Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Adam3737

Była żona nie chce wycofać sprawy u komornika

Polecane posty

Gość Adam3737

Witam.Miałem zaległe alimenty za kilka miesięcy które niedawno uregulowałem bezpośrednio na konto byłej żony jednak ona nie chce wycofać sprawy u komornika /jest cholernie uparta i łasa na kasę/ bo twierdzi że nie będę jej płacił /mam zablokowane konto bankowe i nie moge z niego korzystać,z karty debetowej też/ a jak byłem u komornika i mu pokazałem dowody wpłat to powiedział że on nic nie może bo działa na wniosek wierzyciela czyli mojej byłej żony.Co robić w tej sytuacji? Chcę płacić dobrowolnie a nie przez komornika który przecież kasuje ileś tam % od każdej kwoty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wniosek do sądy o ustanowienie depozytu. Wpłacasz w depozyt sądowy 6 rat alimentacyjnych z upoważnieniem dla komornika do ich podjęcia w razie gdybyś znów miał chwilowe, przejściowe i komornik z ciebie schodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Miałem zaległe alimenty za kilka miesięcy które niedawno uregulowałem bezpośrednio na konto byłej żony jednak ona nie chce wycofać sprawy u komornika /jest cholernie uparta i łasa na kasę/ bo twierdzi że nie będę jej płacił xxx brawo dla twojej żony!!! mądra dziewczyna! a ty zwykły śmieć łasa na kasę, bo chce żebyś oddał dziecku to co mu się należy? po stokroć śmieć!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aha - i zdaje się że jak ominąłeś komornika, wpłacając bezpośrednio, to zrobiłeś byłej fajny prezent. Komornik weźmie drugi raz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobrze zrobiła była zona bo teraz dostaniesz po d***e podwójnie.Trzeba było płacić alimenty a teraz pocałuj ja w du.e!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adam3737
Gość z 12:22 Chyba tak zrobię. Gość z 12:25 Śmieciem to sam jesteś pedofilu! Gość 12:42 Komornikowi pokazałem dowody wpłat pozatym on też musi się rozliczać z wpłat dłużników więc jak nie wiesz to nie pisz bzdur.Kuzyn miał zajęcie komornicze i po zakończeniu egzekucji komornik mu zwrócił niezłą sumkę bo za dużo wziął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
widzę, że niepłacenie alimentów na własne dzieci jest u was rodzinne, śmieciu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kuzyn widać miał należność z innego tytułu. W przypadku alimentów komornik przestanie działać na wniosek eks, nie ma znaczenia czy teraz juz płacisz w terminie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
i bardzo dobrze dziecko musi jeść i płacić rachunki cały czas - nie tylko wtedy, kiedy się tatusiowi o alimentach przypomni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zrobiłeś błąd, że zapłaciłeś żonie. Pieniądze powinny iść przez komornika. wtedy miał byś go z głowy i żona nie miałaby nic do gadania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Nawet jeśli na bieżąco spłaca Pan alimenty, to umorzenie egzekucji może nastąpić po złożeniu depozytu za okres 6 miesięcy. Zgodnie z art. 820 kodeksu postępowania cywilnego „Organ egzekucyjny zawiesza postępowanie na wniosek wierzyciela. Na wniosek dłużnika postępowanie ulega zawieszeniu, jeżeli sąd uchylił natychmiastową wykonalność tytułu lub wstrzymał jego wykonanie albo dłużnik złożył zabezpieczenie konieczne według orzeczenia sądowego do zwolnienia go od egzekucji”. W art. 883 § 2 kodeksu postępowania cywilnego przewidziano, że „Dłużnik może żądać umorzenia egzekucji co do świadczeń wymagalnych w przyszłości, jeżeli uiści wszystkie świadczenia wymagalne i złoży do depozytu sądowego sumę równającą się sumie świadczeń periodycznych za sześć miesięcy, z równoczesnym umocowaniem komornika do podejmowania tej sumy”. W uzasadnieniu uchwały z dnia 27 listopada 1986 r. Sąd Najwyższy podkreślił, że „Organ egzekucyjny nie jest uprawniony do badania zasadności i wymagalności obowiązku objętego tytułem wykonawczym (art. 804 k.p.c.). Oznacza to, że komornik jako organ egzekucyjny jest obowiązany na wniosek uprawnionego podmiotu wszcząć egzekucję i prowadzić ją przeciwko dłużnikowi, chyba że on wykaże, iż obowiązek swój spełnił, tj. złoży nie budzący wątpliwości dowód na piśmie o spełnieniu świadczenia albo o udzieleniu mu zwłoki przez wierzyciela. W takim razie komornik wstrzymuje się z dokonaniem czynności, o czym zawiadamia wierzyciela (art. 822 k.p.c.)”. Komornik działa zgodnie z prawem. Musi Pan albo złożyć do depozytu wymaganą kwotę, I W POWYŻSZY SPOSÓB UWOLNI SIĘ PAN OD KOMORNIKA I ZŁOŚLIWOŚCI EX!!!,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Skoro sprawa jest u komornika to alimenty powinieneś płacić przez komornika a nie na konto żony. Żadne Twoje kwity, że zapłaciłeś nie zmienią egzekucji jeżeli żona nie wycofa sprawy. A co do płatności w terminie to nie mam litości dla takich tatusiów - dziecko żyje 24/dobę i nie ma opcji żeby czekało kilka miesięcy na śniadanie czy inne potrzeby. Twoja żona walczy o swoje dziecko, nie widzę w tym zachłanności na kasę, po prostu kocha swoje dziecko i dba za was oboje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kurde, muszę to wysłać mojemu eks - wisi mi alimenty od ponad pół roku. Tylko, ze jemu komornik nic nie zrobi - nic nie ma i pracuje na czarno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
napisz do papieza moze cie zwolni od placenia na wlasne dziecko, definitywnie i raz na zawsze :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"nie pisz bzdur.Kuzyn miał zajęcie komornicze i po zakończeniu egzekucji komornik mu zwrócił niezłą sumkę bo za dużo wziął." Ale komornik od ciebie za dużo nie wziął - sam zaniosłeś w zębach byłej pieniążki w prezencie, wiedząc że egzekwuje twoje długi komornik. Wiec komornik, wyegzekwuje od ciebie, bo takie ma zlecenie. A prezenty jakie robisz ex - go nie interesują. Cwaniaczku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oferuje orginalnie zapakowane karty Bankomatowe BZWBK z przypisanym technicznym numerem konta.Kartami można wypłacać pieniądze z bankomatu w większości Państw na Świecie Limit 500zł/dziennie. Transakcje bezgotówkowe 4000zł/dziennie. Limit całkowity 10000zł Rocznie. Płacisz nimi za zakupy w sieci , w sklepie nawet zbliżeniowo. Karte możesz doładowac przelewem , na poczcie czy oddziale Banku. Uwaga:Zgodnie z przepisami karta nie Podlega zajęciu Komorniczemu! :) Karty nie trzeba nawet rejestrować oznacza to że jesteś 100% anonimowy.Po wykorzystaniu wpłat 10000zł po prostu zaczynasz korzystać z 2 karty itd.Karta jest na okaziciela.Odbior osobisty badz wysylka.Kontakt tylko telefoniczny 518 485 502

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dokladnie. Dobrze zrobila. Było placic na bieżąco!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
placzecie po fakcie zawsze. mogles dac jej mniej jak nie miales calosci. jakos sie dogadac. to wolales nie placic wcale. zreszta takie kokosy walicie,ze az sie plakac chce. nastepnym razem bedziesz mial nauczke i zapamietasz,ze lepiej dac mniej,a dac niz nie dac wcale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Dać mniej" nie zabezpiecza przed komornikiem!! Dogadać się z babą z którą nigdy nie mogłeś się dogadać? - życzę powodzenia. "bedziesz mial nauczke i zapamietasz,ze" zobowiązania należy płacić terminowo i w pełnej wysokości. To teraz będzie twój PRIORYTET :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Adam3737 2015.02.08 Witam.Miałem zaległe alimenty za kilka miesięcy które niedawno uregulowałem bezpośrednio na konto byłej żony jednak ona nie chce wycofać sprawy u komornika /jest cholernie uparta i łasa na kasę/ bo twierdzi że nie będę jej płacił /mam zablokowane konto bankowe i nie moge z niego korzystać,z karty debetowej też/ a jak byłem u komornika i mu pokazałem dowody wpłat to powiedział że on nic nie może bo działa na wniosek wierzyciela czyli mojej byłej żony.Co robić w tej sytuacji? Chcę płacić dobrowolnie a nie przez komornika który przecież kasuje ileś tam % od każdej kwoty. Chcesz płacić dobrowolnie?? To dlaczego nie płaciłeś do tej pory?? Dziecko to myślisz, że zabawka, nawet psu trzeba dawać dziennie żreć, bo zdechnie!! Powinieneś dodać, że to mądra kobieta!! Po wizycie komornika się nagle poprawiło?? Jakby nie ten komornik, to pewnie dalej byś nie płacił. Jak doprowadziłeś do sytuacji, że masz komornika, to i komornik sobie pożyje z ciebie. Adam3737 2015.02.08 Witam.Miałem zaległe alimenty za kilka miesięcy które niedawno uregulowałem bezpośrednio na konto byłej żony jednak ona nie chce wycofać sprawy u komornika /jest cholernie uparta i łasa na kasę/ bo twierdzi że nie będę jej płacił /mam zablokowane konto bankowe i nie moge z niego korzystać,z karty debetowej też/ a jak byłem u komornika i mu pokazałem dowody wpłat to powiedział że on nic nie może bo działa na wniosek wierzyciela czyli mojej byłej żony.Co robić w tej sytuacji? Chcę płacić dobrowolnie a nie przez komornika który przecież kasuje ileś tam % od każdej kwoty. "jest cholernie uparta i łasa na kasę/ bo twierdzi że nie będę jej płacił " ciekawe dlaczego tak twierdzi?? Z tego, że jej płaciłeś wcześniej na czas!?? No a ja właśnie jak rozstałem się z żoną to nawet adwokat na nas nie zarobił, a co dopiero komornik. Dzieci się ma a nie mniewa, nie jest tak, że wyłączysz je na miesiąc i powiesz, że nie będzie jadło, piło, kąpało się, kawał z ciebie s*******a. CDN.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie to na szczęście nie dotyczy temat mnie zainteresował, bo płacę alimenty. Zarabiam średnio 15 000zł Ja sam płacę miesięcznie 2000zł, bo tak się umówiliśmy z matką dziecka. Oprócz tego kupuję mu ciuchy, opłacam książki i całą szkołę. Opłacam mu wycieczki szkolne i dodatkowe zajęcia oraz wakacje. Oczywiście laptop, komórka leżą po mojej stronie, jak imprezy typu komunia. Jeżdżę z nim na narty i wczasy.Jak mam większe dochody to opłacam wakacje jego matce z nim. Kocham mojego syna i to ja czuję się odpowiedzialny za nich. Nie chcę, żeby żyli w biedzie. To mój syn i nie żal mi żadnej złotówki wydanej na niego. Nie zniósbym sytuacji, że jego matce coś brakuje. Stać mnie nawet na to, żeby kupić jej prezent w postaci typu pralka, nawet dołożyć się do remontu, bo wychowuje mojego syna wzorowo. Na więcej dzieci mnie już nie stać, bo lubię żyć na wysokim poziomie. Oczywiście kole to w oczy kolejną partnerkę, której też niczego nie brakuje, więc chyba znowu nastąpi koniec, bo nie lubię jak ktoś mi chce narzucać styl mojego życia. Potrzebą moją jest to, żeby mój syn żył godnie. Więcej dzieci płodził już nie będę, bo wszystkim pogorszyłbym standard życia, no chyba, że dostanę pracę za 25 000zł to pomyślę. A co gnoju przez te kilka miesięcy dziecko miało zdechnąć!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
21:26 brawo i to jest prawdziwy ojciec. rozstanie z matka nie pogarsza warunkow zycia dziecka. sama jestem mama i z moim partnerem tez mamy kryzys. mieszkamy oddzielnie...ale moj partner,a ojciec mojego dziecka zachowuje sie wzorowo. daje na corke 2-3tys zl. kupuje jej prezenty i nie wylicza mnie z kasy,ktora daje. Zna mnie doskonale i wie,ze dziecka pieniazkow nie rusze. Oczywiscie jesli braknie mi do rozliczenia pradu zawsze moge go poprosic o pomoc finansowa. Jestem wdzieczna za to,ze nie odwrocil sie od corki mimo,ze my juz nie jestesmy razem. Ja zarabiam malo,starcza tyle co na oplaty,jedzienie dla mnie i dziecka i jakas zabawke. Nie jestem harpia,dla corki wydam ostatie 10zl i ciesze sie bardzo,ze moj byly to widzi i niczego jej nie zaluje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gościu - jak już dostaniesz tę pracę za 25tys., to daj znać. Chętnie dam ci sie zapłodnić. Jesteś jednym z niewielu gości, którym warto dać dopy, a następnie zasadzić kopa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój były tez zarabia 10 tysi miesięcznie a płacić chciał oczywiście najniższe alimenty… bralk mi słów. Nie pozwoliłabym mu na to, wywalczyłam wyższe alimenty, bo chce, żeby dziecko miało zabezpieczenie finansowe. Alimenty wyższe zostały zasądzone, ale i tak nie chciał płacic. Dług rósł, moje prośby i gro,xby nic nie dawały. Cierpliwość się skończyła, do akcji wkroczył komornik, na szczęście pan Maciek Kaczmarzyk zajmuje się od lat egzekwowaniem należności i udało mu się ściągnąć zaległe alimenty. Ta „przygoda” nauczyła byłego mężusia, ze nie jest bezkarny i płacić musi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oto przykład matki-polki-heroini: - najpierw z gołym tyłkiem znalazła bogatego męża - potem z nagą piersią wywalczyła wysokie alimenty - i bez żenady, z najwyższym poświęceniem utrąciła gnoja komornikiem. Brawo! Takich kobiet nam potrzeba!! Niech no tylko Putin tu przyjdzie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dlaczego popiera sie nieuczciwosc ??Jestem ex z 2ka dzieci.Ex ma wyrok w zawiasach za uchylanie sie od placenia alimentow.Nie placil wiec ma zawiasy teraz nie ma wyjscia i placi 1sxy raz od 5lat do 10:)Jednak ja nie o tym.Czemu jezeli ktos placi i uregulowal dlug wy popieracie nieuczciwisc kobiety?!Jestem za wyciaganirm konsejwencji za nieplacrnie alimentow ale tu kobieta okrada nie facet.Ma alimenty a zeznaje ze nie ma!!Jest komornik a nie powinien!!To fair?? ZLOZ AUTORZE SPRAWE W SADZIE Z POWODZTWA CYWILNEGO O BEZPODSTAWNE WZBOGACENIE SIE. GWARANTUJE wygrana natomiast ex moze dostac nawet zawiasy(!!)albo wysoka kare grzywny.Sprawa pewna nawet jakbys robil wplaty innym tytulem niz alimenty.Jezeli jestescie po rozwodzie wplaty sa w miare regularne do niej na konto nie prowadzicie razem gospodarstwa domowego a ty nie jestes u ex zameldowany to sprawe wygrasz. Mojej przyjaciolki brat wlasnie w sadzie w Krakowie wygral taka sprawe.Konsekwencje sa b bolesne dla nieuczciwej ex.Uwazam ze okradanie dzieci przez ojcow nieplacacych alimenty powinno byc srogo karane jednak rowniez postepowanie kontrastowe czyli wyzyskiwanie matek przez ojcow i okradanie kogos mimi ze zaplacil musi byc ukarane. TROCHE OBIEKTYWIZMU KOBIETY.jestescie nieuczciwe wiec poniesiecie konsekwencje.Chciwosc nie zna granic.Ja mam z****** 600zl na dziecko i tatus przez rok mial dzieci gdzies az dostal zawiasy.Tu czytam o solacie dlugu i kasie co miesiac na konciea baba nie wycofuje komornika...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jasonn
Trudno powiedzieć po czyjej być stronie. Ale każdy ma prawo walczyć o swoje. Może to żona wyciąga za dużo kasy, a może mąż nie płaci, ale niech rozstrzygnie to sąd a nie my tutaj na forum. Jak chcesz dobrze bronić swoich racji, to zgłoś się do adwokata, bo sam to raczej siły przebicia nie będziesz miał... Z Poznania mogę polecić kancelarię Brykczyńskich - siostra korzystała z ich usług.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oprocz sprawy cywilnej o bezpodstawne wzbogacenie sie zloz przy okazji papiery do sadu o wycofanie komornika z konta.Przedstaw dowody wplat i uregulowanie dlugu,poprzyj to opisaniem sytuacji ze utrudnia ci to zycie,dyskredytuje w oczach pracodawcy.Ty jestes fair mimo wplat i uregulowania dlugu.Tu to 2ga str jest nieuczciwa.W sytuacji gdy z gory robisz wplate na konto zawiadamiasz o tym np smsowo i mailowo(drukuj to regularnie)ze wplacasz.Potem te informacje wysylaj komornikowi.Pomoze Ci to dodatkowo w sadzie. Co innego jak masz dalej dlug a zaczales placic np od pazdziernika 2014a wstecz nie placiles rok ...Tu nawet nie wysilaj sie o zakladanie sprawy.Chcesz byc fair ureguluj dlugi plac na dziecko i dopiero domagaj sie sprawiedliwosci.Jednak z twojego topicu wynika ze jestes fair a ex zona oszukuje.Tylko sprawa w sadzie i dodatkowo bezposrednie zwrocenie sie na pismie do sadu cos da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gosc 21:26 bujna fantazja usmialam sie...Widac ze post napisala baba.Proponuje placic tez za operacje plastyczne ex zony i jej podpaski albo majtki(wiadomo ze pisala to roszczeniowa niezaradna a przede wszystkim leniwa baba zdaniem ktorej tak wyglada "normalna"rzeczywistosc po rozwodzie.Zapraszam do "Lotu nad kukulczym gniazdem") USMIALAM SIE:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do goscia powyzej-mozesz polemizowac****isac ze wplaty na konto to prezenty.Pisze o autentycznej sytuacji a moze i nie do konca bo brat przyjaciolki po rozwodzie przelewal na konto b duze kwoty w miare regularnie.Ludzie razem nie mieszkali nie byl tam zameldowany byli po rozwodzie i wplaty byly w miare regularnie.Ex tego kolesia mimo ze majetna i distala od niego b duzo pieniedzy plus ubezpieczenie dziecka naslala komornika.Wniosl sprawe do sadubz powodztwa cywilnego plus pisma do sadu o wycofanie komiornika choc to bylo juz zbedne bo po wygraniu sprawy oczywistym jest ze komornik byl zawieszony z "zaleglych " alimentow bo aktualne kazda kobieta moze chciec tak sciagac..W kazdym razie ta pani dostala 6000kary grzywny na konto faceta i pokrycie kosztow procesu !!!Mogla dostac nawet zawiasy.Bezprawne wzbogacenie sie to synonim po prostu okradzenia kogos. Nie zrozumiem takiego chamstwa i braku obiektywizmu i bycia fair skoro kazda z nas chce zeby ex byl taki w stosunku do nas...Alimenty to z****** obowiazek ex ale okradanie ex skoro ZAPLACIL to juz nie jest z****** obowiazek:)Nie kumam tego punktu widzenia choc wiem ze w wiekszosci zalezy od punktu siedzenia ale nie zawsze o czym swiadcczy ten wpis. Jestescie po prostu NIEUCZCIWE.tak wychowane z takim czyms oswojone.Ex dawal mi 2razy alimenty do reki .Nie potrafilam potem powiedziec ze ich nie dostalam.Choc mnie z dziecmi kiedys okradl ale to inna historia.Niech on kombinuje niech bedzie chamem i zlodziejem-moje dzieci maja to co powinny a ja nie mam zamiaru z taka miernota sie szarpac .Moge spojrzec sobie w lustro.Kwestii okradania sie wzajemnie nie popre nigdy i nie ma tu do rzeczy nic ani solidarnosc kobieca ani nic podobnego.Kobieta opisana w topicu to zlodziejka.Koles nie placacy na swoje dziecko to zlodziej. Dla mnie proste i przestancie chrzanic ze koles z tematu ma teraz legalnie byc okradany. Zycze mu powodzenia i zdecydowanie proponuje zaanagazowac sie w sprawe,poszperac w necie i ukrocic czyjes zlodziejstwo i zachlannosc.W Krakowie sprawa byla wygrana.Prawnik mowil ze takich spraw jest coraz wiecej i jezeli sa zachowane warunki o ktorych wyzej pisalam typu brak prow wspolnie gosp domowego regularne wplaty rozwod to nawet jak wplaty sa tytulem "zasilenie konta"sprawe spokojnie wygrasz. powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×