Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość podejrzliwa...

Czy była żona ma prawo do dziedziczenia po śmierci byłego męża?

Polecane posty

Gość podejrzliwa...

Czy ktoś wie? Nie mogę znaleźć nigdzie odpowiedzi na necie :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nnnnnnnnnnnnnnnnnn
jasne jeszcze dziedziczyc chca boze jakie te baby glupie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A co Planujesz się pozbyć
męża i chcesz się zabezpieczyć przed jego byłą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adgam2
Ewentualny podział majątku nastąpił przy rozwodzie. Ale dziecko dziedziczy po ojcu mimo rozowodu rodziców

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak dziecko nie jest wydziedzioczone to i tak dostanie, wtedy chyba dzieci podaja do sadu czy cos takiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podejrzliwa...
czy strychnina zostawia ślady?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a to wtedy zachowek im
sie nalezy tylko...jesli nie sa ujete w testamencie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podejrzliwa...
podszyw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hihihihihihi
tiaaa... była żona, sąsiad z trzeciego piętra i kuzynka babci od strony mamy.. :D wszyscy są tak samo spokrewnieni :D a niby na jakiej podstawie?? była żona to obca baba, nie ma prawa do dziedziczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CZYTAM I CZYTAM CDE
najlepiej wszystko zapisac na nowa zona i dziecko wtedy nie ma nic do podziału

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grzybki
i pokazać tej nowej żonce gdzie znajdzie grzybki (muchomorek sromotnikowy) coby długo nie czekała na realizację zapisu i szybko odziedziczyła zgodnie z testamentem głupiego jelenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CDE chyba nie dokładnie
znasz prawo. Nawet jesli zapisze nowej zonie i dziecku to dziecko z poprzedniego zwiazku moze starac sie o zachowek:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CZYTAM I CZYTAM CDE
dokładnie znam prawo .dziecko z poprzedniego zwiazku nie dostanie nic ,bo wszystko jest zapisane na nasze dziecko i to nie testamentem a aktem własności jego jest dom i niie nieruchomosci .wiec jesli ojciec nie ma nic co ma dostac ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a o zachowku zapomniałaś
????:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chyba nie miałas nigdy spadku
ja przez to przechodziłam i weim co w trawie piszczy. tak szybko nie pozbawisz tamtego dziecka majatku. Musiałabyś udowodnić, ze był wyjątkowo niewdzieczny. Tak wiec sie nie ciesz za wczasu . To nie Ameryka:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z tego wynika ze okradli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jagoda - dokładnie;w topiku obok z tą panią toczy się żywa dyskusja:o dziwi się,jak mozna utrzymać dziecko za 600 zł miesięcznie, a jej mąz na to dziecko płaci 300 zł alimentów i obydwoje uważają,że to wystarczające; w sumie to podziwiam ją - potrafiła ustawić się w zyciu; tylko czy to życie jej za to nie odpłaci kiedyś:o a co do tematu topiku - o dziedziczeniu nic nie wiem; najczęsciej majątek dzielony jest przy rozwodzie; ale jesli ten orzeczony jest z wyłącznej winy męża i żona postarała się o alimenty na siebie, to ma prawo do renty bądź emerytury po nim; i to jest pewne;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość była żona nic nie dziedziczy
a jeżeli mąż za życia zapisze cały majątek na drugą żonę i dzieci z drugą żoną- to on nie ma nic co mogłoby wejść do spadku - a jak nie ma nic to i nie co po nim dziedziczyć w ten sposób można ochronić nową rodzinę przed grapieżnymi potomkami z pierwszego małżeństwa :-P co nie wstydzą się np. po 50 latach obrażenia się na ojca wyciągać rekę po spadek po nim do drugiej żony-wdowy po nim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CZYTAM I CZYTAM CDE
jasne nowe zony maja pracowac , dawac bylym dzieciom a na koniec podzielic sie spadkiem . Boze , na jakim świecie w żyjecie tach chetnie sie wszystkim dzielicie ??????????????????? podzial majatku jest w czasie rozwodu i dzieck tez dostanie swoja czesc po matce , a ojciec no coz ma nowa rodzine i to ja powinnien zabezpieczyc materialnie - bo moze tacy pasierbi maja w razie czego wywalic jego zone z domu ??????????????????przeciez to chore . Dlatego mezowie zapisuja wszystko ma swoje nowe zony dzieci zeby nie bylo takich jazd w razie czego .Tak robi moj maz od poczatku naszego zwiazku i mysle ze to jedyne rozsadne wyjscie .Bo dlaczego mam oddac pasierbicy czesc samochodu , domu czy posiadlosci mysmy ma to pracowali razem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ale kwas
pomimo rozwodu rodziców dziaciak dziedziczy spadek zarówno część po mamie jak i po ojcu - ale chyba tylko to co było ich za czasów malżenstwa. Glupie by bylo gdyby dziecko mialo dziedziczyc cos co dorobil sie ojciec z inna zona, tak samo glupie gdyby pozbawiali dzieciaka spadku po ojcu czegos co nalezalo do niego gdy byl jeszcze z jego matka. zreszta ja sie nie znam i pierdziele glupoty :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takie tam duperele...
Każde dziecko dziedziczy po rodzicu, czy jest z pierwszego czy piątego małżeństwa. A ta kutwa, która zapisuje majątek tylko na siebie, żeby ograbic dzieciaki z poprzedniego związku to zwykła ździra, i własne dzieci oddadzą ją do domu starców, aby dorwac się do kasy. Taki los skąpiradeł :D Była żona nie dziedziczy po byłym mężu, i vice versa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CZYTAM I CZYTAM CDE
jasne najlepiej caly majatek zapisac na ex mojego meza .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tragedja
Dzieci ??????????? A ile to czasami maja lat te dzieci. Do roboty a nie liczyc tylko na spadek. Zawsze te bachory z pierwszego malzenstwa to sa wyszkolone przez mamusie i tylko DAJ DAJ DAJ a odsiebie nic. TRAGEDIA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no nie mozna generalizować
nie mozna.....dzieciom wszystkim sie nalezy a nie tylko tym "drugim".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale przecież dzieci
te z poprzedniego związku już dostały swoje, do cholery! jak się ojciec z ICH matką dorabiał, to tego majątku żadne inne dzieci nie dostają, ani z drugiego ani z piątego małżeństwa! więc analogicznie, jak się ojciec dorobi z inną partnerką to tamte dzieciaki też nic do tego nie mają i mieć nei powinny, wtedy tylko dzieci tych którzy na nie pracują mogą coś dostać szkoda bardzo, ludzie się rozwodzą, mają nową rodzinę, pracują oboje i się razem dorabiają nie dość, że cąłe życie płacą alimenty na tamte bachory to jeszcze im mają połowe majątku oddać po śmierci? w dupach się poprzewracało coponiektórym... :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CZYTAM I CZYTAM CDE
właśnie dla tego zapisalismy wszystko na naszego synka i na mnie .Ja nic od nich nie chce , ale mysle ze jego dziecko napewno cos by od nas chcialo . A ja nie widze powodu zeby mu cos kiedykolwiek dawac .Płacimy alimenty ktore zasadzil sad i koniec .Pytam czy mije dziecko bedzie cos dziedziczyc po jego mamusi .Nie .Wiec i my chcemy dac wszystko naszemu dziecku a nie dla mnie i mojego synka obcemu .Poniewaz prawo jest jakie jest nasz prawnik nam tak doradzil .O zachowku nie ma mowy bo tatus nic nie ma i miec nie chce z w/w powodow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×