Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość redroses76

czy taki pozew o alimenty moze być?

Polecane posty

Gość redroses76

proszę o komentarze ewentualnie poprawki ........... dnia ......... Powód: ............. murarz, zamieszkały w ........ ul. ............. działający w imieniu małoletniego Do Sądu Rejonowego powoda ........................... Wydział Rodzinny Pozwana: .............................. w ....... kucharz, zamieszkała w ....... ul, Wartość przedmiotu sporu...... Pozew o alimenty W imieniu małoletniej ............. wnoszę o: 1) zasądzenie na rzecz ............... alimentów 500 (pięć set) złotych miesięcznie,płatnych do 10 dnia każdego miesiąca na konto bankowe ................., począwszy od dnia wniesienia pozwu, z ustawowymi odsetkami w razie zwłoki. 2) zasądzenie od pozwanej kosztów procesu według norm przepisanych. 3) nadanie wyrokowi rygoru natychmiastowej wykonalności 4) Zabezpieczenie powództwa przez zobowiązanie pozwanego do uiszczania na konto ............... na rzecz małoletniego powoda miesięcznie 400 (czterysta) złotych do 10 dnia każdego miesiąca aż do uprawomocnienia się wyroku w niniejszej sprawie. Uzasadnienie: Związek małżeński z ........... zawarłem 12 października 2002 roku. Dowód: akt małżeństwa. 9 marca 2003 roku urodziła sie córka ............ Dowód: akt urodzenia ............... 19 grudnia 2005 roku Sąd Okręgowy w Kielcach Wydział I Cywilny orzekł rozwód ................ i ..................... Dowód odpis wyroku w sprawie o syg. akt I C3464/05. 26 września 2007 roku, Sąd zmienił postanowienie zawarte w wyroku Sądy Okręgowego w Kielcach z dnia 19 grudnia 2005 roku w sprawie IC 3464/05, dotyczące wykonywania władzy rodzicielskiej nad małoletnia................. Dowód: odpis postanowienia o syg. akt. III Nsm 42/07. Od czasu zmiany postanowienia przez Sąd, pozwana nie łoży na utrzymanie swojej córki. Jestem ojcem małoletniego powoda, obecnie jestem bezrobotny, bez prawa do zasiłku. Dowód: zaświadczenie z Powiatowego Urzędu Pracy. Pracuje dorywczo, więc moje dochody nie wystarczają na zaspokojenie podstawowych potrzeb dziecka. Opłaty za czynsz , energie , wodę i gaz wynoszą...... Dowód: rachunki zaświadczenie ze spółdzielni. Na jedzenie dla dziecka wydaje ok ..... zł. Małoletnia ................... chodzi do przedszkola, więc miesięczny koszt utrzymania dziecka wzrasta o około .....zł. Dowód: zaświadczenie z przedszkola o wysokości miesięcznej opłaty oraz za zajęcia dodatkowe, rachunki za ubranka, przybory do przedszkola Ponadto córka leczy się w poradni alergologicznej i tu następne dodatkowe co miesięczne środki pieniężne są przeznaczane na leki. Dowód: zaświadczenie z poradni alergologicznej, rachunki za medykamenty. Miesięczny koszt utrzymania córki wynosi ....... Załączniki: 1. Akt zawarcia małżeństwa. podpis 2. Akt urodzenia dziecka. 3. Zaświadczenie z Biura Pracy ............. 4. Zaświadczenie ze spółdzielni o wysokości opłat. 5. Zaświadczenie o wysokości opłat z przedszkola. 6. Zaświadczenie z poradni alergologicznej, rachunki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość może być ale
to dziwne ze murarz jest bez pracy. Oczywiscie matka powinna łożyc na corke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość redroses76
a czy takie sformułowanie jest na miejscu? ,,Wartość przedmiotu sporu...... ,, Co Wy na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dopisz,ze chcesz zeby rozprawa odyla sie rowniez w razie Twojej nieobecnosci a w razie niestawienia sie pozwanej prosisz o wyrok zaoczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość redroses76
chodziło mi czy tak jak napisałem jest odpowiednio? ktos mi powiedział że to jest napisane jakby dziecko było tym przedmiotem, ale jak to rozumiem jako to określenie to kwota pieniędzy na dziecko. Proszę o wypowiedzi. ps a co do murarza to mam za słaba praktykę żeby szaleć w tym zawodzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość redroses76
myślę że będe na rozprawie, a co do jaj to tak napiszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do allegro aukcje
a ja slyszalam/czytalam ze w miejscu "przedmiot sporu" wpisujesz kwote o jaka sie starasz razy 12 miesiecy, czyli jesli chcesz 500zl misiecznie to wpisujesz 6000zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość redroses76
Brzydula30 dziekuje za pomoc, tak zostawie i dodam co mi podpowiedziałaś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tehqa
no własnie ktoś się nie zna. w sprawie o alimnety nie jest istotna, dlatego, że sądem właściwym rzeczowo jest sąd rejonowy a miejscowo sąd miejsca zamieszkania uprawnionego do alimentacji. wartość przedmiotu sporu konieczna jest to ustalenia właściwości rzeczowej sądu (tu jest narzucona odgórnie) bądź do ustalenia opłaty od pozwu. w sprawa o alimenty dla uprawnionego jest bezpłatna. tylko jednej rzeczy nie rozumiem. Sąd w wyroku rozwodowym ustalił miejsce zamieszkania dziecka przy tobie? musiało byś wtedy rozstrzygnięcie o obowiązku alimnetaycjnym, więc rozumiem, że to była żona została do niego zobowiązana? jeśli tak, pozew nie będzie o alimenty tylko o podwyższenie alimentów, ale to już taki szczegół w nazewnictwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość redroses76
Tak, to było przy mnie i tak ustalił, ze dziecko będzie pod opieką ex i pod jej adresem. teraz ja sie opiekuję córka, takie orzeczenie sądu, i dopiero teraz wnoszę pozew o alimenty. Czy cos źle jest napisane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość redroses76
sprostowanie sąd ustalił miejsce zamieszkania dziecka przy ex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość redroses76
jestem takim tatą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tehqa
czyli w wyroku rozwodowym dziecko miało być przy matce, a potem sąd zmienił orzeczenie i ustalił miesce zamieszkania dziecka przy Tobie? Jeśli tak to wszystko jest w porządku. W zasadzie pozew to taka forma wstępna, żeby sąd mógł się zapoznać z treścią żądania. Wszelkie kwestie są już rozpoznawane na rozprawie. Ja bym taki pozew przyjęła, bo spełnia wszelkie wymogi formalne. Tylko pamiętaj, że musi być w dwóch egzemplarzach, podpisany. I tak już na marginesie, nie podawaj nr sygnatur, ludzie są ciekawscy, po co mają dotrzeć do Twoich akt. Jakbyś chciał coś jeszcze wiedzieć to śmiało pytaj, będę tu jeszcze chwile i zajzę jeszcze na twój topic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość burn out syndrom
a dlaczego tylko 500 miesiecznie? naprawde koszty sa az tak male? licz sie z tym, ze przyznawaja zawsze mnie jak o ile sie ubiegasz a wiec na twoim miejscu napisalabym spokojnie min. 800 miesiecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raczej w 3egzeplarzach 2 dajesz dla sadu trzeci niech Ci podbija,ze wplyneloz data i jest dla Ciebie Dokumenty lubia ginac a tak bedziesz mial podstawe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość redroses76
nie ma sensu takiej wysokiej kwoty pisać, bo na nigdzie nie pracuje i nie będzie pracować, więc nawet nie bedę takich pieniędzy nigdy oglądał, a państwo nie da jak będę zarabiał więcej niz tam jest ta kwota w zasiłku alimentacyjnym. a ex będzie mieć problem jak nie będzie płacić, niech wie jak to jest jak ja płaciłem z dobrej woli jak jeszcze nawet nie było rozwodu, tyle wam powiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość redroses76
wiem, wiem że w trzech ma być :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość redroses76
dziękuje za porady wszystkim mamą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tehqa
no przecież, że w trzech, sorry patrzę z innego punktu widzenia:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tehqa
nie ma za co, ale ja nie jestem mamą:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tehqa
ani tatą:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość redroses76
ale pewnie kiedyś będziesz mamą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tehqa
pewnie kiedyś będę mamą:) na razie zajmuje sie tym zawodowo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość redroses76
więc dziękuje za fachową pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×