w Holandii tyle czasu co ja, może się znamy? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a gdzie mieszkalas? bo ja w noord brabant

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rotterdam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja wrocilam tydzien temu z Holandii. Bylam tam przez rok bez zjazdu do Polski roznie bywalo. Najwazniejsze nie dawaj soba pomiatac przez rodakow czesto to ludzie niewyksztalceni bez znajomosci jezyka nawet angielskiego a juz nie wspomne o niderlandzkim. Dam Ci rade w Holandii tez mozesz chodzic na kurs holenderskiego ja chodzilam 1 razy w tygodniu za symboliczna kwote . Kurs organizowala gmina. Warunek obecnosc obowiazkowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam zajrzeć na stronę http://www.pracaholandia.com/ - znajdziesz tam sporo informacji o życiu i pracy w NL, a przede wszystkim oferty pracy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
max €10, przy dobrych wiatrach, mieszkanie €500 na kampingu, paliwo drogie, reszta też, wiele nie zaoszczędzisz, to już nie te czasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tu jestem już rok (Rotterdam) i na początek dostałem 2.000€/mies a teraz szykuje mi się podwyżka. Żaden z moich znajomych nie pracuje za mniej a Holendrzy zarabiają od 3.500€ wzwyż. Życie tańsze niż w PL i pracy ile chcesz do wyboru do koloru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Fakt faktem: w NL można bardzo dobrze zarobić i zaoszczędzić kupę kasy. Rok pracy w Holandii to pięć lat pracy w PL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anabelami
Z tego, co mi wiadomo, to w Holandii zdecydowana większość osób mówi po angielsku, więc to nie powinno stanowić żadnego problemu. Poza tym są też oferty pracy holandia bez języka. Tu na przykład takie znalazłam http://jobxion.pl/oferty-pracy/ Wystarczy się dobrze rozejrzeć. Sprawdziłam, że 90 % Holendrów mówi po angielsku, więc trzeba mieć wielkiego pecha, żeby trafić gdzieś, gdzie konieczna jest znajomość niderlandzkiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jedzie moze ktos w tym roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja widziałam sporo ciekawych ofert na http://www.punktpracy.pl/holandia-oferty-pracy a kraj jest fajny, naprawdę przyjazny i jest wiele ładnych miejsc, np. Amsterdam bardzo ładny. A język to miks niemieckiego i angielskiego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej, a jeśli chodzi o rozliczenie podatku za pracę za granicą, to jak to robicie? Jak to wygląda w ogóle w Holandii? Sam się za to nawet nie biorę bo nie znoszę papierków. Myślę bardziej o tym aby jakaś firma typu http://www.euro-punkt.pl albo http://www.ecpodatkowe.pl się tym zajęła za mnie, jakie macie doświadczenia w tym temacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam czy może mi ktoś odpowiedzieć na pytanie . Chce jechać na miesiąc zarobić trochę kasy . Potem chcę ściągnąć dziecko w wieku szkolnym . Jak wygląda sytuacja pod kątem szkoły i ogólnie życia . Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W holandii jest jedna wielka patologia i k***wstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do Agata . My mieszkamy w Holandii kilka lat. Mamy dwoje dzieci. Planujemy wrócić do Polski. Z opowieści kraj jest spoko. Gorzej jak są dzieci i masz średnia prace. Ciężko wyrobić z kasą . Ważnym szczególem jest czy jesteś sama czy z mężem/partnerem tu będziesz. Wiem, że samotne matki mają spora pomoc od państwa. Jaka prace będziesz miała. ? Co z mieszkaniem. ? Masz już wszystko nagrane? Ile lat ma dziecko? W jakim rejonie Holandii będziesz. ? Jak masz jakieś pytania chętnie odpowiem jeśli będę umiała. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak jedziesz z dobra agencja to nie bedzie problemow. ja bylam z otto i tam mi wsyzstko na miejscu pozalatwiali i bylo git

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiem że w Holandii płacą dużo więcej niż w de. Słyszałam w tv. że nie było ludzi do pracy przy szpargieli bo wszyscy pojechali do Holandii,wszystko powyrastalo i zmarnował się bo nie chcieli więcej płacić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z tego co piszecie to mieszkanie i opłaty są drogie,w de można wynająć wspólny pokój za 300e od os.mies.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeżeli planujecie wyjechać do pracy do Holandii to polecam wam skontaktować się z firmą. Zajmują się przewozem paczek i osób między Holandią a Polską. Często korzystam z ich usług i jestem z nich zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Holandia jaknajbardziej pasuje jako kraj zamieszkania i do pracy. Pensje są dostosowane do cen i zarabia się naprawdę dobrze. Polacy są tu znani ze swojej pracowitości i uważani są za dobrych pracowników. Na początek jeżeli znasz choć podstawy angielskiego, którym tu włada praktycznie każdy zarobisz conajmniej 2.000€. Jak opanujesz język to znacznie więcej. I mówię to z własnego doświadczenia. Polecam Amsterdam. Pracy jest tu do wyboru do koloru. Ludzie super! Prawdziwi Europejczycy. Holendrzy są bardzo przyjacielscy i bezpośredni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Poszukujemy do pracy order-pickerow , firmowe zakwaterowanie , dojazd do pracy służbowym busem , opieka polskiego koordynatora , zapewniamy pomoc w założeniu konta w holenderskim banku , w miejscowości Alphen aan den Rijn Kontakt : ‭+31 6 53 38 41 04‬

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W holandii jest jedna wielka patologia i k***wstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×