Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Pytanie do mieszkających w Niemczech

Polecane posty

Gość gość

Moja kuzynka dostała zaproszenie na komunię mojej bratanicy.Była w okresie Wielkanocy w Polsce, Odwiedziła moją bratanicę, obdarowała prezentem, ale na komunię do dziecka nie przyjedzie. Jako powód podała, że dzieci muszą być obowiązkowo w poniedziałek w szkole, gdyby ktoś sprawdził dlaczego są nieobecna mogłaby zapłacić dość wysoką karę. Nie chcą ryzykować. I tak z ciekawości pytam, czy faktycznie w Niemczech jest w tak szerokim zakresie kontrolowana nieobecność dziecka w szkole?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak jest, ale ta kara finansowa to przesada. Poprostu rodzic musi zglosic nieobecnosc dziecka w szkole i to uzasadnic. Nie moze byc tak, ze np.dziecka nie bedzie tydzien w szkole, a rodzice do tej szkoly nie przedzwonia. 1, 2 dni nieobecnosci uzasadnionej (bo np. jest jakies wydarzenie rodzinne w Polsce) to zaden problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zależy jaka szkoła. W jednej nie robią problemów jeśli się to dobrze uzasadni w innej nieobecnosc nie przejdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wyjazd do Polski nie jest raczej uzasadnieniem nieobecności w szkole. Z drugiej strony pewnie nie chce kłamać. Bo gdyby wyszło kłamstwo, a wyjdzie, bo dzieci się wygadają, wówczas nieprzyjemności byłyby spore.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×