Odpowiedz na ten temat

Oglądacie NO TO JESTEM? cz2

• gość 2017.03.20 [22:22]
    Poprzedni temat został skasowany, pewnie przez samą zainteresowaną.
  • gość 2017.03.20 [22:26]
    Z calego serca w problemach z praca,małżeństwem,dziecmi polecam blagac o ratunek.w Pompejance.(wpiszcie w google ),
  • gość 2017.03.21 [08:25]
    To jak w końcu ?
    Ktos napisał ze ona sie przyznała ze juz nie ma męża prawda to ?
  • gość 2017.03.21 [08:27]
    Sa razem i on wyjechał do pracy czy on ja zostawił czy ona jego ?? Przeciez niedawno był ślub ?
  • gość 2017.03.21 [08:35]
    Ona mówi w tych filmach do widzów jak profesor na wykładzie "rzecz jasna "
    Irytujące to a poza tym jest spoko
  • gość 2017.03.21 [11:41]
    A mnie odpycha sposob w jaki mowi, jej ton glosu. Robilam kilka podejsc zeby ogladac, ale to juz nie ta sama vlogerka ktorej filmy z wycieczek w gory tak milo sie ogladalo.
  • gość 2017.03.21 [12:02]
    A ja ją lubię. Jest wartościowa, wykształcona, pracuje, a nie leń który zyje z youtuba
  • gość 2017.03.21 [12:23]
    12:02
    Len który żyje z YouTube ? Ale zazdrość
    Ja ja lubie ale ma irytujący sposób wtrącania słów jakby książkę pisała rzecz jasna
    Ma 30 lat a mówi jak 70 letni prof
  • gość 2017.03.21 [12:26]
    A co z jej mężem ?
  • gość 2017.03.21 [12:27]
    12:23
    I to jest takie wymuszone na dodatek nienaturalne rzecz jasna
  • gość 2017.03.21 [12:50]
    Też nie odpowiada mi jej sposób mówienia, taka nauczycielka z podstawówki z donośnym, skrzeczącym głosem. Plus gada dużo, ale mało konkretnie, czyli takie lanie wody, pieszczenie się z tematem bez znaczenia.
    A pokazała to słynne łóżko? Oglądałam jakiś jej vlog, gdzie pokazywała tacę, na której miała "niezdrowe przekąski" i powiedziała coś w stylu, że na tym o to łóżku będzie się relaksować. zabrzmiało to dość sztucznie, jak by chciała wzbudzić zainteresowanie tematem łóżka oczko.gif
  • gość 2017.03.21 [13:35]
    Gada o d u p i e marynie rozwleka swoje wypowiedzi ogólnie jest spoko tylko za bardzo sie kreuje na artystkę jakas a jest nauczycielka
  • gość 2017.03.21 [16:02]
    Co z jej mężem ??
  • gość 2017.03.21 [16:30]
    Na głos człowiek wpływu nie ma. Co z mężem, no nie widać go. Pewnie się rozstali. Wcześniej pojawiał się opinie że go zdradziła, to bardziej prawdopodobne niż że za mało zarabiał, chociaz jak patrze na te jej plany zakupowe to kto wie smiech.gif Poza tym trochę widać, że jutub to dla niej terapeuta i że próbuje zaklinać rzeczywistość. Mam wrażenie, że udaje lepszą niż jest.
  • gość 2017.03.21 [16:33]
    A co z Waszymi mężami?
  • gość 2017.03.21 [16:34]
    16:30
    Ale skoro sama go pokazywała i on nagle sie zmył to wypadałoby poinformować nas widzów a ona ma nas za debili chyba udając ze nic sie nie stało
    Nie musi tłumaczyć sie ze szczegółów czy to zdrada rozwód czy brak pieniędzy itp to jej prywata ale inf podać by wypadało pani elokwentnej
  • gość 2017.03.21 [16:38]
    Ale ona jest przeciez Pani indealna i co myslisz
    ze Ci sie przyzna do rozwodu skoro w tamtym roku jeszcze głośno opowiadała o ślubie ze szczegółami Puknij sie w czoło ona nigdy sie do tego nie przyzna bedzie udawać ze nic sie nie dzieje niektórzy tak potrafią kłamać
  • gość 2017.03.21 [16:41]
    ona sie tak idealizuje na filmikach ze sama w to juz uwierzyła usmiech.gif
  • gość 2017.03.21 [16:47]
    A co z jej mężem ?
  • gość 2017.03.21 [16:51]
    Ja na lubiłam oglądać ale jak ona kłamie to dziękuje idealizować to sobie moze ale ja akceptuje tylko prawdę a nie mydlenie oczu
  • gość 2017.03.21 [16:55]
    Jego nie ma a ona udaje głupka ze nic sie nie stało i przez to ludzie wymyślają rożne historie
  • gość 2017.03.21 [16:59]
    też mnie dziwi, jak ktoś tak chętnie w internecie dzieli się przebiegiem swojego życia, od śniadania do położenia się do łóżka, a potem nagle się z niektórymi tematami kryje. Trzeba się zdecydować czy się chce być osobą publiczną czy nie.
  • gość 2017.03.21 [17:17]
    Ona chce byc osoba publiczna ale idealna bez ryski a rozwód po roku czy dwóch małżeństwa jest jednak porażka dlatego ukrywa milczy i udaje ze nic sie nie stało wsiąkł jak kamfora oczko.gif
  • gość 2017.03.21 [21:43]
    Jarzębina ceniona jest za dużą zawartość witaminy C, kwasów organicznych i antocyjanów. Stosowana jest w leczeniu chorób nerek i wątroby. Potwierdzone jest jej działanie przeciwzapalne. Zobacz, jak przygotować wywar z jarzębiny i przy jakich dolegliwościach go stosować.
    Zazwyczaj zwracamy uwagę tylko na walory dekoracyjne dzikich owoców: z jarzębiny dzieci robią korale i jesienne bukiety. Nawet jeśli wiemy, które z owoców są jadalne, to nie mamy pojęcia, jak je przyrządzać. Tymczasem są one wyjątkowo wartościowe.
    Jarzębina obfituje w witaminy, zwłaszcza C. Medycyna ludowa od stuleci wykorzystuje jej zdrowotne właściwości. Dzikie owoce zbierajmy za miastem, w miejscach oddalonych od zakładów przemysłowych i *****iwych szos. Zwracajmy uwagę, by nie były przejrzałe lub mokre, bo takie łatwo pleśnieją. Owoce dziko rosnące zazwyczaj nie nadają się do jedzenia na surowo, ale można z nich zrobić przetwory.
    Owoce jarzębu, znanego, powszechnie rosnącego u nas drzewa, są ozdobą jesiennego krajobrazu. Koralowe, kuliste owoce to doskonałe źródło witaminy C (35–45 mg w 100 g, czyli mniej więcej tyle, co w cytrusach) i beta-karotenu. Zawierają też witaminy z grupy B, PP i K, potas, sód, magnez i miedź. Mają też kwasy organiczne, antocyjany, flawonoidy, garbniki, pektyny i cukry.
    Przetwory z popularnej jarzębiny, czyli jarzębu pospolitego, mają dużo witamin i substancji, które pomagają uporać się z zaparciami i wzdęciami. Ale nie tylko. Kwiaty jarzębiny mają działanie moczopędne, a owoce mogą być stosowane w profilaktyce arteriosklerozy, pomagają przy kamicy nerkowej i żółciowej, a także łagodzą podrażnienia wątroby. Zobacz, kiedy zbierać jarzębinę na przetwory.
    Jarzębina rośnie nie tylko w lasach, ale także w parkach, ogrodach i wzdłuż ulic – jarzębina jest bowiem drzewem ozdobnym. Kwitnie w maju, ale najpiękniej wygląda jesienią, gdy w pełni dojrzałe owoce nabierają szkarłatnoczerwonej barwy. Kuliste i mięsiste jagody są w smaku gorzkie i cierpkie. Utrzymują się na drzewie jeszcze dość długo po opadnięciu liści.
    Właściwości lecznicze kwiatów i owoców jarzębiny
    Kwiaty jarzębiny zawierają karotenoidy, antocyjany, kwasy organiczne – mają działanie moczopędne i rozwalniające, ale dość łagodne i najczęściej stosowane są u dzieci. Bardziej wszechstronne właściwości mają owoce, w których poza kwasami organicznymi i karotenoidami są substancje garbnikowe, gorycze, węglowodany (najważniejszym z nich jest alkohol cukrowy –
  • gość 2017.03.21 [21:45]
    Pij napar jarzębinowy przy problemach z pęcherzem
    Łyżkę rozdrobnionych owoców jarzębiny zalej szklanką letniej wody, doprowadź do wrzenia i podgrzewaj przez 5 minut pod przykryciem. Odstaw na 15 minut, przecedź. Pij 2-3 razy dziennie po pół szklanki jako lek przeciwbiegunkowy i moczopędny.
    Jarzębina ułatwia wypróżnianie
    Łyżkę rozgniecionych owoców jarzębiny zalej szklanką zimnej wody i zostaw na noc pod przykryciem. Rano przecedź. Popijaj w ciągu dnia przy problemach z wypróżnieniem.
    Kiedy zbierać jarzębinę na przetwory?
    Kwiaty jarzębiny zbiera się na początku kwitnienia, ścinając całe kwiatostany – po wysuszeniu ociera się je z szypułek na sitach; prawidłowo przygotowane kwiaty powinny zachować białą barwę. Natomiast zbiór owoców jarzębiny przeprowadza się, kiedy zaczynają one dojrzewać i uzyskują czerwoną barwę. Ścina się całe baldachy, a owoce oddziela się już po ususzeniu. Na przetwory – galaretki, dżemy – świeże owoce należy przetrzymać przez 1–2 dni w zamrażalniku lub zbierać je dopiero po jesiennych przymrozkach – mają wtedy łagodniejszy smak i są mniej gorzkie. Zawierają za to mnóstwo witaminy C, więc mogą być bardzo smacznym uzupełnieniem kuracji antyprzeziębieniowych.
    Jarzębina – pozyskiwanie i suszenie surowca
    W celach leczniczych wykorzystuje się kwiaty jarzębiny (Flos Sorbi), które zbiera się w maju i suszy w zacienionym i przewiewnym miejscu, a następnie ociera z szypułek na sitach. Obecnie jest to jednak surowiec rzadko stosowany. We współczesnej fitoterapii wykorzystuje się głównie szkarłatne owoce jarzębiny (Fructus Sorbi), które zbiera się jesienią, ale dopiero po przymrozkach, gdyż wówczas są one mniej gorzkie w smaku. Jeśli jednak owoce jarzębiny zbiera się wcześniej, przed przygotowaniem należy włożyć je do zamrażalnika na 1–2 dni, by straciły gorycz. Zebrane owoce jarzębiny suszy się w suszarniach w temperaturze 30 st. C, a następnie dosusza w temperaturze 60 st. C.
    Jarzębina – skład i właściwości owoców jarzębiny
    Owoce jarzębiny zawierają m.in. kwasy organiczne, garbniki, beta-karoten, witaminę C, sacharozę i glukozę. Poleca się je przede wszystkim osobom, które mają problemy z nerkami bądź pęcherzem moczowym, ponieważ zwiększają wydalanie moczu i działają przeciwzapalnie w obrębie dróg moczowych. W medycynie naturalnej owoce jarzębiny stosuje się również przy stanach zapalnych przewodu pokarmowego oraz w przewlekłych zaburzeniach trawiennych i przy biegunce. Ze względu na działanie przeciwzapalne owoców jarzębiny, mogą po nie sięgać osoby zmagające się zaburzeniami obwodowego krążenia krwi, zwłaszcza z żylakami o***tu. Owoce jarzębiny działają także osłonowo na wątrobę i odtruwają organizm. Wykazano również, że jarzębina ma właściwości przeciwmiażdżycowe i może być stosowana w profilaktyce arteriosklerozy i choroby nadciśnieniowej.
    Jarzębina – nie jeść surowych owoców!
    Przestrzega się przed jedzeniem surowych owoców jarzębiny, ponieważ zawierają one sorbinę (kwas parasorbinowy), przez którą mają gorzki i cierpki smak. Co więcej, sorbina może doprowadzić do zatrucia, które objawia się biegunką i wymiotami. Owoce jarzębiny można spożywać dopiero po obróbce termicznej.
    Jarzębina – zastosowanie owoców jarzębiny w kuchni
    Z owoców jarzębiny można przyrządzić herbatki, konfitury, marmolady, dżemy (dobrze komponują się z tłustymi mięsami) wódki (np. jarzębiak) i likiery.
    Przepis na dżem z jarzębiny
    Wsyp 1 kg umytych owoców jarzębiny do garnka, zalej niewielką ilością wody i gotuj do momentu, aż zaczną pękać. Potem dodaj 1 kg cukru i w dalszym ciągu gotuj – co jakiś czas mieszając – do momentu aż cukier się rozpuści. Następnie dodaj pokrojone w kosteczkę jabłka (1/2 kg), gotuj jeszcze przez chwilę, cały czas mieszając. Tak powstałą masę przełóż do wyparzonych słoików, zakręć i odwróć do góry dnem. Gdy wystygną, połóż je w ciemne i chłodne miejsce. Dżemu nie trzeba pasteryzować. Można go spożywać w celach leczniczych po 1 łyżeczce 2-3 razy dziennie. Poleca się go zwłaszcza w biegunkach i nieżytach przewodu pokarmowego.
    Jarzębina to roślina, po którą powinny sięgać zwłaszcza osoby zmagające się ze schorzeniami nerek i pęcherza moczowego. Owoce jarzębiny pomogą także w walce z nieżytami żołądka i biegunką. Przeczytaj, jakie jeszcze działanie ma jarzębina i jakie jest zastosowanie jarzębiny.
  • gość 2017.03.21 [21:47]
    Przyjaźń - jest to ?bliskie, serdeczne stosunki z kimś oparte na wzajemnej życzliwości, szczerości, zaufaniu, możliwości liczenia na kogoś w każdej sytuacji?.
    Jednak czym tak naprawdę jest przyjaźń? Czy przyjaźnimy się tylko z ludźmi, czy też możliwa jest przyjaźń ze zwierzęciem? W życiu i literaturze jest ukazanych mnóstwo przykładów przyjaźni.
    Według Arystotelesa to jedna z cnót, która dzieli sie na kilka rodzajów: idealną (będącą wartością samą w sobie) i taką, z której każda ma spełniać pewien cel (przyjemność lub użyteczność).
    Weźmy na przykład książkę Antoine?a de Saint-Exupery pt. ?Mały książę?, w której ukazana jest przyjaźń Małego Księcia i oswojonego lisa. Lis stał się dla głównego bohatera jedynym i najważniejszym przyjacielem na świecie.
    Według mnie przyjaźń jest to więź oparta na wzajemnej życzliwości, szczerości i zaufaniu. Polega ona na możności liczenia na kogoś w każdej sytuacji. Przyjaźń powinna być bezinteresowna, dozgonna, niezachwiana, prawdziwa, serdeczna, szczera, wzajemna i odpowiedzialna.
    Można by pisać jeszcze bardzo wiele o tym, jaka powinna być przyjaźń.
    Bez wątpienia jest to niezwykłe uczucie. I chociaż siedliskiem przyjaźni jest serce, to rodzi się ona w naszych umysłach. Jest jak most przerzucony przez rzekę, która dzieli dwa brzegi. Tworzenie przyjaźni polega na łączeniu dwóch przeciwległych brzegów.
    Czasami takie łączenie trwa bardzo długo, a uczucie przyjaźni dojrzewa powoli każdego dnia. Bywa i tak, że przyjaciel odchodzi lecz nie trzeba go zatrzymywać, bo prawdziwy przyjaciel na pewno wróci.
    Przyjaźń to uczucie delikatne, które ludzi łączy, ale nie krępuje. Mówi się też często, że ?przyjaźń jest jak pieniądz, łatwo ją zdobyć, a trudniej utrzymać?. Trzeba dużo czasu, cierpliwości i wzajemnego zrozumienia, aby zbudować więź prawdziwej przyjaźni, a potem ją pielęgnować i utrwalać.
    Bardzo ważne są np. przyjaźnie szkolne, które czasami trwają do grobowej deski.
    Mówi się, że ?prawdziwego przyjaciela poznaje się w biedzie?. Jeśli do tej pory nie doświadczyliśmy biedy, to na pewno w przyszłości przekonamy się o prawdziwości tego stwierdzenia.
    Prawdziwa przyjaźń oparta jest na szczerości i bezinteresowności we wzajemnym świadczeniu sobie dobra. Bywa, że łączy ludzi we wspólnym działaniu na rzecz realizacji szlachetnych celów. Każdy rodzaj przyjaźni jest też źródłem pozytywnego nastawienia do innych.
    W rodzinie powinna istnieć przyjaźń między małżonkami i dziećmi, bowiem to ona scala rodzinę i wyzwala chęć niesienia wzajemnej pomocy, a swą dobrocią emanuje także na najbliższe i szersze otoczenie.
    Istnieje również pojęcie ?przyjaciel domu?. Jest to człowiek zżyty z całą rodziną, częsty bywalec w domu i traktowany jest prawie jak domownik, na którego zawsze można liczyć.
    Zdarza się niejednokrotnie, że drobna różnica zdań zniszczy przyjaźń. Znaczy to, że tej przyjaźni tak naprawdę nigdy nie było i lepiej do niej więcej nie wracać, bowiem straciliśmy zaufanie do osób, które uważały się za naszych przyjaciół, a w rzeczywistości były nieszczere, czy też fałszywie postrzegały przyjaźń.
    Ja jednak wierzę, że w swoim życiu spotkam samych prawdziwych przyjaciół, którym będę mógł ufać i nigdy się na nich nie zawiodę. Jednocześnie sam nie opuszczę ich w trudnych sytuacjach i zawsze będę się starał im pomóc, bowiem właśnie na wzajemnym zaufaniu, współpracy i pomocy polega według mnie przyjaźń.
  • gość 2017.03.21 [21:48]
    Dla przyjaciela nowego nie opuszczaj starego.
    Gdy nie masz dobrych przyjaciół, staraj się ich dobrymi uczynić.
    Gdy się źle masz, wtenczas przyjaciela poznasz.
    Gdzie złe przypadki, tam przyjaciel rzadki.
    Gdzie interes dmucha, przyjaźń kr*****
    Gdzie przyjaźń panuje, tam wesołość z ochotą przebywa.
    Gdzie się myśli nie zgodzą, tam przyjaźń dziurawa.
    Jeden prawdziwy przyjaciel lepszy niż wielu krewnych
    “Przyjaciel” to taki pojęciowy worek, do którego wrzucamy ludzi, którzy… no właśnie? Których kochamy? Z którymi spędzamy dużo czasu? Którzy są do nas podobni? Których znamy od zawsze? Ale możemy przecież kochać swojego chłopaka/dziewczynę, mimo wszystko nie przyjaźniąc się z nim. Możemy widywać się z przyjacielem raz na rok. Albo przyjaźnić się z kimś o zupełnie odmiennych poglądach. Ja tak właśnie mam. I mam też przyjaciół, którzy są nimi tylko przez krótki czas, bo nasze drogi naturalnie się rozchodzą. To wcale nie czyni ich nieprawdziwymi przyjaciółmi – po prostu te przyjaźnie trwały krócej od innych.
    Niektórzy twierdzą, że nie da się mieć więcej niż jednego przyjaciela i że każdy kolejny jest nieprawdziwy. Że prawdziwa przyjaźń musi trwać wiecznie. Albo że nie można przyjaźnić się z osobą odmiennej płci. Ja twierdzę, że Twoim przyjacielem jest każdy, kogo za takowego uważasz. Zwłaszcza, że tych rodzajów przyjaźni jest naprawdę dużo.
  • gość 2017.03.21 [21:49]
    Wydaje mi się, że właśnie tego typu informacje, jakie Ty tu podajesz, mogłyby być spokojnie częścią podręcznika do wychowania do życia w rodzinie dla liceum. Fajnie, że istnieją takie...
    Przyjaciel, z którym nie możesz poruszać pewnych tematów – Fantastyczny kompan od imprez, bratnia dusza w sprawach sercowych, błyskotliwa inteligencja, która sprawia, że świetnie się Wam dyskutuje, ale.. nigdy nie poruszacie tematu polityki, bo on jest za PiSem a Ty za PO. Albo on jest katolikiem a Ty ateistą. Albo macie odmienne zdania co do aborcji. Prawdopodobnie już nie raz się o te sprawy pokłóciliście, ale nigdy nie udało się Wam dojść do jakiegokolwiek kompromisu, więc zakopaliście temat i teraz po prostu o nim nie rozmawiacie.
    Przyjaciel, który jest przyjacielem tylko jako część grupy przyjaciół – Nie każdy ma to szczęście, że ma „paczkę przyjaciół”, ale jeśli nawet ją ma, to często paradoksalnie nie z każdym jej członkiem się przyjaźni. Nazywamy ich przyjaciółmi jako całość i prawie zawsze bawimy się w pełnym składzie, ale gdyby ta grupa się rozpadła i mógłbyś widywać się z jej członkami tylko osobno, prawdopodobnie kilka osób byś olał. Zostaliby zdegradowani do roli znajomych. Tak jest na przykład między Barneyem a Lily w How I Met Your Mother. Albo między Marshallem a Robin.
    Dla mnie to co napisałaś to 8 typów znajomych, ale nigdy nie nazwałabym swoim przyjacielem kogoś, z kim mi się dobrze pije. Dla mnie słowo "przyjaciel" ma większe znaczenie i obecnie dużo ludzi nadużywa go
  • gość 2017.03.21 [21:50]
    Borówka czernica (liście)
    Czosnek pospolity
    Fasola zwyczajna (owoce)
    Kukurydza zwyczajna (znamiona)
    Łopian większy (korzeń)
    Mniszek lekarski (korzeń)
    Orzech włoski (liście)
    Marchew zwyczajna (korzeń)
    Pokrzywa Zwyczajna (liście)
    Rutwica lekarska (ziele)
    Babka płesznik jest rośliną jednoroczną osiągającą do 30cm wysokości. Równowąskie liście wyrastają z rozgałęzionej łodygi. Babka płesznik zapuszcza wrzecionowaty korzeń.
    Kwitnienie trwa od czerwca do września wypuszczając niepozorne kłosy z kącików listków. Zawierają one brunatne kwiaty.
    Nasiona babki płesznika mają czółenkowaty kształt i osadzone są w rebkach po 2. Po wysuszeniu są lśniące i mają brunatną barwę, a po zetknięciu się z wodą pokrywają się warstwą śluzu.
    Babka płesznik naturalnie porasta regiony Basenu Morza Śrudziemnego, od Hiszpanii aż po Azję Mniejszą. Uprawiana jest w całej Europie, Indiach, Japonii i Rosji. W Polsce trudno napotkać uprawy.
    Bluszczyk kurdybanek jest rośliną osiągającą 10-20 centymetrów wysokości (sporadycznie do 60cm) o rozgałęzionej, miękkiej i kanciastej łodydze z dochodzącymi do jednego metra długości ulistnionymi rozłogami.
    Niewielkie liście bluszczyka kurdybanka są owalnego kształtu z dużymi, charakterystycznymi ząbkami na krawędziach. Od góry są zielone a od spodu fioletowo-zielone lub fioletowoczerwone.
    Roślina wytwarza niewielkie, rurkowate kwiaty o niebieskofioletowej lub czerwonej barwie. Osadzone są one w miejscu połączenia się ogonka liścia z łodygą. Okres kwitnienia bluszczyka kurdybanka zaczyna się w kwietniu i trwa do końca czerwca. Roślina wytwarza kwiaty dopiero od drugiego roku. Zapylany przez owady, jest rośliną miododajną dającą jasnożółty miód.
    Owocami są rozłupiny, które pękają na cztery części uwalniając tym samym nasiona bluszczyka kurdybanka.
  • gość 2017.03.21 [21:51]
    Bluszczyk kurdybanek jest rośliną osiągającą 10-20 centymetrów wysokości (sporadycznie do 60cm) o rozgałęzionej, miękkiej i kanciastej łodydze z dochodzącymi do jednego metra długości ulistnionymi rozłogami.
    Niewielkie liście bluszczyka kurdybanka są owalnego kształtu z dużymi, charakterystycznymi ząbkami na krawędziach. Od góry są zielone a od spodu fioletowo-zielone lub fioletowoczerwone.
    Roślina wytwarza niewielkie, rurkowate kwiaty o niebieskofioletowej lub czerwonej barwie. Osadzone są one w miejscu połączenia się ogonka liścia z łodygą. Okres kwitnienia bluszczyka kurdybanka zaczyna się w kwietniu i trwa do końca czerwca. Roślina wytwarza kwiaty dopiero od drugiego roku. Zapylany przez owady, jest rośliną miododajną dającą jasnożółty miód.
    Owocami są rozłupiny, które pękają na cztery części uwalniając tym samym nasiona bluszczyka kurdybanka.
    Bluszczyk kurdybanek uprawa
    kliknij aby powiększyć
    Bluszczyk kurdybanek uprawa
    Bluszczyk kurdybanek dziko porasta tereny całej Europy. Chociaż nie ma wygórowanych wymagań glebowych dobrze się czuje w żyznych glebach obfitych w azot. Nietrudno go spotkać na skraju pól, dlatego przez rolników postrzegany jest jako chwast. Występuje także na łąkach, w zaroślach i wilgotnych lasach liściastych.
    Do sporządzania preparatów wykorzystuje się ziele bluszczyka kurdybanka (herba). Stanowią go łodygi (z liśćmi i kwiatami) ścięte w miejscu gdzie zaczynają się zielone (zdrowe) liście. Zbiorów dokonuje się na początku okresu kwitnienia rośliny.
    Surowiec należy suszyć w przewiewnym i zacienionym pomieszczeniu lub w suszarni ogrzanej maksymalnie do 40 stopni Celsjusza. Prawidłowo wysuszony bluszczyk zachowuje swój naturalny kolor.
    Podstawowe substancje czynne
    W zielu bluszczyku kurdybanka występują związki sekwiterpenowe i triterpenowe (m.in.: kwas oleanowy i ursolowy), garbniki, kwasy rozmarynowy, kakaowy i ferulowy (fenolokwasy). Znaleźć w nim można również flawonoidy, olejki eteryczne i substancje gorczyce (glechominę i cholinę).
    Działanie i zastosowanie bluszczyka
    Bluszczyk kurdybanek przyjmowany doustnie pobudza układ trawienny do produkcji soków żołądkowych, zaostrza apetyt i reguluje przepływ żółci. Dzięki obfitości w kwasy triterpenowe wpływają na regenerację błony śluzowej żołądka. Poprawia ono także drożność dróg oddechowych i pobudza organizm do odkaszlania zaległej flegmy. Bluszczyk kurdybanek pomaga także w oczyszczaniu organizmu, ponieważ działa moczopędnie. Wspomaga to także leczenie chorób wątroby, kamienicy żółciowej i stanów zapalnych dróg żółciowych.
    Odwar z bluszczyku kurdybanka działa bakteriobójczo, dlatego stosuje się go również do płukania gardła i jamy ustnej.
    Zewnętrznie napar i okłady można zastosować do przemywania ran i podrażnień skóry, a także przy trądziku, świądu, owrzodzeniu i poparzeniu. Wspomniane już kwasy triterpenowe nie tylko przyśpieszą gojenie ran, ale także je odkażają. Przy trądziku dodatkowo pomaga działanie oczyszczające i ściągające bluszczyka.
    Działanie ściągające wykorzystywane jes
    Wierzbownica drobnokwiatowa to wieloletnia roślina lecznicza porastająca niemalże całą Europę, północno-zachodnią Afrykę, Bliski Wschód i północne Indie.
    Wierzbownica osiąga rozmiary od 20 do 60 centymetrów. Okrągła, wzniesiona łodyga w rozgałęzia się u góry. Gałązki pokryte są drobnym owłosieniem.
    Wąskie, lancetowate liście dochodzą do 7 centymetrów długości. Wyrastają bezpośrednio z łodygi, mają małe ogonki i drobno-ząbkowane krawędzie. Na dole łodygi wyrastają naprzeciwlegle, a u góry skrętolegle.
    Wierzbownica drobnokwiatowa kwitnie od końca czerwca do początku września. W tym czasie wypuszczają czteropłatkowe, liliowe lub jasno-purpurowe kwiaty wprost z miejsca, z którego wyrastają liście. Po zapyleniu wierzbownica wydaje owoc, którym jest torebka zawierająca owłosione nasiona (jasne włoski).
  • gość 2017.03.21 [21:53]
    8. Czytanie poprawia Twoją atrakcyjność seksualną
    źródło: slobodna-bosna.ba
    Wraz z czytaniem wzrasta nasza mądrość i inteligencja. Pomijając wygląd zewnętrzny, są to jedne z najważniejszych cech, którymi kierujemy się przy wyborze partnera. Potwierdzeniem na to jest uznanie akcji społecznej „Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka”, którą w Polsce uznano najlepszą kampanią 2011 roku. Zatem pamiętaj – trzymanie nosa w książkach, może zwiększyć Twoją atrakcyjność, a tym samym powodzenie u płci przeciwnej.
    9. Mole książkowe szybciej zapamiętują i uczą się nowych rzeczy.
    źródło: lawrencewilson.com
    Książki przekazują nam wiele wartościowych wiadomości, a także ciekawostek z różnych dziedzin życia i nauki. Sprawia to, że stajemy się mądrzejsi i inteligentniejsi. Patrzymy na świat z szerszej perspektywy, co czyni nas dużo bardziej obiektywnymi i potrafiącymi dystansować się do problemów. W trakcie lektury, nasz mózg działa jak odtwarzacz wizualizując przeczytane fragmenty. Dzięki temu zabiegowi poprawia się nam pamięć. Jesteśmy w stanie szybciej i znacznie dłużej przechowywać informacje i wspomnienia.
    10. Czytanie może uchronić Cię przed Alzheimerem.
    źródło: cursonic.com
    Badania w PNAS (Amerykańskie czasopismo naukowe) ukazały, że prawdopodobieństwo zdiagnozowania choroby Alzheimera wśród regularnie czytających ludzi, jest dwa i pół razy mniejsze. Nie znaczy to jednak, że czytając zapobiegniemy chorobie. Niemniej jednak, istnieje korelacja między działaniami intelektualnymi, jak oddawanie się lekturze, która ma istotny wpływ na szare komórki, a uchronieniu przed chorobą Alzheimera.

Odpowiedz na ten temat

Trwa ładowanie...