Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Propaganda w Polsce i mity na temat Brexitu

Polecane posty

Gość gość

Wlasnie wrocilam z corocznej wizyty u rodziny w Polsce I smiac mi sie chce co ludziom wciskaja polskie media, Fakty i Twoje Imperium. Wszyscy sie pytali kiedy wracam?! czy nie boje sie deportacji i nienawisci wobec polakow (dlaczego wlasnie wobec Polakow?!) Otoz wystarczy podpiac sie pod jakis kanal Angielski na Youtubie i zobaczycie jaka jest prawda. Faktyczny Brexit bedzie mial miejsce dopiero pod koniec 2019. Kazdy kto do tej pory spedzil chociazby rok w UK placac podatki moze zostac, automatycznie, bez obywatelstwa, bez pozwolen. Jedynie co bedzie faktycznie ograniczone to immigracja majaca miejsce od poczatku 2020. To prawda- poki co to wsztsko jedynie obietnice skladane przez politykow, w tytm nowa Pania Minister, ale smiechu warte jest to ze ktos deportuje ponad 2miliony podatnikow w trakcie czasow najwekszej niepewnosci gospodarczej w historii kraju. Co do nienawisci do Polakow- jest tylko jedna jedyna ta sama ktora zawsze byla i nic sie nie zmienilo. Nienawisc do Polaczkow ktorzy odmawiaja nauczyc sie slowa po Angielsku i zbijaja sie w kupki polonijne na obrzerzach Londynu. I to tylko polskie media pokazuja. Po referendum wrecz przeciwnie, kazdy kto wiedzial ze jestem z Polski (a w szczegolnosci osoby ktore glosowaly za odejsciem z Unii) pytal si czy wszystko w porzadku i ze na pewno nikt nie pozwoli na jakies masowe deportacje, ludzi beda protestowac bo nie ma osoby ktora w kregu rodziny i przyjaciol nie ma obcokrajowca. Oczywiscie ze jest ogolne napiecie zwiazane z Brexitem i z swiat sie zmieni na skale niewyobrazalna w tym momencie. Ale moge was zapewnic ze nie ma deportacji, wzrostu ksenofobii, .... propaganda. Cos sie zmieni na pewno- ale jezeli ktos chce dalej przeniesc sie na stale do UK to mozna. Z latwoscia. I nikt was za rok nie wygoni. Wystarczy zdrowy rozsadek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Spokojnie możecie przyjeżać. Nikt was nie wyrzuci. Praca jest, kasa jest I co najważniejsze tutaj łatwiej żyć niż w PL. Nie ma się co zastanawiać bo każdy dzień w PL to dzień stracony bezpowrotnie. Ja przyjechałam dwa lata temu i jednego żałuję: trzeba było przyjechać 10 lat temu. Tyle lat straconych w PL....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak sobie schlebiaj smieciu. Nie po to byl brexit aby zagraniczne ciule zostaly w uk. Wyperrdola was juz niedlugo, nikt was nie potrzebuje uk da sobie rade bez was. Jak sie matoł nie uczył w PL to potem zebra o prace w uk jako biały murzyn. Imprezki zamiast nauki byly w głowie pajacom:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kiedy wracasz do PL garomyju? :D tereska nie lubi takich jak wy złodzieji benefitow i mieszkan z councilu. Wiadomo ze tak robi 95% polakow:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam 20 lat Skaczylam szkole i tez zamierzam wyjechać do pracy do uk przy okazji chce się nauczyć jezyka i po jakimś czasie podjąć studia, bo obecnie moja sytuacja materialna mi na to nie pozwala i ciężko z praca. I wcale nie jadę tam po to by zbierać kasę tylko żyć, a wielka Brytania podoba mi się bardzo i chce coś w życiu osiągnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na pewno Ci sie uda- powodzenia. :) Nastepny mit tysiaca ludzi zyjacych na benefitach. W tym roku zaledwie 7.6% ludzi na benefitach w UK to bylicudzoziemcy. Kolejna propaganda Polska nie majaca nic wspolnego z prawda. Od razu widac ze kazda jedna obelga na tym forum wychodzi od osob mieszkajacych w Polsce ktore nie maja pojecia o realiach zycia w UK jezeli sie tam wyjechalo NA STALE a nie na pare miesiecy na zarobek. A potem gorycz I smutek I powrot do Polski. Klamstwa I propaganda. Picie pod sklepem z kolegami I udawanie ze bylo kims na zarobkowym wyjezdzie. Kazdego kto wyjezdza na stale bardzo zachecam. Latwiej o wlasne mieszkanie, latwiej o prace, latwiej o przyjaciol (oczywiscie tutaj zaraz zostane zbluzgana za to ze smiem twierdzic ze Anglicy mnie lubia bo przeciez jest nienawisc do Polakow). Nie bedziecie zalowac. Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wrocilem do PL i nie zaluje. Jestem u siebie a nie białym myrzynem w uk za bezdurno. W tym brytyjskim zambezi nic nie ma prawa sie udac na dluzsza mete a w PL wszystko jest tansze. Niedlugo 99% polakow bedzie musialo wrocic. Brexit i koniec dyskusji garomyje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Wrocilem do PL i nie zaluje. Jestem u siebie a nie białym myrzynem w uk za bezdurno. W tym brytyjskim zambezi nic nie ma prawa sie udac na dluzsza mete a w PL wszystko jest tansze. Niedlugo 99% polakow bedzie musialo wrocic. Brexit i koniec dyskusji garomyje " Skoro pracowales za grosze to najwyrazniej nie zasluzyles na wiecej. Trzeba bylo sie starac- o awanse I podwyzki bardzo latwo. Porownujac pensje do cen w Polsce jest o wiele drozej. A temat jest wlasnie o tym ze Polaczki nie wiedza co to Brexit- dokladnie tak jak ty. Jakies powroty do Polski, nie masz pojecia jak wyglada miedzynarodowa sytuacja- wiesz tylko co Ci Polsat I TVN z polskich dzielnic Londynu pokazuje z Polaczkami nie umiejacymi ani slowa po angielsku. Ciesze sie ze jestes szczesliwszy w Polsce- kazdy niech robi co go uszczesliwia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Powiem krótko: wracają ci którym nie wyszło tacy jak bingol i plują w swojej bezsilności na emigrantów. Nikt o zdrowych zmysłach kto daje sobie dobrze rady w UK nie wraca do PL chyba że na wakacje. A i to nie jest pewnie bo na świecie jest pełno miejsce lepszych niż PL na spędzenie urlopu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do autorki tematu czyli jeśli wyjadę teraz sierpień/wrzesień do angli i do 2019/20 będę pracować legalnie to nikt mnie nie wyrzuci ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziękuję za dobre słowo i rady. Mam nadziej ze uda mi się osiągnąć sukces i mieszkać , żyć , kształcić się w angli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
2/3 anglikow chce się pozbyć emigrantow czyli glownie polakow wiec wreszcie wyszlo szydlo z worka i to ich fałszywe bycie milym, uśmiechy itd. :/ co za fałszywe kurwy te co glosowaly za brexitem a na zywo udaja przyjaciol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale polaczki sa dokładnie tacy sami wiec wszystko ok :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Spokojnie przyjeżdżajcie. Praca jest i nikt was stąd nie wyrzuci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlaczego tutaj tak jest, ze jak ktos zalozy normalny top, to zawsze najbardziej udzielaja sie ci ktorzy najmniej maja do powiedzenia?? Tak, deportuja wszystkich ze wschodniej europy, absolutnie masz racje. Przyjada w nocy, wywleka z lozek, i wywioza na lotnisko. Odbiora nam brytyjskie paszporty, wbija misie do polskich, potem zabiora nasze oszczednosci, sprzedadza nie i ruchomosci i zastrzela nasze zwierzaki. a to wszystko bedzie mialo miejsce w nocy z 30 na 31 lutego doku 2017... Tak jak napisala autorka, beda zmiany- zmiana jest konieczna bo system jest chory. to czy bedzie to zmiana na lepsze czy gorsze wyjdzie w praniu, za jakies 15 lat, bo tyle system bedzie potrzebowal na reset. ok, ide sie pakowac, przeciez zaraz mi ktos drzwi wywazy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gnij w uk cwelu poki mozesz, niedlugo wracasz do PL. W Polsce sie zyje kupa rozrywek w uka sie gnije. Zapamietajcie sobie te rymowanke garomyje po wsbzdetach za bezdurno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ej gdzie jest ta praca? Bo juz szukam prawie 2 miesiace, agencje itp. I cisza albo tylko z doskoku na kilka dni, za minimalna stawke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sluchaj dalej tego tepaka z PO ci ci bajki o pracy opowiada bueheheee. Po brexicie angole juz nie zatrudniaja polakow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no właśnie widać że nie możesz sie doczekać bo niby co innego niż tęsknota skłania cie do dyskusji na polskojęzycznym forum o niższości wszystkiego co polskie pod tym co angielskie? w zasadzie to dziwne, że nie piszesz w ojczystym języku angielskim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
i co cie w ogóle obchodzi zdanie jakichś dzikusów ze stepu? dlaczego tak bardzo pragniesz aby mieli o tobie dobre zdanie skoro ty masz o nich zdanie niezbyt przychylne? i po kiego c***ja wartościować ludzi na podstawie zarobków skoro za te samą prace tam płacą więcej niż tu? te różnice nie wynikają z mentalności czy cech narodu tylko sa stwarzane sztucznie. to inżynieria społeczna. przepływ ludzkiego paliwa. to nie zadne prawa rynku ani nawet dostęp do zasobów. całkowitym absurdem jest twierdzenie, ze taa sama praca wykonana w jednym miejscu jest warta więcej niż wykonana w innym miejscu. jak cie kopne w ryj w uk to będzie bpolało tak samo jakbym cie kopnał w ryj w pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
You are absolutely right, I quite easy could have written this in English but then thick little people like you would have struggled, so as I'm trying to be nice I'm writing this in language you can understand. Fair enough?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale dzięki róznicom w zarobkach, które są jedynie pozorne (czego nie chce mi sie tumaczyc) wydaje ci sie ze boli cie jednak troche mniej niedługo zaczniesz twierdzić że w uk grawitacja jest o połowe mniejsza a woda dwa razy bardziej mokra. żal mi was jak widze co pozwalacie ze soba robić za poczucie górowania w jakiejkolwiek kwestii nad kimkolwiek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wypiertalaj pedale bo ci zajepe w ten rudy ryj kretynie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko - lepiei bym tego nie napisała :) media niestety lubią siać panikę. Czy to brexit czy to terroryzm... Zawsze wyolbrzymiają i straszą prostych ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cwel wkleił z internetu i szpanuje czyms co potrafi dziecko :D je/bany lewak hehehheehhe, gnij w uk cwelu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Normalne zycie w uk i oszczcedzanie? To jest po prostu niemozliwe. W PL wszystko jest tansze wielokrotnie i jakos lepsza. W uk nawet kiełbasy wiejskiej nie mozna dostac. Wszedzie tylko budy z hamburgerami. Na ulicach syf, kebaby i ciapate. Na lotnisku anglicy nie wiedza co to jest strefa schengen :D JA PRDL w PL dzieci w liceum to wiedza, uk produkuje samych tłuków po oxfordzie. Po prostu gdyby nie ropa którą kradną szkotom i rabunkowe napady na kolonie to byliby drugim zanzibarem. Brawo Polska, za 50lat wyprzedzimy uk https://www.youtube.com/watch?v=72oeFHwn8As

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co za idiota pisze te obraźliwe komentarze zgadzam się z autorką tematu. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hehe je/bany ma te litanie w notatniku i je wkleja :D za 50 lat :D wtedy bedzie mnie obchodzilo co sie dzieje na swiecie :D jak dozyje to 80. Ale czy chce dozyc? W tej ch/ujni zwanej zyciem, czy UK czy Pl i tak wszyscy zdechna wiec zycie najmniejszego sensu nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do osoby ktora pytala: "gdzie ta praca". A obecnie jaka masz i jakiej szukasz? Czy pracujesz w Gastronomii a szukasz w Finansach? Najlepszym sposobem jest ciezka praca i wytrzymalosc. Kazda historia emogranta ktory jest zadowolony z zycia w UK wyglada tak samo: Zaczac od najnizszej pozycji, zarobic na awans wewnatrz firmy i powoli sie przenosic. Ja dopiero po 3,5 roku znalazlam prace ktora lubie- i to przez agencje. Kiepskich agencji jest pelno- w ilu jestes zarejestrowany? Bo ja caly czas w 7. I tylko 2 sie do tej pory wukazaly przez te lata. Poza agencjami oczywiscie sa blogi i prywatne strony przedsiebiorstw. Ja mam prace w Finansach i spedzilam chyba z 2 miesiace grzebiac po stronach firm. Praca nie wpada do rak- to nie jest Anglia sprzed 20 lat. No i oczywiscie jak wszedzie na swiecie trzeba szukac pracy po calym kraju- pelno znajomych przeprowadzilo sie na drugi koniec kraju za praca- tak bywa. No i do osoby ktora napisala ze po Brexicie Polakow sie nie zatrudnia- nastepna propaganda rozpowszechniana w Polsce. Kazda Firma w tym momencie chce miec jak najwiecej obcokrajowcow, od paru tygodni dostaje maile od Agencji pracy. Sa ku temu liczne powodu, m.in. obcokrajowcy sa elastyczni a przez nastepne 5-10 lat wiele firm bedzie sie restrukturyzowac i przenosic do innych miast a nawet krajow i potrzebuja zeby ludzi poszli za nimi, np. HSBC juz zapowiedzialo pracownikom ze w ciagu nastepnych 2 lat 30% etatow przenosi sie do Francji i Szkocji. Wszystkich etatow- to sa dziesiatki tysiecy ludzi. Uklady z EU i poszczegolnymi krajami beda teraz miedzynarodowe- kazda wieksza firma bedzie zakladala nowe dzialy do wspolpracy z zagranica. Tak jak teraz Swiss Bank w Polsce wysyla ludzi do Szwajcarii i Austrii regularnie. Zatrudnia kupe ludzi. Konczac- autorka ma racje, te wszystkie brednie o Brexicie na Forum sa gloszone przez Polakow ktorzy mieszkaja w Polsce i o tej calej sytuacji nie maja pojecia. Zapraszam do Anglii- obcokrajowcom bedzie lepiej niz kiedykolwiek poniewaz kazdy przepis godzacy w mniejszosci narodowe bedzie widziany przez Uniee jako atak, a UK nie moze sobie na to pozwolic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×