Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość smutny tata

czy to mozliwe

Polecane posty

Gość smutny tata

witam mam pytanie.mam dziecko 16miesieczne.do tej poty utrzymywałem dziecko i matke w 100%teraz niedogaduje sie z tą dziewczyną.ona chce mie poda o alimenty 1500złczy ma szase ja zarabiam2200zł na renke[srednia z roku}.boje sie tez ze moze zechce po złosci pozbawic mie praw rodzicielskich.dziecko ma moje nazwisko.czy ma nato szane{teraz ogranicza mi widzenie sie z mojim synem.ktos odpowie??? co mam zrobic laska pochodzi z bardzo bogatego domu i bopje se ze stary jej przekupi kogos czy jest to mozliwe????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taomea
możliwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość salamandrrra
teoretycznie jest. Ale praktycznie są małe szanse.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smutny tata
jakies szczegóły???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Algomo
witam Jeśli chodzi o alimenty to może zostawić cię z najniższą krajową płacę w tej chwili jest to ok.990 zł.Reszta pojdzie na alimenty.Jeśli dziewczyna udowodni przed sądem,że nie ma innych dochodów,a jeszcze jej sytuacja jest ciężka może zarządać alimentów na siebie.Jeśli chodzi o dziecko,to już w tej chwili złóżyłabym wnisek do sądu o ustalenie kontaktów z małoletnim synem.radze też zbierać pokwitowania za wszystkie rzeczy kupione dla syna.jeśli dajesz jej jakieś pieniądze zarządaj potwierdzenia (podpisu)odbioru,a jeszcze lepiej wysyłaj pocztą przekazem z dopiskiem np.na syna Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lamella
nie wciskajcie facetowi kitu. Dzieciak ma 16 miesięcy, nie są małżeństwem, jakie alimenty na nią? przeciez może pracować, poza tym do utrzymywania jej w pierwszym rzędzie zobowiązani są jej rodzice, a nie były facet. nie ma ŻADNYCH ograniczeń w wysokości alimentów, bywają one nawet wyższe niż oficjalne dochody. Jakiekolwiek limity dotyczą tylko tego ile może ściągnąć komornik, ale to zupełnie inna bajka. alimenty zależą również od usprawiedliwionych potrzeb dziecka. A jeśli panna nie pracuje, tylko siedzi u rodziców - to jakież znowu ma wydatki? w przypadku takiego malucha najdroższa jest opiekunka. Przy takich dochodach ojca wiele nie uzyska, płacący aliementy i interesujący się dzieckiem ojciec nie może być pozbawiony praw rodzicielskich (notabene nawet osoby pozbawione praw rodzicielskich mają prawo do wizyt). Najlepiej zbierać dowody na utrudnianie kontaktów, pisać maile, które pokazywałyby zainteresowanie dzieckiem, ze chcesz się z nim widywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Algomo
Masz rację Lamella zupęłnie uszło mi,że nie mają ślubu,na nią nie będzie płacić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka jedna małpa
mozesz tez wniesc do sadu o obniizenie alimentow jesli uznasz ze sa za wysokie, ale to dopiero jak bedziez po sprawie o alimenty, powodzenia, trzymam kciuki zebys tez mial kontakt z dzieckiem jak matka, w kncu oboje rodzicow sa wazni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kermiii
po pierwsze: ta kobieta nie może wytoczyć przeciwko Tobie powództwa o uniważnie ojcostwa, bo mozna to zrobic w terminie do 6 m-cy od momentu urodzenia się dziecka. nie ma się co obawiać. a co do alimentów: to zakres świadczy od możliwości zarobkowych zobowiązanego i od usprawiedliwonych potrzeb uprawnionego. mówiąc w skórcie, sąd zbada sytuację materialna Twoją i dziecka i na tej podstaiwe ustali wysokość świadczenia alimentacyjnego. zapewniam, że ta kobieta nie uzyska tak wysokich alimentów na dziecko. nie ma też podstaw byś placił na nią alimenty, bo nie jesteście/byliście malżeństwem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samaEwusia-lat44
on nie pisze o uniewaznieniu ojcostwa,tylko o odebraniu praw rodzicielskich,a to kolosalna różnica,i o odebranie praw rodzicielskich,lub o ich ograniczenie,moze wystapic w kazdym momencie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×