Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Przeraża mnie powrót do ojczystego kraju

Polecane posty

Gość gość

Muszę wróci do Polski , nie mam innego wyjścia z sytuacji , jestem tym przerażona i załamana, czy ktoś też tak się z Was czuł z tą myślą o powrocie do ojczystego kraju ??????? :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a czemu wracasz bo co i gdzie robilas w czym? w jakim kraju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie znam nikogo w PL kto po wyzszych studiach by mial mniej niz 3k na reke, a kto mial mniej mogl sie uczyc a nie rzucac w szkole kamieniami. To że byłaś nieudolna świnia i musiałaś wyjechać do uka na zmywak, nie znaczy świnio, że każdy jest tak nieudolny jak ty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wrócisz do PL I na codzień będziesz spotykać takich buców jak ten z tymI kamieniami co je wkleja codziennie. Więc dobrze się zastanów co robisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lucyna mazowsze
No to prawda , ponizej 3000zł pracuja dzis tylko ukry jako tania siła robocza. My polacy jestesmy klase wyzej i takich bylejakich prac dla plebsu nie łapiemy, musi byc min 5000zł aby wstac z łozka. Inaczej to nieoplacalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sorry ale co to w PL jest 3k? Jaja sobie robicie? :D musi być tam niezła bieda skoro podniecacie się 3k ahahah

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lepiej byc bezdomnym w UK niz wracac do PL :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
E tam, w pl tez mozna dobrze zyc, tylko trzeba byc zaradnym. Ale oczywiscie gotowej recepty na sukces nie ma - tak jak w kazdym kraju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
3k w pl to tyle samo co 3k w uk. Bo w pl wszystko jest trzykrotnie tansze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak zwykle wszyscy tylko o kasie. Ą może autorce chodzi o coś innego. Ja musiałem swojego czasu wrócić do Polski na 3 miesiące żeby zająć się mama po operacji. Była to niestety katorga- i nie mówię tutaj o pomaganie mamie. Dużo ludzi wyjeżdża z Polski ponieważ nie zgadza się z mentalnością, polityka i stylem zycia. W Polsce jak wszedzie- sukces finansowy zależy od samozaparcia i ciężkiej pracy ale to nie o to chodzi. Problem w tym że w Polsce tylko o to chodzi- o pieniądze o samego siebie, ja, ja, ja, zazdrość, zawiść i wszystko inne co widać po komentarzach na tym forum. Wróciłem do Hiszpanii bo inaczej się tutaj żyje. Spokojnie, życzliwie, bezstresowo. Nie zazdroszczę autorce. Przykro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zycie w Hiszpanii jest dla ciebie lepsze bo jestes anonomowy. To samo bedzie w kazdym kraju, w ktorym nie masz powiazan w postaci rodziny, krewnych. Jezeli urodzisz sie w Norwegii czy Niemczech bedziesz mial takie same problemy i rozterki jak w Polsce (akurat wiem z autopsji) ta sama gonitwa za kasa, pokazywanie kto jest lepszy itd. W kraju w ktorym nie jestes dla nikogo istotny bo obopolnie masz ty ich i oni ciebie gleboko w du..e zawsze masz poczucie wolnosci. To nie kraj tworza taki chory uklad a ludzie sami sobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To nie wracaj świnio, my Polacy w PL nie potrzebujemy was emigracyjnych śmieci, 3/4 z was w Polsce było nikim i musieliście wyjechać i dawać doopy Ahmedom na produkcji lub budowie za 5 funtów. Tylko niziny społeczne i łyse pały zarabiają 3k w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niestety znam ten bUUUUUUUl ale bledy naprawimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No chyba zwariowalas autorko. Przeraza cie powrot i zarazem jak koza na lodzie upierasz sie aby wracac?? Po co? Zeby sie udreczyc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przeraza mnie bo nic nie umialam w pl. Kolezanki sie ze mnie smieja ze mial same dwoje i troje w szkole i maja racje. Zamiast sie uczyc to wagarowalam i chodzilam na imprezki przez to musialam wyjechac do uk bo zaden pracodawca w pl mnie nie chcial bo nie udalo mi sie skonczyc studiow. A w uk to angole smieja sie za moimi plecami ze po 6 latach nadal sprzatam kible :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tu autorka : Prawda i historia jest taka że poznałam swojego obecnego męża w pl przez 3 lata jeździł z dk w tą i z powrotem więc w końcu przyszedł czas bym się zdecydowała, więc zdecydowałam i zabrałam całe moje życie z tad z pl wraz z moimi dziećmi 11 i 6 synem dla niego , jak przyjechałam to zalatwialismy sprawy i wszystkie inne rzeczy , ciężko jest mi bardzo znaleźć pracę w dk , zmieniłam tabletki i okazalo sie ze jestem juz 2 miesiace w ciazy , chce bym usunela bo to nie ten czas nie ten moment , bo ja nie pracuje nie mam dochodu , a tu dziecko jeszcze jedno w drodze :( jestem zalamana , nie wiem czy bede potrafila z tym zyc jak usune i żyć dalej razem w związku, stało się, przecież tak się kochamy a tu taka tragedia dla mnie tragedia, stwierdziłam że wracam do pl bo nie będę potrafiła z nim żyć po tym wszystkim spać kochać się i w ogóle, pakuje się chce wracać do pl i zapomnieć, ale już sama nie wiem co nam robić, mam rozdarta serce ;( Boję się wrócić do pl , z tym całym ,,bagażem,, Nie wyobrażam sobie jakoś powrotu do pl :( tego wszystkiego , tu mieliśmy normalne i spokojne życie, a tu taka historia :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niestety autorko, ale w DK angielski trzeba znać, a w międzyczasie przykładać sie, by nauczyć sie duńskiego. Cieżko znaleźć prace bez języka, a szukałas w ogóle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tu autorka : jak czytam te wszystkie komentarze to aż słabo się robi , chyba wolę jednak usunąć to dziecko i żyć w cywilizowanym świecie niż między zawistłymi Polakami !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tu autorka : mam wyższe wyksztalcenie , znam angileski bardzo dobrze i jest moim drugim ojczystym językiem, znam włoski i naprawdę mimo wsztstko o pracę ciężko! Nie spodziewałam się czegoś takiego !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
myślisz że znajomość języków da ci chleb! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tu autorka : Ja tutaj po za tym nie przyjechałam za chlebem ani za pieniędzmi! Tylko dla mojego męża! , w pl świetnie sobie radziłam sama finansowo ale zdecydowałam się tutaj przyjechać dla mojego męża i w między czasie powoli znaleźć sobie pracę i żyć no ale cóż życie pisze swoje scenariusze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Angielski nie moze byc twoim językiem ojczystym, bo jest nim polski. Angielski drugi język ojczysty?:D wyzsze wykształcenie i piszesz "z tad" zamiast "stad"??:D Śmierdzisz prowokacja. Nie pojechałaś dla pracy, a dla męża? Haha to biedny ten twoj maz, ktory miał na ciebie i twoje dzieci zapieprzac. Jak na wyższe i dwa języki obce to zalatujesz bardzo wąskimi horyzontami umysłowymi:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tu autorka : uk to syf dla emigracyjnych parówek ktore nie mogły sobie poradzic w PL. Wstydze sie ze w szkole sie nie uczyłam tylko popalałam fajki z kumpelami na lekcjach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
22:42 gosc , widać że masz ból d/u/p/y :D i dlatego musisz się pokazywać pode mnie autorce postu i obrażać innych , widocznie sam jesteś marginesem tego świata :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
* podszywać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
autorka przyjedzie do PL i będzie z 3 dziećmi na utrzymaniu rodziców, no faktycznie lepsze to niż z mężem który wymaga i któremu trzeba dawać doopy, co za tępa baba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majka19 85
Hej wroc do Polski. Nie przejmuj sie tepymi matolami, co tutaj komentuja:(:(:(. Jesli znasz dobrze angielski moze pomysl o jakims certyfikacie jezykowym- tak bys w Polsce mogla uczyc angielskiego( byc moze pobyt tutaj''zaowocowal'' zlapaniem specyficznego akcentu a to juz PLUS). Mozesz w przyszlsoci podszlifowac Wloski, zdac egzaminy. Majac 2 jezyki mozesz pracowac w prywatnych szkolach, sama prowadzic lekcje i koerepetycje. Kto wie czy nie bedziesz zarabaic lepiej niz w UK-:)Ja nie wiem gdzie Twoj maz pracuje,ale jesli nie odkladacie konkretnych pieniedzy to nie ma sensu by On tutaj zostawal. Piszesz,ze mialas dobra prace w Anglii, i z milosci wyjechalas za granice. Ja zrobilam podobnie. Rzucilam wsyzstko dla meza. I choc nasza sytacja nie jest tak skomplikowana to takze myslimy o powrocie. Warto byscie sie zastanowili jak zaczyna wygaladaca sytuacja w UK. Bardzo drogie nieruchomosci. Brak pewnosci politycznej- brak pewnosci co do Brexitu i rozwiazan zwiazanych z pobytem Polakow, slabnacy funt. W Polsce jest odwrotnie- jesli chodzi o ekonomie. Polska doslownie ''wstaje z kolan'' i zaczyna wyrastac na lidera Europy. Kto wie czy za kilka, kilkanascie lat zlotowka nie zrowna sie z funtem i kto wie czy Anglicy, Francuzi czy Niemcy nie beda przyjezdzali uczyc sie Polskiego by zyc w Polsce. Mozecie takze na pewien czas sie rozstac. Bedzie to trudniejsze,ale realne. Twoj maz zamieszka w pokoju, odlozy ile sie da i przed porodem wroci do Polski ( na urlop badz na stale). A Ty byc moze znajdziesz sobie jeszcze prace w Polsce. Mam nadzieje,ze macie meiszkanie w kraju. ODWAGI POWODZENIA i nie zamarwiaj sie. Czasem da sie przezyc dosc skromnie jak ma sie gdzie mieszkac. Czasem trudniej byc razem ( od finansowej strony gdy pracuje jedna osoba). Byc moze uda Wam sie zaoszczedzic na wynajmie- jesli mieszacie w Londynie. Twoj maz moglby przeniesc sie gdzies na obrzeza miasta do pokoju. Bo wiem,ze wynajecie czegokolwiek w Londynie to masakra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rok pracy w PL to dzis rok pracy w uk. Dzieki beatce pensje rosna a zycie trzykrotnie tansze niz w uk. I 500+ jakiego angole nie maja. 96% osrusów w uk nie ma niczego oprócz pokoiku po latach pracy i intensywnego oszczędzania. To juz nie my polacy musimy przyjeżdżac do waszych obszczanych, angielskich flatów tylko wy obszczymury gnijecie w uk żeby zarobić kilka £. Ale to się wam już kończy, ceny wam rosna i podwyzki sie skonczyly. 50 hindusów na wasze miejsce w uk. May zrobi z wami porządek i usadzi was na właściwym miejscu czyli w PL. Buahaha! PL zawsze górą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Za kilka lat złotówka zrówna się funtem" - co bierzesz? Podzielisz się? Złotówka może się zrównać ale bliżej chyba jej do indyjskich rupii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×