Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Don Perignon

wysokość alimentów w UK

Polecane posty

Gość Don Perignon

Witam! Mam pytanie dotyczące przeciętnej wysokości alimentów w UK. Jetem ojcem 4-letniego dziecka i do tej pory płaciłem 100 funtów tygodniowo na jego utrzymanie (dzięki polubownemu dogadaniu się). Dodam, że tygodniowo zarabiam około 300 funtów. Niestety ostatnio nie stać mnie na taką kwotę a moja eks nie zgadza się abym płacił mniej. Sprawdzałem na stronie Child Support Agency wysokość alimentów proporcjonalną do moich zarobków i wychodzi, że powinienem płacić jej ok.45 funtów tygodniowo. W zwiąku z tym chciałbym zapytać osoby w podobnej sytuacji ile płacą alimentów, czy mogę zgłosić się do Child Support Agency o ustalenie wysokości alimentów i jak długo to trwa? A moż lepiej będzie jak spróbuję się z nią dogadać i będę jej po prostu wpłacał ok. 70 funtów tygodniowo? Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Figofagot
Facet pisze, ze go nie stac i tyle... Moze stracil prace? Zreszta 100 funtow to bardzo duzo, nie wydaje mi sie, ze utrzymanie dziecka az tyle kosztuje. A placi przeciez na dziecko a nie na swoja byla, ktora nomen omen ponosi taka sama odpowiedzialnosc finansowa za ich wspolne dziecko, czyli skoro on wyklada stowe to ona powinna dolozyc druga... Don Perignon upewnij sie tylko, ze nie stracisz zglaszajac sie do CSA, zeby nie dowalili ci jeszcze wiecej... Z tego co wiem wysokosc alimentow w uk to ok. 20 do 25 procent dochodu netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fsssssssssss
""A placi przeciez na dziecko a nie na swoja byla, ktora nomen omen ponosi taka sama odpowiedzialnosc finansowa za ich wspolne dziecko, czyli skoro on wyklada stowe to ona powinna dolozyc druga... "" tylko wtedy, jeżeli będzie poświęcał na opiekę nad dzieckiem taką samą ilość czasu - bo wtedy, kiedy ona opiekuje się dzieckiem w domu on może sobie swobodnie zarabiać!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja myśle ze 45 funtów tygodniowo na jedno dziecko w zupelnosci wystarczy , na Twoim miejscu placilabym tyle ile powinieneś , 70 tygodniowo to o wiele za dużo .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale alimenty............
nie wplywaja na wysokosc zasilkow :D wiec owszem pobiera ile sie jej nalezy. I owszem jest samotna matka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Don Perignon
Faktycznie pobiera wszystkie mozliwe zasilki, przez wiele lat byla na moim utrzymaniu, bo nie chcialo jej sie pracowac. Na wyludzaniu pieniazkow zna sie jak malo kto, a 100 funtow to dla mnie duzo, do tego dochodza wyjscia z dzieckiem, dojazdy, zabawki. Poki mialem dobra prace wyrabialem sie z placeniem, ostatnio bylo gorzej a tamta beneficiara kiedy zaproponowalem mniejsza kwote stwierdzila, ze jej sie tyle nalezy i koniec i w ogole nie chciala sluchac moich argumentow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a po co ?
najpierw slodzil, skomlil zeby nogi przed nim rozkraczyla, zrobil dzidziusia a teraz mowi o niej "beneficiara". Jestes dno facet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A ja chcialam zapytac
moze sie ktos orientuje.. Ja zglosilam do CSA o alimenty, ustalona, wszystko w porzadku, ale .. ojciec wplacil 2-3 razy i cisza... Moze sobie tak nie placic?? To nie jest kwota w wysokosci 5 funtow, tylko znacznie wieksza... Co mam zrobic??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość reszaga
A ja chcialam zapytac A ojciec jak placi? Bezposrednio na twoje konto czy poprzez CSA? Zglos do nich, ze nie placi i ze chcesz aby pieniadze byly przekazywane pzrez nich. Sciagna w razie czego :D xxx Don Perignon Beneficiara? :O Szkoda slow na takich gnojkow, ktorzy zle sie wyrazaja o swoich bylych. Od takich to z daleka :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale facet ma racje
najpierw sie bzykała pewnie specjalnie wpadła bo jej wygodnie było a teraz kase chce ciągnąc zeby dalej nie pracować i jak inaczej taką nazwac - polska beneficiara jak nic !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
100 fuli tygodniowo na 4 letnie dziecko to chyba jakis zart !!! :O w zyciu bym tyle nie dała. To jest 400 funtow miesięcznie, gdzie jak gdzie ale w UK wszystko jest tanie i 4 stowy na dziecko nie idą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kris81ck
Ja place 400 zl alimentow w polsce a teraz mi przyszlo pismo z child support agency ze jeszcze w UK musze placic i najgorsze jest to ze ich nie interesuje to ze place tam powiedzieli mi ze to jest inny kraj i to jest inna sprawa . Moze ktos wie jak wyjsc z tego bo jakbym mial pieniadze to ok to nie byloby problemu ale ja mam 300£ tygodniowo i za sam wynajem domu place 650£ miesiecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dokładnie! dziecko to nie tylko mleko i pielucha! a rachunki??? wynajem, prąd, woda, ogrzewanie - za to nie trzeba płacić???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W moim przypadku to mamusi zachcialo sie Anglika bo poleciala na kase a teraz jeszcze wyciaga wiecej . Ja place alimenty w pl ale to jej malo wiec w uk tez mam placic bo nie uwzgledniaja platnosci w polsce wiec razem wychodzi ok 300£ miesiecznie przy mojej pensji 1200£ zostaje mi 900£ na utrzymanie sie i wszystkie oplaty gdzie mieszkanie kosztuje 650£ na m/c a reszta oplat gdzie ? Mam isc na ulice ? Bo w tym momencie mam wybor albo mieszkanie albo jedzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
masz tez wybor zabrac dziecko do siebie i wtedy poczujesz prawdziwe koszty utrzymania dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
właśnie! ciekawe ile byś zarobił mając malutkie dziecko w domu i nikogo do pomocy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mieszkajac w uk ma kase juz ode mnie ma child benefit ma child tax benefit ma zasilek dla samotnej matki dziecko chcialem wziac do siebie ale powiedziala mi ze jej to sie nie oplaci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak uwazam ze powinienes skontaktować sie z ta agencja i masz szanse na co najmniej polowe nizsze alimenty,100 funtów tyg.to kupa kasy i zapewniam ze tyle na dziecko nie wydaje! Do tego jako samotna matka napewno pobiera różne dodatki,także w*******a cię troche, w życiu nie przyznają ci 100 funtów,i zakatw to jak najszybciej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zoooooooooooooooooa
narobil dzieci, to niech teraz placi. albo niech wezmie dziecko i zobaczy ile to kosztuje....bo czasu już nie licze nawet. zobaczymy jak sobie zorganizuje wtedy prace i ile zarobi......no chyba ze stać go będzie na nianke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A te podwójne alimenty to na jedno dziecko?czy dwoje różnych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zoooooa nie narobil dzieci zrobilem jedno to btla moja zona przyjechalismy tu i jej zachcialo sie latac za anglikami jak sie dowiedzialem pierwsze co zrobilem to byla rozmowa ze ona jest zona i ze mamy corke wiec nie pisz glupot jak nie znasz sytuacji to ona zlozyla pozew. Ostatnio zaczela wymyslac szkolne wycieczki za 600£ na 3 dni a juz nie wspomne ze robi wszystko zeby utrudnic kontakt .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a gdzie urodzily sie dzieci? bo nie sadze zeby w Polsce kogos interesowaly dzieci urodzone w UK (urzad)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iksińska2
W Anglii, ale mają metryki i paszporty polskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcines6
tyle powinno sie placic minimum-15%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
z pewnością tatuś, który zostawia żonę dom i dziecko i idzie bzykać młode siksy i chlać z kolegami po prostu marzy o ty, żeby wychowywać dziecko - i z tej wielkiej miłości do dziecka spieprza z domu i bawi się po knajpach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maćko43
Ty gość ty perfidna baba jesteś....Wszystkie dzi......ki powinny mieć to na co zasłużyły.Zniszczyły dom rodzine zestresowały dziecko bo nowy tatus w domu...a ty mi pier....lisz że mi rozkłada nogi?Widać jesteś taka sama zachłanna lafirynda jak ona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiem ze temat troche przestarzaly ale zastanawiam sie jak to jest mozliwe ze autor placi alimenty podwojnie na to samo dziecko. Mysle ze prawnie to nie jest dozwolone zeby alimenty placic w Polsce i w UK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
już widzę , jak on bidulek płaci podwójnie! ha ha ha ha ha!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja stwierdziła po kilku latach ze już mnie nie kocha a teraz chce wydębić jak najwiecej kasy nie dajcie sie panowie pamiętajcie 15% od zarobków netto i niech s*******a jak będziecie mieli ochotę dać wiecej to tylko i wyłącznie wasza sprawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Troche stary temat, ale odkopie. Jestem w tej samej sytuacji i baby to szmaty u chcą jak najwiecej wyciągnąć !! Jak s**********e do innych to zapomnijcie ze facet bedzie Wam płacił jak za zboże!! Jest 15% min i tyle płacimy Panowie, nie dac sie tym k****, wole zabrać dziecko gdzies niz tej szmacie placic wiecej zeby mogla sobie ratę kredytu za samochod spłacić !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×