Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

editt

Alimenty dla Kochanki męża

Polecane posty

Niedawno dowiedziałam się, że mój mąż ma 6 letnie dziecko z inną kobietą. Ja z męzem mam dwoje dzieci w wieku 12 i 7 lat. Kobieta ta żąda od niego uznania ojcostwa i alimentów. Mieskzamy na wsi na gospodarstwie moich rodziców ja ciężko pracuje bywalo tak że mąż znikał na dłuzszy czas ja zostawałam sama. Mam 30 lat ale czuję sie jaklbym miała 50. Jest mi ciężko mąż od czasu do czasu daje mi pieniądze praktycznie żyjemy z renty mojej mtki. Posiadam z mężem współwłasność w postaci gruntów rolnych. Co zrobić aby uchronic się przed tym abym to ja nie musiała tej kobiecie płacic za niego. (gospodarka rodziców jest przepisana na mnie) Mam na utrzymaniu dzieci jestem schorowana nie mam siły pracować jescze na jakąś kobietę która wiedziała ze on ma rodzinę. Mąż płacił jej spore pieniądze za plecami ale ona teraz sie wypiera. BŁAGAM POMÓŻCIE Czy jedynym rozwiązaniem bedzie rozwód ale on sie nie zgodzi jak moge go uzyskac z orzekaniem o jego winie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodam, że ona ma od 3 lat męża który nie pracuje licza na to że cieżka praca moich rodziców i moja pojdzie na utrzymanie ich trójki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aasienkaa23
Witaj,wydaje mi sie,ze otrzymalabys rozwód z jego winy, bo ma dziecko z inna kobietą.Ty dzieci rowniez nie ma juz juz malutkich,wiec moze problemu nie mialabys w sadzie.Koniecznie daj pozew o rozwod z jego winy, wtedy on pokrywa koszty sadowe jesli wygrasz.On wcale nie musi sie zgodzic na rozwod , tylko trzeba udowodnic ze to jego te nieslubne dziecko.Mysle,ze ty nie musisz placic alimentow na to dziecko za niego.1. ze jesli nie ma wyrokiem sadu takiego nakazu,bo nawetjak piszesz nie ma uznanego ojcostwa a 2. nawet jako zona nie odpowiadasz ja jego dlugi.Ja mam ten sam problem z dlugami meza,nie jestem pewna ale zona jesli nie miaal pojecia i nie zgadzala sie to nie jest zmuszona do placenia za meza.Tak mi sie wydaje.Zobacz sobie art.41 Kodeksu Rodzinnego, tylko jak to sie ma do alimentow to nie wiem.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byłam u adwokata i powiedział że będą ze mnei ściagac sąd bedzie brał pod uwage nawet to co jest moją ojcowizną na co mój ojciec całe życie pracował! Chce wziasc rozwod ale ona poda go o uznanie ojcostwa a takie sparwy trwają krócej niż rozwód wiec jesli wtym czasie narzucą mi alimenty za jego dziecko. Swoim dzieciom nie dam jesc żeby tamta miała ona ma meza teraz i chcą wyciagnac jak najwiecej adwokat powiedizal ze jak ona pralke sobie kupi to ja jej bede musiala za nią zwrócic pieniadze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kobut
jakis powalony ten adwokat.Ojcowizna to twój majatek własny,odrębny i komornik nie ma prawa nic z tego wziąsć!!!!!!!!!!!!!!! póki co sprawy o alimenty nie ma,więc załóz sprawe o rozwodowa czym predzej.Mozesz złozyc wniosek o zwolnienie z kosztów sądowych. JEsli tak bedzie zapłacisz tylko ok100 zł. Spawa o ustanowienie ojcostwa trwa nawet i rok,więc bez obaw. Miała na to 6 lat ,wiec i sad wiezmie pod uwage fakt,ze tak długo czekała z załozeniem sprawy. Nie wiem co to za adwokat ci doradzał ,ale zupełnie nie ma racji.Głowa do góry,a męzusia wywal z domu czym predzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ALE JESTES KOBUT PEWNY ŻE TA SPRAWA TRWAĆ MOŻE I ROK? BOJĘ SIĘ ŻE NIE ZDĄŻE Z ROZWODEM. I JESCZE JEST JEDNA RZECZ MAMY WSPOLNE POLE CHOCIAZ BYLO ONO MOICH RODZICÓW CZY ZOSTAWIC MU CZESC CZY CAŁKOWICIE ROZDZIELNOSC ZEBY NE WYSZLO ZE JA MU BEDE COS PLACIC. JESLI ON NIE BEDZIE MIAL NIC ON PRZYSZEDL NA GOTOWY MAJATEK DO GOTOWEGO DOMU MOICH RODZICÓW KTÓRYCH NEI SZANOWAŁ. To czy ja go bede mogla pozwac o alimenty i na jakiej podstawie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JAK ON MOŻE SIĘ BRONIĆ NP JESLI NIE JEST PEWIEN CZY TO JEGO DZIECKO TO SKAŻA MU ROBIC TESTY TAK? A JA BEDE MUSIALA ZA NIE ZAPLACIC. ON WCZESNEIJ NAROBIL TAKICH DLUGOW KTORE CIEZKĄ PRACĄ MUSIALAM SPŁACIC A DZIS POŻYCZYŁAM OD SIOSTRY NA AUTOBUS DO TEGO ADWOKATA I NA PROWIZJE DLA NIEGO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kobut
czy ziemia jest przepisana na ciebie czy na was ?? Zawsze mozesz podac go o alimenty poniewaz macie wspolne dzieci,a obowiązek utrzymanai dzieci spoczywa na obojgu rodziców.Jes;li on nie bedzie ci płacił to zgłos sie do komornika a z tego co wiem to od wrzesnia ruszaja znów banki alimentacyjne(ale nie jestem pewien) Rozwod otrzymasz z winy męza pod warunkiem ,ze on uzna tamto dziecko.Skoro pije to tez masz podstawy do otrzymania rozwodu.JEsli rozwód bedzie z orzeczeniem jego winy masz równiez szanse na alimenty dla siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kobut
ale to ona musi udowodnic ze dziecko jest twojego męza a nie na odwrót. Nie sadze zeby to on był obciązony kosztami badan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szewczyk burczymucha
maz ma dziecko z inna kobieta, a zona sie zastanawia, czy brac z tego powodu rozwod. Jak nie z tego, to z jakiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arnaa
hej, co Wy z tym strachem czy dostaniecie rozwód czy nie??? Ja pozew napisałam od niechcenia, takie bzdury, własciwie nic w nim nie zawarłam i na drugiej srawie, po poł roku dostałam bez problemów rozwód

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z tym ustaleniem ojcostwa to też nie takie hop siup. po pierwsze kobieta ma na to pół roku od urodzenia dziecka. mężczyzna ma jakiś okres (krótki-nie pamiętam) o ustalenie od momentu gdy się dowie, że to jego dziecko. potem może taką sprawę wnieść prokurator, lub samo dziecko już gdy jest pełnoletnie. inna sprawa, gdy mężczyzna dziecko uznał i dziecko nosi jego nazwisko - wtedy to już tylko sprawa alimentacyjna się toczy. idź do innego adwokata i pogrzeb w sieci żeby znaleźć dokładniejsze informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yyyyy.. ale bzdury. U jakiego Ty byłaś adwokata?? Albo czegos nie piszesz albo to ściema. Ona ma meża tak? Jesli tak to dziecko urodzone w zwiazku małzeńskim jest uwazane za dziecko męża. Mąż mając podejrzenia ma o ile pamietam rok czasu na wniesienie sprawy o zaprzeczenie ojcostwa. Potem jest posprzatane. Może jednak napisz cos wiecej.. bo jak na razie to sie kupy nie trzyma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najpierw wystąp o rozdzielność majątkową. To załatwia się szybciej niz rozwód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alexxxa
Ale skoro dziecko ma 6 lat, a ona ma męża od 3 lat, to tamto dziecko nie urodziło się w związku małżeńskim. Wnieś sprawę o rozwód z orzeczeniem winy, podział majątku i alimenty na dzieci. Ważne jest czy gospodarka zostala przepisana na was oboje czy tylko na ciebie czy też otrzymalaś ją przed ślubem. jeżeli jest tylko twoja lub nabyta przed slubem, to stanowi twój majatek odrębny i komornik nie może ci jej zlicytować. Pozbądź się faceta póki czas, bo inaczej znów narobi długów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość melni
jak uzyskać rozwód z orzeczeniem jego winy??to proste, a w twoim przypadku bardzo proste. skoro ona podala o alimenty to znaczy że on uznal dziecko. dziecko zostało poczęte w związku pozamalżenskim , o czym do końca nie wiedzialaś ( hipotetycznie zakładm ) jest to wystarczający powód do orzeczenia o winie rozpadu małżeństwa. niestety pozostając z mężem w związku macie wspólność majątkową , a więc także zobowiązania finansowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość melni
a tak dla przyspieszenia sprawy najpierw zrobcie podział majątku , rozdzielność majątkową. czas dziewczyno , czas !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stado prawników na kafe
Kobieto od razu lec zrob rozdzielnosc majatkową a potem skladaj pozew o rozwód teraz tak ile jestescie po slubie ile lat ma dziecko? czy ta kobieta jest mezatką a jak tak to od kiedy bo jak ona miala meza cały czas to jak moze żadac alimentów od twojego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alwa
Ale ona nie zrobi rozdzielczości sama , musi mieć zgodę męża chyba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alwa
editt zatanów się najpierw czy chcesz się z nim rozwieść? Alimentów się nie uchronicie jeśli to jego dziecko, ale z tego co piszesz nie będą one wygurowane. Pomyśl, czy poradzisz sobie sama na gospodarstwie mając przy boku coraz starszych rodziców, do tego wszystkiego dochodzi wychowanie dzieci. Bardzo Ci współczuje, bo znalazłaś się w krytycznej sytaucji. Koniecznie zrób tak, aby doszło do intercyzy, bo benkart Twojego męża będzie kiedyś dziedziczył na równi z Twoimi dziećmi. Bądź dzielna i nie rozpaczaj, bo szkoda Twojego zdrowia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alwa
I jeszcze jedno, możesz go pozwać o alimenty już teraz będąc w małżeństwie, niech cham pozna smak sądu. Jeśli masz jakieś pytanie chętnie Ci pomogę przygotować się do takiej sprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale jak on miał bachora przed ślubem to nie może mieć wpływu na orzeczenie sądu o winie:P.No i jak to było przed ślubem to nie jestem pewien czy ten adwokat nie miał racji:P.W każdym razie na pewno nie może tego uznać za powód do rozwodu:P.Co najwyżej jak jest nałogowcem:P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćiwcia
Moj maz tez ma bachora,i Biore rozwod poniewaz adwokat mi powiedzial ze Jak moj umrze to ja bede placila alimenty.A dom i majatek przepisalismy na syna wtedy tylko zachowek sie nalezy bekartowi jesli wystapi o niego do 5 lat Po smierci niby ojca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Werka 123
a ile lat ma twoj maz ze juz myslisz o jego smierci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moj maz tez ma bachora,i Biore rozwod poniewaz adwokat mi powiedzial ze Jak moj umrze to ja bede placila alimenty.A dom i majatek przepisalismy na syna wtedy tylko zachowek sie nalezy bekartowi jesli wystapi o niego do 5 lat Po smierci niby ojca A jak ciebie ten twój bachor przed śmiercią na zbity pysk w********i to twój stary chociaż będzie miał sie do kogo zwrócić. A i ten bękart jak piszesz ma starego w d***e i jego zachowekm również w jego życiu go nie ma.Tępego starego bankomatu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dla jakiej kochanki głupia babo ze wsi? alimenty są dla dziecka, JEGO DZIECKA i czy ci się to podoba czy nie to on powinien płacic, nie ty!! ty zrób rozdzielnośc majątkową i miej w d***e jego zobowiązania ale skoro na dzieci z poprzednich związków się należy to i na dzieci z innych związków też proste

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×