Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość I live in Warsaw

Wyjazd do Kanady- od czego zacząć?

Polecane posty

Gość I live in Warsaw

Cześć, pytanie krótkie i jak w temacie? Od czego zacząć chcąc wyjechać do Kanady? Jakiej wysokości są opłaty wizowe? Jakie szanse? Bo słyszałam, że większe niż do Stanów? To w ogóle realne? Mój angielski nie jest powalający, więc wiem, że to olbrzymia przeszkoda, ale wiem też, że ludzie którzy tam emigrowali nie znali słowa po angielsku, a jednak jakoś się odnaleźli. Jeżeli ktoś mógłby odpowiedzieć na moje pytania, byłabym wdzięczna. Z GÓRY DZIĘKUJĘ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaaaanada
Do Kanady mozna sie dostac jesli jestes specjalista w jakims zawodzie. Powinna byc lista zawodow, ktore oni potrzebuja i jest chyba system punktowy. Musisz tez znac jezyk angielski i chociaz troche francuski by sie przydalo. Jesli nie jestes inzynierem albo nie masz innego solidnego zawodu to lipa. Ja juz nie pamietam jak to wszystko trzeba bylo zalatwiac. Ja bylam po studiach rok w Kanadzie i bardzo mi sie podobalo, chcialam po powrocie do Polski zalatwiac sobie wyjazd na stale i troche czytalam w internecie wymagania, ale to bylo w 2006 roku, wiec moglo sie wiele zmienic. Ja ostatecznie wyladowalam W USA i nie zaluje, przynajmniej sobie teraz tylka nie odmrazam jak inni w Kanadzie, haha. Najlepiej sama poszukaj info na stronie ambasady. Jak sie czegos bardzo chce to sie zawsze uda. Tylko trzeba dzialac a nie liczyc, ze ktos ci zalatwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jezeli chcesz na stale
wyemigrowac do Kanady to wystarczy ci jezyk angielski . Nie musisz miec wyzszego wyksztalcenia , wystarczy , ze poszukasz sobie pracy jako opiekumka i po dwoch latach zlozysz papiery na pobyt staly . Mozna rowniez na punkty tak jak ktos tu wspomnial , odnosnie tego musisz zasiegnac wiadomosci w ambasadzie , poniewaz to sie czesto zmienia , vizy jakotakiej nie potrzenujesz jezeli jedziesz do kogos w odwiedziny . Owszem jest zimniej niz w USA , ale zyje sie tu lepiej , nie ma takiego zroznicowania jak w Stanach , opieka medyczna jest darmowa .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaaaanada
O tym, ze mozna jako opiekunka tez slyszalm. Gdy tam bylam kuzynka probowala mi zalatwic pobyl jako au pair a potem mozna isc do szkoly i starac sie o pobyt staly, ale zajmowanie sie dziecmi to nie byla moja mocna strona i zalezy do jakiej rodziny sie trafi. A to ze opieka medyczna jest darmowa to bardzo duzy plus Kanady. W USA trzeba koniecznie miec ubezpieczenia a jak nie masz i cos sie stanie to mozesz wszystko stracic. W Kanadzie sa za to wyzsze podatki, ale tu tez robia sie coraz wyzsze. Sumujac zalezy od sytuacji osobistej i materialnej osoby wyjezdzajacej, ale Kanada jest bardziej socjanym panstwem wiec tam ludzim latwiej sie zyje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jezeli chcesz na stale
Kanada ja tu zyje wiele lat , praktycznie wiekszosc mojego zycia i musze Ci przyznac racje , masz bardzo trafne spostrzezenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość I live in Warsaw
witam, dziękuję za wypowiedzi martwi mnie jednak fakt, że mój angielski nie jest powalający docelowo chciałabym do Stanów, nie wiem czemu ubzdurałam sobie, że do Kanady dostać się łatwiej :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jezeli docelowo chcesz
wyjechac do USA , to raczej staraj sie o wyjaz do tego kraju i wcale nie jest prawda ,ze trudniej sie tam dostac . W Stanach jest taki pieprznik , ze nik nie wie kto jest legalnie , a kto nie , duzo ludzi pracuje tam na czarno i pod tym wzgledem jest lepiej niz w Kanadzie , gdzie pracodawcy niechetnie zadrudniaja nielegalnie . W Kanadzie jest duzo wiecej socjalu i dlatego warto byc legalnie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Autorko/autorze Nie opeiraj takich decyzji o tym "co jedna pani drugiej pani powiedzila" - nawet jesli ktos 20 lata temu wyjechal to nie znaczy ze przepisy sa takie same. Najlpiej bedzie jesli zajrzysz na strony rzadowe - Kanada ma dobrze zorganizowany proces wyjazdowo-emigracyjny, dowiesz sie o wymaganiach kt muisz spelniac/oplatach itd. Strony te sa po angielsku - jesli masz slaby angielski, bedziesz musial/a skorzystac z pomocy tlumacza;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ROR nic nowego nie
wniosles do tej dyskusji to juz zostalo wczesniej powiedziane , ze ma zasiegnac wiadomosci w ambasadzie , tam jej po polsku powiedza co potrzebuje zeby wyjechac . Jeden pan powiedzial drugiej pani hahaha , opozniony madralo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kojuiop
Chlopie czytaj ze zrozumiem i swoje zlosliwosci zachowaj dla siebie . Bo ktos juz wczesniej tu napisal ,ze przepisy sie zmieniaja ......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale ror to kobieta
:-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"ROR nic nowego nie wniosles do tej dyskusji to juz zostalo wczesniej powiedziane , ze ma zasiegnac wiadomosci w ambasadzie , tam jej po polsku powiedza co potrzebuje zeby wyjechac" xxxx szczrez watpie;-) ambasada odezla ja do stron rzadowych;-) ale pokomentuj sobie jeszcze mnie bo widze ze wycieczki personalne cie jaraja;-) xxxx kojuiop Chlopie czytaj ze zrozumiem i swoje zlosliwosci zachowaj dla siebie . Bo ktos juz wczesniej tu napisal ,ze przepisy sie zmieniaja ......" xxxx wszedzie widzisz zlosliwosci?;-) w domu tez tak masz?;-) to wspolczuje;-) xxxx le ror to kobieta xxxx mysle, ze to akurat nie ma nic do rzeczy;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ROR to podaj te strony
rzadowe , jezeli umiesz po angielsku pisac .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jezeli chcesz na stale
do Kanady to tu Ci podaje strone rzadowa ,gdzie znajdziesz wszelkie wiadomosci www.cic.gc.ca mozesz rowniez sprawdzic Goverment of Canada Human Resources . Te strony sa w j. angielskim , wiec wlacz sobie tlumaczenie w google . Mozesz rowniez uzyskac informacje w ambasadzie , oni maja juz gotowe formy , a poza tym poinformuja Cie o biezacych zmianach w przepisach jezeli takowe mialy miejsce .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość I live in Warsaw too
czemu akurat Kanada? oczywiscie kazdy robi co uwaza ale ja mam zdanie na temat tego kraju i nie zmienie i nikt mnie nie przekona do Kanady to dobrze sobie pojechac na wakacje jako turysta zobaczyc Niagara Falls, Toronto czy Quebec bo im dalej na zachod tym wieksze zadupie co wy widzicie w tym kraju na koncu swiata ? zimno bo zima tam trwa dluzej niz pol roku w kwietniu lezy dalej snieg , odleglosci duze z jednego miasta do innego nigdzie nie widzialam takich odludzi jak wlasnie tam pelno tlusciochow mowiacych z takim smiesznym akcentem ktorzy maja sie za lepszych od innych pelno chinczykow czy innych zoltych nie mowiacych po ang. do tego drogo podatek doliczaja przy zakupie towarow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lolopka
Zapomnialas dodac , ze zachodnia Kanada jest przepiekna , Gory Skaliste , Alberta jest wolna od prowincjonalnego podatku , jedynie do artykulow przemyslowych dodaje sie 5% podatku federalnego , zywnosc jest wolna od oplat podatkowych . Poludniowa czesc BC ma bardzo fajny klimat , podobny do Hiszpani , Vancouver , tez ma lagodna zime , prawie nigdy nie ma sniegu , takze mylisz sie w wielu przypadkach .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość richall34jest w canadzie
jestemw canadzie od 3 lat kochana albo turystycznie ale bie mozesz pracowac dostajesz na lotnisku pracownicza-musisz prace znalaezcw pl, i wnioskowac wtedy dostajesz wize pracownicz, inaczej nie da rady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
[zgłoś do usunięcia] ROR to podaj te strony rzadowe , jezeli umiesz po angielsku pisac ." xxxx nie przywyklam spelniac zadan;-) ale zdarza mi sie czasem spelniac prosby;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kanada - bezpieczny kraj pod wzgledem socjalnym, mozna rzec kapitalizm z domieszka zdrowego socjalizmu, sic! Niski stopien przestepczosci. Akcent nie jest smieszny, jak ktos tutaj napisal. Jest taki sam jak po drugiej stronie granicy, chyba, ze porownamy np. z odleglym Teksasem. Mowimy tu z akcentem amerykanskim co purystow jezykowych z Europy moze razic. A jak ktos tutaj mowi z akcentem brytyjskim to go to czasem nawet nobilituje. W dalszym ciagu mamy dosc mocne wiezi emocjonalne ze Zjednoczonym Krolestwem, ale nie zawsze i nie wszedzie. Obowiazuje tu pisownia brytyjska. Aby dostac posade rzadowa bardzo przydaje sie znajomosc francuskiego bo jest to kraj dwujezyczny. Odradzam pobyt nielegalny. W przeciwienstwie do USA trudno tu zyc nie majac "landed immigrant status", taki odpowiednik "zielonej karty" w USA. Obywatelstwo kanadyjskie jest nieutracalne, chyba, ze wyjda na jaw jakies stare, uprzednio ukryte przestepstwa duzego kalibru - mowa o obywatelstwie nabytym przez imigranta. Kanadyjczkow tu urodzonych to nie dotyczy. Mozna wyjechac z Kanady i wrocic po 20 latach lub pozniej. Dla naturalizowanych amerykanow granica nieobecnosci jest tylko 5 lat. - Paszport kanadyjski ma spora range. W przypadku porwania obywatela kanadyjskiego szanse przezycia sa wieksze niz posiadacza paszportu amerykanskiego. Kanada ma duza roczna "kwote imigracyjna". Nie trzeba byc inzynierem czy lekarka. Szanse maja czasem kucharze i kosmetyczki. Wazna znajomosc jezyka, niekoniecznie dwoch i w miare mlody wiek. Uaktualniane listy zawodow poszukiwanych sa podobno wywieszane w kanadyjskich placowkach konsularnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podobno jesli kandydat na imigranta zgodzi sie zamieszkac w jakiejs odleglej, slabo zaludnionej prowincji Kanady przez jakis okreslony czas to moze dostac preferencje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zainteresowana2013
Czy mozna dostac jakies linki, gdzie to jest opisane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vginna jestemchyba33
znalezienie pracy zpl to prawie nie mozliwe , chyba ze jest sie wybitnym specjalista:) najchetniej biora specjalistow polskich mieszkajacych w irlandii i uk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Kanady
przyjezdza duzo ludzi na tzw. work visa i wcale nie sa to osoby z wyzszym wyksztalceniem , sa to opiekunki do dzieci , osob przwekle chorych , starszych , rowniez w rolnictwie mozna znalezc prace fizyczna , lub w gastronomii , jedynie wymagany jest jezyk angielski , doswiadczenie zawodowe .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
[zgłoś do usunięcia] usialalala Pani ror zapomniala, ze istnieje jeszcze takie cos jak Ambasada Kanady w Polsce,gdzie wszelkie info sa w jezyku Polskim. http://www.canadainternational.gc.ca/poland-p ologne/visas/index.aspx?lang=pol&menu_id=47&view=d " xxxx nie , nie zapomniala - tylko nie wiedziala - bo jej nie po drodze;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość addellka33Wiesz ,
bardzo ciezko jest wyjechac bardzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adela_mistek
A jest kto moze z Nowej Szkocji? Moj chlopak ma tam jakas dalsza rodzine i chce abysmy wyjechali tam do pracy, jego kuzyn ma mu zalatwic prace w budowlance, ja znam dobrze angielski bo mieszkamy w UK od paru lat. Troche jednak obawiam sie wyjechac taki kawal od domu, do tego nie wiem czego sie spodziewac. jak tam jest z praca? ja tutaj pracuje jako recepcjonistka w hotelu,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Po zmianie przepisow
Twoj angielski musi byc na bardzo dobrym poziomie. Poza tym przepisy zostaly rowniez tak zmienione aby wizy dostawali ludzie z dobrym zawodem, pasujacym do rynku oraz z odpowiednim wyksztalceniem. Musisz tez miec oferte pracy a o to jest bardzo trudno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×