Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Elalaa

Studia w Szkocji

Polecane posty

Gość Elalaa

Cześć mam pytanie czy ktoś z was studiował w Szkocji, jak tam jest z opłatami, bo coś słyszałam że studia trwają 4 lata i są sponsorowane przez saas dla osób z UE czy jest to prawda czy jednak jeśli mnie nie stać to mogę wziąć kredyt studencki. No i oczywiście mam 22 lata wiec zaliczam się do tej drugiej grupy mature students ktoś coś na ten temat. A może ktoś studiował Nursing w Edynburgu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a studiowałaś coś w PL?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My Polacy nie musimy studiowac po obcych krajach bo uczylismy sie dobrze i dostalismy na panstwowe studia w PL. Po ktorych to praca jak znalazł i kasa leci. Reszta osrusów musi wyjezdzac i robic za białych murzynów. I dobrze, niech nie wracaja do naszego kraju .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój maz, ktory nie studiowal w Polsce, tu w Edynburgu skonczyl 3-letni kurs w college - nie do konca studia, ale jakby chcial isc dalej na uniwesrytet to szedly od razu na 3 roku, nie na 1. dkonczyl kurs HNC i porem dwuletni HND. aplikowal o kredyt SAAS - to jest dopiero na HND, na NC/HNC mn=ozna aplikowac o tzw bursary ktorego nie musisz nigdy oddac. ale trzeba miec niskie dochody, albo byc tuz po liceum itp, zeby dostac bursary. SAAS dostal taki jaki chcial, maksylamny -mozna prosic o nizszy. za te dwa lata ma do oddania jakos 14 tys funtow, jest bardzo niski procent na ten kredyt jakos tylko 3-4%. mozna oddawac bardzo dlugo. mozna dokonywac wiekszych wplat jak chcesz. Moj maz dostal prace w wyuczonym zawodzie po 2 miesiaczach poszukiwan po zakonczeniu kursu. pracuje w zawodzie 2 lata i 2 miesiace, w tym czasie mial 4 podwyzki. co miesiac ma zabierany SAAS z wyplaty, jak masz podwyzke to automatycznie biora wiecej - ale zabieraja malo. na oficjalnej stoenie pisza, ze beda zabierali 9% dochodu a biora mniej - mezowi zabieraja jakos tylko 55 czy cos kolo tego funtow miesiecznie (zarabia 27 tys funtow rocznie). ale kilkakrotnie zapalcil juz dodatkowy repayment po 200 funtoe za kazdym razem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dodam ze NC, HNC, HND i inne to nazwy rodzajow dyplomow, a nie kierunkow kursów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
aha - dodam ze aby dostac pozyczke studencka od SAAS to prawie na 100% musisz udowonic ze minimum 2 lata mieszkasz w Szkocji/Wielkiej brytanii. nie jestem pewna na 100% ale prawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elalaa
Nie studiowałam w Polsce a tutaj zamierzam zostać na stałe i pracować w zawodzie pielęgniarki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elalaa
Mam doświadczenie w opiece a teraz mam zrobiony Access to higher education I mogę aplikować na uni. Chodzi mi głównie o to gdzie łatwiej się utrzymać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moze zadzwon tego uni? albo sie tam wybierz? idiotko :P tu sie dowiesz :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej, ja studiuję w Edynburgu Mental Health Nursing, jester na pierwszym roku, ale mam już skończony inny kierunek też tutaj w Szkocji, więc raczej się orientuję w sprawach studenckich ;) Bursary jest 500 funtów miesięcznie, niezależnie od tego ile zarabiasz. Tuition fees jest również opłacone przez NHS. Jak masz jeszcze jakieś pytania, to pisz, spróbuje odpowiedzieć w miarę możliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tobie jeszcze nhs sponsoruje, ale teraz to likwidują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Likwidują w Anglii, Szkocja na razie nie likwiduje, choć rzeczywiście nie wiadomo co będzie za parę lat. A i jeszcze z tego co pamietam, trzeba pracować w Szkocji przez 3 miesiące przed podjęciem studiów i wtedy przysługuje bursary, a jeżeli nie spełnia się tych wymagań, to darmowe jest tylko czesne (tzn. Opłacone przez agencje Saas, do której trzeba aplikowac).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do gość z 4 października 21:19 możesz mi powiedzieć coś na temat Nursing w Edynburgu, pracuje jako hca od jakiegoś czasu i chciałabym podjąć studia, jednak nie bardzo się orientuje co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czego konkretnie chciałabyś/chciałbyś się dowiedzieć? Jeśli pracujesz jako HCA, to masz już dowiadczenie, a to jest plus. Ale dodatkowo musisz mieć maturę, highers, lub A-levels z biologii. Ja ich nie miałam, ale skończyłam pokrewny kierunek, i napisałam w aplikacji, że zrobię dodatkowy kurs z biologii człowieka, ale w końcu nie dali mi takiego wymogu. Jeśli nie masz matury z biologii, wtedy radziłabym aplikować do college'u na Access to Nursing, który jest refundowany i trwa chyba rok. Aplikujesz przez stronę UCAS, masz wybór do 5-ciu kierunków lub uczelni. Musisz napisać coś w stylu listu motywacyjnego i mieć referencje najlepiej od nauczyciela, ale może też być pracodawca. W niektórych miejscach pracy pomagają przy aplikacji i mozna pracowac i studiować równoczesnie, więc może warto się zapytać? Są jakieś pielęgniarki u ciebie w pracy? Jeśli tak to zagadaj do nich jak będą miały czas i myślę, że chętnie odpowiedzą na twoje pytanie. Jak masz jeszcze jakieś pytania, to pisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czy ktoś z was wie czy wystarczy zrobić nursing 3 letni bsc czy lepiej isc na nursing 4 letni z honours w szkocji? jak pracodawcy na to patrzą? który kurs jest odpowiednikiem angielskiego 3 letniego nursing bsc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość VoiceofMadness
Natomiast w Anglii masz bsc adult Nursing, /mental health, /child nursing Np http://courses.uwe.ac.uk/B701 http://www.coventry.ac.uk/course-structure/health-and-life-sciences/undergraduate-nhs-degree/2017-18/adult-nursing-bsc-hons/ To zależy gdzie chcesz pracować, jeśli z dziećmi to wybierasz bsc children nursing, itp. Wejdź na stronę uniwersytetu który cię interesuje i poczytaj sobie wszystko tam jest tutaj na forum też widziałam odpowiedzi dziewczyn które studiowały pielęgniarstwo w Anglii. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziękuję. Trochę w zagmatwany sposób zadałam pytanie, chodzi mi o to że interesują mnie studia na jednej szkockiej uczelni i na ich stronie podają że jest dostępny nursing 3 letni bsc i 4 letni bsc z honours i nie wiem którą opcje wybrać. Czy warto iść na ten kurs z honours? Wolałabym studiować tylko 3 lata, ale jeśli taki dyplom jest mało warty to bez sensu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie ma znaczenia przy pierwszej pracy, honours moze się przydać później przy staraniu się o podwyżkę lub wskoczeniu na kolejny band, ale wydaje mi się że na band 6 czy 7 trzeba zrobić magistra i tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Studia za granicą to niemały wydatek, warto jednak spełniać swoje marzenia bez względu na cenę. Na szczęście są specjalne programy dofinansowania do studiów za granicą, dzięki którym można zyskać ( bo nawet do 21 tys. funtów rocznie) i nie będzie to już tak duże obciążenie finansowe. Więcej szczegółów na temat tego specjalnego programu dofinansowań można znaleźć na profilu FB Motivation Academy https://www.facebook.com/motivationacademyUK/photos/a.1725302687693142.1073741828.1725290157694395/1899075486982527/?type=3&theater

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×