Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

alimenty na 2,5 letnie dziecko

Polecane posty

Gość gość

witam, za tydzien mam sprawe rozwodowa, obecnie mam 600zl zabezpieczenia potrzeb rodziny chialabym sie zapytac ile placicie alimentow na 2,5 letnie dziecko. jak liczone sa zarobki meza, ostatnio przedstawil ze zarabia 1200zl a zarabia 3x tyle, ja nie pracuje ,ale od wrzesnia pojde do pracy bo maly do przedszkola, czy sad moze mi utrzymac te 600zl czy obnizy do polowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A dlaczego myślisz że do połowy? Przecież te 600 zł to jest na utrzymanie rodziny: czyli męża ciebie dziecka. To ile wychodzi na osobę? No a po rozwodzie to będą alimenty na dziecko. No i ty też powinnaś połowę dołożyć. Czyli w którą stronę by nie liczył - wychodzi stówka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zgadza sie ja zapewniam dziecku mieszkanie, jakby nie bylo co miesiac wychodzi wiecej niz meza alimenty, maz i tak mnie straszy ze bede miala 300zl bo on tak chce i tak bedzie mial bo zna sedzine;/ a nam wlasnie sie zmienila, zreszta co bedzie to bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dostaniesz 300 góra 350 :) bo to naprawde małe dziecko :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zabezpieczenie zazwyczaj ustalanie jest w wyskości NIŻSZEJ niż docelowe alimenty (zgodnie z zasadą, że zabezpieczneie nie powinno zastępować wyroku) Eks zaczął kombinować z dochodami - a ty musisz wykazać, że to wybieg na potrzeby sprawy alimentacyjnej. PISEMNIE wnieś o przedstawienie PITów z ostatniego roku, oraz KONIECZNIE - wyciągow z jego konta za ostatni rok. Na podstawie wyciągów - będzie widać ile wydaje, jeśli się to nie pokryje z pensją, którą przedstawił w sądzie - to masz wszelkie szanse na wygranie. Teraz nie pracujesz, ale chcąc iść do pracy - musisz zapewnić dziecku opiekę, a to kosztuje. Dlatego alimenty czasem mogą być naprawdę wysokie. Moja koleżanka miala na roczne dziecko 1600 zł. Bo u nas żłobek prywatny/niania to koszt właśnie rzędu 1500zł. A na państwowy szans nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wiesz i tu jest problem maz tak sie ubezpieczyl ze na konto dostaje co miesiac 1245zl a do reki reszte, a czasami zdarza sie tak ze przelew jest na konto jego kolezanek , nie jestem w stanie udowodnicz mu niczego , jedynie to ze kupil mieszkanie z aukcji komorniczej na 10 tys,zl i ze ma zdjeciaa na facebooku ze lansuje sie po wczasach zagranicznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Żeby zrobić przelew, firma musi mieć oświadczenie, że on się zgadza żeby wypłata była przelewana na cudze konto. Firma musi to mieć udokumentowane. Czy przedtem zarabiał oficjalnie więcej? jeśli tak, i masz na to dowody - to napisz to koniecznie do sądu. I te zdjęcia z FB mogą być dowodem w sprawie. Za 1200 raczej się na wczasy zagraniczne nie jeździ. A co do wyciągów z konta - to oficjalne zarobki to jedno, ale ważniejsze, żeby pokazać na jakiej stopie ojciec żyje. Koleżanka np. wytknęła, że skoro ojciec kupuje w sklepach odzieżowych za 600 zl, to stać go na alimenty. Trzeba sprawdzić wydatki opłacane z konta - na co idą pieniądze i czy są to kwoty wskazujące na to, że ojciec żyje na wyższym poziomie niż to wynika z oficjalnych dochodów. Np. jeśli na wyciągach nie ma rachunków za mieszkanie - tzn. że są płacone z innych, nieudokumentowanych środków. To pośrednio dowodzi, że eks ma inne dochody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×