Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość testerka win

Rodzaje win-jak odróżnić w UK?

Polecane posty

Gość testerka win

do tej pory nie wiem które wytrawne,które słodkie..jakie sa tu oznaczenia lub okreslenia danego rodzaju wina??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wytrawne - dry polslodkie - semi dry slodkie - sweet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a właśnie że nie
do poprzednika - tutaj nie ma takiej klasyfikacji.gdyby była, byłoby to dziecinnie łatwe. do autorki: jak jest napisane soft fruity, to słodkie/pólsłodkie full bodied to wytrawne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja ja ja
nie ma czegos takiego jak dry bodied wine moze byc light, medium albo full bodied....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a nie nazywa sie ich przypadkiem od szczepu winogron, np: Cabernet Sauvignon, Merlot, Pinot Noir:, etc.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość właśnie piję
wino typu light bodied i smakuje ono jak typoew WYTRAWNE...jak więc znależc wino słodkie lub chociaż półsłodkie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nutt
nie znalazlam tutaj jeszcze typowego slodkiego czerwonego wina. do polslodkiego mozna zaliczyc Bourdox Blanc (dosyc dobre) i jest jeszcze jedno okreslone jako very sweet ale nie pamietam nazwy. tego jeszcze nie probowalam z czerwonych polecam mocno drewniane Shiraz Cabernet w pekatej butelce z fioletowa nalepka (8 funtow), Rioja Villa Eneda (wytrawne o swietnym zapachu - cena do 4 funtow) i First Cape Limited Release Merlot (do 4 funtow)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czerwonowlosa
Słuchajcie nigdy nie trafiłam na półsłodkie wino , a nie cierpię poporstu wytrawnych !! Tutaj nawet półwytrawne to jest dla mnie masakra.. Marzy mi sie półsłodkie winko takie jak polskie sofie sakar, kadarki chociazby.. Czy tu naprawde nie ma wogole PÓŁsłodkich win??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość usa la la
Czerwonowlosa ----- obawiam sie, ze takie wina "polslodkie" sa tylko w Polsce (na szczescie). Skoro nie smakuja Ci wina wytrawne i pol, to moze po prostu drinka sobie zrob z sokiem malinowym lub wisniowym i bedziesz miala sangrie jak ta lalka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość heeeehhhhe
Czerwonowlosa, jak się nie znasz na winach i nie potrafisz ich docenić, to przestań szukać słodkich pomyj i zrób sobie wódkę z sokiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teraz lubie Rutkowskiego......
nie mieszkam w uk ale innym anglojezycznym i ja czasem patrze z tylu flaszki na opis, czasem jest napsiane np "to wspaniale slodkie wino nadaje sie do spozywania wraz z ..." i wtedy juz uzywaja wprost dry lub sweet , sa tez wyrazenia typu fruity wlasnie , i bardzo czeste te numerki od 1 do 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ich wina to nie sa
wina, to ocet. 10 dni fermentacji i do butelki, a wy za takie cos nabijacie im kieszen. Jezeli komus w UK samkuja wina to nigdy dobrego wina nie pil. Ich wina to ocet dla rozpuszczenia tego ich beef ktore zalega ciezarem w zoladku i nie cholre nie chce sie strawic i do tego trzea ten ocet. Ja robie sama w domu wino, trzymam potem pare latek i winko jak ta lala. Piliscie wino co ma 8 lat lezakowania, jezeli nie to zalujcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czerwonowlosa
heeeehhhhe Czerwonowlosa, jak się nie znasz na winach i nie potrafisz ich docenić, to przestań szukać słodkich pomyj i zrób sobie wódkę z sokiem. A tak w skali 1-10 to jak bardzo jesteś znudzony/a swoim życiem? Czy to tylko typowo Polskie zachowanie? Obrażac, wywyzac i wytykać innemu wszystko to co się nie podoba? Nawet gust to pieprzonego wina? Dżizas. Reszcie dziekuje bardzo za odpowiedź. Jak mam pić takie siki to faktycznie wole co innego.. Próbowalam kilku roznych tych wytrwanych i pol wytrawnych.. No poprostu nie umiem odnaleść smaku w tym. Pół słodkie to jest to- ani za słodkie, ani za wytrawne..słodycz z cierpkoscia..no masakra jak mi brakuje ;) Może kiedys ktos sie zlituje i przywiezie mi jadac w odwiedziny hehe ;) To mowicie, ze oznaczenie 1 to bardzo wytrawne, a 5 słodkie? Moze poszperam w necie wtedy 3-4 powinno byc cos podobnego do 'pol' słodkiego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy wino jest wytrwane czy polwytrawne to mozna odroznic po rodzaju. tzn czy to jest savinioun blanc, czy pinot grigio, po prostu kazde z tych rodzajów win jest juz okreslone czy jest takie czy takie. duzo by na ten temat pisac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lacedima
W niektorych supermarketach(sainsbury) na polkach z winami obok cen sa numery(ja znalazlam od 1 do 9) Powyzej numeru 5 zaczynaja sie juz winka bardzo slodkie itd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Margaret2013
Estrella Moscatel De Valencia Rose - polecam slodkie,kupisz w Morrisons

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Słodkie będą muskaty i porto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Adah" 100% racja dzięki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sarunia1
zapamiętaj to co zapisałem : zapisy występują w róznych krajach a więc w róznych jezykach .to jest poprawnie .zajmuję się winami. półsłodkie – medium sweet, semi sweet, demi doux, moelleux, demi dolce, semi dolce, felédes, lieblich, semi dulce słodkie – sweet, doux, dolce, édes, süss, dulce półwytrawne – medium dry, semi dry, demi secco, felszáraz, halbtrocken, semi seco wytrawne – sec, secco, dry, száraz, trocken, seco musujące – sparkling, mousseux, cremante, champagne, spumante, habzó, sekt, espumoso, cava

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z czerwonych moim zdaniem najlżejsze (co nie znaczy najsłodsze ale takie "easy drinking") będą cabernet sauvignon i pinot noir. polecam gorąco te czerwone wina, niedrogie: Nostros pinot noir (sklepy z winami, tylko 7 funtow) Jamie's Italian Red (w tesco ok 7) Lion's gate cabernet sauvignon (10) Roko cabernet sauvignon (tesco, 10) Ogio Primitivo (rozne sklepy, 10)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pinot grigio sevinion chardone.. podstawowe odmiany bialego wina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
polecam sie dowiedziec tez roznice miedzy pino a chardone..itp..to proste jest tylko trzeba nazwy zapamietac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Prawie wszystkie rozowe wina sa polslodkie ;) a z czerwonych Porto sa bardzo slodkie ale i mocne bo 20% ;) zdroweczko ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jest tutaj slodkie greckie wino, Mavrodaphne of patras,w ciemnej butelce. Jest bardzo slodkie, 5 funtow za butelke. Na pewno jest w tesco. Poza tym czesto sklepy na polkach zamieszczaja opisy do czego podac dane wino, z czym najlepiej sie komponuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×