Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość pasazerka_ka

zamawianie taksowki

Polecane posty

Gość pasazerka_ka

jak zamowilibyscie taksowke...po angielsku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość może to tak
send me a cab on street blabla please ja tak , ale jestem analfabetą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czochracz bobrów
W NYC się dawniej gwizdało;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pasazerka_ka
dobrze,ze poczucie humoru was nie opuszcza :P chodzi mi o pierwsze zdanie, co byscie powiedzieli? pytam,bo ja zamowilam tak: can I have a taxi please? a kumpela sie wymadrzala,ze bez sensu itp..itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
can I have a taxi to nie bardzo hehe :) czy (moge miec taksowke) jesli dzwonisz prze telefon to najpierw powiedziec: hello I would like to ordear a cab (taxi) to xxx from xxx do you have anything avaliable in i tu na kiedy chcesz (za godzine, czy 10 minut) jesli chcesz na zaraz - dobrze zapytac sie how long I would need to wait for the taxi? Sorry za bledy w spelingu, ale ogolny sens chyba jest jasny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gtog
Mozna spokojnie powiedziec " Can I take a taxi...bla bla bla" A Adelka niech zapamieta, ze order to sobie posilek np, a how long dotyczy dlugosci, nie czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ergot
How long do I have to wait for a cab? Two meters

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juuuuuuuuuuuuuuuuu
I"d like a taxi ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majorka 22_23
hey I would order taxi on streets ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majorka 22_23
rzecz:a book to ksązka,księga... czas:karać,meldowac sie...rezerwować- a taxsówek sie raczej nie rezerwuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gtog
Zwyczajowo mowi sie "book" taxi. Mozna od biedy uzyc "order", ale zadna znana mi osoba angielskojezyczna tak nie powie. Aha, angieslki i polski to dwa rozne jezyki. W Polsce taksowke sie zamawia ja zarcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
order to rzeczywiscie nie pasuje do taksowki ale do jedzenia owszem a z tym book to oczywiscie mozna - raz uzylam can I have .. a pani po drugiej stronie poprawila mnie w pytaniu na book ale i to have pasuje a znajomi anglicy uzywaja wlasnie formy book i ewentulanie I need a taxi..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zawsze zamawiam "Could I have a taxi, please", nie tlumaczcie wszystkiego doslownie na poslki, po angilesku mozna "miec" wiele rzeczy, w tym taksowke :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do gtog
to co wg ciebie znaczy "how long does it take?"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dauphnie
oczywiscie, ze how long dotyczy takze czasu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja biore cerazette
no jasne ze dotyczy - jak przeczytalam ta wypowiedz ze to tylko odnosi sie do odleglosci to sie usmialam :) a najlepsze ze tacy sie najwiecej madruja na forum a najmniej wiedza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a poza tym
mozesz spokojnie powiedziec "can I have a taxi" bo wlasnie rozmawiala z kolezanka Szkotka i przypadkowo o tym wspomniala. nie wszystko tlumaczy sie doslownie z angielskiego na polski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kawka z mlikiem
Hi can I have a cab.... on (jezeli na dana ulice)... to (jesli do danej instytucji)..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość unaka
Tak - CAN I HAVE A CAP- to jest jak najbardziej poprawne, slyszalam jak angole tak mowia wile razy na inna wersje szczerze sie nie natknelam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja pierdykam ale macie problem :D:D masakra jakas!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sherieee
Od paru lat ja tak samo zamawiam takse jak moi szkoccy znajomi Can I get a taxi please. I do osób twierdzących,że to źle brzmi,to ja mówie,że zwrot can i get/have znaczy 'poprosze' To samo w sklepie'can i get a wee fags please' Teksty typu i'd like to order brzmią troche śmiesznie w sensie tak 'wyniosło'

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość markosik
W wawie zawsze zamawiam taksówkę z ecocar przez aplikację - tak szybciej, łatwiej i dostaję pięć proc. rabatu. Może to nie są kokosy, ale sam fakt, że apka pokazuje ile mają aut, ile trzeba czekać też jest lepszym rozwiązaniem niż dzwonienie do babki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość janndg6
Interesują was dobre taksówki które was zawiozą do celu szybko i bezpiecznie ? Zapoznajcie się z ofertą firmy taksówkarskiej iTaxi http://itaxi.pl/ tanie taxi które oferuje swoim Klienom dobre ceny przewozu !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bez problemu, czemu nie? Ogólnie, to jeśli ktoś szuka taniej taksówki, to zdecydowanie polecam http://www.taxi-mikolow.pl/. To znakomita firma taksówkarska, zdecydowanie jestem zadowolona z ich usług.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×