Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tabletki MICRONOR

tabletki antykoncepcyjne w Anglii- tabletki MICRONOR

Polecane posty

Gość tabletki MICRONOR

tabletki antykoncepcyjne w Anglii- tabletki MICRONOR? znacie takie , moze ktoras stosuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z cerom
?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tabletki MICRONOR
ok to wlasnie chcialam uslyszec balam sie ze przytyje od nich jak mozesz napisz jak je stosujesz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja myslalam ze zwykle sie tyje...ja przytylam i mam propblem schudnac ale od innych tabletek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Micronor
Na początku przez pierwszy miesią, a nawet dwa mialam same problemy...Przytylam, spuchla mi buzia, zaczely robic mi sie krosty na twarzy, ale po pewnym czasie wszystko nagle i szybko sie unormowalo...schudlam, cere mam jak z bajki...Jestem bardzo zadowolona. Pierwsza tabletke przyjelam 3 dnia okresu, tak jak zalecil mi ginekolog.Przyjmowalam 21 dni, potem 7 dni nie bralam.Okres wystapil w 4 dniu przerwy.Po 7 dniach rozpoczelam nowe opakowanie i po 21 dniach znow 7dniowa przerwa i tak w kolko.Ogolnie jestem bardzo, ale to naprawde bardzo zadowolona.Polecam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzieki za odpowiedz
dziekuje . mnie te tapsy przepisal lekarz pierwszego kontaktu ktory nic dokladnie nie wiedzial , a nie wiesz czy przyjmujac te tabletki mozna brac tez inne takie ktore wspomagaja odchudzanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kinia79
jak to mozliwe, ze bierzesz je 21 dni, skoro micronor bierze sie bez przerwy przez 28, a zaraz potem rozpoczyna kolejne opakowanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak naprawde
ja bralam 3 lata odkad przyjechalam, przytylam, ale to raczej moja slaba wola, piekna cera, piekne piersi, skutecznosc stuprocentowa, po odstawieniu od razu po miesiacu bez problemu zaszlam w ciaze. polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość falka9
To prawda Micronor bierze sie codziennie ..nawet wtedy kiedy ma sie okres. Przepisal mi je lekarz w Anglii... i tak wlasnie zalecil stosowanie tych tabletek- CODZIENNIE.. Uwazam ze kolezanka wyzej nam tu bzdury wypisuje ladne... moze ci sie pomylily nazwy? moze microgynon?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja tez uwazam
ze kolezanka cos pomylila, bo te tabletki bierze sie codziennie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po prostu pod ta nazwa kryja sie 2 rodzaje tabletek - pierwszy tylko z progesteronem np.dla karmiacych kobiet.Bierze sie je codziennie. 2 rodzaj zawiera 2 hormony.Bierze sie z 7 dzniowa przewa.Najpierw mialam pierwszy a teraz mam drugi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tasiorowa
Ja własnie zaczynam brac te tabletki i mam takie pytanie: o jakiej porze najlepiej je brac i czy sa one przeznaczone tylko dla kobiet karmiacych czy tez wszystkie moga je brac???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agsa23
Dziewczyny wy napewno piszecie o Micronon?Bo moze tu chodzi o Microgynon?Ja biore te drugie.No chyba,ze to dwie rozne nazwy. Do Micronon:Pierwsza tabletke wzielas trzeciego dnia miesiaczki?!Nie rozumiem tego...zawsze sie spotykam z tym ze wszystkie tabletki anty bierze sie pierwszego dnia miesiaczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agsa23
No ale przy glebszej analizie tego topiku mysle,ze micronor to tabletki antykoncepcyjne dla kobiet karmiacych.Ktoras dziewczyna pisala,ze micronor to jedna nazwa dwuch rodzajow tabletek.To nie mozliwe.Musi byc cos w pelnej ich nazwie co je rozroznia.Skoro jedne sa dla kobiet karmiacych a drugie normalne to podajcie dziewczyny pelne nazwy,bo mozecie ladnie namieszac wypowiadajac sie o tych co sa dla kobiet karmiacych np.A pozniej czyta to dziewczyna co zarzywa te dla normalnych dajmy na to po raz pierwszy i nie wie jak je ma zarzyc.I czyta sobie,ze trzeciego dnia miesiaczki(tego to wogole nie rozumiem).A po drugie jedna dziewczyna napisala czy mozna zarzywac tabletki odchudzajace kiedy sie bierze te tetabletki anty.I znowu nie wiadomo o jakie jej chodzi czy dla karmiacych kobiet czy dla normalnych.Jak dla normalnych to najlepiej by bylo jakbys sobie spojrzala w ulotke i tam wszystko pieknie wlasnie dla Ciebie napisali.A jesli karmisz piersia to nie mozesz(!!!!!!!!!!!!)przyjmowac tabletek odchudzajacych.O odchudzaniu wogole nie mysl,bo odchudzac Ci sie nie wolno:)I jeszcze jedna dziewczyna sie pyta czy te tabletki dla karmiacych moga przyjmowac dziewczyny ktore nie karmia piersia.No oczywiscie,ze moga...napewno im to nie zaszkodzi.Ale tabletki dla kobiet karmiacych sa dla kobiet karmiacych i mniej zapobiegaja ciazy niz te normalne(moim skromnym zdaniem).Nierozumiem dlaczego chcesz je przyjmowac skoro nie karmisz piersia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agsa23
A i dziwia mnie pytania w stylu:i przytylas czy schudlas,jakie masz po tym piersi i cere i tego typu pierdoly...Wszystkie jestesmy inne.Ja przytyje ty schudniesz czy na odwrot.Nie ma reguly.Nie da sie tego przewidziec.Te same tabletki anty dzialaja innaczej na kazda kobiete.Dlatego niepotrzbnie sie o takie rzeczy wogole pytacie.Jesli przyjmujesz jakies tabletki anty i np puchna Ci po nich nogi albo wlasnie tyjesz lub masz zle samopoczucie(np depresja co sie niestety czesto zdarza)to trzeba isc do lekarza i zmienic tabletki.I dziewczyny czytajcie swoje ulotki.Ulotka jest dla was.Na jakims glupim forum mozecie sie dowiedziec nie wszystko co trzeba albo wogole nie to co trzeba co w konsekwencji moze to doprowadzic do niechcianej ciazy(bo przeczyta jedna z druga,ze trzeciego dnia miesiaczki trzeba zarzyc pierwsza tabletke...:/ )Wiec moze juz dzis zajrzyjcie w te swoje ulotki!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agsa23
Takze do MICRONOR-lepiej dla Ciebie jak nie uprawialas ostatnio seksu:)Mam nadzieje,ze zdazysz na czas zajrzec na to forum.A ten Twoj ginekolog powiedzial Ci zle albo(co bardziej prawdopodobne)Ty zle zrozumialas:)Do koledzu tez mozna by bylo sie zapisac.I jak masz jakies benefity na siebie to nawet naucza Cie angielskiego za darmo:)Jesli tylko masz checi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tasiorowa
Zanim zadałam te kilka pytan na forum przeczytałam ulotke z opakowania oraz zagladnełam do internetu.Chodziło mi głównie o to czy któras moze je zazywała i czy mogłaby mi cos wiecej powiedziec na temat tych pigułek.Wiem jak je zazywac i jakie maja działanie.A teraz wiem równiez ze minipigułka(bo Micronor jest własnie minipigułką)nie jest przeznaczona wyłacznie dla kobiet karmiacych ale moga ja zazywac równiez kobiety które nie karmia piersia.Jest ona po prostu bezpieczna dla kobiet karmiacych dlatego jest ona przepisywana przy karmieniu piersia.(zawiera tylko jeden hormon i ma inne działanie niz pigułki antykoncepcyjne)...a chce je zazywac dlatego,iz są one mniej szkodliwe niz pigułki antykoncepcyjne! Mimo wszysto dziekuje za zainteresowanie tematem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agsa23
Nie obraz sie ale lepiej brzmi zajrzalam ,a nie zagladnelam...A gdybys zajrzala do internetu zanim zadalas te kilka pytan to bys wiedziala,ze tez mozesz je brac:)Z ulotki rowniez chyba bys sie dowiedziala:)Wiec skoro zajrzalas to po co pytasz:)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość masi
No tak...Dzisiaj przepisał mi lekarz te tabletki. Tak czytając orientacyjnie wasze forum myślę sobie no... dla osób karmiących piersią, zacząć zażywać pierwszego dnia okresu- chmmm.... a jak się nie dostało jeszcze okresu bo się karmi piersią i nie ma się pewności kiedy się dostanie czy jutro czy za pół roku? No nic...pójdę po te tabletki i POCZYTAM ULOTKĘ!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klaudii
No tak, jesli kogos to zainteresuje to powiem tyle ze nie ma wiekszego znaczenia kiedy polkniemy pierwsza tabletke, przyjmuje sie ze powinno brac sie pierwszego dnia okresu, ale w rzeczywistosci nie ma to wiekszego znaczenia, wszystko i tak po jakims czasie sie ureguluje, wiem to sama po sobie i od lekarza, mialam male problemy po ciazy pozamacicznej i aby zatrzymac krwawienie to lekarz kazal mi od zaraz przyjmowac tabletki. Co

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agsa23
masi nie chce byc wredna naprawde ale czemu nie zapytalas lekarza skoro masz watpliwosci kiedy wziosc tabletke.Zakladam,ze zapomnialas:)Wiec sie wybierz do niego jeszcze raz i zapytaj wtedy mozesz byc pewna,ze jest tak a nie innaczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pati861
Hej mam problem i mam nadzieje,że ktoś mi w tym pomoże. Mianowicie chodzi o brak miesiączki a zażywam tabletki antykoncepcjne. urodzilam we wrześni a po niecałych dwóch miesiącach dostałam okres. miałam ich już dwa zaraz po nich zaczęłam zażywać te tabletki i nie mam od grudnia już okresu dodam że karmię piersią. mam dziwne czasem bole w podbrzuszu(r0biłam test nie jestem w ciąży,dwa to stusuje tabletki regularnie,a więc małe prawdopodobieństwo,że bym w niej byłaSmile Wiem karmię piersią i mogę nie mieć długo miesiączki,no ale ja już miałam ją dwa razy po porodzie i regularnie a jak zaczełam stosować Micronor tak jej nie mam. Co się dzieje? Wie ktoś!!! POMOCY!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luizalotos
wczoraj lekarz przepisal mi te tabletki. Powiedzial ze mam je brac bez zadnej przerwy i ze moze wystapic miesiaczka lae nie musi i nie trzeba panikowac przy ich regularnym braniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziudzia111
Dziewczyny, ależ Wy jesteście niemiłe (niektóre)... :( Ja od dziś zaczynam brać tabletki MICRONOR, nie wiem jeszcze jak będę na nie reagowała, ale zobaczymy... MICRONOR to tabletki, które mogą brać kobiety karmiące piersią, oraz te kóre np. nie mogą brać zwykłych tabletek antykoncepcyjnych z powodu nadwrażliwości na estrogen. To mój przypadek..., po zwykłych tabletkach antykoncepcyjnych (dwuskładnikowych) miałam potworne migreny, ból głowy trwał czasem po 4-5 dni, musiałam leżeć w ciemnym pokoju, nie mogłam być w jasnych miejscach, bo straszne oczy bolały ot tego bólu głowy i było mi nie dobrze. A więc, przepisano mi POP (progeteron only pill) Minipigółkę CERRAZETTE, niedawno zaczełam brać 4 opakowanie, ale dziewczyny,uwieciemi ze Takich problemów z cerą dostałam, że masakra, włosy mi sie przetłuszczają, cera również i mam pełno wyprysków, do tego okres mam co miesiąc przez 3 tygodnie!!! Więc dziś poszłam doFamily planing centre i dotałam te oto tabletki zwane MOCRONOR. A co do tego od którego dnia brać, to zależy jak nam lekarz zaleci, no pomylcie logicznie idziemy do lekarza choćby w 5 dniu okresu i co musiałybyśmy czekać aż do za miesiąc zeby stosować tabletki...??? To działa tak... Jeżeli stosujesz tabletki od 1 dnia okresu, to zazwyczaj jest tak ze w trakcie okresu nie współżyjemy i dlatego po zakonczeniu okresu nie musimy stosować prezerwatyw i juz nie zajdziemy w ciążę, a jeśli zaczynamy brać tebletki w 3 czy 5 dniu okresu, musimy stosować dodatkową antykoncepcję (prezerwatywy) przez 7 dni od dnia rozpoczęcia brania tabletek. A jeżeli zmieniasz tabletki (tak jak ja) to wczoraj wzięłam ceerazzet a od dziś stosuję MICRONOR i przez 2 dni muszę stosować prezerwatywę. Mam nadzięję laski, że wa to pomoże co napisałam... Jeszcze się odezwę... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość julita36
chcialam Ostrzec dziewczyny,ktore nie przeczytaly ulotki te tabletki nie dzialaja jesli macie biegunke nawet jeden dzien!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!bralam przez pol roku regularnie i karmilam dziecko ,po 6 miesiacach brania okazuje sie ze jestem w ciazy !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!bo nie wiedzialam ze przy biegunce te tabletki NIE DZIALAJA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Grancia
Witam Dwa miesiące temu urodziłam i wczoraj właśnie lekarka (gine..) zapisała mi te właśnie tabletki tj. MICRONOR. Mam na komputerze tłumacza i znalazłam stronę gdzie jest cały opis, więc wrzuciłam na tłumaczenie i oto co podają.... Polecam poczytać.... Click here to find out more! Micronor antykoncepcyjne tabliczki Główne użycie Skłądnik aktywny Producent Antykoncepcja Noretysteron (0.35mg) Janssen Cilag Jak to pracuje? Micronor antykoncepcyjne tabliczki to typ hormonalnego antykoncepcyjnego powszechnie znanego jak 'mini pigułka' albo gestagen tylko pigułka (PUKNIĘCIE {MUZYKA POP}). Oni zawierają {powstrzymują} skłądnik aktywnego noretysteron, które jest syntetyczny gestagen, podobny do naturalnych gestagenów wyprodukowanych przez ciało. Micronor antykoncepcyjne tabliczki przeszkadzają {zapobiegają} ciąży w trzech drogach {sposobach}. Po pierwsze, oni dotykają {dotyczą} naturalny śluz przy szyi macicy (szyjka). Noretysteron powiększa grubość tego śluzu, robiąc to trudniejszym dla spermy by krzyżować się od pochwy do macicy. Przez przeszkadzanie {zapobieganie} spermie wchodzącej do macicy, odnoszące sukces {pomyślne} użyźnianie jajka, prowadząc do ciąży, jest mniej prawdopodobny. Noretysteron też zmienia jakość macicy liniującej {podszywającej} (śluzówka macicy). Zmiany zapobiegają jakimkolwiek jajkom , które były użyźnione od szczęśliwie wszczepiania na ścianę macicy. W końcu, noretysteron może zapobiec wypuszczeniu jajka od jajników, jednak, to nie może występować w wszystkich kobietach , które biorą mini pigułkę. Micronor antykoncepcyjne tabliczki powinny być brane codziennie na ciągłej podstawie, tj. bierzesz paczki plecami do siebie bez wytchnienia, włączając kiedy masz okres. (To jest w przeciwieństwie do połączonej pigułki, która jest zwykle brana codziennie dla trzech tygodni, mających za sobą wolny od pigułki tydzień.) Idealnie, powinieneś zaczynać branie tej pigułki w dniu jeden z swojego cyklu miesiączkowego (pierwszy dzień twojego okresu). To ochroni ciebie od ciąży natychmiast i nie będziesz potrzebować użyć jakichkolwiek dodatkowych metod antykoncepcji. W razie konieczności, możesz też zaczynać branie tego do dnia pięć z twojego cyklu bez potrzebowania użyć dodatkowej antykoncepcji kiedy zaczynasz. Jednak jeżeli masz krótki cykl miesiączkowy (z twoim okresem nadchodzącym każdy 23 dni albo mniej), zaczynając tak późno jak piąty dzień twojego cyklu nie może dostarczyć tobie natychmiastowej antykoncepcyjnej ochrony. Powinieneś mówić do twojego doktora albo pielęgniarki o tym i czy potrzebujesz użyć dodatkowej metody antykoncepcji na pierwsze dwa dni. Możesz też zaczynać branie tej pigułki w jakimkolwiek innym czasie w twoim cyklu jeżeli twój doktor jest pewny rozsądnie , że nie jesteś w ciąży. Jeżeli będziesz zaczynać branie tej pigułki w jakimkolwiek innym czasie w twoim cyklu, będziesz potrzebować użyć dodatkowej antykoncepcji, np. kondomy dla pierwszych dwóch dni pigułki biorącej. Jeżeli zaczynasz tę pigułkę po rodzeniu, jesteś chroniony przeciw ciąży natychmiast i nie potrzebujesz użyć ekstra antykoncepcji jeżeli zaczynasz branie tego w dniu 21 po rodzeniu. (Możesz zacząć przed dniem 21, ale to powiększy ryzyko przełomu krwawiącego i będzie niepotrzebne.) Jeżeli zaczynasz branie tego później niż 21 dni po rodzeniu, powinieneś użyć ekstra antykoncepcji na pierwsze dwa dni. Jeżeli zaczynasz tę pigułkę natychmiast po poronieniu albo przerwaniu ciąży przy pod 24 tygodniach, będziesz chroniony przeciw ciąży natychmiast. Jeżeli zaczynasz branie temu więcej niż siedem dni po poronieniu albo przerwanie ciąży, ty powinieneś użyć ekstra antykoncepcji na pierwsze dwa dni pigułki biorącej. Micronor antykoncepcyjne tabliczki muszą być brane ciągle, w tym samym czasie codziennie, dla nich by być efektywne przy przeszkadzaniu {zapobieganiu} ciąży. Jeżeli jesteś więcej niż trzy godziny późno biorące twoją pigułkę, nie będziesz chroniony przeciw ciąży. Jeżeli to zdarza się, powinieneś użyć ekstra metody bariery antykoncepcji, np. kondomy, dla następnych dwóch dni, podczas trwania z twoją normalną pigułką biorącą. Co jest to używane dla? * Antykoncepcja Ostrzeżenie! * Informacja i rada , że podajemy {damy w} ten factsheet jest prawdopodobny by być w konflikcie z informacją znajdziesz w ulotce {listku} producenta dostarczonej z twoimi pigułkami. To przedstawia się tak szczególnie z względami zaczynającymi pigułkę i co zrobić jeżeli omijasz {odczuwasz brak} pigułkę. Powód różnic jest ponieważ ulotki {listki} producenta są niemodne i niestety nie są prawdopodobne by być uaktualnione w bliskiej przyszłości. Informacja i rada podajemy {damy w} ten factsheet są to samo jak brytyjskie Planowanie Rodziny polecenia Stowarzyszenia {Połączenia} , które są oparte o systematyczne przeglądy {rewizje} aktualnie dostępnego dowodu. Jeżeli jesteś zainteresowany albo masz jakiekolwiek pytania, ty możesz pytać {poprosić} twojego doktora, pielęgniarkę, farmaceutę albo miejscowy środek {centrum} planowania rodziny dla rady. * Twoja pigułka powinna być wzięta w tym samym czasie każdego dnia. Jeżeli zapominasz wziąć pigułkę, powinieneś wziąć to skoro tylko zapamiętasz i wtedy weźmiesz następny jedna w twoim normalnym czasie. Jeżeli jesteś więcej niż trzy godziny późno biorące pigułkę, nie będziesz chroniony przeciw ciąży i powinieneś użyć ekstra metody bariery antykoncepcji (np. kondomy) dla następnych dwóch dni, podczas gdy nadal bierzesz swoje pigułki jak normalny. Jeżeli masz nie chronioną płeć {seks} w dwóch dniach po omijaniu {odczuwaniu braku} pigułki, Planowania Rodziny Stowarzyszenie {Połączenie} (FPA) poleca , że powinieneś wziąć awaryjna antykoncepcja (ranek po pigułce). * Jeżeli wymiotujesz albo masz surowa biegunka w granicach dwóch godzin brania pigułki, to nie mogło być w pełni zaabsorbowane do twojego krwiobiegu toteż może być mniej efektywny przy przeszkadzaniu {zapobieganiu} ciąży. Powinieneś użyć ekstra antykoncepcji, np. kondomy, podczas niestrawności i na dwa dni po tym, jak zdrowiejesz, podczas nadal brać twoje pigułki jak normalny. * Ta pigułka antykoncepcyjna nie ochroni ciebie przeciw seksualnie transmitowane infekcje, więc możesz jeszcze potrzebować użyć kondomów również. * Progesteron tylko pigułka może często spowodować menstruacyjne nieregularności, takie jak nieregularne krwawienie albo omijał {odczuwał brak} okresy. Ci mogą irytować, ale zmierzają osiedlać się po pewnym czasie. Jeżeli kontynuowałeś problemy z nieregularnym krwawieniem powinieneś mówić do twojego doktora. Jeżeli jesteś zmartwiony , że mógłbyś być w ciąży ponieważ nie miałeś okresu, powinieneś pytać {poprosić} twojego doktora albo pielęgniarkę dla rady albo zrobić test ciążowy. Jednak jeżeli wziąłeś wszystkie twoje pigułki poprawnie i nie miałeś niestrawności albo zażyłeś jakiekolwiek inne leki , które mogłyby dotknąć {dotyczyć} PUKNIĘCIE {MUZYKĘ POP} (zobacz koniec factsheet), wtedy to jest nieprawdopodobne jesteś w ciąży. * Kobiety , które zachodzą w ciążę podczas używania progesteronu tylko antykoncepcyjny mogą mieć większe ryzyko ciąży zdarzającej się na zewnątrz macicy (ciąża pozamaciczna) niż kobiety używające innych form antykoncepcji. (Jednak ryzyko jest jeszcze niższe niż w kobietach , które nie używają żadnej antykoncepcji w ogóle.) Powinieneś poradzić się twojego doktora jeżeli doświadczasz jakiegokolwiek nagłego albo nienormalnego bólu brzucha podczas gdy bierzesz tę pigułkę, szczególnie jeżeli też nie masz żadnego krwawienia, albo krócej albo lżejszy {jaśniejszy} niż normalne krwawienie. * To jest ważne być świadome , że kobiety używające hormonalnych środków antykoncepcyjnych wydają się mieć mały wzrost ryzyka bycia diagnozowane z rakiem piersi, porównanym z kobietami , które nie używają tych środków antykoncepcyjnych. Jednak to ryzyko musi być zważone przeciw korzyściom używania środka antykoncepcyjnego, który może być dyskutowany z twoim doktorem. * Przestań brać tę medycynę {lek} i poradź się twojego doktora natychmiast jeżeli dostajesz jakikolwiek z następującego symtpoms podczas brania tej medycyny {leku}: migrena albo surowe bóle głowy, zaniepokojenie w wizji {wyobrażeniu}, kłując nożem bóle w nogach, ból na oddychaniu albo kaszlanie, znaczący wzrost w ciśnieniu krwi, świerzbiąc całego ciała, żółknąc skóry albo biali oczu (żółtaczka), surowe brzuszne skargi albo jeżeli zachodzisz w ciążę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Grancia
Ciąg dalszy ... Użyj z uwagą w * Choroba serca * Raki zależne od hormony płciowe dla wzrostu * Kobiety , które poprzednio miały ciąża pozamaciczna * Historia z torbiele jajnikowe * Historia z żółtaczka podczas poprzedniej ciąży. By nie być używany w * Znany albo podejrzewany ciąża * Nienormalne pochwowe krwawienie nieznanego powodu * Surowy choroba arterii, np. tamto spowodowało uderzenie {udar, pociągnięcie} albo atak serca * Aktualna zakrzepła krew w żyle nogi (głęboko skrzep żyły) albo w płucach (zator płucny) * Rak piersi albo historia tego (chociaż ta pigułka może być uważana dla kobiet , które nie mają żadnego dowodu choroby od pięciu lat) * Aktywna choroba wątroby * Rak wątroby * Historia surowej choroby wątroby jeżeli funkcja wątroby nie wróciła do normalnej * Rzadkie dziedziczne nieporządki krwi nazywane porfirie. Ta medycyna {lek} nie powinna być używana jeżeli jesteś alergiczny {uczulony} na jedną albo jakiekolwiek z jego składników. Proszę poinformuj twojego doktora albo farmaceutę jeżeli poprzednio doświadczyłeś takiej alergii.Jeżeli czujesz się doświadczyć reakcji uczuleniowej, przestaniesz używać tę medycynę {lek} i informujesz twojego doktora albo farmaceutę natychmiast. Ciąża i Karmienie piersią Pewne leki nie powinny być używane podczas ciąży albo karmiący piersią. Jednak inne leki mogą być bezpiecznie używane w ciąży albo karmienie piersią pod warunkiem że korzyści do matki przeważają ryzyka do nie urodzonego dziecka. Zawsze poinformuj twojego doktora jeżeli jesteś w ciąży albo planujący ciążę, przed używaniem jakiejkolwiek medycyny {leku}. * Ta medycyna {lek} nie powinna być używana podczas ciąży. Jeżeli zachodzisz w ciążę podczas używania tej medycyny {leku} powinieneś przestać używać to natychmiast i poradzić się twojego doktora. * Małe ilości tej medycyny {leku} mogą przejść do mleka matki, jednak nie mają żadnych znanych szkodliwych efektów kiedy to jest używane przez karmienie piersią matek. To nie dotyka produkcji mleka matki. Efekty uboczne Leki i ich możliwe efekty uboczne mogą dotknąć indywidualnych ludzi na różne sposoby. Następujące jest kilka efektów ubocznych , które są znane by być związane z tą medycyną {lekiem}. Ponieważ efekt uboczny jest podany {wyrażony} tutaj, to nie znaczy , że wszyscy ludzie używający ta medycyna {lek} doświadczy , że albo jakikolwiek efekt uboczny. * Zmienia się w krwawieniu miesiączkowym, np. nieregularne krwawienie albo czasami zatrzymujący się krwawienia * Nudności i wymioty * Zawrót głowy * Ból głowy/migrena * Zmienia się w popędzie płciowym * Przyrost wagi * Czułość {delikatność} piersi * Choroby skóry, np. miejsca * Depresja * Cysty na jajnikach Efekty uboczne umieszczone w spisie powyżej nie mogą zawierać wszystkich z efektów ubocznych zrelacjonowanych przez producenta narkotyku {leku}.Dla więcej informacji o jakichkolwiek innych możliwych ryzykach związanych z tą medycyną {lekiem}, proszę przeczytaj informację dostarczoną z medycyną {lekiem} albo poradź się twojego doktora albo farmaceuty. Jak może ta medycyna {lek} dotknąć innych leków? Powinieneś powiedzieć twojemu doktorowi albo farmaceucie jakie leki używasz, szczególnie tamci umieścili w spisie poniżej, zanim będziesz zaczynać branie tego środka antykoncepcyjnego. To zawiera tamtych kupione bez nakazu i zielarstw. Podobnie, kontrola {zatrzymanie, czek} z twoim doktorem albo farmaceuta przed zaczynaniem jakichkolwiek nowych leków podczas gdy bierzesz ten środek antykoncepcyjny, więc oni mogą sprawdzić , że kombinacja jest bezpieczna. Następujące leki zmniejszają poziom krwi tego środka antykoncepcyjnego, robiąc to mniej efektywnym przy przeszkadzaniu {zapobieganiu} ciąży: * przeciw epilepsji leki, np. fenytoina, luminal, prymidon, karbamazepina, okskarbazepina, topiramat * barbiturany * gryzeofulwina * modafinil * nelfinawir * newirapina * rytonawir * ryfampicyna * ryfabutyna * ziołowy lekarstwa dziurawiec zwyczajny (Rośliny rodzaju Hypericum perforatum). Jeżeli regularnie zażywasz jakiekolwiek z tych leków, ten środek antykoncepcyjny nie jest polecany dla ciebie. Jeżeli jesteś przepisany krótki kurs {bieg} jakichkolwiek z tych leków, będziesz potrzebować użyć alternatywnej albo dodatkowej metody antykoncepcji (np. kondomy), podczas gdy zażywasz medycynę {lek} i na przynajmniej cztery tygodnie po zatrzymywaniu tego. (Jeżeli jesteś przepisywany ryfampicyna albo ryfabutyna, alternatywna metoda antykoncepcji jest zawsze polecana ponieważ te antybiotyki czynią pigułkę tak nieefektywną.) Inne antybiotyki nie dotkną tej pigułki, jeżeli nie dostajesz biegunki albo jesteś chory podczas brania ich. W tym przypadku, pójdź za instrukcjami pod ostrzeżeniami powyżej. Nie powinieneś wziąć dziurawca zwyczajnego podczas gdy bierzesz tę pigułkę jak to zrobi to mniej efektywnym przy przeszkadzaniu {zapobieganiu} ciąży. Ta pigułka może powiększyć poziom krwi cyklosporyny środka immunosupresyjnego. Ta pigułka może zmniejszyć poziom krwi przeciw epilepsji lamotryginy medycyny {leku}. mam nadzieję że rozwiała wasze wątpliwości....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Grancia
Po zapoznaniu się z tą ulotką stwierdzam że nie dziwię się że angielskie dziewczęta zachodzą w ciąże jeżeli "łykają" takie tabletki... Już lepiej bez nich zdać się na siebie, bo co to za zabezpieczenie że trzeba je wspomagać...Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja biore juz drugi miesiac micronor ok.35 tabletka i nadal nie mam okresu, dziewczyny ktore bira go dluzej powiedzcie czy to normalne prosze....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pati861
lukrecja79 nie przejmuj się tym,ja przy zażywaniu tych tabletek,nie miałam okresu przez prawie 8 miesięcy. POZDROWIONKA:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×