Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Uciekająca Amy

Wyjechać do Szkocji?

Polecane posty

Gość Uciekająca Amy

Witajcie. Czy jest tu ktoś kto może mi napisać coś na temat obecnych realiów emigracji do Szkocji? Chciałbym wyjechać z córką i chłopakiem do Edynburga. Jakie są szanse na znalezienie pracy, wynajem mieszkania tylko we trójkę? Mamy średnie wykształcenie, znamy podstawy języka. Mamy też tam dalszych znajomych. Czy to nadal ten czas by zaczynać tam życie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam Szkocję. Sympatyczni ludzie, przychylni Polakom, łatwo znaleźć pracę za porządne pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Powiem Ci tak, nie wiem jak to jest teraz zaczynać, bo mieszkam tu od wielu lat. W Edynburgu właśnie. Ale wiem, że na pewno w Szkocji jest przyjemniej, niż w Anglii. ludzie bardziej tacy "swoi", mili, zwyczajni, otwarci. Uogólniam oczywiście, bo jak to w życiu, buraki i prostak i znajdą sie wszędzie. Ja Edynburg kocham, bardzo polecam jako miejsce do życia. No i Szkocja, jako natura, przyroda, coś wspaniałego. I dobra miękka woda, i czyste powietrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przygotuj się na początkowe zarobki w granicach 2.000£. To nie jest rewelacja ale starczy na początek. Język musisz znać chociaż w stopniu podstawowym. Za tak niskie wynagrodzenie Szkoci nie chcą pracować ale dla ciebie Powinno wystarczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hehe minimalna to £800 :D tyle zarabiaja glupie kelnerki i inne robotnice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I starczy na o wiele lepsze zycie niz za plowska minimalna ktora zarabia wiekszosc w plu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
2000f to nie maja polaczki ktore gnija tam od lat no ale na kafe bajkopisarze to normalka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W PLu wiekszosc zarabia ponad 4000zl a kto ma glowe na karku jak ja dwa razy tyle. Nieudaczniki ze zmywaka uk zarabiaja 1500zl i tyle im wystarczy. Te eimgracyjne pazdzierze nie maja wielkich potrzeb ze wzgledu na ograniczone do nauki mozgi i genetycznie niskie IQ. W koncu do zmywania garów w szkocji magistra nie trzeba. A ja mam i w PL lepiej sie przyda na managerskie stanowiska:) haha polaczki nieudaczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
4000zl to ty widziales na Wikipedii buhhehehheheeh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś buehehehhehe juz nieudacznik z uk płacze ze tyle nie zarabiał a inni mają bo sie uczyli:D co za przygłup co w szkołe kamieniami rzucał a na klasówkach dwóje miał:D:D:D ja prdl :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No dobrze, ale brexit, jest dziecko jeszcze przecież. No i nie chce mieszkać w pokoju. Ile trzeba mieć kasy by nie wylądować byle gdzie. Jakie są realia Edynburga? Z podstawowym angielskim da radę znaleźć pracę? "jak ze szkołą,? Mała ma 13lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mieszkam w malym miasteczku wiec sie nienie wypowien na wynajem mkeszkania, stawalam w casting prace szybko znalesc na housekeepingu jesli jest sezon to ttle szkoci sa przemili ale warunki mieszkanipwe okropne wilgoc grzyb itp ale polecam szkocje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hahha 2000?minimalna ostro powied mi gdzie to jadę. Minimalna to 1300 a minimalna na godzine zalezy od wieku ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1300 funa polaczki zarabiaja tam a 700 wydaja na pokoj. No tanio jak w ch!uj:D J***c szmate G. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Uciekająca Amy
700 plus opłaty kosztuje przeważnie mieszkanie. Więc nie ma tragedii. I gdy oglądam te mieszkania w sieci nie ma tragedii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do uciekająca Amy nie wiem co to za mieszkanie ze 700 z oplatami, bo ja samego czynszu mam 680 a z oplatami to jest jakos 940 (council tax, prad gaz i internet tu wliczylam). Edynburg. no ale nie mieszkam sama lecz z mężem i oboje pracujemy na cały etat, więc jest spoko zwłaszcza że o tym co to minmalna stawka dawno już zapomnieliśmy. polecam Szkocję. jest fajnie. jak ktos tu napisał , tak "swojsko".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale czy to nie prawda czasem, że w Szkocji ciągle albo wieje mocno, albo pada albo jest zimno??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no ale nie mieszkam sama lecz z mężem i oboje pracujemy na cały etat, więc jest spoko X Czyli musisz mieszkac z mezem i dawac mu doopy bo inaczej samemu by cie nie bylo stac sie utrzymac ahahahahahah smieszna dziunia i przegryw na wygnaniu:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do dziś 00:00 w szkocji pogoda bywa różna. np w maju mielismy dwa dni gdy było 27 stopni (to przy tutejszej wilgotności jest jak 35 w Polsce). wczoraj było pięknie, ciepło, slonecznie, ok. 22 stopnie (tu to dużo inny klimat), a dzis pochmurno i kropi. a co do wiatru, zimą zwykle jest kilka takich porządnych wichur że wieje do nawet ponad 100 km (w górach). w tym ogólnie dosć mało padało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do dziś 01:22 biedaku, który to napisał - no tak ty nikogo nie masz więc nie pojmujesz, że ludzie są w związkach bo chcą, a nie muszą ... żal mi Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a tak btw, nie sądzę bym była przegrywem na wygnaniu, skoro mam pensję 1500 miesiecznie netto (37.5 h tygodniowo) a mąż podobną -w Szkocji to są naprawdę bardzo fajnie pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I czym sie chwalisz swinio, ze masz gorsza pogode niz my w pl? Hahhahahahahahhaah

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jakiś Ty bidny i ograniczony, człowieku ... tak mi Ciebie żal. wyzywa ludzi których nie zna, no istne dno dna. A co do pogody, to wiesz, sprawdź sobie google maps czy coś, bo wyobraź sobie, że świat to nie tylko Polska i UK, ale wiele więcej róznych miejsc z taką wspaniałą pogodą, że Polska przy tym wysiada... i w te miejsca latam na urlopy. wiesz? no ale Ty jestes chyba zbyt ... mało rozgarnięty bo to pojąć... dobrej nocy mentalny biedaku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Prawde pisze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No tak, czyli powinniśmy liczyć się z czynszem i opłatami ok 1000 funtów. Czyli oboje musimy mieć pracę. Mogę zapytać w jakiej dzielnicy mieszkacie? Która polecasz? My mamy znajomych w Portobello. Jest dziecko więc nie chciałabym trafić w jakąś patologie. On jedzie do znajomych, po miesiącu dojeżdżam ja. On niby ma mieć pracę załatwiona przez tych znajomych, ja to nie wiem, język mamy podstawowy tyle że oboje lubimy i chętnie się poduczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do 08:03 Mieszkamy w okolicy dużego parku The Meadows/ . patologia tam nie mieszka patologia to np Granton, Pilton, Muirhouse takie. ale nie wszyscy mieszkajacy tam to patologia, oczywiscie, nie uogólniajmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Stanowczo za mało w tych czasach. Macie super konkurencję z całego świata..... a wy nie jesteście wykształceni i nie znacie języka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do 08:03 tak, czynsz i rachunki takie podstawowe to będzie jakoś 1100. koszt wyżywienia to różnie, znam rodizny z 1 dzieckiem co wydają na jedzenie miesięcznie 500-600 to absolutnie max, a np my wydajemy 650-700.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
O, znowu ty. To jednak uciekacie przez długi faceta, ktory chciał Cie zdradzić z panienka z gg (która byłaś ty, udawałaś zeby go sprawdzić) i potem wysłać ci filmiki z tego bzykania?:) jednak nie zmieniłaś zdania, ze przewrócisz życie sobie i dorastającej córce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do 21:26 Ja jestem wykształcona, znam świetnie język angielski (pracuję tu w Edynburgu umysłowo, dużo telefonów obieram, dużo pisze, mąż też praca umysłowa). co Ty o mnie wiesz, że tak oceniasz, człowieku? (ja jestem od postów 2017.07.08 , i paru z wczoraj i te parę sprzed chwili.) Chyba, że to nie do mnie pisałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×