Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

liss

trudno jest znaleźć prace w Szwecji?

Polecane posty

czy wielkim problemem jest znalezienie pracy i mieszkania w dobrej cenie w Szwecji? Planuję wyjazd to tego kraju w lipcu roku 2008, nie mam zadnych znajomosci , nie mam tez z nikąd pomocy.Może ktoś pomógłby mi? Jestem praktycznie po rozwodzie , mam syna i chciałabym go stad zabrac bo naprawdę nie ma tu czego szukac a ludzie są po prostu nie do życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szwecja jest otwarta na obcokrajowcow. Jednak nie na takich ktorzy chca tu przyjechac bez planow, celi, umiejetnosci i checi do pracy. Przyjazd w ciemno odradzam bo praca nie lezy na ulicy i duzo czasu moze zejsc zanim cos znajdziesz. Mieszkania wynajac latwo ale ceny sa wysokie! Pokoj to koszt ok.800zl, a mieszkanie min.2000-3000zl. Co chcialabys robic? Znasz jezyk?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeśli o jezyk chodzi to angielski owszem , ale jeśli o szwedzkim rozmawiamy to wcale nie znam, zamierzam ten czas poświęcić na naukę języka, mieszkam w małym miasteczku i ztego co sie orientowałam to nawet nie ma kursu języka szwedzkiego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ssssssssssy
Jeśli jesteś blondynką lub masz przynajmniej niebieskie oczy będzie ok.Ale choćbyś była tam lekarzem z ciemnymi oczami to będziesz dyskryminowana.Twój synek też nie będzie miał łatwo.Musisz myśleć przede wszystkim o nim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ssssssssssy
Tak jak u nas traktuje się cyganów tak też w szwecji polaków.Taka prawda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość erick sves
jak przyjedziesz na kontrakt ( pracy to o.k) inaczej nie masz rzadnych praw obywatelskich, wszyscy beda cie traktowac jak niewolnika ( w pelnym tego znaczeniu), a jesli chcesz wykorzystywac szwedzki system na nauczenie sie jezyka to nie polecam, bo moi rodacy ( jestem swedem , ale matka moja byla polka) takich obcokrajowcow nie lubia! sprubuj wybrac inny kraj! naprawde nie polecam szwecji ( chyba,ze masz dobry zawod np. lekarz albo farmaceuta)!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość erick sves
a tak w ogole to po co tam chcesz jechac???jak we wlasnym kraju nie masz perspektyw...to w obcym tym bardziej???glupio gadasz....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iiipppar
no coz..jeszcze jedna pojebana polka sie nam tu zwali, i do tego nie wie po co tu chce przyjechac!!! O zgrozo !!! Dlaczego tylko takie gowna nam sie tu zwalaja??????nie zna jezyka, nie ma pracy, do tego jeszcze z bahorem!!!! I co bedzie zyc z socjalu..i opowiedac szwedom jak to u niej na wsi nawet nie ma telewizora....i przynosic nam wstyd!!!a wszystko na nasza niekorzysc!!!! ASIOOOOOOO!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prawdaaaaaaa
ale sie osmiesza!!!! w Polsce sie do niczego nie nadaje a tu mysli ze bedzie gwazda!!!!!tak, tak.....SPIERDALAJ TY GLUPIA ZDZIRO!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mieszkanie, jesli nie masz pracy ojj to ciezko chyba ze Tensta(stockholm) i inne murzynskie dzielnice to i owszem, znajdzie sie cos, jesli nie masz legalnej pracy mieszkanie w lepszych dzielnicach graniczy z cudem(lub znajomosci) zazwyczaj szwedzi wymagaja personnummer, (to odpowiednik naszego NIP {tak mi sie wydaje} ) praca, yyy to mozesz ja znalesc, heh bywa ciezko, uwazac trzeba, bo takich ktorzy chca wychu***jac polakow jest masa, jezyk przyjemny aczkolwiek trudny. Szwedzi sympatyczni!!! do jakiego miasta cchesz jechac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ktoś tu chyba nie wie co gada
Szwecja to nie RFN ;) tu nie biją za ciemne włosy i kolor oczu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matko jedyna co za ludzie, ani ja nikogo nie obraziłam , ani nie zwymyślałam, ludzie skąd w Was tyle zgryźliwości i agresji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oooopp
szwecja nas tak wychowala.....tu tylko tacy sa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oooopp
spierdalaj ty szmato! Dosyc yu jest takich durnych polek co nic nie potrafia!!! Jeszcze ty sie nam chcesz tu zwalic!!!Znajdz sobie inny kraj!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oooopp
ty!!! Nigdzie ci sie nie podoba, tam gdzie mieszkasz "ludzie sa nie do zycia", wiec idz sie powies tu czarnuchu!!!!ty smieciu, ty dziwko!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elisabeth...
Wiesz co? Nigdy w zyciu nie spotkalam tak nieodpowiedzialnej osoby jakty. Nie znasz jezyka, nie masz dobrego zawodu, nie masz zajomosci, i mimo wszystko chcesz wyjechac do calkowicie ci obcego kraju! gratuluje glupoty!! Do tego chcesz zabrac ze soba dziecko! a-ha piszesz ze czas ktory ci zostal w Polce poswiecisz na zapoznanie sie ze szwedzkim jezykiem, amle w jaki sposob skoro w twoim miescie nie ma kursow jezyka szwdzkiego. jak to czytam to jestem za aborcja!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
liss? i tu naprawde nie chodzi o agresje czy zgryzliwosc! Tu chodzi o zdrowy rozsadek! wiem..pojecie zapomniane, przynajmniej w polsce!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o czyim rozsadku mowisz ? piszacych? rozumiem ze moze byc trudno a le najbardziej odradzam jej ten wyjazd ze wzgledu na to zeby nie schamiala tak jak wy i mam nadzieje ze polski nie odwiedzacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiecie co... jak czytam Wasze posty to mi krew w zyłach krzepnie, ludzie co sie z Wami dzieje?? a Wy to niby co sroce spod ogona wypadliscie?? kiedys był taki dzień że tez sie wybraliscie tam i też Was tak poniewierano?? przecież wszystko mozna powiedzieć w normalny sposób, człowiek to istota rozumna, i naprawde niekoniecznie musi to sie odbywac w taki sposób.. a jesli o mnie chodzi to tak sie składa ze rpace bede miała załatwioną i mieszkanko też, na razie wyjade na dwa miesiace i zobaczymy... więc życze Wam zebyscie sie własnym jadem zachłysnęli, i mam nadzieje ze nigdy nie spotkam w życiu takich ludzi jak Wy.. pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pppwwer
to co pierdolisz ze nie masz ani pracy ani mieszkana!!!!tak jestem za aborcja i przeciwko lobotomi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Beata z Albatrosaxxxiiiiiiiiii
nie przejmuj sie glupimi komentarzami,moja kolezanka niedawno wrocila po 5 letnim pobycie tam,w sumie zadowolona ale o szczegoly nie pytalam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chyba zaczne stosować zasadę nie wdawaj sie w dyskusje z debilem... nie wiem wogole po co sie wypowiadasz jesli nie dotyczy to Twojej osoby, dziekuje za uwagę, ale nie bede dyskutować z takimi kretynami. a osobom życzliwym dziękuję za radę a przede wszystkim za iskierkę nadziei.. a Ty sie ciesz ze Twoja mama nie była za aborcją, ale moze by to i lepiej było,bo jednego debila mniej by było..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Beata z Albatrosaxxxiiiiiiiiii
wiesz..ja tez mysle o wyjezdzie..jestem sama,ale boje sie jechac w ciemno.Czemu akurat pomyslalas o Szwecji?mnie jakos ciagnie w kraje niemieckojezyczne,moze dlatego ze znam jezyk..skad jestes i kiedy planujesz wyjechac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beatko moze lepiej na gg pogadamy, bo jakos nie mem chęci znów czytać obelg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Beata z Albatrosaxxxiiiiiiiiii
dobrze,podaj mi jak mozesz gg,odezwe sie wieczorem bo teraz nie mam mozliwosci..milego dnia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Beata z Albatrosaxxxiiiiiiiiii
a swoja droga skad sie bierze u ludzi tyle zawisci i nienawisci?mam nadzieje,ze nigdy nie spotkam na swej drodze tak podlych osob jak tu:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i teraz widzisz, jeszcze człowiek dobrze o nic nie zapyta a już Cie zjedza z butami, tylko po co? to naprawde nie swiadczy o nich dobrze i jestem pewna ze nie są też zadowoleni, bo nieważne co mają i ile.. i tak będzie zle.. i dobrze im tak... a moje gadu... 2436371

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×