Odpowiedz na ten temat

Praca w Niemczech

• Ewka1957 2017.06.09 [15:48]
    Dzień dobry, ja szczerze polecam współpracę z firmą Gowrok, początkowo podchodziłam do tej firmy z dużym dystanem, ponieważ moje wcześniejsze doświadczenia dotyczące pracy w Niemczech organizowanej za pośrednictwem firm nie były zbyt pozytywne. Na pierwsze zlecenie wyjechałam z firmą Aterima, co było totalnym nieporozumieniem, po wyjeździe kontakt z konsultantami, którzy mieli się mną opiekować na miejscu był praktycznie niemożliwy, wyjechałam na dwu miesięczne zlecenie ale pięniązki miałam mieć przelewane po każdym przepracowanym miesiącu, z czym było bardzo różnie. Po moim powrocie, czekałam na przelew za ostatni miesiąc ładnych pare tygodni, początkowo słyszałam tłumaczenie ze są jakieś problemy z moim bankiem póżniej pani zajmująca się mną przestała odbierać telefony z mojego numeru, dopiero jak zadzwoniłam z numeru koleżanki ktoś łaskawie odebrał i poinformował mnie że brakuje jakiś dokumentów dlatego wypłata moich pięniedzy tak długo trwa, finalnie udało mi się uzyskać wypłatę ale kosztowało mnie to mnóstwo nerwów i stresu. Szczerze odradzam współprace z tą firmą. Po wszystkich przygodach które zafundowała mi firma Aterima, zdecydowałam się na współpracę z firmą Gowork, co było strzałem w dziesiątkę, czytając wszystkie negatywne opinie na temat tej firmy mam wrażenie, że ktos po prostu pomylił firmy. Na zlecenie wyjechałam praktycznie po tygodniu od zgłoszenia się do nichy, wypłaty dostaję na czas, współpracuje z nimi już ponad dwa lata i jeszcze nigdy nie było sytuacji budzącej jakiekolwiek zastrzerzenia, wszystko przedstawiane jest w sposób jasny i klarowny, kontakt z konsultantami jest cały czas, a nie tak jak w przypadku Aterimy, gdzie po wejściu do autobusu zapomnieli o mnie i radz sobie człowieku sam jakby niepatrzec na obczyźnie.
  • gość 2017.06.11 [15:15]
    same reklamy, żenujące i nachalne - czy ktoś tu poza agencjami pośrednictwa pracy pisuje???
  • Marysia1963 2017.06.12 [08:50]
    Witam wszystkie koleżanki po fachu, ja akurat jeżdżę do Niemiec już bardzo długo bo właściwie z małymi przerwami będzie prawie 20 lat, dlaczego jeżdżę? Zaczęłam przez przypadek, chciałam się sprawdzić, zobaczyć jak to jest "za granicą" ponieważ gdy zaczynałam wyjeżdżać a były to lata 90 wcześniej nie miałam okazji wyjeżdżać po za Polskę. Czasy były takie a nie inne. Przez ten czas zaobserwowałam dużo zmian w tej branży. Rynek,że tak nazwę "opiekuńczy" bardzo się rozwinął, powstało dużo firm zajmujących się organizacją wyjazdów. Pewnie powiecie,że jestem naiwna albo przekupiona ale ja przez te wszystkie lata jeździłam i jeżdżę cały czas z jedną firmą. Nie wiem czy pisać z jaką bo nie chcę żeby spadła na mnie fala krytyki ale w sumie to moim zdaniem po to jest forum, żeby podzielić się z innymi swoimi doświadczeniami. Więc już nie będę przynudzać, ja jeżdżę z firmą Gowork od 1997 roku i polecam współpracę z nimi. Pozdrawiam forumowiczów i życzę miłego dnia usmiech.gif
  • gość 2017.06.14 [20:18]
  • gość 2017.06.15 [13:24]
    A co powiecie na to? Pracuje od niedawna w niemczech jako frezer cnc, produkcja jednostkowa i moje zarobki to 2200 brutto na 40 godz oracy w tygodniu co na steuerklasse 1 wychodzi 1200e na reke. Umowa bezposrednio z pracodawca. Za mieszkanie place 250. Podobne pieniadze to ja w pl zarobie.
  • gość 2017.06.15 [17:58]
  • gość 2017.06.18 [17:03]
    ja pracowałam w niemczech jako opiekunka osób starszych. Praca moze nie jakaś super prosta, ale prostsza niż się jednak spodziewałam. Wyjechałam z agencją pracy - ej job. I ogólnie takie rozwiązanie polecam, dobre pienadze + agencja ogarnia niemal wszystko oczko.gif
  • Bogusia12 2017.06.23 [12:03]
    Ja nie rozumiem dlaczego opiekunki pchają się do agencji, które mają złe opinie w internecie... lepiej przeczytać, posprawdzać opinie, dowiedzieć się od opiekunek, które wyjeżdżały z nimi czy wszystko było okej, a nie jechać w ciemno... ja zawsze sprawdzam wszystko zanim wyjadę. Tak było też w przypadku mojej obecnej agencji pracy... dostałam numer do opiekunki, którą miałam wymienić, okazało się, że wszystko było okej, do tej pory jeździmy razem do jednej babci, jestem bardzo zadowolona. Jakby co, chętnie podzielę się informacjami o Goworku. Lepiej trzymać się razem, a nie czekać aż nas jakaś korporacja w bambuko zrobi. usmiech.gif
  • gość007 2017.06.23 [12:05]
    możesz coś więcej o tej agencji napisać????? warto?/???
  • Bogusia12 2017.06.23 [12:11]
    Ja jeżdżę za 1500 netto z komunikatywnym językiem, więc jak na agencje to trafiłam bardzo dobrze. Wszystko mam na czas, babcia jest super, oby żyła długo i długo. usmiech.gif Z dogadaniem się też nie było problemu, a jak się nudzę w kraju, to szybko dostaję jakieś inne zlecenie na miesiąc, raz mi się zdarzyło na 3 tygodnie nawet. Z wszystkim można się dogadać. Najlepiej do niech zadzwonić i dopytać. usmiech.gif
  • gość 2017.06.24 [22:04]
    To widze w Niemczech wiecej zarobie jako opiekunka niz tokarz frezer czy mechanik na 1 klasie podatkowej. Super, po co bylo sie tyle uczyc zawodu .....
  • gość 2017.07.01 [20:59]
    No nie wiem, czy tak lepiej, bo 1500 dla opiekunki to bardzo dobra stawka. Z reguły 1100-1200 agencje płacą. Ja się jednak zastanawiam, jak rozliczacie zwrot podatku? Samodzielnie? Wasza agencja? Ja rozliczam z firmą http://euro-punkt.pl/ albo http://ecpodatkowe.pl , a jak to u Was wygląda?
  • diraa 2017.07.03 [10:19]
    Tanio udało mi się skompletować wyposażenie siłowni na „Lokalnych Ofertach”. Wystawiłem ogłoszenie, że zbieram tani sprzęt sportowy i obserwowałem normalnie oferty. Przez ostatnie trzy miesiące sporo ciekawych rzeczy znalazłem w bardzo niskich stawkach. Korzystam z tego serwisu, bo bardzo wielu fanów na FB i ogłoszenia przechodzą do mediów społecznościowych naturalnie. Z tak dużej bazy potencjalnych klientów grzech nie skorzystać.
  • Gosiaaaaaa76 2017.07.05 [16:00]
    Praca w Niemczech jest bardzo opłacalna, na pewno bardziej niż w PL i na pewno jeśli chodzi o branżę opiekunek. Ja jestem zadowolona, bo przy poziomie komunikatywnym przez agencję gowork zarabiam 1500 na rękę i jeszcze mi za bilet zwracają. Nie polecam natomiast Aterimy, wstyd nawet pisać...
  • gość 2017.07.12 [09:43]
    Udało mi się znaleźć super pracę pod Berlinem, jednak sami musieliśmy zadbać o transport, Nie ukrywam, że był z tym spory problem, na szczęście problem został rozwiązany dzięki pomocy http://www.sprintbus.eu/ - dojechaliśmy w bardzo szybkim czasie w pełnym komforcie. usmiech.gif
  • gość 2017.07.26 [23:11]
    Często wiele osób ma problem z rozliczeniem podatku za pracę w Niemczech. Firma http://ergo.opole.pl/ pomogła mi w uzyskaniu zwrotu z podatku, bardzo polecam!
  • darq1234 2017.07.31 [12:18]
    witam. Potrzebuje pomocy chciałbym sie cos dowiedziec na temat pracy w firmie Ricola w Berlinie, niestety nigdzie nie moge znalezc informacji jak tam jest . W internecie jest oferta pracy przy produkcji cukierkow w firmie Ricola, oferuja bardzo dobre warunki czy ktos cos wie na ten temat? zastanawiam sie nad ta oferta ale obawiam sie ze podszywaja sie jacys naciagacze. prosze o jakies info.
  • gość 2017.07.31 [22:56]
    Moim zdaniem dobrze jest się zapoznać z opiniami. To że bywają złe jest całkiem normalne, ale że nie ma żadnych, to w sumie dziwne. Jak szukasz pracy, to zajrzyj sobie na http://www.punktpracy.pl/niemcy-oferty-pracy , tam jest sporo ofert, może coś Ci wpadnie w oko.
  • gość 2017.08.18 [15:16]
    Pracowałam jako opiekunka starszych osób. To była moja pierwsza i jak na razie jedyna praca za granicą, ale mogę polecić. Wszystko było załatwiane przez agencję pracy ejjob. I zarobiłam naprawdę sporo, przelewy zawsze na czas a praca wcale nie taka ciężka jak się spodziewałam
  • gość 2017.09.13 [18:37]
    Jeżeli nie znam niemieckiego a umiem tylko angielski to w takiej sytuacji miałby szanse na znalezienie pracy w Niemczech ? jak to wygląda w Niemczech ?
    Skończyłem logistykę w Polsce pracowałem rok jako spedytor.
  • gość 2017.09.13 [18:42]
    Teraz w niemczech to szukaja tylko opiekunek do starszych osob i do ochrony przed imigrantami.
  • gość 2017.09.13 [19:02]
    Jak jest w kwestii znajomości Niemieckiego ? Jeżeli umiem tylko angielski to też bym coś znalazł czy nie jak to wygląda ?
  • gość 2017.09.13 [22:00]
    Z angielskim to w DE daleko nie zajedziesz ale te marne 2.000€/mc to tu każdy ma więc i ty dasz sobie rady. Przyjeżdżaj i nie grymaś, za pół roku, rok podłapiesz język i staniesz na nogi.
  • gość 2017.09.24 [16:37]
    Jezeli czegoś szukacie, to sprawdźcie sobie agencję pracy ej job - sama tam szukałam pracy, znalazłam, pojechałam do niemiec opiekować się starszymi osobami i jestem bardzo zadowolona! Naprawdę da sie tam zarobić dobre pieniadze oczko.gif
  • gość 2017.09.27 [14:59]
    Nie szukajcie pracy przez żadne agencje! Oskrobią was z kasy, bez sensu! ja pracuję w firmie budowlanej, bezpośrednio, kontaktuję się z kierownikiem i dyrektorem - nawet nie musimy znać języka! Kasa się zgadza - ok 2000 EUR, zawsze jak skończymy robotę możemy odwiedzić rodziny i po tygodniu wracamy z powrotem. Naprawdę polecam, dla zainteresowanych jesteśmy w Tracz Investments
  • stenia1 2017.10.02 [13:11]
    Ja na współpracę z agencją patrze jak na zabezpieczenie, że praca jest legalna. Trzeba tylko dobrze trafić. Zarobki też w dużej mierze zależą od doświadczenia, przynajmniej przy opiece nad starszymi osobami. Agencje też często dają różne bonusy, np. Opiekunka w Niemczech z którą jeżdżę dopłaca za czynne prawo jazdy. Na pewno można zarobić lepiej niż w Polsce.
  • Mondziak28 2017.10.06 [11:14]
    Spędziłem w niemczech jakieś 3 lata. Pierwszy rok byłem zatrudniony za pośrednictwem agencji pracy http://zeitmann.pl/- to był całkiem dobry, stabilny start. Jako że doszlifowałem język, nauczyłem się sobie radzić samemu i znalazłem dobre zatrudnienie, jednak gdyby nie oni nie byłoby tak kolorowo usmiech.gif . Praca w niemczech na początku wymaga dużej ilości cierpliwości.
  • gość 2017.10.19 [18:40]
    Moim zdaniem wyjazd do Niemiec jest obecnie naprawdę bardzo, bardzo opłacalny. Oczywiscie jeżeli tylko mamy opcję na taki wyjazd. Bo jednak trzeba sobie zdawać sprawę, ze bliscy, rodzina itd. - zostawienie ich tak na dłuższy okres to naprawdę duży koszt takiego wyjazdu. Ale jeżeli np. nie mamy meża czy żony i chcemy jechać np. na rok, to jest to fajna opcja. Zwłaszcza, jak np. chcemy sobie coś odłożyć. No albo wyjechać już z kimś na dłuzej – to jest wgl bardzo dobra opcja. Ja sama pojechałam do pracy w Niemczech, mój chłopak też sobie tam znalazł prace. Ja opiekowałam się starszymi osobami, pracę znalazłam sobie przez bardzo fajną agencję, ej job. No i ja zarabiałam bardzo dobrze, on tez, tak naprawde można życ! A nie tak jak, niestety, w Polsce – gdzie pracują dwie osoby a i tak trzeba ciągle liczyć i myśleć na co wystarczy, na co nie, jak zbudować sobie jakieś oszczędności itd. W każdym razie – ja wyjazd polecam. Pracowałam tam 1,5 roku, zarobiłąm naprawdę bardzo dużo, teraz to założyłam własna firmą, ale bez tych pieniędzy tam zarobionych nie miałabym na to szans.

Odpowiedz na ten temat

Trwa ładowanie...