Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Silly_lilly

szwajcaria czy irlandia? doradzcie

Polecane posty

Gość Silly_lilly

do opieki nad dziecmi. Irlandia: plusy: jedno dziecko do opieki, rodzice to sympatyczni polacy, z dzieckiem zostaje sama, bo oni pracuja kraj anglojezyczny a ja po ang sobie dosc dobrze radze mysle o zaczepieniu sie gdzies za granica i moze zostaniu, a tam Polakow duzo minusy: nic nie zaoszczedze , oferuja poza mieszkaniem i wyzywieniem 550 euro nigdy nie bylam w tym kraju, wiec jestem ciekawa:) Szwajcaria: +znam tam kilka osob i bardzo mi sie tam podoba, bylam w tym kraju, zarobki o wiele wieksze bo 1000 chf do 1500 chf jesli bede chciala kurs niemieckiego, chociaz w sumie Szwajcaria jst bardzo droga i ciekawi mnie tak naprawde jakie jest realne przelozenie 1000chf na taka sama sume w Irlandii -rodzina anglojezyczna, znam ang dosc dobrze ale nie bardzo dobrze i wiadomo ze przyjemniej by bylo miec kontakt z rodakami i mozliwosc rozmowy po polsku, wiec to moim zd minus, chcoiaz w sumie to wieksza mozliwosc podszkolenia ang -dzieci az trojka, wymagaja tylko opieki nad nimi, wiec zadne spzratanie i szykowanie zarcia ale jest jeden minus, ze mna w domu ma byc matka ojca dzieci czyli ich babcia, nie wiem co to za osoba, jak jakas wredna to ryzyko ze bede musiala ja znosic dzien w dzien:/ takze waham sie i nie wiem ktory kraj wybrac.Moze ktos mi doradzi Gdyby rodzina z Irlandii placila ok 1000 euro to bym nie miala watpliwosci, ale tak to wiadomo ze czlowiek nie po to jedzie za granice zeby wegetowac Szwajcaria:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hm, może polskiego najpierw się naucz? Bo z tego bełkotu to ja nic nie rozumiem. Strach pomysleć jak wygląda twój angielski :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość silly_lilly
jak nie masz co pisac to nie pisz wcale bo nie prosilam o durne komentarze debilu pisze na szybko z pracy i moim zd wszystko jest zrozumiale o moj polski sie nie martw bo mam zero problemow z nim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko, jak w IE masz zapewnione mieszkanie i wyzywienie, to na co ty chcesz wydac te 550 euro , ze piszesz ' nie chce wegetowac " ? Te 550 to jedna dobra tygodniowka rodzica tych dzieci. Osobiscie wybralabym Szwajcarie, znasz kraj i jak cos pojdzie nie tak masz ( wredna babcia ) mozesz zwrocic sie do przyjacioł. Polacy tez potrafia byc wredni :P A jechac za granice by rozmawiac po polsku ? Chyba ze rodzice dziec chca bys uczyla ich nastepnego jezyka.. W Szwajcarii wiecej moliwosci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość silly_lilly
hm 550 euro na miesiac wydaje mi sie dosc malo:) poza jedzeniem i zamieszkaniem to przeciez musze wydawac na kosmetyki, komunikację miejską, wyjścia typu kino, pub, zwiedzanie nie będe przeciez tylko w domu siedziec bo bym oszalala Szwajcaria daje wieksze mozliwosci jak ktos jest lekarzem czy inzynierem, najlepiej informatykiem:) tam nie jest latwo z praca, no ale przyznam, ze ciagnie mnie bo kraj piekny znajomi niestety w innych kantonach:( ale spotykac czasem sie pewnie da

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luzerna
jedziesz jako au pair? 1000 CHF w Szwajcarii to bardzo malo. Dla porownania kasjerka w supermarkecie zarabia okolo 3800-4000 CHF brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość silly_lilly
no brutto zarabia wiec ile na reke? i musi sobie oplacic mieszkanie, kupic jedzenie a to niemale koszty w Szwajcarii ja mam 1000 dla siebie ( bo zarcie i lokum za darmo) srednio dla au pair daja 700 chf z jezykiem ( wiem bo znam laske w szwajcarii i pracowala tam) wiec oferta 1500 z jezykiem na pewno nie jest zla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goluzerna
na reke okolo 3300-3500 CHf. 1000 CHF nawet z zamieszkaniem to bardzo malo . Znam opiekunke z Polski, ktora przyjezdza na dwa tygodnie (z zamieszkaniem i wyzywieniem) i dostaje 1700 CHF na reke za te dwa tygodnie. Uwazaj zeby nie zrobili z Ciebie niewolnika. Ile godzin pracy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość silly_lilly
powiem Ci ze przegladalam setki ofert i naparwde bardzo rzadko proponuja nawwt 1000 chf najczesciej 700 a nawet 500 chf tak samo w Anglii: 400 do 800 funtów wiec moze twoja znajoma ma zwyczajnie duze szczescie raz widzialam oferte z UK, 1700 euro na reke i do dyspozycji samochod i mieszkanie wlasne, ale rodzina to byla pani naukowiec i maz pisarz kryminalow wiec rodzina naprawde bogata oni wymagaja samej opieki a godzin pracy ma byc 30-35 w tygodniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przecież tyle samo możesz zarobić w PL więc po co wyjeżdżać. Tutaj wszystko jest trzy razy tańsze a rodacy są tacy serdeczni. Nigdzie nie jedź. PL cię potrzebuje a język znasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestes szmata nie znajaca polskiego po wsbzdecie wiec musisz nianczyc cudze bachory bueheheeeeee. Gnij poza PL swinio kij ci w oko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Powiem szczerze, ze to wyzysk. Znam dobrze Szwajcarie bo mieszkam tu od prawie 15 lat i nie pomyslalabym ze tylu naciagaczy tu mieszka. Ci ludzie sami zarabiaja czesto 10000-20000 CHF na miesiac i chca sie innymi za tak marne grosze wyslugiwac. A zalatwia Ci pozwolenie na pobyt czy na czarno? Co z ubezpieczeniem zdrowotnym? Placa oni czy Ty? to miesiecznie okolo 250-350 CHF.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wy polaczki jestescie za granica najwieksze naciagacze. Mnie w PL i kumpli nikt nie naciagnie bo sie znamy i jeden za jednego. Niedlugo odwiedzimy ponownie uk ale bedzie beka po kilku latach z was bueheheeeeeeee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość silly_lilly
W dzien bede zajeta nianczeniem cudzych dzieci ale wieczorami lubie lizac jaja ciapatym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość silly_lilly
sam jestes szmata Boze co to za poziom:/ hm no widocznie patrza na to ile inni oferuja i dlatego tak to wyglada:/ 10,000-20,000? chyba jacys dyrektorzy bo slyszalam ze 7-8 tys chf na reke to dobra pensja i tyle maja inzynierowie itd:) do goscia z 14:32 nie jade na stale:) barzdiej dla przygody zreszta mam dylemat wiec zobacze a z ta serdecznoscia Polakow to bym nie przesadzala:) kwestie ubezpieczenia itd jeszcze bede omawiac, jesli bede cos musiala doplacac to zreszygnuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powodzenia w dalszym podszywaniu:) wole nawet sprzatac ulice niz byc takim debilem obrazajacym ludzi na forach jakie musisz miec marne i nudne zycie naprawde wspolczuje osoby inteligentne i z pasjami nie robia takich rzeczy, jedynie zakompleksione menele jak ty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość silly_lilIy
Pojade i bede obciagac i podcierac doopy innym sprzatac kible. Bylam zbyt tepa aby sie uczyc w PL i zyc jak czlowiek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Faktycznie pasja, sprzatanie po cudzych bachorach na wygnaniu:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ssij ciapatym hahahaaaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na jakim wygnaniu kretynie? mieszkam w duzym miescie,mam studia a pojechac chce bo lubie Szwajcarie, mam tu znajomych itd i mam ochote sobie pomieszkac w innym kraju pojade bo chce a nie dlatego ze musze i tu w PL nie ma dla mnie pracy i gloduje po nikim nie bede sprzatac bo nie mam tego wcale w obowiazkach a ty co odiagnales? pochwal sie iloscia fakultetow i znajomoscia jezykow obcych z pewnoscia minimum Oxford lub MIT na pewno zarabiasz krocie i robisz wielka kariere tylko dziwne dlaczego spedzasz czas w taki sposob? naprawde zastanawiajace:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość silly_liIIy
Nie wzielam dzis lekow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luzerna
Jesli traktujesz to jak przygode, to jedz do Szwajcarii bo to piekny kraj z duzymi perspektywami. Obywatele Ameryki i Anglii na ogol pracuja w Szwajcarii w branzy farmaceutycznej i wlasnie tyle zarabiaja. Dobry inzynier na pewno zarabia kolo 10000 Ch. 7000 zarabiam ja jako zwykla ksiegowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i takie 7000 chf to ile to moze byc jak sie przelozy na podobne zarobki w PL? bo przewalutowaniu nto bedzie ok 27 tys zl ale Szwajcaria sporo drozsza jednak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luzerna
mysle ze to w Polsce jakies 8000-10000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to i tak bardzo dobrze biorac pod uwage srednia krajowa w Pl:) a ksiegowa to jednak nie byle jaki zawod potrzeba studiow i i kursow:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Trzeba bylo sie uczyc w PL ofiaro losu. A skoro nie to do podcierania doop innym bachorom jazda:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zryj kał debilko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×