Odpowiedz na ten temat

Szusz 25

• gość 2017.02.17 [13:31]
    Nalerze? I Ty się obracasz w towarzystwie? Nie żartuj, pewnie nawet studiów nie masz.
  • gość 2017.02.17 [13:33]
    żal mi tych z was, które uważają, że dzieci TRZEBA mieć, żeby na starość mieć dla kogo żyć. bez względu na to, czy macie dzieci czy nie - żyjecie dla siebie, tylko i wyłącznie. szkoda, że tak niewielu ludzi to rozumie (zwłaszcza kobiety mają z tym problem), a potem dramat i syndrom pustego gniazda, bo całe życie skupiałyście się na innych i nagle - w oderwaniu od innych - okazuje się, że wasze życie nie ma żadnej wartości. później toksyczne mamusie wtrącają się w każdy aspekt życia swoich dzieci i ich żon/mężów, bo nie mogą pogodzić się z faktem, że ich dziecko jest dorosłym człowiekiem i ma prawo żyć jak chce.
    to czy ktoś chce mieć dziecko, czy nie - jest to tylko i wyłącznie jego sprawa. jeśli ktoś nie czuje potrzeby zostania rodzicem, bo gdzieś tam podskórnie wie, że do tego się nie nadaje - to może i lepiej, że nie decyduje się na to, świadczy to raczej o rozsądku i dużej samoświadomości. jest sporo ludzi, którzy rodzicami nigdy nie powinni zostać. żyjcie i dajcie żyć innym.
  • gość 2017.02.17 [13:59]
    Miło by ci się było czytając ten wywód będąc bezplodną? egoistką w tym momencie jesteś ty sama. Nie można pokładach nadzieji wdzieciach aż strach bierze co by się stało gdybyś je straciła tak jak to ma miejsce na wojnach albo co przeżywają rodzice poległych w wypadkach itd pomysł że takie coś spotyka cię przed 60tką cały marny plan szlag trafia.
  • gość 2017.02.17 [14:00]
    Słoneczne dni i błękit nieba na jakiś czas odchodzą w zapomnienie. Niż znad północnej Skandynawii sprawi, że pogoda w Polsce zmieni się na mokrą i deszczową. Jest też i dobra informacja: wielkimi krokami zbliża się do nas przedwiośnie.
  • gość 2017.02.17 [14:01]
    Słoneczne dni i błękit nieba na jakiś czas odchodzą w zapomnienie. Niż znad północnej Skandynawii sprawi, że pogoda w Polsce zmieni się na mokrą i deszczową. Jest też i dobra informacja: wielkimi krokami zbliża się do nas przedwiośnie.
  • gość 2017.02.17 [14:02]
    znowu temat dzieci rozwala wątek, co za zbieg okoliczności
  • gość 2017.02.17 [14:07]
    do 14.02 wydaje mi się ,że ktoś ma tu obsesje na tym punkcie i nie wyobraża sobie, że ktoś może żyć inaczej. usmiech.gif
  • gość 2017.02.17 [15:22]
    Szambonella w kraju już ?? Bo znowu zamęt na grupie
  • gość 2017.02.17 [15:26]
    dziś [13:33]
    żal mi tych z was, które uważają, że dzieci TRZEBA mieć, żeby na starość mieć dla kogo żyć. bez względu na to, czy macie dzieci czy nie - żyjecie dla siebie, tylko i wyłącznie. szkoda, że tak niewielu ludzi to rozumie (zwłaszcza kobiety mają z tym problem), a potem dramat i syndrom pustego gniazda, bo całe życie skupiałyście się na innych i nagle - w oderwaniu od innych - okazuje się, że wasze życie nie ma żadnej wartości. później toksyczne mamusie wtrącają się w każdy aspekt życia swoich dzieci i ich żon/mężów, bo nie mogą pogodzić się z faktem, że ich dziecko jest dorosłym człowiekiem i ma prawo żyć jak chce.
    to czy ktoś chce mieć dziecko, czy nie - jest to tylko i wyłącznie jego sprawa. jeśli ktoś nie czuje potrzeby zostania rodzicem, bo gdzieś tam podskórnie wie, że do tego się nie nadaje - to może i lepiej, że nie decyduje się na to, świadczy to raczej o rozsądku i dużej samoświadomości. jest sporo ludzi, którzy rodzicami nigdy nie powinni zostać. żyjcie i dajcie żyć innym.
  • gość 2017.02.17 [15:28]
    dziś [13:26]
    gość dziś [13:24]
    x
    mam nadzieje że dostaniesz emeryture bo w hospicjum też są czynsze do zapłaty a i pampersy kosztują.
    x
    to dzieci ci sa potrzebne by cie obcieraly na starosc i byt zapewnily ? sama se zapracuj na pampersy i hospicjum ale jak sie ob**cyn**dala cale zycie to potem od dzieci trza ciagnąc
  • gość 2017.02.17 [15:34]
    trochę indyjska mentalność, tam też nie ma emerytur. Za dużo bolywood smiech.gif
  • gość 2017.02.17 [15:49]
    gość dziś [15:26]
    dziś [13:33]
    xx
    dobrze napisaneusmiech.gif
    zyjcie i dajcie zyc innym.
    wiem, ze trudno, ale postarajcie sie nie wtrącać we wszystkousmiech.gif
  • gość 2017.02.17 [17:34]
    Poczytajcie coś innego niż kafe, bo nie wiecie, że ZUS już jest bankrutem i emerytury są dotowane z podatków PIT,CIT, VAT itp.
    Jeśli chcecie mieć emerytury miejcie dzieci, lub nie wyzywajcie tych co je mają tylko proście by miały więcej, wtedy może dalej z budżetu te emerytury pociągną. Tak jak wspomniałam mieszkam za granicą, w duży europejskim mieście. Studia też skończyłam. Wyznaję tradycyjne wartości i nie wstydzę się tego. Zauważyłam, że wielkomiejskie kobiety lubią udawać dziewuszki co wyrwały się do miasta na studia prywatne, bo na państwowe się nie dostały oczko.gif Nie głosowałam nigdy na PiS, bo uważam, że najlepszą ulgą dla rodzin jest duża ulga podatkowa, a nie zasiłki, bo to szkodliwe ekonomicznie. A ta partia ma poglądy socjalistyczne, a jestem wolnorynkowcem.
  • gość 2017.02.17 [17:49]
    Kazda strona ma racje, ale jak bezdzietni maja 60-70 lat, to odzywa sie tesknota, za kims kto zapyta jak sie czujesz, przyjdzie na urodziny.
    I wnuki krzyczace. To wypelnia starszym ludzia zycie. Kiedy nie cieszy nowa bluzka, ani szminka, ciesza studia wnuka i.t.p.
    Zdrowe jest miec dziecko, ale jezeli ktos nie potrafi byc matka, to niech lepiej zostanie bezdzietny. Kazdy starszy pacjent ubolewal, ze przezyl zycie i nie ma dziecka. Jedni tlumaczli wojna, inni chorobami, obawa o przyszlosc.
    Do tych co mieli dzieci, zagladali, odwiedzali, wisialy laurki wnukow, zdjecia z uroczystosci rodzinnych. Bezdzietni, nawet ci bardzo bogaci byli smutni i zgorzkniali. Wrecz zlosliwi, wszedzie doszukiwali sie oszustw i kradziezy.
    Czasy sa ciezkie i dobrze miec bliskiego, ktory chociaż zainteresuje sie czy lekarz sie dobrze zajmuje, czy potrzebna terapia.
    Trzeba spojrzec prawdzie w oczy.
    Pisze to z wlasnych obserwacji. I zal mi tych starych bezdietnych ludzi.
  • gość 2017.02.17 [17:54]
    gość dziś [12:06]
    Dziecko to nie ubezpieczalnia na starosc. To milosc. Kochajacy rodzic nie chce byc ciezarem dla dziecka, cieszy sie jego szczesciem
    X
    Masz rację dziecko to nie ubezpieczalnia na starość , ale miło byłoby np w wigilię nie siedzieć samemu tylko pójść do dzieci lub kilka innych dni w roku spędzić je na starość ze swoimi dziećmi.
  • gość 2017.02.17 [17:55]
    jeden drugiego nie przekona zakonczcie juz te dyskusje o dzieciach o starosci itp to nie ten temat ani watek
  • gość 2017.02.17 [17:59]
    X
    Masz rację dziecko to nie ubezpieczalnia na starość , ale miło byłoby np w wigilię nie siedzieć samemu tylko pójść do dzieci lub kilka innych dni w roku spędzić je na starość ze swoimi dziećmi.
    v
    tak albo zabezpieczyc byt pijacego nieroba ... zamiast wnukow wyzwiska policja a zycie toczy sie dla staruszki dalej .. ale jakie to zycie
  • gość 2017.02.17 [18:06]
    gość dziś [12:06]
    Dziecko to nie ubezpieczalnia na starosc. To milosc. Kochajacy rodzic nie chce byc ciezarem dla dziecka, cieszy sie jego szczesciem
    X
    X
    Tak masz racje. Nie chodzi o to zeby dziecko bylo sluga, ale pewnych sprawunkow dopilnowalo, zabralo na swieta, czasami odwiedzilo. Pisalam powyzej o tym.
    X
    Prosze przestancie sie klucic, do niczego to prowadzi. Jak ktos nie czuje sie na sile miec dziecko, niech go lepiej nie ma!
    Bo bedzie tragedia, dziecko musi byc chciane i kochane. Amen
  • gość 2017.02.17 [18:13]
    Ludzie dajcie streszczenie,bo nie wiem co u Szambi.
  • gość 2017.02.17 [18:16]
    Załóżcie sobie wątek o dzieciach i dajcie już spokój. Każdy ma swoje racje trzeba to zaakceptować. Skończcie już błagam.
    Co u suszy lepiej napiszcie oczko.gif
  • gość 2017.02.17 [18:19]
    dziś [18:13]
    Ludzie dajcie streszczenie,bo nie wiem co u Szambi.
    X
    Ja tez chetnie poczytam i fotki mile widzianejezyk.gif
  • gość 2017.02.17 [18:20]
    Niektóre komenarze są poniżej czegokolwiek. chore idiotki. Ja nie rozumiem kobiet, które nie chcą dzieci ale toleruje. Ich życie
    O ile jakieś chore wariatki z tych kobiet pier...la jakieś kocopoly,że bachory, że pieluchy,g****a, frustracja w domu. Ze ich na szczęście to nie dotyczy. To nic nie wiecie o szczęściu, prawdziwym. Tulac swojego maluszka do piersi tak mocno że dech zapiera. czuć raj na ziemi. Patrząc w oczka swojego szczęścia, jak się śmieje,dorasta.
  • gość 2017.02.17 [18:32]
    urzekające te oczka, a teraz wróc do tematu
  • gość 2017.02.17 [18:43]
    Opanujcie się z tymi dziećmi! Każdy ma prawo do wyboru. A tym, którzy tak wojują o posiadanie dziecka- cieszcie się, że macie swoje, że daje wam tyle szczęścia i koniec kropka.
  • gość 2017.02.17 [19:30]
    No to dawać swoje przemyślenia, spostrzeżenia o bohaterce forum!
    Wrodzmy do tematu, dajcie strszczenie i fotki.
    O co tym razem beda jojczyc......pechowiec.gif
    Ktoś tu ma naprawdę fizia na punkcie dzieci... psycholog się kłania. To czy ktoś ma dzieci czy nie to tylko jego sprawa i nikomu nic do tego. To bardzo osobista decyzja i nikt nie ma moralnego prawa tego osądzać. Kropka.
  • gość 2017.02.17 [19:36]
    gość dziś [18:20]
    Niektóre komenarze są poniżej czegokolwiek. chore idiotki. Ja nie rozumiem kobiet, które nie chcą dzieci ale toleruje. Ich życie
    O ile jakieś chore wariatki z tych kobiet pier...la jakieś kocopoly,że bachory, że pieluchy,g****a, frustracja w domu. Ze ich na szczęście to nie dotyczy. To nic nie wiecie o szczęściu, prawdziwym. Tulac swojego maluszka do piersi tak mocno że dech zapiera. czuć raj na ziemi. Patrząc w oczka swojego szczęścia, jak się śmieje,dorasta.
    xx
    a ty za to jestes bardzo ograniczona
    ciesz sie swoim dzieckiem i daj zyc innym jak CHCA
  • gość 2017.02.17 [19:36]
    Co u Szambi do cholery,idzie tulić i spoglądać w oczka gdzieindziej.Tu jest miejsce dla Szuszy.Co u niej ?Nikt już nie ogląda?
  • gość 2017.02.17 [19:46]
    Ja myśle ze tu swiezo upieczone matki ciagle do tego tematu wracaja..
    Takie dotykanie intymnych spraw juz o tych osobach wiele mowi, takie chorobliwe wcibstwo, ale anonimowo w internecie przeciez mozna, a w zyciu realnym z kolezankami obgadac inna, co to tez rok po slubie a dziecka nadal nie ma, pewnie cos z nimi nie tak, a moze rozwod-tak widze te osoby jako wcibskie plotkary bez zahamowań, bez empatii, bez szerszego spojrzenia na swiat
    smutne i straszne
    ja sama chcialabym miec dzieci, dwojke, ale rozumiem ze ktos moze chciec inaczej przezyc sobie zycie, i mi nic do tego

Odpowiedz na ten temat

Trwa ładowanie...