Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość aniapaula1122

wyjazd z dziecmi za granice.mam pytania ktos sie zna?

Polecane posty

Gość aniapaula1122

witam.chce wyjechac z dziecmi do belgii nie wiem czy na to potrzebny jest paszport dla dzieci?chce wyjechac do ojca i tam rozpoczac nowe zycie.jesli ktos zna sie na tym bardzo bym prosila o rozmowe.mam wiele pytan i musze sie wszystkiego dowiedziec.prosze czy ktos jest w stanie odpowiedziec na pytania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniapaula1122
moje gg to 5349901 piszcie poradzcie mi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaj.... musisz miec paszport dla dzieci niezaleznie od wieku... zeby dostac paszport zgode na jego wydanie musza podpisac oboje rodzice czyli ojciec tez... mieszkam w Belgi wiec jakmasz jakies pytania... pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Tak paszport to podstawa, druga rzecz to zgoda na wyjazd wydana przez ojca (jesli chcesz tam zostac). Zgode mozna podpisac u notariusza. Nie wiem co jest wymagane w Belgii ale w Holandii ta zgoda musiala byc podbita stemplem sadu okregowego . ministerstwa i ambasady w W-wie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem gdzie mieszkasz, ale w warszawie na ulicy senatorskiej przy placu bankowym jest ambasada belgijska, najlepiej tam sie dowiedz, z jezykiem nie bedzie problemu bo bardzo dobrze mowia po polsku... bo z tego co napisalas to rozumiem, ze chcesz jechac sama bez meza do swojego dziecka... jesli planujesz wyjechac na stale podejrzewam ze tez bedziesz musiala pozbierac pare papierkow z potwierdzeniem oficjalnym... ale dzwoniac do ambasady mow o 3 miesiecznych wakacjach... nie o pobycie stalym, bo to zupelnie skomplikuje ci sytuacje, pozwolenia bardzo ciezko jest zdobyc, latwiej juz zalatwiac pobyt bedac na miejscu, aha i jak przyjedziesz juz do belgii, zamelduj sie w gminie gdzie bedziesz mieszkac, nie bedzie problemu przy ewentualnej kontroli bo dostaniesz papiery, ze tu tymczasowo mieszkasz... pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość citipunk1
zamiast notariusza za granica papiery potwierdza polska ambasada- tam ojciec musi zalatwic swistek zgody na wydanie paszportu. ewentualnie mozesz wystapic do sadu o wydanie paszportu bez zgody ojca, ale tego nie polecam ;). potem idziesz tam gdzie sama wyrabialas paszport, i wypeniasz formularz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×