Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yguiczka

Wylot/Szkocja/strach

Polecane posty

Gość Yguiczka

W sobotę wylatuje do UK dokładnie do Szkocji. Jestem pełna obaw i boje się tego co mnie czeka. Wprawdzie jade z chłopakiem ale mimo to jest mi smutno że opuszczam rodzinę, znajomych na tak długo. On bedzie miał pracę, ja-nie wiem. Bardzo chcę znaleźć sobie pracę ale czy to bedzie takie proste....??? Będe chodzić, pytać, myślę że się dogadam. O mieszkanie i wyżywienie narazie nie musimy się martwić, Jego tata na miejscu nam pomoże. A jeśli nie znajde pracy to chyba się tam zanudze... w obcym kraju, daleko stąd. Nie wiem co wtedy bedzie... Wróce do polski z długami :'( Wtedy to już bedzie dla mnie kompletna katastrofa, rodzice mi nie pomogą, bo nie mają za co. Mam w głowie mętlik, ciągle myśle jak to bedzie, płakać mi się chce. On twierdzi że bedzie dobrze, że mam się nie przejmować, bedzie co ma być. Najwyżej mi pomoże finansowo gdy nic nie zarobie. Ale ja nie chce być na jego łasce! Może moglam siedzieć tu w kraju za te 600zł, a nie pchać się tam gdzie może nie ma dla mnie szansy. Już sama nie wiem.... Musiałam się gdzieś wyżalić.... :'(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzastna
hej! ja bylam w zeszlym roku w szkocji teraz sa tam moje 2 siostry i niestety jest ciezko, bardzo ciezko obie znaja angielski maja national insurance number i duzo znajmocy tam-jedna miezala rok tam- i nic nie znalaZLY PRZEZ 2 TYG. pomogla im znajoma maja teraz pare godzin, sprzatania oczywiscie nie chce cie zniechcecac bo sama w sierpniu tez chcialabym jechac ale chyba poczekam do pazdziernika wtedy bedzie lzej o prace studenci wyjada etc. aaha ja bylam w szkocji w glasgow pozdrawiam i zycze powodzenia, w szukaniu pracy i z akcentem szkockim jest okropny pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dwudziestojednolatka
Moj chłopak tydzien temu poleciał do Szkocji, dokladnie do Edynburga! Dzis pracuje jako kucharz, szuka jeszcze jako barman. Jezyk zna tak wiesz, średniawo. Zazdroszcze ze jedziesz z Twoim. Mnie czeka samotnosc do konca wrzesnia :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ehhh, czuje że bedzie cięzko. Narazie bedziemy na wysepce Bute, może cośtam znajde...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a pojechał w ciemno, czy już miał coś nagrane? Też myśle zeby pracy poszukać w barac czy restauracji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dwudziestojednolatka
Ma tam kumpla, ale pracy szukał sam na miejscu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ingaaa3
Ja mma też ogromnego stracha. Wylatuje juz jutro ale do Manchesteru. Taka byłam pozytywnie nastawiona jak sie na to zdecydowałam a teraz to juz bym chciala wszystko odwołać :( Płakać mi sie chce. Nie mam pracy zalatwionej , najbardziej to sie boje tego ze strace kasę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Frytki_z_octem
ja mieszkam w Szkocji od roku...Kilka mil od Edynburga. Jak ktos chce o cos zapytac to sluze pomoca :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Frytusio, witaj, Wyjezdzam do Paisley w odwiedziny w pazdzierniku, napisz, jak tam jest? Dziekuje ! xxx Wiki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kredka 72
Ile kilometrów jest od Edynburga do Glasgow? Proszę o odpowiedz bo to bardzo pilne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Frytki_z_octem
jakies 20 mil od Edynburga.. a co? znajomia moze sasiedzi? hehe wcale bym sie nie zdziwila..juz tu takich ludzi spotkalam ktorych bym sie spodziewala predzej na tamtym swiecie ..ale jak sie okzauje dla polaka swiat jest maly...hehehh a tutaj ? jak jest? mi sie podoba ale poczatki byly ciezkie. Trzeba bylo schowac dume do kieszeni i zasuwac byle gdzie. Pozatym straszna biurokracja ale z drugiej strony swietna organizacja-wszytsko da sie zalatwic przez tel czy net. Zarobki od 5.05 do 7.5 choc znam takich co zgarniaja 11 na godz(no ale to inna bajka). Praca fizyczna jak sie kiepsko zna jezyk. jak sie dobrze mowi i do tego jeszcze cos umie konkternego -mozna zalapac sie w zawodzie. Pogoda-hmmm niby mowia ze ciagle pada ale nie jest tak zle. teeraz lato bylo bardzo cieple (oczywiscie nie porownojac do Polski) Ogolnie cos jak u nas wiosna albo jesien na zmiane. nie wiem co jeszcze pisac..?? zadajcie jakies konkretne pytania bo ciezko mi odp na pyt w stylu " jak tam jest?" no bo mi jest fajnie, innym nie fajnie, jedni zostaja na stale drudzy wracaja. Roznie to sie uklada. Wiec prosze o konkretne pytania i pozdrawiam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kredka 72
Witam!20 mil piszesz dzieli Edynburg od Glasgow?Lece do Edynburga w pzdzierniku i mam wylądowac w Glasgow i tak sie zastanawiałam jaka to odległosc :)Lece w odwiedziny do rodzinki i na zasłużony urlop :) Napisz proszę co tam będąc powinnam zobaczyc? Pozdrawiam1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Frytki_z_octem
20 mil to ja mieszkam od Edynburga. Z Glasgow do Edynburga jest sporo wiecej... A pozatym to zalezy na ktorym lotnisku w Glasgow londujesz bo jak na Prestwick to masz jeszcze ok godziny podrozy do Glasgow. Polecam Ziedzanie Edynburga, Linlithgow, Stirling..hmmm mnostwo tego tu jest,,niemal z kazdym rogiem jakis zamek ;-) a Glasgow niestety nie znam. Bylam tam kilka razy wiec sie niezbyt orientuje. Polecam strone www.szkocja.net jest tam wiele przydatnych informacji w tym tez forum Mozesz sie zapytac ludzi mieszkajacych w Glasgow co tam jest do zobaczenia.. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakie sa ceny pokoi jednoosobo
wych w Edi jak z praca, mozna zarobic wiecej niz 5.05 jako kitchen porter

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×