Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Alimenty,jak przedstawić wydatki na dziecko

Polecane posty

Gość gość

Witam.Za kilka dni mam rozprawę o alimenty.Na rozprawie mam przedstawić zaświadczenie o zarobkach, za ostatnie 3 miesiące wraz ze wszystkimi dodatkami w rozbiciu na poszczególne składniki oraz bieżące rachunki.Czy ktoś podpowie jak "rozbić to na te poszczególne składniki".Dziecko skończyło 5 lat,od czerwca-czyli od rozstania ojciec nie daje nawet złotówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
poszukaj w goglach, jest sporo szablonow na stronie kancelarii grzybkowski guzek znajdziesz na przyklad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
po co jakiś szablon? usiądź spokojnie i zastanów się: - opłata za przedszkole, - czynsz, - media (gaz, en. elektr.), węgiel, woda, abonament TV, ...), - lekarstwa i witaminy, - jedzenie, - ubrania, - zabawki dla dziecka, - zajęcia dodatkowe (basen, gimnastyka korekcyjna, język, balet.....), - ostatnio poniesione większe wydatki (np. zakup bojlera, opału, remont łazienki, ....) - spłata kredytów, - inne Przy każdym wyszczególnieniu wpisz przybliżoną ponoszona kwotę - żadna filozofia :) Napisz na kartce i daj sędziemu na rozprawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"np. zakup bojlera, opału, remont łazienki, ....) - spłata kredytów," Mocne..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a co w tym dziwnego? to są ważne rzeczy - bojler sie psuje raz na 10 lat - i akurat sie popsuł, to chyba matka musiała kupic nowy za pieniądze, a nie poszła kraść? myslisz czasami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Patologia społeczna rośnie w siłę, a patogeny mutują. Tak. Myślę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
właśnie pokazałeś jak myślisz - tatusiu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Logicznie :classic_cool: Bo gdyby iść za twoim myśleniem, to do alimentów trzeba też wliczyć raty za samochód i mieszkanie. Aaa.. sorry.. już wliczyłaś ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale dziecko nie bralo kredytu, tak samo nie spozytkuje calego opalu,nalezy wliczyc tylko stosowna czesc, nie po to cie facet zostawil, zeby cie jeszcze teraz karmic , jak sie do zwiazku nie nadajesz to przynajmniej rusz d**e do roboty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
rozdziału proporcji pozwólcie dokonać wysokiemu sądowi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
aha i jeszcze do Autorki: jeśli musiałaś wziąć kredyt albo raty na np. tapczanik dla dziecka, albo na robot kuchenny, albo na inne rzeczy potrzebne w gospodarstwie domowym - to oczywiście pisz, co najwyżej sąd ich nie uwzględni, ale ty pisz, podobnie z remontem - jeśli był spowodowany np. zaleganiem grzyba na ścianie albo koniecznością wymiany instalacji, to też pisz, i nie słuchaj tutaj sfrustrowanych panów - jest rzeczą oczywistą, że będą działali przeciwko wszystkim kobietom (a więc przeciwko tobie również) - ktoś ich mocno skrzywdził, ale to nie twój problem,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
autorko, pytałaś o to jak rozbić zarobki na poszczególne składniki, powiedz swojemu pracodawcy, że ma tak zrobić - on już będzie wiedział jak, - wynagrodzenie zasadnicze, - dodatek za wysługę lat, - premia, - dodatek jakiśtam... itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko, jeśli zamierzasz uwzględnić porady tego czegoś, to musisz się wyzbyć kompleksowo i na zawsze takich przymiotów jak: - elementarne poczucie przyzwoitości i totalny brak wstydu. Temu czemuś te przymioty zostały usunięte razem z dziewictwem na pijackiej melinie u Ździcha.(cześć jego niepamięci)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zakompleksiony Pan Tatuś przemówił :) Pewnie z gołą dupą chodzi, bo cwaniakował za mocno i go eks małżonka wespół z wysokim sądem pozbawiła ostatniej koszuli - wcale się nie dziwię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziękuję za wskazówki. dziecko chodzi do zerówki, wiec zakup książek i wyprawka obowiązkowa,od jesieni po wiosnę dużo choruje -czasem nawet co miesiąc jesteśmy u lekarza, teraz np.musiałam inhalator kupić. czy w związku z tym potrzebne jest zaświadczenie od lekarza? a co do rachunków to wszystkie stoją na mamę ale to ja opłacam bo ona mieszka i pracuje za granicą-wiec jak z tym będzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tylko złożyłam podpis u adwokata i dałam akty urodzenia dzieci, nic więcej nie robiłam, chciałam po 300 na dziecko więć adwokat wpisał po 400 i dostałam 300 jednak w tej chwili uważam że mało i nie zeszłabym ponizej 400 na dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no to z ta matka masz przewalone.... a maz wie o tym ze wszystko jest na matke? bo nawet jesli sad tego ci nie wypunktuje to obrona meza napewno i e tym jestes przegrana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zaświadczenie od lekarza dobrze byłoby mieć, bo stwierdza stan faktyczny, że dzieciak choruje, co do reszty - według tego, co pisałaś masz przedstawić wydatki, a nie załączać rachunki, a to są dwie różne rzeczy, więc myślę, że nie musisz ich przedstawiać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hehe..to nie ty schodzisz z kwoty tylko sad ustala, ty to moglas w czas zejsc z faceta, dzis bys nie chadzala jak kryminalista po sadach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A z czego ty opłacasz to mieszkanie, jak ty nie pracujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
co do reszty - według tego, co pisałaś masz przedstawić wydatki, a nie załączać rachunki, a to są dwie różne rzeczy, więc myślę, że nie musisz ich przedstawiać ale sad mozwe zazadac udowodnienia faktycznie ponoszonych wydatkow, i wtedy co przedstawi, tym bardziej ze wielce prawdopodbne ze do wydatkow realnych cos sobie tam dolozy od siebie i co wyjdzie na klamczuche i probe wyludzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale przecież ona jest kłamczuchem i próbuje wyłudzić. To co jej zależy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"ale sad mozwe zazadac udowodnienia faktycznie ponoszonych wydatkow, i wtedy co przedstawi, tym bardziej ze wielce prawdopodbne ze do wydatkow realnych cos sobie tam dolozy od siebie i co wyjdzie na klamczuche i probe wyludzenia " x może, ale może też uprawdopodobnić poniesienie wydatku, może też zeznać, że matka pokrywa najpilniejsze potrzeby wnuka, bo alimentów od czerwca ani widu, ani słychu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zazwyczaj smuje sie wydatki z 3 ostatnich miesiecy, wiec nikt nie uwierzy ze akurat wtedy zepsul sie bojler lub remontowalas lazienke, a jesli nawet to robilas maz, obrona lub sad moze wykazac intencjonalnosc czynu, a wiec zakup, remont z pelna premedytacja w celu zwiekszenia swiadczenia alimentacyjnego, nie sluchaj wszystkich glupich matek tutaj tylko naprawde idz raz do prawnika i niech ci wytlumaczy podstawowe rzeczy, a poza tym - tak jak mnie uczono na studiach, postaw sie po drugiej stronie i probuj wytknac bledy przeciwnikowi, czyli tak jakbys byla mezem , wtedy latwiej bedzie ci wczesniej wysunac kontre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do 15:31 nikogo nie namawiam do kłamstwa, ale jeśli rzeczywiście autorka poniosła w ostatnim czasie jakieś większe wydatki to powinna je wymienić przed sądem, należy do nich np. opał, który kupuje się na ogól raz w roku - właśnie o tej porze, a trudno go wliczyć w comiesięczne rozliczenie, bo takowym nie jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Logicznie cool.gif Bo gdyby iść za twoim myśleniem, to do alimentów trzeba też wliczyć raty za samochód i mieszkanie. Aaa.. sorry.. już wliczyłaś oczko.gif xx Dziecko musi gdzieś mieszkać, samochodem często się dziecko wozi do lekarza, oraz przedszkola jeśli nie jest położone za blisko. Wspomniany bojler jest potrzebny, aby dziecko miało ciepłą kąpiel, bo za chwilę tatuś podniesie larum, że dziecko jest albo nie myte, albo torturowane zimną wodą. Dla sądu ważne jest ile też matce zostaje z jej wypłaty. Dlatego trzeba uwzględnić kredyty i inne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziękuję za wskazówki. dziecko chodzi do zerówki, wiec zakup książek i wyprawka obowiązkowa,od jesieni po wiosnę dużo choruje -czasem nawet co miesiąc jesteśmy u lekarza, teraz np.musiałam inhalator kupić. czy w związku z tym potrzebne jest zaświadczenie od lekarza? a co do rachunków to wszystkie stoją na mamę ale to ja opłacam bo ona mieszka i pracuje za granicą-wiec jak z tym będzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
od lekarz wystarczy ci tylko swistek ze jest wskazanie do zakupu takiego inhalatora, no a z matka to masz przewalone , lepiej gdyby ona na ciebie przepisala ten dom, mieszkanie, bo tak na wszystkich blankietach wplaty swiatla, gazu itp. widnieje ona i to sa jej wplaty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Należy też wliczyć koniecznie podpaski dla mamućki. Bo jak dziecko zobaczy że mamućce cieknie po nogach to może dostać szoki i zacznie się jąkać. OTWIERAM ranking pomysłów '_

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
albo czekaj..... to jeszcze ja raz, moglabys zrobic sobie wynajem od matki , ona wtedy placi jakis podatek od tego i wtedy bylabys czysta i wszystko by gralo, bo umowe bys miala na zasadzie kosztow eksploatacji, ale dokladne stawki itd. musialabys sie dowiedziec w US bo prawo mieszkaniowe i skarbowe czesto sie zmienia a ja siedze w innych galeziach prawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×